>Z wypłatą jednakże zasłużonych odszkodowań swoim własnym obywatelom są jednakże nadal ogromne problemy. Za to nie mają problemów, żeby wspierać bezprawne eskimoskie żądania wobec Polski. USA to kraj bandycki, który wzrósł na krzywdzie Indian, murzyńskich niewolników, oraz imigrantów z krajów 'pośledniejszych'. Co prawda dał i dalej w pewnym stopniu daje, a przynajmniej nie ogranicza jak w UE, możliwości dojścia do czegoś dla ludzi znikąd, ale jako państwo to zwykła WASPowa pijawka świata wespół z UK.
Jako dzieciak myślałem, pod wpływem m.in. lektur A. Fiedlera (kto go dziś pamięta), że anglosascy koloniści to byli tacy w porzo, a ta hiszpańska i portugalska (katolicka) hołota konkwistadorska to najwięksi okrutnicy i tylko się bać. Jak dorosłem to się dowiedziałem, że stare ludy Ameryki Łacińskiej z mniejszymi lub większymi problemami (pomijając początkowe starcia) stopiły się w znacznym stopniu z populacją europejską, natomiast na terenach 'okupowanych' przez protestanckich WASPów, nie było żadnej tam integracji.
|