Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bill Gates kontroluje kilka największych mediów światowych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
18-12-2021 12:18kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Bill Gates kontroluje kilka największych mediów światowych
Ocena 1 na 1
Amerykański miliarder i założyciel Microsoftu Bill Gates od dawna angażuje się w globalistyczne cele i zmiany społeczne. W tym celu został mianowany przez uznane media zarówno świętym, jak i filantropem- mimo że był zamieszany w kilka skandali. Ale niedawny raport organizacji charytatywnej Gatesa ujawnia, że sponsoruje on kilka największych światowych mediów- które również donoszą tak, jak Gates chce.

Być może niektórzy z naszych współczesnych globalnych władców potrafią przypomnieć sobie postacie z filmów o Jamesie Bondzie. Często przedstawia siȩ oligarchów i finansistów, którzy potajemnie bronią swoich pozycji "przeciwko" światowej dominacji. Na szczęście ujawniają się tuż przed tym, jak ich plany się nie powiodą dzieki tajnemu agentowi, a świat może wrócić do normy.
Więc jak to jest naprawdę z opisywanymi filantropami szarej rzeczywistości na światowej scenie? Wg naszych "niezależnych" mediów i wolnej prasy mają na uwadze tylko "dobro" ludzi.

P.S. Bez prądu samochody elektryczne zatrzymują się.
Akumulatory tracą ładunek na mrozie, nawet gdy nie prowadzi siȩ samochodu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Amerykański miliarder i założyciel Microsoftu Bill Gates od dawna angażuje się w globalistyczne
>cele i zmiany społeczne. W tym celu został mianowany przez uznane media zarówno świętym, jak i
>filantropem- mimo że był zamieszany w kilka skandali.
Skandali? Raczej oszustw, za które z więzienia nie powinien wyjść, gdyby amerykańskie prawo było tak skuteczne wobec wielkich, jak jest wobec małych.

Maksyma naszego filantropa:
"Jeśli masz zamiar kogoś zabić, nie ma powodu, by się tym przejmować i złościć się. Wszelkie wcześniejsze dyskusje są stratą czasu. Musimy uśmiechać się do Novella, gdy pociągamy za spust."

Mógłbym wiele opowiedzieć z własnego doświadczenia i z tego co pamiętam, jak DR-DOS został sprzedany Novellowi, by ostatecznie trafić do Caldery, a pierwsze co firma zrobiła kupując DR-DOS (później Novell DOS) to złożenie sprawy do sądu o praktyki monopolistyczne przeciwko Microsoftowi m. in. o AARD code i "sprzedaż wiązaną", i o tym jak Microsoft za swoje praktyki zapłacił Calderze 280 mln dolarów pod stołem. I jeszcze więcej...
Ale jak ktoś chce więcej to proszę, naprawdę fantastyczny dokument.
www.youtub(*)q5qKRAMpLw&ab_channel=Coleslav
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Amerykański miliarder i założyciel Microsoftu Bill Gates od dawna angażuje się w globalistyczne
>>cele i zmiany społeczne. W tym celu został mianowany przez uznane media zarówno świętym, jak i
>>filantropem- mimo że był zamieszany w kilka skandali.
> Skandali? Raczej oszustw, za które z więzienia nie powinien wyjść, gdyby amerykańskie prawo było tak skuteczne wobec wielkich, jak jest wobec małych.
>Maksyma naszego filantropa:
>"Jeśli masz zamiar kogoś zabić, nie ma powodu, by się tym przejmować i złościć się. Wszelkie wcześniejsze dyskusje są stratą czasu. Musimy uśmiechać się do Novella, gdy pociągamy za spust."
>Mógłbym wiele opowiedzieć z własnego doświadczenia i z tego co pamiętam, jak DR-DOS został sprzedany Novellowi, by ostatecznie trafić do Caldery, a pierwsze co firma zrobiła kupując DR-DOS (później Novell DOS) to złożenie sprawy do sądu o praktyki monopolistyczne przeciwko Microsoftowi m. in. o AARD code i "sprzedaż wiązaną", i o tym jak Microsoft za swoje praktyki zapłacił Calderze 280 mln dolarów pod stołem. I jeszcze więcej...
> Ale jak ktoś chce więcej to proszę, naprawdę fantastyczny dokument.
>www.youtub(*)q5qKRAMpLw&ab_channel=Coleslav

Bardzo interesujący film...
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Być może niektórzy z naszych współczesnych globalnych władców potrafią przypomnieć sobie >postacie z filmów o Jamesie Bondzie. Często przedstawia siȩ oligarchów i finansistów, którzy >potajemnie bronią swoich pozycji "przeciwko" światowej dominacji. Na szczęście ujawniają się tuż >przed tym, jak ich plany się nie powiodą dzieki tajnemu agentowi, a świat może wrócić do normy.
>

W Szwecji w 192O w firmie NOHAB ( Nydqvist & Holm AB ) robiono szwindle kradzionym złotem na miliardy. Powinno po tym być w Szwecji kilku potomków miliarderów. W Polsce idiotom się wydaje, że to wolność i demokracja uczyni ich bogatymi.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Być może niektórzy z naszych współczesnych globalnych władców potrafią przypomnieć sobie >postacie z filmów o Jamesie Bondzie. Często przedstawia siȩ oligarchów i finansistów, którzy >potajemnie bronią swoich pozycji "przeciwko" światowej dominacji. Na szczęście ujawniają się tuż >przed tym, jak ich plany się nie powiodą dzieki tajnemu agentowi, a świat może wrócić do normy.
>>
>W Szwecji w 192O w firmie NOHAB ( Nydqvist & Holm AB ) robiono szwindle kradzionym złotem na miliardy. Powinno po tym być w Szwecji kilku potomków miliarderów. W Polsce idiotom się wydaje, że to wolność i demokracja uczyni ich bogatymi.

W Szwecji od rewolucji bolszewickiej byli ci sami ludzie u władzy, od lat 60- tych systematycznie przejmowali ewangelicko-luterański Kościół narodowy, ktόry od trzech dekad jest w ich rȩkach.
Do tego, niektorzy młodzi politycy, socjaldemokraci hajluja - identyfikuja sie z Adolfem.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Do tego, niektorzy młodzi politycy, socjaldemokraci hajluja - identyfikuja sie z Adolfem.

Nie wiem czym się różni wersja "historii" napisana dla Szwedów od tej dla Polaków.
Tych, których każą nam nienawidzić byli wielkimi ludźmi, ci którzy zamknęli im usta mordując, dzisiaj chodzą w chwale. Nastąpiło odwrócenie ról, twórcy genialnego projektu, budowy potężnej autonomicznej Europy, zginęli pod własnym dziełem. Obcy złodzieje i mordercy chodzą po Europie, jak u siebie. Europa miała być potęgą atomową, zdolna się oprzeć gangsterom. Dzisiaj Niemcy muszą prosić o łaskę, amerykańskich gangsterów, by im pozwolili kupować, gaz gdzie jest taniej. Sytuacja identyczna jak w pierwszej połowie XX w. Z tą różnicą, że wtedy, to Brytyjczycy i Francuzi robili na złość Niemcom, nie licząc się z kosztami.
Polak przed wojną jak i w czasie wojny odrzucił wszystkie niemieckie oferty, a dzisiaj po śmietnikach niemieckich szuka.
Hitlera wytypował Ernst Franz Sedgwick Hanfstaengl a uzbroili III Rzeszę ŻYDZI.

Planowany zamach na Hitlera.

www.wprost(*)k/69083/mata-hari-stalina.html

Nie jest prawdą, że Beria zwerbował Janusza Radziwiłła. Radziwiłł mógł skończyć w Katyniu, ale go wykupiono. W planowanym zamachu brał udział Igor Miklaszewski, którego w Berlinie zakwaterował Wsiewołod Aleksandrowicz Blumental-Tamarin.



Jakby kogoś interesował ten profil psychologiczny Hitlera, sporządzony w USA w 1943 roku, to mogę zamieścić 23,3 MB, po angielsku.
18-12-2021 20:05 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)

>Nie jest prawdą, że Beria zwerbował Janusza Radziwiłła. Radziwiłł mógł skończyć w Katyniu, ale go wykupiono. W planowanym zamachu brał udział Igor Miklaszewski, którego w Berlinie zakwaterował Wsiewołod Aleksandrowicz Blumental-Tamarin.
>Jakby kogoś interesował ten profil psychologiczny Hitlera, sporządzony w USA w 1943 roku, to mogę zamieścić 23,3 MB, po angielsku.
>

Janusz Radziwiłł, chyba nie ten historyczny książe...
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
W planowanym zamachu brał udział Igor Miklaszewski, którego w Berlinie zakwaterował Wsiewołod Aleksandrowicz Blumental-Tamarin.
>>Jakby kogoś interesował ten profil psychologiczny Hitlera, sporządzony w USA w 1943 roku, to mogę zamieścić 23,3 MB, po angielsku.
>>

To pisza dzisiaj nowe media w Szwecji
Polska naprawdę zrozumiała, co dzieje się na świecie z propagandą zakupionych mediów.

- Polska, w której znajduje się Auschwitz, nie chce, żeby lewicowe media, jak tutaj, normalizowały "hejlowanie". Uznanie dla Polaków!

-Tak, to naprawdę straszne, że zagraniczni komuniści- dowodzeni przez Sorosa nie mogą rozsiewać swojego gown. bez kontroli. Wolność prasy nie oznacza, że każdy może przyjść do mojego domu do salonu i sra. na środku dywanu...

- Anglo-amerykańska oligarchia od dawna wykorzystuje Polskę do dzielenia Europy w swojej agendzie geopolitycznej. Wielka Brytania wykorzystała Polskę jako pretekst do wypowiedzenia wojny i anihilacji Niemcow w 1939 r., wywołując II WŚ. (Wiem, że wojnȩ wypowiedziały Niemcy).

Ten sam program zmusił do Europy dziesiątki milionów muzułmanów i Afrykanów.
Chyba tylko ci po 50. roku życia, którzy nadal mają telewizor rozsiewają propagandȩ...

P.S. Zwrόciłam uwagȩ, ze teksty w nowych mediach mają odniesienie do wypowiedzi jednego z komentatorόw na fR.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>Ten sam program zmusił do Europy dziesiątki milionów muzułmanów i Afrykanów.
>Chyba tylko ci po 50. roku życia, którzy nadal mają telewizor rozsiewają propagandȩ...
>P.S. Zwrόciłam uwagȩ, ze teksty w nowych mediach mają odniesienie do wypowiedzi jednego z komentatorόw na fR.

Stany Zjednoczone Bidena są bardzo krótkowzroczne, ze krytykują prawo ograniczające zdolność zagranicznych inwestorów do posiadania firm medialnych w innych krajach.

Mówi się teraz, że Stany Zjednoczone są oburzone, że amerykańskie firmy tracą polski rynek i nazywają to "atakiem na wolność prasy". Rząd kraju broni prawa, chcąc zapobiec zniekształcaniu krajowej debaty publicznej przez zagraniczną propagandę.

Czy Amerykanie naprawdę chcą, aby w przyszłości ich firmy medialne były w większości własnością Komunistycznej Partii Chin??

Amerykanie powinni po prostu być cicho, ponieważ tam wszystkie media, w tym Facebook, mają ten sam program, a mianowicie uciszanie wolności słowa.

Czy Amerykanie nie wiedzą, na czym polega totalitarny komunizm i chcą rzucić kraj w nowy dyktatorski model społeczeństwa, z praniem mózgów własnym obywatelom.

Ideologiczna propaganda wypełnia szwedzkie domy w trwającej rewolucji kulturalnej "wartościami" zamiast demokracji, i chce narzucić społeczeństwu dyktatorski rząd centralny. Od momentu przebudzenia się rano do pójścia spać jest siȩ w ciągłym strumieniu propagandy. Sztuką jest nauczenie siȩ życia w codziennym "dystopijnym" świecie.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>- Anglo-amerykańska oligarchia od dawna wykorzystuje Polskę do dzielenia Europy w swojej >agendzie geopolitycznej. Wielka Brytania wykorzystała Polskę jako pretekst do wypowiedzenia >wojny i anihilacji Niemcow w 1939 r., wywołując II WŚ. (Wiem, że wojnȩ wypowiedziały Niemcy).
>

Przed wojną brytyjska agentura w Polsce pchała nas do wojny z Niemcami. Niemcy składali nam różne oferty, bez czytania, zostały odrzucone. Tak samo jak teraz, ludzi z ulicy zrobiono odpowiedzialnych za nasze losy. Felicjan Sławoj Składkowski zwany Srawoj, premier, nakazał budowę wychodków, szefem MSZ zrobiono kolejnego laika Becka, który znał się tylko na sklejaniu modeli.
Francuzi i Brytyjczycy wykorzystywali głupich Słowian do anihilacji Niemców i to od wieków.

fr.wikipedia.org/wiki/Emprunt_russe

"Te rosyjskie pożyczki to seria kredytów uruchomionych na zachodnich rynkach finansowych na rzecz Imperium Rosyjskiego w całym XIX wieku aż do 1916 roku. Największe transze zostały wyemitowane na Place de Paris od 1888 do 1914 roku.(...)
Wśród najważniejszych transz rosyjskich emisji obligacji, Czerwiec 19O6 ma zasięg międzynarodowy, uruchomiona jednocześnie w kilku centrach finansowych i ma na celu odbudowę osłabionych finansów Imperium Rosyjskiego po wojnie rosyjsko-japońskiej , tj. 2,25 mld franków w złocie , jedna z największych kwot w historii finansowej, w połowie pokryta przez francuskich akcjonariuszy".

Car dostawał pieniądze, OD FRANCUZÓW, na zbrojenie, w celu atakowania Niemców, którzy potrafili szybko urosnąć w siłę i stanowić zagrożenie dla interesów brytyjskich i francuskich. Tak to trwało wieki. Głupiego Słowianina łatwo wykorzystać więc zawsze był i będzie biedny. Czasy się zmieniły bo Ameryka już pod koniec XIX wieku zaczęła się gwałtownie zbroić, kwestią chwili było kiedy przejmą Imperium Brytyjskie i skłóconą Europę.
Niemcy i Żydzi opracowali plan stworzenia jednej silnej Europy zdolnej oprzeć się Ameryce. Silna Europa może być tylko zbudowana na silnych Niemcach i podporządkowanych wspólnym interesom cherlawym nacjom. Komunizm stworzono po to, by scalić Europę i stworzyć jedną potęgę. Komuniści mieli rozwalić stare układy i stworzyć jedno mocarstwo. Kluczem do tego byli Żydzi i Niemcy. Z głupimi nie ma dyskusji, jest tylko jedna droga ich podporządkowania, siłą.
Jak i kto zainstalował Niemcom antysemityzm??
Rudolf von Sebottendorf, prawdopodobnie brytyjski agent, może nawet nieświadomie wykorzystany, gdy już było wiadomo, że Żydzi wygrali w Rosji, założył w Monachium Towarzystwo Thule.
Uważa się również, że prawdziwe nazwisko von Sebottendorfa brzmiało Adam Alfred Rudolf Glauer. Był masonem i przed I wojną światową odbył kilka podróży na Bliski Wschód, gdzie brał udział w odprawianiu tajemniczych rytuałów. Podczas wojny bałkańskiej w latach 1912-1913 był związany z przywództwem Tureckiego Towarzystwa Czerwonego Półksiężyca i został wybrany Mistrzem Zakonu Wieniec Róż (Rosencrantz). Wszystko to miało miejsce u szczytu chwały różokrzyżowców w Europie, a według niektórych różokrzyżowcy byli "potężniejsi w świecie zachodnim niż jakikolwiek widoczny rząd". W 191O roku, mieszkając w Stambule, Sebottendorf prowadził własne tajne stowarzyszenie, oparte na mieszance islamskiego mistycyzmu sufickiego, masonerii, alchemii i antybolszewickiej ideologii - okultystycznych podstaw dla powstania partii nazistowskiej.
W 1913, po I wojnie bałkańskiej , w której walczył po stronie Turcji, Glauer-Sebottendorf wrócił do Niemiec. Zwolniono go ze służby wojskowej w czasie I wojny światowej ze względu na tureckie obywatelstwo i obrażenia odniesione w I wojnie bałkańskiej. W 1916 Sebottendorf skontaktował się z tajnym stowarzyszeniem Zakonu Niemieckiego i otrzymał tytuł Ordenmeistera (lidera grupy regionalnej) w jego bawarskim oddziale. W 1918 r. na potrzeby Towarzystwa Thule von Sebottendorff nabył monachijski tygodnik Munchener Beobachter (Monachijski Obserwator). Później gazeta została przemianowana na " Völkischer Beobakhter " ("Obserwator Ludowy") i po rozłamie między Thule a NSDAP stała się głównym organem prasowym NSDAP. Jej redaktorem został Karl Harrer . Rozłam nabrał kształtu w lipcu 192O r., kiedy Hitler zażądał aby Völkischer Beobachter zaprzestał popierania innych partii konserwatywnych. Pod koniec roku Sebottendorf musiał opuścić redakcję, a gazeta została wykupiona przez NSDAP za pomocą pożyczki otrzymanej od dowódcy 7. Dywizji Piechoty Reichswehry gen. von Eppa W 1918 r. członkowie stowarzyszenia utworzyli Niemiecką Partię Robotniczą , w której szeregach wstąpił Adolf Hitler w 1919 r., a w 192O r. przemianowaną na Narodowosocjalistyczną Niemiecką Partię Robotniczą. W książce "What Came Before Hitler" Sebottendorf opisuje Thule jako społeczeństwo żyjące według praw moralnych różokrzyżowców i marzące o budowie Algadomu - wewnętrznej świątyni Zakonu, "ziemskiego królestwa, które świadczy o odrodzeniu duch cywilizacji Thule, imperium wszystkich Niemców". Jego idee przejął i rozwinął inny ideolog nazizmu - Alfred Rosenberg. Członkowie Towarzystwa wzięli też udział w nieudanym "puczu w Niedziele Palmową", którego celem było obalenie rządów komunistów w Bawarii. Aktywność Towarzystwa została wykryta przez komunistyczne władze Bawarii, 26 kwietnia 1919 doszło do szturmu hotelu "Cztery pory roku", z którego zarządzono organizacją i aresztowania około 2O osób. 3O kwietnia 1919 roku 7 aresztowanych członków Towarzystwa Thule zostało rozstrzelanych na rozkaz Rudolfa Egelhofera, przywódcy bawarskiej "armii czerwonej". W 196O roku ukazała się bestsellerowa książka " Poranek magów " francuskich dziennikarzy Jacquesa Bergiera i Louisa Povela, która posłużyła za źródło wielu wątpliwych wypowiedzi dotyczących społeczeństwa, w szczególności na temat przynależności Hitlera i Haushofera , nazistowskich poszukiwań dla Szambali, wyobrażonej przez teozofów i innych.
Sebottendorf w dniu ogłoszenia kapitulacji przez III Rzeszę popełnił samobójstwo, rzucając się do Bosforu.
To Rudolf von Sebottendorf rozpalał an
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>- Anglo-amerykańska oligarchia od dawna wykorzystuje Polskę do dzielenia Europy w swojej >agendzie geopolitycznej. Wielka Brytania wykorzystała Polskę jako pretekst do wypowiedzenia >wojny i anihilacji Niemcow w 1939 r., wywołując II WŚ. (Wiem, że wojnȩ wypowiedziały Niemcy).
>>
>Przed wojną brytyjska agentura w Polsce pchała nas do wojny z Niemcami. Niemcy składali nam różne oferty, bez czytania, zostały odrzucone. Tak samo jak teraz, ludzi z ulicy zrobiono odpowiedzialnych za nasze losy. Felicjan Sławoj Składkowski zwany Srawoj, premier, nakazał budowę wychodków, szefem MSZ zrobiono kolejnego laika Becka, który znał się tylko na sklejaniu modeli.
>Francuzi i Brytyjczycy wykorzystywali głupich Słowian do anihilacji Niemców i to od wieków.
>fr.wikipedia.org/wiki/Emprunt_russe

W tym kontekście i na teraz...
Nie można też zapominać o niezliczonych fundacjach zagranicznych, głównie niemieckich i amerykańskich, które korumpują polską inteligencję i wykorzystują ją do "przetwarzania" polskiej opinii publicznej na swoje cele.

To tylko taka gra!!
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W tym kontekście i na teraz...
>Nie można też zapominać o niezliczonych fundacjach zagranicznych, głównie niemieckich i amerykańskich, które korumpują polską inteligencję i wykorzystują ją do "przetwarzania" polskiej opinii publicznej na swoje cele.
>To tylko taka gra!!

Nie wiem czy potrzeba sięgać do tak złożonych przykładów.

Może lepiej na poziomie jednej rodziny zaobserwować jak niektóre jednostki manipulują innymi dla własnego zysku i na szkodę pozostałych?

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Nie można też zapominać o niezliczonych fundacjach zagranicznych, głównie niemieckich i >amerykańskich, które korumpują polską inteligencję i wykorzystują ją do "przetwarzania" polskiej >opinii publicznej na swoje cele.
>To tylko taka gra!!
>

To w Polsce jest jakaś inteligencja??
Dzisiaj manipuluje się milionami telewidzów i żaden samodzielny autorytet intelektualny, nie jest w stanie pokonać "prawdy", czytanej z kartki przez wymalowaną spikerkę. Ludzi inteligentnych, z wiedzą, nie dopuszcza się do mediów.
Mein Kampf pisało kilka osób, tylko nie Hitler, największy udział miał Żyd, co miał imię i nazwisko francuskie. Przepisano dosłownie kilkadziesiąt wersów z książek Szweda, Johana Rudolfa Kjelléna.
Szwedzi wszędzie mają też swój udział.
19-12-2021 16:53 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To w Polsce jest jakaś inteligencja??

>Ringier Axel Springer Polska jako firma mediowa, która niezależne dziennikarstwo i wolność mediów uznaje za fundament demokracji i wolności społecznej, przyłącza się do apelu i zachęca do jego rozpowszechniania.
pl.m.wikip(*)i/Ringier_Axel_Springer_Polska

Zastanawiam się co oznacza określenie "Polska" w nazwie tej kapitałowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością należącej do innej spółki kapitałowej z ograniczoną odpowiedzialnością o nieznanych właścicielach?

Co oznacza to "Polska"?

Jeżeli jestem Polakiem czy to oznacza, że to jest moje albo dla mnie a może do mnie?

Jak to rozumieć?

szarley to w realu Johannes Jerlas
19-12-2021 16:27 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Silna Europa może być tylko zbudowana na silnych Niemcach i podporządkowanych wspólnym interesom cherlawym nacjom.

>Z głupimi nie ma dyskusji, jest tylko jedna droga ich podporządkowania, siłą.

No tak, już biegnę, żeby poddać się twoim ideom.

Uznam siebie za głupiego, Was za mądrych i poddam się waszej władzy, to urządzicie mi takie życie, że się zdziwię.

Raczej nie.

Nikomu więcej nie oddaje już kontroli na własnym życiem, wprost przeciwnie staram się te kontrolę na nowo odzyskać.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Uznam siebie za głupiego, Was za mądrych i poddam się waszej władzy, to urządzicie mi takie >życie, że się zdziwię.
>Raczej nie.
>

Stwierdzam tylko fakt, widoczny gołym okiem z kosmosu.
Polak nie potrafi spojrzeć prawdzie w oczy, "sukces" ostatnich dwudziestu lat zawdzięczamy: niemieckiemu śmietnikowi i fizycznej robocie. Od wojny nic nie wymyśliliśmy, na czym potrafiliśmy zarobić. Komuniści mieli najlepszy wywiad techniczny, wykradzione technologie musieli sprzedawać innym. Nie było i nie ma w Polsce ludzi, na światowym poziomie technicznym. Jest tylko propaganda i efekty na papierze.
Wróć tam gdzie mieszkał dziadek i ojciec, przed wojną, po roku zmądrzejesz albo jeszcze bardziej zgłupiejesz.
Spróbować warto.
19-12-2021 17:39 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Stwierdzam tylko fakt, widoczny gołym okiem z kosmosu.

Skoro jesteś Polakiem też jesteś głupi i jeszcze głupsze są twoje analizy, że o syntezie wniosków nie wspomnę.

>Polak nie potrafi spojrzeć prawdzie w oczy, "sukces" ostatnich dwudziestu lat zawdzięczamy: niemieckiemu śmietnikowi i fizycznej robocie.

To jest podobne do rozwoju Chin. Chińczycy też weszli w rolę najemnych roboli dla właścicieli zachodnich koncernów i przez lata produkowali z własnych soków życiowych dobro dla całej ludzkości, aż od tej ciężkiej roboty i od rezygnacji z innego życia niż w pracy, nauczyli się robić smartfony, laptopy i nadajniki w technologii 5G. Reszta świata, która tylko wyżerała co Chińczycy wytworzyli straciła swoje zdolności i nie potrafi nic.

Czyli już jesteśmy pod kontrolą zachodnich wlasicicieli, tak jak sobie tego życzysz, zatem powinieneś chwalić a nie skarżyć.

Czego Ty chcesz?
Chcesz żebyśmy nie rządzili, nie mieli żadnego wypływu i tak właśnie jest. Większość posiadłości w Polsce mają Niemcy a nie Amerykanie więc wg twoich słów jest idealnie.

>Od wojny nic nie wymyśliliśmy, na czym potrafiliśmy zarobić. Komuniści mieli najlepszy wywiad techniczny, wykradzione technologie musieli sprzedawać innym. Nie było i nie ma w Polsce ludzi, na światowym poziomie technicznym. Jest tylko propaganda i efekty na papierze.

Ja stworzyłem pewien teoretyczny model spoleczno-ekonomiczny ale zainteresowanych brak.

Stworzyłem też teorię dualnej energii pod postaciami ruchu i materii pomiędzy którymi postaciami energia transformuje ale tylko śmiech na sali.

>Wróć tam gdzie mieszkał dziadek i ojciec, przed wojną, po roku zmądrzejesz albo jeszcze bardziej zgłupiejesz.
>Spróbować warto.

Taki mam właśnie zamiar i przygotowuje ku temu grunt.
Muszę jednak zadbać o to, żeby moi rodacy nie zechcieli mnie zniszczyć, więc próbuję odbudować swój wpływ. Nie idzie mi najlepiej ale nie zrażam się i tłumaczę sobie, że to dopiero początek, choć trwa już z 10 lat.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Chcesz żebyśmy nie rządzili, nie mieli żadnego wypływu i tak właśnie jest. Większość posiadłości >w Polsce mają Niemcy a nie Amerykanie więc wg twoich słów jest idealnie.

jakich moich słów, to, że ktoś nas wykupił za grosze nie znaczy, że jest dobrze.
Liczy się nasz rozwój technologiczny. Komuniści zrobili bardzo dużo w tym zakresie, stworzyli całe gałęzie przemysłu, ale solidarność cofnęła nas do początku XX wieku. Wróciliśmy do rzemiosła. Co Polak może dzisiaj zrobić? Nic, może się przyglądać jak obcy robią z naszych idiotów kolejny sejm.

>>Wróć tam gdzie mieszkał dziadek i ojciec, przed wojną, po roku zmądrzejesz albo jeszcze >>bardziej zgłupiejesz.
>>Spróbować warto

>Taki mam właśnie zamiar i przygotowuje ku temu grunt.
>

Ukrainiec i Polak został otumaniony jedną propagandą tak, że nie zauważysz różnicy w pracy ich szarych komórek. Zobaczysz stada romarowców, tylko gadających po ukraińsku. Do Polski ściągnięto Ukrainki do pracy, w pierwszym tygodniu, osiem już było w ciąży, nie wiadomo z kim. Wydawało im się, że w Polsce są sami milionerzy i cywilizacja zachodnia. Telewizja była i z płaczem pojechały do domu, brak poczucia rzeczywistości, kierowanie się wizjami, zawsze się tak kończy.
Każdy biedak ma spaczone rozumienie świata.
19-12-2021 19:46 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Każdy biedak ma spaczone rozumienie świata.

Jak przestać być biednym?
Jak wyrwać się z zamkniętego kręgu, w którym bieda ogranicza intelekt a ograniczony intelekt powoduje biedę?

Oddać sie bezmyślnie władzy obcych?
Liczyć, że przyjdą z prezentami?

A może zmuszać się do myślenia odmiennie Ni dotychczas?

Ja tego właśnie próbuje, tzn. myśleć nienormalnie, żeby z tej nienormalności wyciągnąć coś dla siebie, z pominięciem tego co próbuje narzucić mi społeczeństwo. Jak sam pisałeś, robol będzie mnie pilnował, żebym kopał rowy tak jak on ale ja szukam alternatywy dla kopania rowu.

Dla mnie twoja wizja rządów mądrych nad głupimi jest niespójna, wieloznaczna i naprawdę nie wiem jaką ideologię mógłbym na niej zbudować i czym się w życiu kierować?

W przeciwienstwie do mojej wizji publicznie jawnej księgi kapitału i demokratycznego opodatkowania własności. Przy takiej wizji wiem co należy i do jakiego celu zmierzam.

Gdybyś zrezygnował z przekonania o własnej nieomylności i porzucił projekt oskarżenia Amerykanow wtedy mógłbyś przystać do mojej wizji przyszłości i idei, która do niej prowadzi.

Przemysl to, bo ja w powrót komuny nie wchodzę. Jestem wrogiem własności państwowej i będę z nią walczył. Jestem zwolennikiem własności tylko prywatnej.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>Każdy biedak ma spaczone rozumienie świata.
>Jak przestać być biednym?

Zapytaj Hamerlika, zarabia kilkukrotną pensję polskiego nauczyciela, jest jednym z najzamożniejszych bytowników tego forum, żaden polski robotnik nie poradzi zrozumieć ja można przepuścić taaaaaaaki dochód nie płacąc żadnych długów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-12-2021 20:00 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zapytaj Hamerlika, zarabia kilkukrotną pensję polskiego nauczyciela, jest jednym z najzamożniejszych bytowników tego forum, żaden polski robotnik nie poradzi zrozumieć ja można przepuścić taaaaaaaki dochód nie płacąc żadnych długów

Napisalem Ci już, że tylko Vonovii place ponad tysiąc EUR miesięcznie a to przecież początek opłat?

Cholera wie do kogo ta Vonovia należy, na pewno nie do mnie, mieszkam już od dziesięcioleci w ich własności i nie mam bladego pojęcia kim są Ci ludzie.

Pewnie jacyś Amerykanie, o których wspomina z Mantopy albo Saudyjczycy, nie mam bladego pojęcia, co jest ponoc dla mnie dobre

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
Zapytaj Hamerlika, zarabia kilkukrotną pensję polskiego nauczyciela, jest jednym z najzamożniejszych bytowników tego forum, żaden polski robotnik nie poradzi zrozumieć ja można przepuścić taaaaaaaki dochód nie płacąc żadnych długów

>Napisalem Ci już, że tylko Vonovii place ponad tysiąc EUR miesięcznie
Skłamałeś też że płacisz Vonovii połowę wynagrodzenia
Zarabiasz 2000 ojrów miesięcznie? to powyżej średniej w Berlinie
Mieszkasz sam? żona nie pracuje?

Znów psi chuj udowodnił że ma ryj pełen kłamstwa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-12-2021 21:38 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skłamałeś też że płacisz Vonovii połowę wynagrodzenia
>Zarabiasz 2000 ojrów miesięcznie?

W przeszłości bywało, że płaciłem i 75% swojego wynagrodzenia Deutsche Annington zanim przejęła je Vonovia. Właściciele się zmieniają a ja nigdy nie wiedziałem kim są i u kogo pomieszkuję.

Teraz ten udział w moim wynagrodzeniu trochę zmienił się na lepsze ale na pewno nie dlatego, że byłem uległy jak robole Amazonu do czego wciąż nawołujesz.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>>Skłamałeś też że płacisz Vonovii połowę wynagrodzenia
>>Zarabiasz 2000 ojrów miesięcznie?
>W przeszłości bywało,....

Więc skończ łgać, że jest tak TERAZ

>Teraz ten udział w moim wynagrodzeniu trochę
Trochę???

20 lat temu złamałeś paznokieć, do dziś się użalasz, że miałeś raka płuc

www.racjonalista.pl/forum.php/s,865352

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-12-2021 08:12 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>20 lat temu złamałeś paznokieć, do dziś się użalasz, że miałeś raka płuc

Gdybym nie miał traumy i gdybym potrafił być szczęśliwy, nie zawracalbym sobie Tobą gitary. Nie pamiętałbym nawet, że istniejesz ale mam.

Jestem waszym produktem, konsekwencją waszych wyborów. Teraz Ty spijasz piwo, które nawazyliscie a potem wszyscy.

Żadne pieniądze tego już nie rozwiążą, to może rozwiązać jedynie upadek waszych norm społecznych.

Upadek waszych norm społeczny stał się celem mojego życia. Istnieje po to, żeby upadł wasz system społeczny. Nie mam już żadnych innych celów.

Jeszcze raz powtarzam jestem waszym wytworem. To Wy mnie stworzyliście a twój w tym udział jest bardzo znaczący.


szarley to w realu Johannes Jerlas
20-12-2021 09:17 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Upadek waszych norm społeczny stał się celem mojego życia. Istnieje
> po to, żeby upadł wasz system społeczny. Nie mam już żadnych innych celów.

Po pierwsze sam współtworzyłeś te normy. Funkcjonowałeś i funkcjonujesz w tym systemie.
Fakt że nie głosujesz dodaje lub odejmuje jakiejś tam partii glosy, wg statystyki.

Po drugie, można śmiało rozpatrzyć dwa warianty:

a) normy upadają. Nastaje kolejna rewolucja (już się chyba zorientowałeś, że łatwo i ewolucyjnie nie pójdzie). Hamerlik wygrał, obtrąbił sukces, pomścił swoją traumę. Pracuje do starości, na końcu wyprzedaje swój majątek i żyje ostatnie kilka lat na garnuszku obcych ludzi. Jaki napis na nagrobku? Jak go zapamiętują dzieci, wnuki których starość zbiża się nieuronnie i one o tym wiedzą?

b) życie społeczne ewoluuje zaupełnie niezaleznie od pomysłów Hamer-Ryśka. Hamer-Rysiek umiera w wieku 125lat, oby żył jak najdłużej. Jaki napis na nagrobku? Jak go zapamiętują dzieci, wnuki?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-12-2021 09:20 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jeszcze raz powtarzam jestem waszym wytworem. To Wy mnie stworzyliście
> a twój w tym udział jest bardzo znaczący.

Sądzisz, że bardziej od twojego ojca? Matki?
Jak samotny musiałeś być w dzieciństwie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Gdybym nie miał traumy i gdybym potrafił być szczęśliwy, nie
> zawracalbym sobie Tobą gitary

Przede wszystkim nie zawracasz sobie sobą gitary. Gdybyś zawracał - poszedłbyś do kogoś, kto ci pomoże. A nie naparzał się z forumowiczami, wymyślał im życiorysy, oskarżał o zło, młócił po raz 1000 przemoczona słomę itd.

W najmniejszym stopniu nie zawracasz sobie sobą gitary by uzdrowić tramę i choć trochę być szczęśliwym. Jedynie przeczepiasz się do innych, prowokujesz by choć na chwilę zapomnieć. Smutne.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Pzrede wszystkim nie zawracasz sobie sobą gitary. Gdybyś zawracał - poszedłbyś do kogoś, kto ci pomoże.

I co?
Zaakceptował to, czego nie można akceptować?
Wy to nazywacie akceptacją tego, czego nie można zmienić.

Dzięki ale NIE!

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Dzięki ale NIE!

Przyczepiaj się zatem dalej, prowokuj by nie pamiętać. Trzymaj dalej swoje tajemnice i lęki w ukryciu. Dziękuję za rozmowę.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Dzięki ale NIE!
>Przyczepiaj się zatem dalej, prowokuj by nie pamiętać. Trzymaj dalej swoje tajemnice i lęki w ukryciu. Dziękuję za rozmowę.

Nie prowokuję tylko kwestionuję wasze normy społeczne i działam w określonym kierunku dlatego, że pamiętam, że nie zapomniałem i nie potrafię zapomnieć.

Byłoby mi łatwiej gdybym już nie pamiętał ale pamiętam, wszystko potrafię na nowo odtworzyć w swojej głowie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Byłoby mi łatwiej gdybym już nie pamiętał ale pamiętam, wszystko
> potrafię na nowo odtworzyć w swojej głowie.

Można się domyślać, że windykowane przez ciebie osoby również.
Prowokowanie i obwinianie bliźnich o zło tego świata uśmierza przykrą pamięć, w tym wyrzuty własnego sumienia.
A wystarczyłaby czasem zwykła rozmowa (bez wywierania presji i bez toksycznej indoktrynacji) z tym, kogo kiedyś bezdusznie potraktowałeś per noga. A może kilkorgiem. Może wszystkimi.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
19-12-2021 20:21 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Każdy biedak ma spaczone rozumienie świata.
>>Jak przestać być biednym?
>Zapytaj Hamerlika, zarabia kilkukrotną pensję polskiego nauczyciela, jest jednym z najzamożniejszych bytowników tego forum, żaden polski robotnik nie poradzi zrozumieć ja można przepuścić taaaaaaaki dochód nie płacąc żadnych długów

Domyślam się jednak o co Ci chodzi.

Powinienem wywieść swoją rodzinę na polską wieś, gdzie państwowa, przymusowa i "darmowa" szkoła zrobi z moich dzieci pracowników Amazona a samemu przenieść się do hotelu robotniczego?

Czy wiesz ile kosztują hotele robotnicze w Berlinie?

A przy tym spłacać dług istniejący za nic w zamian, który przyrasta szybciej o mojego wynagrodzenia, bo twój prywatny fundusz emerytalny kupił obligacje od Getbacku i chciałbyś się bardzo wzbogacić na cudzych długach?

Raczej nie pójdę tą drogą Johannesie Jerlasie. Prowadzisz mnie na manowce.

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
Robisz chlew we wszystkich wątkach, odpowiedz w swoim

I SKOŃCZ p*****lIĆ O ROBOTNICZYCH HOTELACH JAPISZONIE MIESZKAJĄCY NA KOSZT ROBOTNIKÓW W LUKSIURNYM APARTAMENCIE

>Raczej nie pójdę tą drogą Johannesie Jerlasie.
Hamerciulki ćpaKonopki

PSI CHUJ SYN PSIEGO CHUJA I k***y KTÓRA DAWAŁA POKAZY Z BYKAMI

RZYGAĆ NA CIEBIE BYŁOBY ZASZCZYTEM DLA RZYGOWINY SYNU KUNDLA




Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
19-12-2021 21:55 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Robisz chlew we wszystkich wątkach

>PSI CHUJ SYN PSIEGO CHUJA I k***y KTÓRA DAWAŁA POKAZY Z BYKAMI
>RZYGAĆ NA CIEBIE BYŁOBY ZASZCZYTEM DLA RZYGOWINY SYNU KUNDLA

Raczej Ty robisz tu chlew i jeszcze innym to zarzucasz.

Należysz do grupy ludzi, którzy sądzą, że im wszystko wolno, dlatego nie dziwi mnie twoja postawa. Mam nadzieję, że kiedyś zrozumiesz, że nie wszystko Ci wolno i się właściwie ograniczysz. Liczę, że to wypłynie z samego Ciebie, że wreszcie poczujesz, iż przekroczyłeś granicę i cofniesz się do niej.

Nie wolno Ci tak się do mnie zwracać ani w ten sposób określać mojej rodziny. Nie zrobiłem nic co mogłoby to usprawiedliwić. Wiem, że wraz ze swoimi kolesiami macie w tej sprawie odmienne zdanie. Twoja kultura jest niska i prymitywna. Nie załatwisz wszystkich spraw agresją. Nie boję się Ciebie. Nie ustąpię Ci, bo się drzesz najgłośniej.

NIE WOLNO CI!
NIE POZWALAM Ci!

szarley to w realu Johannes Jerlas
szarley (54911 punktów)
>Nie wolno Ci tak się do mnie zwracać
Nie wolno psiego chuja nazywać psim chujem?
To jak mam nazywać człowieka, który wymyśla moje poglądy, życiorys, majątkowy status, szpicluje po necie w poszukiwaniu mnie i przeinacza moje nazwisko?

>ani w ten sposób określać mojej rodziny.

Wolno tobie kłamać, wolno i mnie
Żyję z dochodów z posiadania kamienic, a twoja żona się puszcza za pieniądze

>Nie zrobiłem nic co mogłoby to usprawiedliwić.
Doprawdy??


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-12-2021 08:20 
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To jak mam nazywać człowieka, który wymyśla moje poglądy

Nikogo nie wymyśliłem.
Bałwochwalce podlego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodakowanej własności, lichwiarskiego pieniądza i podatków od pracy i konsumpcji daje się wyczuc na 1000 km.

Jestes nim choć próbujesz wszystkich okłamać, że nie jesteś.
Prowadzę z Tobą rozmowę od 10 lat i doskonale już wiem kim jesteś. Mnie nie oszukasz.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>Prowadzę z Tobą rozmowę od 10 lat i doskonale już wiem kim jesteś. Mnie nie oszukasz.

Pomyśl o czasie poświęcanym swoim dzieciom, zanim pobijesz kolejne grafomańskie rekordy (na dziś 584 wpisy w miesiącu) w przeciągu kolejnych 10 lat.
Inaczej dorosną i nie będą wiedzieć, kto to ojciec. Ale może właśnie o to w tym chodzi, by zatracić się w internecie..
Smutne.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale może właśnie o to w tym chodzi, by zatracić się w internecie..

Nie chodzi o zatracenie ale o walkę z tym czego nie potrafię już zaakceptować.
Mam wyraźny popęd do tej walki, który wciąż i wciąż podpala mi umysł.

Chętnie prowadziłbym własne życie jak w francuskich komediach ale już tego nie potrafię, o ile kiedykolwiek potrafiłem. Nie potrafię osiągnąć spokoju w umyśle.

Może i to jest w związku z jakimś aktem zemsty, nie do końca jestem świadomy własnych emocji i ich wpływów na mój umysł, choć staram się je zrozumieć. Jednego jestem pewien, nie potrafię już odczuwać szczęścia w żadnych sytuacjach a kiedyś potrafiłem. Jestem także pewien sytuacji, które mnie do tego doprowadziły. Znam źródło mojego braku poczucia szczęścia i podjąłem walkę z nim. Ty także jesteś częścią tego źródła.

To nie znaczy wcale, że gdy coś wywalczę to poczuję się przez to szczęśliwy. Jestem dzieckiem rewolucji. Dla mnie to może być już koniec wszystkiego i na zawsze.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Jednego jestem pewien, nie potrafię już odczuwać
> szczęścia w żadnych sytuacjach a kiedyś potrafiłem.

Smutne, jak i gdzie poprowadziłeś swoją drogę życia, gdy już byłeś dorosły i sam decydowałeś.

> Jestem także pewien sytuacji, które mnie do tego doprowadziły

Tym także podzieliłeś się tu z forumowiczami.

> Znam źródło mojego braku poczucia szczęścia i podjąłem
> walkę z nim. Ty także jesteś częścią tego źródła.

Wg moich doświadczeń obarczanie innych swoimi indywidualnymi porażkami nigdy nie przynosiło ulgi ani spełnienia. Ale ty wybierasz swoją przyszłość i sposób rozumowania.

> To nie znaczy wcale, że gdy coś wywalczę to poczuję się przez to
> szczęśliwy. Jestem dzieckiem rewolucji. Dla mnie to może być już
> koniec wszystkiego i na zawsze.

Przynajmniej jesteś szczery. Idź swoją drogą. Dziękuję za rozmowę.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Jestem dzieckiem rewolucji. Dla mnie to może być już koniec wszystkiego i na zawsze.
>

Jedna osoba sprawiła, że Żydom udało się pokonać Rosję.
Wcześniej sprawił, że Japonia pokonała Rosję.
Rewolucję w Rosji finansował i nią kierował Jacob Henry Schiff.
Wywarł największy wpływ na losy świata.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Jestem dzieckiem rewolucji. Dla mnie to może być już koniec wszystkiego i na zawsze.
>>
>Jedna osoba sprawiła, że Żydom udało się pokonać Rosję.
>Wcześniej sprawił, że Japonia pokonała Rosję.
>Rewolucję w Rosji finansował i nią kierował Jacob Henry Schiff.
>Wywarł największy wpływ na losy świata.

Czytałam o nim, wspόłpracował z socjaldemokracją pobolszewicką w Szwecji.

Ci wszyscy sławni amerykańscy finansiści, bankierzy, biznesmeni, politycy itd, wcześniej wyemigrowali do Ameryki i szybko zorientowali siȩ, że tam są wielkie możliwości do działania, byli aktywni i budowali nowy kraj.

To byli Europejczycy z korzeniami żydowskimi. To oni zbudowali Amerykȩ rȩkami biednych imigrantόw z Europy. Z Arabami wszystko by stracili. Wystarczy sobie wyobrazić, że zamiast Kolumba wylądował tam jakiś Muhammed, cały Świat by został zdewastowany jak Szwecja obecnie.

Wystarczy zwiedzić Bulloch Hall w Roswell, GA, i rzucić okiem na drzewo genealogiczne rodziny, żeby to zrozumieć.

Jak siȩ już dorobili to wydawali swoje cόrki za zubożałych arystokratόw europejskich, niektόrym synom sie też udało zmienić skόrȩ na arystokratyczną.

Indianie, to najlepsi znawcy historii, najlepiej z nimi pogadać w temacie.

P.S. Margaret Mitchell opisała w "Przeminȩło z wiatrem" życie w Roswell, Atlanta.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>To byli Europejczycy z korzeniami żydowskimi. To oni zbudowali Amerykȩ rȩkami biednych >imigrantόw z Europy. Z Arabami wszystko by stracili.

Gomułka powierzył Polską gospodarkę ŻYDOM, Hilary Minc miał zbudować nam Amerykę.
Niestety Żydzi dwoili się i troili i z Polakami nie dali rady.
To nie była wina ani Żydów ani komunizmu.
Ile ton złota zrabowali Żydzi w Europie??
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Chcesz żebyśmy nie rządzili, nie mieli żadnego wypływu i tak właśnie jest. Większość posiadłości >w Polsce mają Niemcy a nie Amerykanie więc wg twoich słów jest idealnie.
>jakich moich słów, to, że ktoś nas wykupił za grosze nie znaczy, że jest dobrze.
>Liczy się nasz rozwój technologiczny. Komuniści zrobili bardzo dużo w tym zakresie, stworzyli całe gałęzie przemysłu, ale solidarność cofnęła nas do początku XX wieku. Wróciliśmy do rzemiosła. Co Polak może dzisiaj zrobić? Nic, może się przyglądać jak obcy robią z naszych idiotów kolejny sejm.
>>>Wróć tam gdzie mieszkał dziadek i ojciec, przed wojną, po roku zmądrzejesz albo jeszcze >>bardziej zgłupiejesz.
>>>Spróbować warto
>>Taki mam właśnie zamiar i przygotowuje ku temu grunt.
>>
>Ukrainiec i Polak został otumaniony jedną propagandą tak, że nie zauważysz różnicy w pracy ich szarych komórek. Zobaczysz stada romarowców, tylko gadających po ukraińsku. Do Polski ściągnięto Ukrainki do pracy, w pierwszym tygodniu, osiem już było w ciąży, nie wiadomo z kim. Wydawało im się, że w Polsce są sami milionerzy i cywilizacja zachodnia. Telewizja była i z płaczem pojechały do domu, brak poczucia rzeczywistości, kierowanie się wizjami, zawsze się tak kończy.
>Każdy biedak ma spaczone rozumienie świata.

Nowy cyfrowy świat jest nie tylko dobry, ale i demoniczny.
To może być nawet nasz ludzki rozkład w końcu, jeśli ludzie się nie "spotkają". To silne siły rządzą i stają się jeszcze silniejsze dzięki systemowi cyfrowemu, w którym mogą manipulować i błyskawicznie rozpowszechniać wiadomości na całym świecie. Covid-19 jest świetnym przykładem.

George Soros jest największym niszczycielem społeczeństw i zniszczył amerykańskie sądy, wpompowując pieniądze w kampanie lewicowych ekstremistycznych prokuratorów.

Cele są ustalone na długo przed! Wtedy pojawia się pytanie, czy z kolei Soros jest kontrolowany zakulisowo? Kto stworzył jego fortunę? Rothchildowie!!

Trudno uznać, że firmy medialne mające korzenie w Niemczech czy USA mają chronić wolność wypowiedzi. Cenzura wydaje się być na pierwszym miejscu.

Polska pokazuje, że chroni swoją demokrację i nie poddaje się zagranicznym lewicowo-liberalnym i komunistycznym kanałom informacyjnym, którym wolno pustoszyć Polskę.

Prawdziwym celem zagranicznych kanałów malujących Polskę na czarno jest uzyskanie rządu, który otwiera się na imigrację z trzeciego świata i wprowadzenie wielokulturowości do polskiego społeczeństwa. Co dalej... wiemy...

Najprawdopodobniej jest to sponsorowane przez Sorosa i muppety z big tech, jak wszystkie lewicowo-liberalne rządy.

Niemiecki i amerykański rząd stoja na tej samej linii - globalizacja.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Cele są ustalone na długo przed! Wtedy pojawia się pytanie, czy z kolei Soros jest kontrolowany >zakulisowo? Kto stworzył jego fortunę? Rothchildowie!!
>

"Szacuje się, że całkowity dochód Sorosa z działalności finansowej wynosi około 44 miliardów dolarów.
W 1947 Soros przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie wstąpił do London School of Economics and Political Science i trzy lata później ukończył studia. W Anglii miał początkowo nisko płatną pracę: ratownik na basenie, portier na stacji kolejowej, pracownik w fabryce pasmanterii, a potem został sprzedawcą.
W 1988 roku Soros zatrudnił do swojego funduszu Stanleya Druckenmillera , który odgrywał ważną rolę w kolejnych decyzjach inwestycyjnych aż do 2OOO roku, kiedy odszedł z Quantum. Uważa się, że Soros zarobił dziennie ponad miliard dolarów na ostrym spadku brytyjskiego funta w stosunku do marki niemieckiej 16 września 1992 roku.
Filozof Karl Popper miał na niego wielki wpływ i stał się jego wyznawcą ideologicznym.
W 2OO2 roku paryski sąd uznał George'a Sorosa winnym zdobycia poufnych informacji w celu wyłudzenia zysku i skazał go na grzywnę w wysokości 2,2 miliona euro. Według sądu dzięki tej informacji milioner zarobił na akcjach francuskiego banku Societe Generale około 2 mln dolarów . Następnie grzywnę obniżono do O,9 mln euro.
Pierwsza z fundacji tworzących sieć fundacji Społeczeństwa Otwartego , Soros założył na Węgrzech w 1984 roku. Wśród lokalnych demokratycznych polityków, którzy otrzymali fundusze z Węgierskiej Fundacji Społeczeństwa Otwartego pod koniec lat 8O, był przyszły premier Węgier i wybitny krytyk Sorosa, Viktor Orban : studiował przez rok na Uniwersytecie Oksfordzkim za stypendium fundacji.
Druga Fundacja Społeczeństwa Otwartego została otwarta w Chinach w 1986 roku. Wstępne porozumienie w sprawie jego utworzenia zostało osiągnięte podczas negocjacji między Sorosem a chińską delegacją, które odbyły się w Budapeszcie w czerwcu 1986 roku.
Do maja 1989 Soros zainwestował do 2,5 miliona dolarów w chiński fundusz. Pieniądze te zostały przeznaczone na pokrycie kosztów podróży chińskich ekonomistów do Stanów Zjednoczonych, zakupu literatury zachodniej o tematyce społeczno-gospodarczej, stworzenia klubu "salonu" politycznego oraz wydarzeń kulturalnych.
Fundusz w ChRL został on zamknięty w maju 1989 roku. Według Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego Chińskiej Republiki Ludowej osobisty przedstawiciel Sorosa w Chinach, Liang Heng, był agentem CIA , a zarządzanie funduszem obejmowało czterech obywateli USA, którzy byli również powiązani z amerykańskim wywiadem.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
W 1988 roku radziecko-amerykańska inicjatywa kulturalna Fundacja powstała w ZSRR w celu wspierania nauki, kultury i edukacji, ale fundacja została wkrótce zamknięta.
W 1995 roku podjęto decyzję o zorganizowaniu nowej Fundacji Społeczeństwa Otwartego w Rosji. W latach 1996-2OO1 Fundacja Sorosa zainwestowała około 1OO milionów dolarów w projekt Uniwersyteckich Centrów Internetowych, w wyniku którego na terenie Rosji pojawiły się 33 centra internetowe. Ponad 3O OOO rosyjskich naukowców otrzymało na początku lat 9O granty na wsparcie swoich badań.
Soros był aktywnie zaangażowany w ukraińską politykę: Ukraińską Fundacją Odrodzenia kierował wpływowy ekonomista Bohdan Gavrylyshyn później był doradcą kilku administracji, a otrzymanie przez Ukrainę dużej pożyczki z Międzynarodowego Funduszu Walutowego w 1994 roku wiąże się ze wsparciem Sorosa dla Leonida Kuczmy, który wygrał wybory prezydenckie w tym samym roku : za pośrednictwem Sorosa Kuczmy zatrudnił zespół doradców pod przewodnictwem Andersa Aslunda , po czym negocjacje w sprawie udzielenia kredytu zakończyły się sukcesem.
W listopadzie 2O15 r. rosyjska Prokuratura Generalna uznała Fundacje Społeczeństwa Otwartego i Fundacje Pomocy za " organizacje niepożądane ". Według władz rosyjskich działalność tych funduszy zagraża porządkowi konstytucyjnemu państwa.
W Stanach Zjednoczonych był bardzo aktywny podczas kampanii prezydenckiej 2OO4 roku , ponieważ uważał politykę Busha za niebezpieczną dla Stanów Zjednoczonych i świata. Wydał 27 milionów dolarów na promowanie zmian w polityce USA. Jednak w wyborach w 2OO4 roku wygrał George W. Bush. Od 2OO5 roku Soros przyczynił się do powstania i finansowania Sojuszu Demokratycznego ( ang. Democracy Alliance ) - organizacji zrzeszającej i kierującej amerykańskimi postępowcami w ramach Partii Demokratycznej. Soros poparł kandydaturę Hillary Clinton w wyborach prezydenckich w USA w 2O16 r. Pod koniec lat 2O1O był jednym z największych darczyńców Partii Demokratycznej i jej kandydatów na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Negatywnie ocenił działalność prezydenta USA Donalda Trumpa.
Jest uważany za jednego z głównych sponsorów kampanii na rzecz reform legislacyjnych regulacji handlu narkotykami, w tym ruchu na rzecz legalizacji marihuany i dekryminalizacji używania narkotyków.
Sprzeciwiał się Brexitowi , widząc w nim wielkie szkody w stosunku do Wielkiej Brytanii i Europy w wartościach bezwzględnych.
Poparł wprowadzenie podatku od superbogatych, który można by przeznaczyć na walkę ze zmianami klimatycznymi. W 1997 roku napisał, że kapitalistyczna polityka, z jej wiarą w wyższość rynku, jest nowym zagrożeniem dla każdego otwartego społeczeństwa.
W czasie wojny w Bośni przeznaczył 5O mln dolarów na pomoc oblężonym mieszkańcom Sarajewa.
Amerykański ekonomista Paul Krugman w 1996 roku zaproponował termin "soros" na określenie wielkich spekulantów, którzy wywołują kryzysy walutowe dla "zysku i przyjemności".
Przeciwnicy Sorosa po obu stronach Atlantyku widzą w nim uosobienie wszelkich problemów: szef globalistów , podkopujący fundamenty społeczeństwa, kaznodzieja destrukcji chrześcijaństwa przez imigrację.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Soros jest rdzeniem żydowskiego spisku , którego celem jest dzielenie i podkopywanie Turcji i innych krajów. We Włoszech Soros jest oskarżany o chęć zapełnienia kraju migrantami . Lider brytyjskiej Partii Brexit , Nigel Farage, przekonywał, że Soros rzekomo aktywnie zachęca migrantów do zalania Europy i "pod wieloma względami jest głównym zagrożeniem dla całego świata zachodniego". Premier Węgier Wiktor Orban twierdzi, że Soros ma tajny plan - wypełnić Węgry migrantami i zniszczyć naród.
W 2O18 r. węgierski parlament uchwalił ustawę Stop Soros, która między innymi nakłada 25% podatek na każdą organizację udzielającą pomocy migrantom. Założony przez przedsiębiorcę Uniwersytet Środkowoeuropejski został zmuszony do przeniesienia większości swojej działalności z Budapesztu do Wiednia.
W 2O18 roku w poczcie w rezydencji George'a Sorosa w Nowym Jorku znaleziono ładunek wybuchowy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Cele są ustalone na długo przed! Wtedy pojawia się pytanie, czy z kolei Soros jest kontrolowany >zakulisowo? Kto stworzył jego fortunę? Rothchildowie!!
>>

>Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że Soros jest rdzeniem żydowskiego spisku

Jaka to wygodna myśl, gdy wszelkie nasze niepowodzenia tudzież niespełnienie są wynikiem spisku i panowania zła.

Jacek Głodzik w kółko mi to powtarza.

A co jeśli to nie jest dzieło spisku tylko wyraz naszych własnych ograniczeń, blokad, niechęci?

Niestety i z ciężkim sercem muszę Jackowi przyznać częściowo rację, to nie są tylko czynniki zewnętrzne, choć również one odgrywają swoją rolę ale to są także czynniki wewnętrzne.

Szczerze wątpię, żeby Soros był posłannikiem diabła. We własnym przekonaniu jest pewnie posłannikiem Boga.

Ludzi dzielą odmienne wizje świata, pojęcia dobra, zła, prawdy i fałszu, emocje szczęścia i nieszczęścia, poczucie sprawiedliwości i niesprawiedliwości.

Co dla jednych jest dobre, prawdziwe i sprawiedliwe to dla drugich złe, fałszywe i niesprawiedliwe.

Każdy oczywiście ogłosi, że jego racja jest najwyższą.

Chcę podkreślić, że nie wierzę w żaden spisek. Spisku globalnego brak. Są za to zwyczajnie relacje rywalizujących ze sobą o dominację osobników. Sądzę, że w swoich walkach o władzę homo sapiens są i tak łagodni w porównaniu z innymi gatunkami zwierząt, od których rozwinęła się ludzka psyche.


szarley to w realu Johannes Jerlas
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Cele są ustalone na długo przed! Wtedy pojawia się pytanie, czy z kolei Soros jest kontrolowany >zakulisowo? Kto stworzył jego fortunę? Rothchildowie!!
>>
>"Szacuje się, że całkowity dochód Sorosa z działalności finansowej wynosi około 44 miliardów dolarów.
>W 1947 Soros przeniósł się do Wielkiej Brytanii, gdzie wstąpił do London School of Economics and Political Science i trzy lata później ukończył studia.

Anders Åslund- czerwony profesor, narcyz w popelinowym płaszczu- pamiȩtam go doskonale. Nie był moim profesorem ale go znałam. Od czasu do czasu pokazywal sie w instytucie, pewnie wtedy jak nie był w Rosji. Dwόch profesorow powiedziało studentom o tym, jaką dzialanością siȩ zajmuje tzn. kreowaniem nowej historii Rosji - odrzuceniem historii idei jako żrόdla Rosji.

Rosja zawsze bȩdzie państwem carόw!! Tak mnie uczyli moi profesorowie i calkowicie w to wierzȩ.

Teraz media se. pisza o wizjach uczynienia Szwecji krajem wielokulturowym już od połowy lat 50- tych. Nawet dwie osoby z tego okresu żyja i o tym opowiadaja, oczywiście niczego nie żałuja, a nawet cieszą siȩ, że kraj stanie siȩ nowym Afganistanem.

To Dawid Schwarz i Olof Palme odpowiadają politycznie za to szaleństwo.

Zakładam, że większość ludzi w Polsce nie zdaje sobie sprawy z tego, jaki udział polskich mediów (telewizja, gazety, gazety lokalne, portale) ma kapitał zagraniczny. Pozwolę sobie tylko wyjaśnić, że ostatnio 80% wydawanych gazet i gazet lokalnych było w rekach Niemców, niedawno przejęte przez Orlen (polski właściciel).

Czy wiecie, że TVN Group Discovery (Polish Television Holding BV) ma swoją siedzibę na lotnisku Schiphol w Amsterdamie? Czy to nie dziwne?? W Europie, obok Niemiec!!

Fakty z życia: Francja - żadna zagraniczna firma medialna nie jest w stanie zdyscyplinować więcej niż 20% krajowego rynku...

Niemiecki - żadna zagraniczna firma medialna nie może zdyscyplinować więcej niż 10% ....

Austria - żadna zagraniczna firma medialna nie może zdyscyplinować więcej niż 30% ....

Ta zmiana prawa od dawna czekała na Polaków!!

Polacy przechodzą od jasności do jasności. Kraj będzie miał dostatnią przyszłość, jesli obroni sie przed islamem. Szwecja i inne panstwa bȩdą stracone. Wkrótce wszyscy będziemy mówić po arabsku, a kobiety bȩdą nosić nakrycie głowy. Specialne pozycje modlitewne!! Hahahaha.

Muszȩ za chwilȩ wyjść, pόżniej dopiszȩ coś w temacie.
Dobry material.

Pozdrawiam
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Polacy przechodzą od jasności do jasności. Kraj będzie miał dostatnią przyszłość, jesli obroni sie przed islamem. Szwecja i inne panstwa bȩdą stracone. Wkrótce wszyscy będziemy mówić po arabsku, a kobiety bȩdą nosić nakrycie głowy. Specialne pozycje modlitewne!! Hahahaha.

Problem w tym, że postchrześcijaństwo tudzież chrześcijaństwo dystopijne nie chce rodzic już dzieci, wszyscy zajęci są gromadzeniem posiadłości. Przestwiciele Zachodu starzeją się i umieraja bogaci ale bezdzietni. Islam natomiast chce rodzic dzieci.

Tak czy siak wszyscy będą mówić po arabsku, narodowość, mury, paszporty od tego nie uchronią. W kimś jest pęd do życia albo go nie ma. Na Zachodzie pęd do życia zamiera. Na Zachodzie ludzie potrafią żyć już tylko dla siebie samych dla własnych dzieci nie potrafią żyć.

szarley to w realu Johannes Jerlas
20-12-2021 10:49 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Zachodzie ludzie potrafią żyć już tylko dla siebie samych dla własnych dzieci nie potrafią żyć.

Świetne podsumowanie mieszkańca Berlina, poświęcającego głównie czas na tworzenie 584 wpisów / mies., zamiast na wychowanie swoich dzieci.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>poświęcającego głównie czas na tworzenie 584 wpisów / mies., zamiast na wychowanie swoich dzieci.

Poświęcającego czas na walkę ze złem, które już czai się na moje dzieci.
Zechcecie zniszczyć je dla zysku tak samo jak mnie. Sądzisz, że tego nie wiem?
Ale na to Wam już nie pozwolę.


szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Sama żółć, samotność, lęki a na horyzoncie choroby somatyczne.
Smutne.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sama żółć, samotność, lęki a na horyzoncie choroby somatyczne.
>Smutne.

Daj spokój, bo jeszcze ktoś pomyśli, że mi dobrze życzysz.

Ja tak nie pomyślę.
Nauczylem się już odróżniać wrogów od przyjaciół na poizmie podstwowym. Ty moim przyjacielem nie jesteś, wciąż to powtarzam.

Kazda twoja "dobra" rada nie ma żadnej wartości, bo to tylko kolejne próby manipulacji moim umysłem na moją szkodę i dla twojego zysku.

szarley to w realu Johannes Jerlas
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Sama żółć, samotność, lęki a na horyzoncie choroby somatyczne.
>>Smutne.
>Daj spokój, bo jeszcze ktoś pomyśli, że mi dobrze życzysz.

A jeszcze, że to co przewiduję - może się zdarzyć

>Ja tak nie pomyślę

Domyślam się. I to by chyba było na tyle.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Polacy przechodzą od jasności do jasności. Kraj będzie miał dostatnią przyszłość, jesli obroni >sie przed islamem. Szwecja i inne panstwa bȩdą stracone. Wkrótce wszyscy będziemy mówić po >arabsku, a kobiety bȩdą nosić nakrycie głowy. Specialne pozycje modlitewne!! Hahahaha.
>

Musicie Arabów wsadzić na demokratyczną minę, tak jak nas wsadzono.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
.>Więc jak to jest naprawdę z opisywanymi filantropami szarej rzeczywistości na światowej scenie? Wg
>naszych "niezależnych" mediów i wolnej prasy mają na uwadze tylko "dobro" ludzi.

Ocena czegoś za dobre lub złe zależy od pojęcia dobra i zła a to każdy ma inne. Różnice moralne widoczne są szczególnie na granicy kultur.

Przyjmijmy taka interpretacje.
Wysokorozwiniete jednostki prowadzą motłoch ku świetlanej przyszłości organizując go w Amazonie.

Z perspektywy robola sikającego do plastikowej butelki z braku przerwy w pracy to może wydawać się złe.
Globaliscie rządzącym Amazonem, rozumującego kategoriami zapewnienia robolowi ciepłego pomieszczenia do pracy, czystej odzieży roboczej i posiłku w pracy to jawi się jako dobro.

szarley to w realu Johannes Jerlas
19-12-2021 17:31 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Ocena czegoś za dobre lub złe zależy od pojęcia dobra i zła a to każdy ma inne. Różnice moralne >widoczne są szczególnie na granicy kultur.
>

Znowu jakieś bzdury. Tradycyjne kultury, mają jedno pojęcie dobra, wspólny długofalowy interes, przywództwo mądrych.
Tradycyjne kultury zostały zepchnięte przez cwaniaczków, dominują ich szybkie geszefty i życie na koszt przyszłych pokoleń. I to wszystko się dzieje WEWNĄTRZ upadającej europejskiej kultury.
Przyszłe bezbronne pokolenie jest okradane, i też nikt o tym nie mówi i temu nie przeciwdziała.
Chamstwo jest w koło nas i się bogaci, kosztem innych. Rozbito społeczeństwo na zatomizowanych roboli. Robole mają inne, kosztowne swoje wartości. Taki szczerbaty robol, z wyglądu może się niczym nie różnić od człowieka, póki się nie odezwie. Robolom telewizja przygotowała zdania klucze, których tylko używają. W swoim środowisku są normalni i w tym jednakowym motłochu, powstają hierarchie ważności, oparte na doznaniach wzrokowych. Jak był tradycyjny, pionowy podział, pomiędzy mądrymi a głupimi to można było ich obejść i żyć sobie z boku. Teraz mamy poziomy podział pomiędzy głupimi a mądrymi i to już stwarza problemy, nie do rozwiązania przez największych geniuszy.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znowu jakieś bzdury. Tradycyjne kultury, mają jedno pojęcie dobra,

Taaa i niech zgadnę, zgodne z twoim pojęciem dobra.
Nie wpadłeś pierwszy na ten pomysł, idea Boga jedynego jest starsza od Ciebie, a za nią wola tylko jednego Boga.

>wspólny długofalowy interes, przywództwo mądrych.

Niektórzy za madrych uznają cwaniakow, którzy bogacą się na krzywdzie frajerów. Nie widomo kto jest mądry a kto głupi.

>Tradycyjne kultury zostały zepchnięte przez cwaniaczków, dominują ich szybkie geszefty i życie na koszt przyszłych pokoleń.

Przyszłych pokoleń, które okresliles jako pokolenie narkomanów bez szacunku dla swoich przodków.

>Przyszłe bezbronne pokolenie jest okradane, i też nikt o tym nie mówi i temu nie przeciwdziała.

Ja mówię, że należy pracować do śmieci a dług nie może nigdy przekroczyć wartości posiadłości. W moim modelu jakieś absurdalne, bilionowe długi oderwane od wszystkiego nie mają szans na uznanie.

>Chamstwo jest w koło nas i się bogaci, kosztem innych. Rozbito społeczeństwo na zatomizowanych roboli. Robole mają inne, kosztowne swoje wartości. Taki szczerbaty robol, z wyglądu może się niczym nie różnić od człowieka, póki się nie odezwie. Robolom telewizja przygotowała zdania klucze, których tylko używają. W swoim środowisku są normalni i w tym jednakowym motłochu, powstają hierarchie ważności, oparte na doznaniach wzrokowych. Jak był tradycyjny, pionowy podział, pomiędzy mądrymi a głupimi to można było ich obejść i żyć sobie z boku. Teraz mamy poziomy podział pomiędzy głupimi a mądrymi i to już stwarza problemy, nie do rozwiązania przez największych geniuszy.

Dobrze ale ja w tym wszystkim nie widzę innych wartości niż rządy "mądrych" nad "głupimi".

Miałbym poświęcić się takiej wartości, uznając się przy tym za głupiego?
Raczej nie.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Dobrze ale ja w tym wszystkim nie widzę innych wartości niż rządy "mądrych" nad "głupimi".
>Miałbym poświęcić się takiej wartości, uznając się przy tym za głupiego?
>Raczej nie.
>

Mieć świadomość swoich kompetencji to już jest pierwszy sukces.
W Polsce nie ma głupich, wszyscy są najmądrzejsi i się nadają na posłów, senatorów i do rad nadzorczych. "Demokracja" to jest coś takiego, jak byś powierzył swój majątek dziecku, które ma nim grać w pokera, z zawodowymi karciarzami. Nie trzeba być mądrym by przewidzieć tego koniec.
Ale każdy uważa inaczej, dziecko może ograć zawodowych karciarzy, może i może, na początku jak mu na to pozwolą.
Co się teraz dzieje na Ukrainie?? "Demokracja" ukraińska oczywiście zadłużyła się i powstał problem. Na Ukrainie tak samo jak w Polsce, komuniści zostawili przepis zakazujący sprzedaży ziemi obcym. Demokratyczne władze Ukrainy ciągle się głowią jak zlikwidować ten przepis. Starsze pokolenie rozumie sens tego zapisu, i nie dopuszcza do jego likwidacji. "Genialni" Ukraińcy wyzwoleni, też, przez CIA, jakoś nie mogą się pozbierać od nadmiaru wolności, by żyć zostało im: zadłużać się, sprzedać siebie i ziemię. Jak przeprowadzić ustawę likwidującą zakaz sprzedaży ziemi, przez nieprzychylny jej ukraiński parlament?? Zaczęto straszyć Ukraińców atakiem Rosji. Atak Rosji na Polskę czy Ukrainę jest nierealny i jest to amerykańska prowokacja. Ukraińcy, następny głupkowaty naród, jak się otrząsną po szoku propagandowym, to już będą, bardziej wolni, bo już bez ziemi. W dziesięciocyfrowym długu przesuną im przecinek o jedno miejsce w lewo. Ukraina nie podpisała żadnych zakazów GMO, i innych tego typu, tak, że parobki ukraińskie zaczną orać i siać wszystko co dostaną. Dla Polaków, potrafiących też jedynie orać i siać, to jest bardzo dobra wiadomość.
Niewidzialna ręka wolnego rynku walnie nas prosto w nos. Amazon będzie sprzedawał ukraińską pszenicę po 1O$.
19-12-2021 18:48 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Na Ukrainie tak samo jak w Polsce, komuniści zostawili przepis zakazujący sprzedaży ziemi obcym. Demokratyczne władze Ukrainy ciągle się głowią jak zlikwidować ten przepis. Starsze pokolenie rozumie sens tego zapisu, i nie dopuszcza do jego likwidacji. "Genialni" Ukraińcy wyzwoleni, też, przez CIA, jakoś nie mogą się pozbierać od nadmiaru wolności, by żyć zostało im: zadłużać się, sprzedać siebie i ziemię. Jak przeprowadzić ustawę likwidującą zakaz sprzedaży ziemi, przez nieprzychylny jej ukraiński parlament??

Chwilę wcześniej pisałeś o przywództwie Niemiec wśród cherlawych narodów Europy i czy to nie oznacza, że Niemcy powinni stać się właścicielami ziemi, przedsiębiorstw i domów na Ukrainie a Ukraińcy podporządkowanymi im pracownikami najemnymi i najemcami niemieckich nieruchomości?

Zdecyduj się.

Zostawisz Ukraińcom ich posiadłości to nic na nich nie stworzą, bo potrafią jedynie konikiem orac ziemię.

Dopiero kiedy ukraińska własność przejmie jakiś niemiecki Bezos i postawi tam niemiecki Aamzon to wreszcie powstanie taka organizacja społeczna, w której Ukraińcy rozwiną swoje umiejętności z orki konikiem do pakowania paczek.

szarley to w realu Johannes Jerlas
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Dopiero kiedy ukraińska własność przejmie jakiś niemiecki Bezos i postawi tam niemiecki Aamzon >to wreszcie powstanie taka organizacja społeczna, w której Ukraińcy rozwiną swoje umiejętności z >orki konikiem do pakowania paczek.
>

Amerykanie pięknie skolonizowali Europę i to całą. Niemcy i Francuzi nie mają nic do gadania.
Amerykańska "gospodarka", kraść słabszym, sprzedawać bogatym.
Cała Europa podłączona do "demokratycznej" rury z gazem. "Walka" z ociepleniem klimatu zakończyła się amerykańskim monopolem gazowym. Nawe Niemiec pokornie musi korzystać tylko z "demokratycznego" gazu. "Demokracja" okrada słabszych z surowców energetycznych i sprzedaje bogatym na warunkach ustalonych przez reżim amerykański. Cały europejski system rur gazowych jest w amerykańskich rękach. Słuchaj jak rządy krajów, którym Ameryka pozwoliła wpompować gaz do "demokratycznego" rurociągu, co miesiąc cytują amerykańską propagandę. Na tym polega wolność i demorkacja. Europa przegrała wojnę z Ameryką i Polak znacząco się do tego przyczynił.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Cały europejski system rur gazowych jest w amerykańskich rękach. Słuchaj jak rządy krajów, którym Ameryka pozwoliła wpompować gaz do "demokratycznego" rurociągu, co miesiąc cytują amerykańską propagandę. Na tym polega wolność i demorkacja. Europa przegrała wojnę z Ameryką i Polak znacząco się do tego przyczynił.

Co nie znaczy, że własność na powrót powinna być państwowa.

Własność powinna być publicznie jawna i opodatkowana, podatkiem okreslanym w jawnej demokracji bezpośredniej, przekazywanym w zasadniczej części bezpośrednio jako dochód podatkowy osobom bez mienia.

Państwowo za to powinien być kreowany pieniądz ujemny, bez żadnej prywatnej lichwy, którego ilość powinna być powiązana z wartością posiadłości. Tylko właściciele mogą posiadać pieniądz uejmny, żaden najemny robol bez mienia nie może mieć długu.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365