Racjonalista - Strona głównaDo treści
Miłość nie wyklucza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-10-2010 13:35Sylwek (15472 punktów)Miłość nie wyklucza
Ocena 9 na 9
czy jest nadzieja, że ta akcja skłoni polityków do zajęcia się problemem wyjątkowego cywilizacyjnego zapóźnienia jakim jest sposób traktowania związków jednopłciowych przez państwo polskie? Oby.

To nie wątek o tym "czy powinno się zalegalizować związki jednopłciowe" - odpowiedź na to pytanie jest oczywista, ale przyczynek do rozważań - czy władza w Polsce wykaże się minimum uczciwości i przyzwoitości?

Ostatecznie, nasz niedorzecznik do spraw dyskryminacji nie nastraja pozytywnie...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

AdamGr (3037 punktów)
>czy jest nadzieja, że ta akcja skłoni polityków do
>zajęcia się problemem wyjątkowego cywilizacyjnego zapóźnienia jakim jest sposób traktowania związków
>jednopłciowych przez państwo polskie? Oby.

PO prokatolickie, PiS prawicowo-katolickie, PSL prokatolickie, SLD kombinuje też na tej linii - niby Palikot zduplikował postulaty tej partii, ale jakoś SLD nie walczy o nie, zgłosiło, zaptaszkowano i szlus, czyli nie drażnić "publiki" nadmiernie.
Realia.
Jedyna nadzieja z Unii aby coś wymusić.
Kuba Śruba (3184 punktów)
>czy władza w Polsce wykaże się minimum uczciwości i przyzwoitości?
Obawiam się, że jeszcze trochę wody musi w Wiśle upłynąć, zanim pewne sprawy staną się dla władzy i społeczeństwa normalne. Jestem jednak dobrej myśli - dużo ludzi wyjeżdża za granicę, np. do Niemiec czy Anglii gdzie pary jednopłciowe traktowane są normalnie.
Myślę, że zmiany są nieuchronne - przecież dopiero w latach '70 kobiety w Szwajcarii zyskały prawo głosu. My pod pewnymi względami jesteśmy teraz taką Szwajcarią końca lat '60

Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Droga jest , prawdopodobnie, jeszcze daleka. Premier, były, Gordon , przeprosił Alana Turinga po 55 latach. Po jego śmierci! Więc jeszcze z pół wieku może poczekamy. Chyba że postawimy na Palikota!!!!!

Czasami diabeł mnie kusi, aby uwierzyć w Boga.
Sylwek (15472 punktów)
Przeprosiny to gesty symboliczne. Zresztą, u nas można by co najwyżej za akcję Hiacynt przepraszać - pytanie kto przeprosi za działania komuszków? SLD?
16-10-2010 10:48 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Przeprosiny to gesty symboliczne. Zresztą, u nas można by co najwyżej za akcję Hiacynt przepraszać - pytanie kto przeprosi za działania komuszków? SLD?

Powszechnie (skutkiem bądź to głupoty, bądź złej wiary) ignoruje się fakt, że między PRL a miłościwie nam panującą którąś-tam RP istnieje ciągłość prawna - przeprosiny złożyć więc powinien aktualny rząd.
Sylwek (15472 punktów)
>Powszechnie (skutkiem bądź to głupoty, bądź złej wiary) ignoruje się fakt, że między PRL a miłościwie nam panującą którąś-tam RP istnieje ciągłość prawna - przeprosiny złożyć więc powinien aktualny rząd.

Wydaje mi się, że nie ma żadnych przeslanek prawnych do przepraszania. Takoż i prawna ciągłąść nic tu do rzeczy nie ma.

A jednak, hmm... moralnej ciągłości między PRL a III RP wprowadzać chyba nie będziemy
17-10-2010 00:31 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Wydaje mi się, że nie ma żadnych przeslanek prawnych do przepraszania. Takoż i prawna ciągłąść nic tu do rzeczy nie ma.
>A jednak, hmm... moralnej ciągłości między PRL a III RP wprowadzać chyba nie będziemy

Już jest wprowadzona - dawni opozycjoniści dziś z pieniędzy III RP finansują sobie Zadośćuczynienia za te Zbrodnie Komunistyczne, co to je ta PRL niedobra na nich popełniała.
17-10-2010 01:08 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>Już jest wprowadzona - dawni opozycjoniści dziś z pieniędzy III RP finansują sobie Zadośćuczynienia za te Zbrodnie Komunistyczne, co to je ta PRL niedobra na nich popełniała.

   Dawni opozycjoniści..... Rozgoryczeni ludzie. Którzy w głębi duszy nienawidzą Wałęsy, bo jemu się udało. A my? My ledwo na czynsz zbieramy, lekarstwa kosztują, na chuj nam była ta rewolucja, teraz to bym emeryturę miał przynajmniej, za komuny i praca była i w ogóle, dzieci mam na utrzymaniu, a mają po 30 lat. Niech ktoś im k***a da pracę! Wałęsa! Wałęsa!

Taaak... My naród.. Znaczy jak rzekł Największy z cywilnych Wolaków, Łi pipełl...


Pomoc terapeutyczna oraz psychologiczna - całodobowo.
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
My raczej tego nie dożyjemy, ale może nasze dzieci...
Poważnie zaś mówiąc, nie wierzę, żeby obecny rząd uczynił coś w sprawie zalegalizowania związków. Co więcej, raczej spodziewam się, że nastąpi to (bo kiedyś w końcu nastąpi) w wyniku zewnętrznych nacisków.
Nie pozbawia to jednak sensu tej i podobnych akcji.
immune.ltd (1783 punktów)
Akcja mi się podoba co do obecnych polityków to złudzeń nie mam
04-11-2010 01:25 
 Ocena 1 na 1
Katarzyna Formela (2 punktów)
>Akcja mi się podoba co do obecnych polityków to złudzeń nie mam
>

Kampania już ryszyła

www.wirtua(*)aca-zwiazki-partnerskie-wideo#
immune.ltd (1783 punktów)
>Kampania już ryszyła www.wirtua(*)aca-zwiazki-partnerskie-wideo#
i dobrze niech się coś dzieje

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365