Racjonalista - Strona głównaDo treści
PO/PiS = 85%

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-10-2010 16:21Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
PO/PiS = 85%
Ocena 7 na 7
Nic nie robienie i obłuda / nienawiść i obłęd = 50+/+35 [%]
Polsko-Polska wojna: to Polacy kochają najbardziej.

Polsko obudź się !

Co musiałoby się stać aby za niecały rok te dwie partie nie przekroczyły razem 50% ?
Sondażownie skompromitowały się podczas ostatnich wyborów. Dziś też SLD dostaje jednego dnia 20%, drugiego 8, a błąd 'ma' wynosić +-3% przy ufności >99%... Ruch Poparcia ~ 1%, gdzie w internetowych sondach uzyskuje zawsze >20, a czasem wygrywa...
Chciałbym wiedzieć jak sformułowane jest pytanie które zadają ankieterzy, jak wymieniają możliwe odpowiedzi, czy dochodzi do przypadków zamawiania sondaży dla konkretnego wyniku ? Ruch Poparcia, choć na razie nie powstał ale został złożony wniosek o rejestrację pod tą nazwą, w wiadomościach pojawia się często nadal jako Nowoczesna Polska... Do tvn24 Janusz Palikot odkąd zarejestrowano stowarzyszenie nie został zaproszony ani razu, w polsatnews za każdym razem jest pytany, czy żałuje i przeprasza, w radiu zet nazywany liderem ruchu poparcia samego siebie: generalnie - odnoszę wrażenie, że wielu środowiskom zależy na duopolu partyjnym w stylu amerykańskim. Tylko czy PiS to republikanie, a PO demokraci wśród których znajdziemy naszego polskiego Baracka Obamę ?

link: wiadomosci(*)ja_dwie_najwieksze_partie.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Matix (5786 punktów)
Racjonalne wydaje się w tym wypadku głosowanie na SLD, ja jednak nie zachowam się racjonalnie i zmarnuję głos na UPR, choćby z tego powodu, żeby nie manifestować poparcia ani tym co mnie już okradli ani tym co mnie będą okradać.
Mikolaj (219 punktów)
>Nic nie robienie i obłuda / nienawiść i obłęd = 50+/+35 [%]

Powoli, ale to bardzo powoli tendencje się odwracają. Może za parę lat będziemy mieli wyniki typu "SLD + Palikot = 85%"
Na razie obecne dwie główne partie konserwatywne czerpią zyski z tego że są i mają dużą reprezentację w parlamencie. No i że "głosujcie na nas, bo jak nie to przyjdzie PiS!" oraz "PO rozkrada naszą katolicką ojczyznę, bij kto w boga wierzy!". Razem się tak zwarły w uścisku że miejsca już tam zostało niewiele.

Palikot ma trochę za słaby program, stąd tv/gazety raczej pobłażliwie się do niego odnoszą o ile w ogóle coś wspominają. Na samych "biskupich brzuchach" trudno zbudować sensowną partię. Ubezpieczenia społeczne, podatki, polityka rodzinna, edukacja, polityka zagraniczna. Tego w okrzykach Palikota nie ma i stąd trudno traktować go poważnie.

Gdyby trochę odpuścił swoją megalomanię, gdyby udało mu się zwerbować Magdalenę Środę, Ryszarda Kalisza, a może i kogoś z Krytyki Politycznej - wówczas zaczęła by się zupełnie inna partia. A Tak to tylko zabawka.

Tymczasem jak dla mnie pozostaje chyba tylko SLD. Biegające między 10%-20%, uwikłane we własne spory (i skompromitowane niegdyś przez starych działaczy) ale jednak posiadające sensowny program i ludzi.
libertyn (3006 punktów)
>Nic nie robienie i obłuda / nienawiść i obłęd = 50+/+35 [%]
>Polsko-Polska wojna: to Polacy kochają najbardziej.
>Polsko obudź się !

Też często się zastanawiam nad tym dlaczego Polakom nie przeszkadzają afery PO, oszołomstwo PiSu. Tworzenie zalążku państwa wyznaniowego itp. Wciąż ok.50% obywateli nie chodzi na wybory. Przez to od dwudziestu lat w Polsce mniejszość rządzi większością. Wcześniej było jeszcze gorzej


Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią
maruda (5550 punktów)
W linku znajdziesz próbę odpowiedzi na pytanie dlaczego połowa nie chodzi na wybory. Częściowa odpowiedzią niech będzie, że ta połowa która nie chodzi się zmienia. Ale co z tego że wyborcy się czasami mobilizują, skoro mamy wybór tylko spośród polityków których już znamy i "lubimy" z sejmu, a nowi (ci na liście od połowy, do końca) służą tylko za słupy do zbierania marginalnych odłamków głosów.

www.polity(*)bojkotuja-wybory-dlaczego.read
Andrzej Wendrychowicz (6624 punktów)
>
> Tylko czy PiS to republikanie, a PO demokraci wśród których znajdziemy naszego polskiego Baracka Obamę ?
>

Ano nie to samo.
Tylko czy przez 20 lat (demokracja w Polsce) można się nauczyć /zbudować to i tyle samo, co przez 200 lat (demokracja w USA)? Nie można! Chociaż i tak w Polsce uczymy się bycia obywatelami naprawdę szybko. Mamy też to szczęście, że dysponujemy najnowszym (ósmym) cudem świata - internetem. SMS też jest doskonałym wynalazkiem.
Myślę, że nawet mniej nam trzeba Janusza Palikota, a bardziej super zdolnego informatyka o charyzmie Jurka Owsiaka, który w jakimś prostym komunikatorze skrzyknie nas, niezadowolonych z POPIS-u, cobyśmy im krzyknęli milionami gardeł: WON z polityki!!
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>>> Tylko czy PiS to republikanie, a PO demokraci wśród których znajdziemy naszego polskiego Baracka Obamę ?
>>
>Ano nie to samo.
>Tylko czy przez 20 lat (demokracja w Polsce) można się nauczyć /zbudować to i tyle samo, co przez 200 lat (demokracja w USA)? Nie można! Chociaż i tak w Polsce uczymy się bycia obywatelami naprawdę szybko.

Problem w tym, że tak samo szybko przyswajamy i wartości pozytywne jak i negatywne. Przy czym - mam wrażenie, że jak to bywa u 20 latków - przyswajanie negatywów przychodzi nam dużo łatwiej, czas buntu młodzieńczego?

>Mamy też to szczęście, że dysponujemy najnowszym (ósmym) cudem świata - internetem. SMS też jest doskonałym wynalazkiem.

Pytanie kto i jak z niego korzysta. Jako idea - jest bardzo pozytywne, ale jak pokazuje codzienność - wszystko da się popsuć.

>Myślę, że nawet mniej nam trzeba Janusza Palikota, a bardziej super zdolnego informatyka o charyzmie Jurka Owsiaka, który w jakimś prostym komunikatorze skrzyknie nas, niezadowolonych z POPIS-u, cobyśmy im krzyknęli milionami gardeł: WON z polityki!!

Genialne zdanie! Chyba jeden z nielicznych ludzi, Polaków, który pomimo rzucanych kłód pod nogi jest niezależny i robi swoje. Bez polityki i ideologi, a nawet często przyjmując razy od tzw. domniemanych przyjaciół.

A jeżeli kogoś interesuje co knuje "TenCoUkradłKsiężyc" - polecam :
"Człowiek, który inspiruje Kaczyńskiego?"
swiatowidz.pl/?p=387
jeżeli już to ktoś wskazał wcześniej - przepraszam za odgrzewane....
Rafal Kaminski (128 punktów)
Te tak zwane partie polityczne u nas ,to wafelek w czekoladzie. Raz nazywa się "grześ" innym razem wafelek "teatralny" a jeszcze innym "princepolo". Co jest naprawdę ważne, to składniki, a te są takie same od 20 lat niepodległej polski. Posłowie, konika polnym skokiem, przeskakują z partii do partii. Tworzą odłamy, zakładają nowe partie- słowem nowe pazłotko do tego samego wafelka... Te same osoby nic się nie zmienia. A ja bym z chęcią skosztował piernika! Dlatego bedę głosował na Korwina-Mikke-go!
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Te tak zwane partie polityczne u nas ,to wafelek w czekoladzie. Raz nazywa się "grześ" innym razem wafelek "teatralny" a jeszcze innym "princepolo".
Mniej więcej tak... tylko:
>Co jest naprawdę ważne, to składniki, a te są takie same od 20 lat niepodległej polski.

składniki to jedno, ale i nieodparta chęć zysku (pomimo koszmarnej jakości "wafelki" cały czas mają wzięcie!) - zauważmy, iż spora część polityków to ludzie biedni. Polityka ma ich wznieść i dać im zarobić... Przy czym - spora część - większość? - nie ma zbyt wielu sukcesów (na żadnym polu!)i jest to dla nich poligon. A uczą się na nas.
Czyli dostajemy cały czas fatalne danie w coraz to piękniejszym opakowaniu (bo jedynie "kup pan cegłę" u nas działa od wielu lat doskonale)

>Posłowie, konika polnym skokiem, przeskakują z partii do partii. Tworzą odłamy, zakładają nowe partie- słowem nowe pazłotko do tego samego wafelka... Te same osoby nic się nie zmienia.

Cóż, skoro raz się zarobiło na bzdecie, potem drugi i trzeci? to czemu nie korzystać z tego póki się da? Minimum wysiłku maksimum korzyści!

>A ja bym z chęcią skosztował piernika! Choć, ćwiczenie czyni mistrzem...
>
inicjatywa eksperymentatorska cenna, ale nie szkoda zębów i żołądka...

>Dlatego bedę głosował na Korwina-Mikke-go!

i nerwów?
sirBuk_PanBuk (6257 punktów)
>Nic nie robienie i obłuda / nienawiść i obłęd = 50+/+35 [%]
>Polsko-Polska wojna: to Polacy kochają najbardziej.
>Polsko obudź się !

i ? poczytaj?
wiedza... ach, choć czasem może lepiej nie wiedzieć...

wyborcza.p(*)zi_na_imieniny_o__Rydzyka.html

Etyka jest dla ludu. I zasady. Jak zawsze bogowie bawią się (dobrze)całe życie...
finerbijk (17282 punktów)
>i ? poczytaj?
Piszą: "...Wśród podarków dla solenizanta dominowały kwiaty - dodaje. Posłowie PiS, z którymi rozmawiał dziennikarz tvp.info, nie widzą jednak nic złego w tym, że z cmentarza trafili na imieniny..."

Czyżby to sugestia Gazety Wyborczej, że kwiaty dla Ojca pochodziły wprost z cmentarza? No bo, co robi określenie, że "jednak" nie widzą nic złego?

>wiedza... ach, choć czasem może lepiej nie wiedzieć...
Oj czasami lepiej, lepiej...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365