>Ciekawi mnie jak budowano piramidę, tzn. przesówano >stopniowo bloki w górę, skoro nie było dżwigów itp. Podsypywano piasek i wciągano bloki na saniach. Jakieś malowidła przedstawiajace budowę są i opis któregoś ze starożytnych historyków. Są też zapiski na tabliczkach ilu zginęło gdy lina od przytrzymywania bloku czy ciągnięcia sań pękła.
|