 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-10-2010 13:35 | Sylwek (15472 punktów) | Miłość nie wyklucza
9 na 9 | czy jest nadzieja, że ta akcja skłoni polityków do zajęcia się problemem wyjątkowego cywilizacyjnego zapóźnienia jakim jest sposób traktowania związków jednopłciowych przez państwo polskie? Oby. To nie wątek o tym "czy powinno się zalegalizować związki jednopłciowe" - odpowiedź na to pytanie jest oczywista, ale przyczynek do rozważań - czy władza w Polsce wykaże się minimum uczciwości i przyzwoitości? Ostatecznie, nasz niedorzecznik do spraw dyskryminacji nie nastraja pozytywnie... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| AdamGr (3037 punktów) | > czy jest nadzieja, że ta akcja skłoni polityków do> zajęcia się problemem wyjątkowego cywilizacyjnego zapóźnienia jakim jest sposób traktowania związków> jednopłciowych przez państwo polskie? Oby.PO prokatolickie, PiS prawicowo-katolickie, PSL prokatolickie, SLD kombinuje też na tej linii - niby Palikot zduplikował postulaty tej partii, ale jakoś SLD nie walczy o nie, zgłosiło, zaptaszkowano i szlus, czyli nie drażnić "publiki" nadmiernie. Realia. Jedyna nadzieja z Unii aby coś wymusić.
|
|
1 na 1 | Kuba Śruba (3184 punktów) | > czy władza w Polsce wykaże się minimum uczciwości i przyzwoitości?Obawiam się, że jeszcze trochę wody musi w Wiśle upłynąć, zanim pewne sprawy staną się dla władzy i społeczeństwa normalne. Jestem jednak dobrej myśli - dużo ludzi wyjeżdża za granicę, np. do Niemiec czy Anglii gdzie pary jednopłciowe traktowane są normalnie. Myślę, że zmiany są nieuchronne - przecież dopiero w latach '70 kobiety w Szwajcarii zyskały prawo głosu. My pod pewnymi względami jesteśmy teraz taką Szwajcarią końca lat '60 
Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
|
|
1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Droga jest , prawdopodobnie, jeszcze daleka. Premier, były, Gordon , przeprosił Alana Turinga po 55 latach. Po jego śmierci! Więc jeszcze z pół wieku może poczekamy. Chyba że postawimy na Palikota!!!!!
Czasami diabeł mnie kusi, aby uwierzyć w Boga.
|
|
 | | Sylwek (15472 punktów) | Przeprosiny to gesty symboliczne. Zresztą, u nas można by co najwyżej za akcję Hiacynt przepraszać - pytanie kto przeprosi za działania komuszków? SLD?
|
|
|  | 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | >Przeprosiny to gesty symboliczne. Zresztą, u nas można by co najwyżej za akcję Hiacynt przepraszać - pytanie kto przeprosi za działania komuszków? SLD?
Powszechnie (skutkiem bądź to głupoty, bądź złej wiary) ignoruje się fakt, że między PRL a miłościwie nam panującą którąś-tam RP istnieje ciągłość prawna - przeprosiny złożyć więc powinien aktualny rząd.
|
|
| |  | | Sylwek (15472 punktów) | > Powszechnie (skutkiem bądź to głupoty, bądź złej wiary) ignoruje się fakt, że między PRL a miłościwie nam panującą którąś-tam RP istnieje ciągłość prawna - przeprosiny złożyć więc powinien aktualny rząd.Wydaje mi się, że nie ma żadnych przeslanek prawnych do przepraszania. Takoż i prawna ciągłąść nic tu do rzeczy nie ma. A jednak, hmm... moralnej ciągłości między PRL a III RP wprowadzać chyba nie będziemy
|
|
| | |  | 5 na 5 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Wydaje mi się, że nie ma żadnych przeslanek prawnych do przepraszania. Takoż i prawna ciągłąść nic tu do rzeczy nie ma.> A jednak, hmm... moralnej ciągłości między PRL a III RP wprowadzać chyba nie będziemy  Już jest wprowadzona - dawni opozycjoniści dziś z pieniędzy III RP finansują sobie Zadośćuczynienia za te Zbrodnie Komunistyczne, co to je ta PRL niedobra na nich popełniała.
|
|
| | | |  | 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | >Już jest wprowadzona - dawni opozycjoniści dziś z pieniędzy III RP finansują sobie Zadośćuczynienia za te Zbrodnie Komunistyczne, co to je ta PRL niedobra na nich popełniała.
Dawni opozycjoniści..... Rozgoryczeni ludzie. Którzy w głębi duszy nienawidzą Wałęsy, bo jemu się udało. A my? My ledwo na czynsz zbieramy, lekarstwa kosztują, na chuj nam była ta rewolucja, teraz to bym emeryturę miał przynajmniej, za komuny i praca była i w ogóle, dzieci mam na utrzymaniu, a mają po 30 lat. Niech ktoś im k***a da pracę! Wałęsa! Wałęsa!
Taaak... My naród.. Znaczy jak rzekł Największy z cywilnych Wolaków, Łi pipełl...
Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
|
|
ollikm (2038 punktów) (zablokowany) | My raczej tego nie dożyjemy, ale może nasze dzieci...  Poważnie zaś mówiąc, nie wierzę, żeby obecny rząd uczynił coś w sprawie zalegalizowania związków. Co więcej, raczej spodziewam się, że nastąpi to (bo kiedyś w końcu nastąpi) w wyniku zewnętrznych nacisków. Nie pozbawia to jednak sensu tej i podobnych akcji.
|
|
| immune.ltd (1783 punktów) | Akcja mi się podoba co do obecnych polityków to złudzeń nie mam
|
|
 | 1 na 1 | Katarzyna Formela (2 punktów) | |
|
|  | | immune.ltd (1783 punktów) | |
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|