> Polecam głośny dokument Briana Flemminga "The God Who Wasn't There" o mitycznym zbawicielu> znanym jako Jezus Chrystus.> Recenzowany swego czasu na łamach Racjonalisty dokument, teraz dla każdego za darmo na Youtube.> Podzielony na 11 tematycznych części, z czytelnymi polskimi napisami, w bardzo wysokiej jakości> obrazu i dźwięku (wystarczy kliknąć opcję watch in high quality).> www.youtub(*)C18717C088E&index=0&playnext=1>  > Film bardzo dobry, uważam, ze ma jednak pewną wadę. Chodzi mi o scenę, gdy pyta on chrześcijan o innych bogów niż Jezus Chrystus. Ludzie, którym zadaje on pytania, to przecież osoby niezbyt wykształcone i oczytane (tak mi się wydaje). Gdyby popytał różnych księży -profesoró, dyskusja mogłaby być ciekawsza. Nie zmienia to faktu, że bardzo dobrze pokazał głupotę tezy, lansowanej przez wiele wyznań chrześcijańskich, pod tytułem"nie uwierzysz w Jezusa, pójdziesz do piekła , nawet jeśli byłeś dobrym człowiekiem"
|