Racjonalista - Strona głównaDo treści
skąd sie wzioł ziemniak w polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
17-10-2005 20:57gozdzikowskiskąd sie wzioł ziemniak w polsce
jestem ciekawy skąd się wzioł ziemniak w Polsce musze napisac prace na ten temat dziekuje

kowalski
skąd sie wzioł ziemniak w polsce
inhet (1073 punktów)
Musi zez Hameryki, ni?

Gdzie brak pojęcia o przedmiocie, tam właśnie słowa sa w robocie
krest
Południowej
A nie ma tego w Encyklopedii, albo w necie?
Mariusz Agnosiewicz
Takie wątki powinny być w przyszłości kasowane. W ogóle jeśli coś jest na zasadzie pytanie - odpowiedź, to w 95% należałoby to skasować lub przenieść do bazgrołów.
Mariusz Agnosiewicz
I jeszcze taki rażący bład ortograficzny w tytule...
Przemek K.
>Południowej
>A nie ma tego w Encyklopedii, albo w necie?

Kitowicz opisuje, że go ekonomowie Wettinów popularyzowali. Więc z Ameryki przez Niemcy (Saksonię). W Polsce od XVIII wieku.
outsider (2469 punktów)
Ech, ta nasza szkoła...

Z ortografią coraz gorzej - i to nawet nie z tym, co w niej naprawdę trudne - najwyraźniej rozwija się nam polszczyzna zapisu fonetycznego: nowoczesność? Gdyby jeszcze ów uwiąd ortografii kompensowała choćby znajomość technik nowoczesnych, takich jak korzystanie z internetowych wyszukiwarek...

Nie kompensuje. Ma młody człowiek odpowiedziec na pytanie szczegółowe i niespecjalnie istotne - bo kazali. Niby nic trudnego: domyslić się, jakie słowa kluczowe powinny wystąpić w omówieniu tematu, wrzucić w google'a lub inną wyszukiwarkę - coś pewnie wyskoczy, potem metodą dalszych poszukiwań odszukać właściwy tekst, odcedzić sieciowe plewy od sieciowego ziarna... Nic z tego, bierność i zdanie się na cudzą aktywność są wygodniejsze, zatem jako zachowanie wypierają powoli zachowanie mniej wygodne a nieco bardziej samodzielne: wystarczy być po prostu pośrednikiem między nauczycielem który zadał pytanie a tymi, którzy pewnie wiedzą...

Nawiasem mówiąc - informacje o wprowadzeniu uprawy ziemniaka - nie w Polsce wprawdzie ale w krajach ościennych - można znaleźć choćby w polskiej edycji wikipedii, i od tego pewnie należało zacząć.


Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}

Wróć do listy wątków działu Nauka

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365