Racjonalista - Strona głównaDo treści
Prosty dowód na rolę religii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
11-04-2021 21:54MaxGolonko3 (3459 punktów)Prosty dowód na rolę religii
Im bogatsze państwo (na obywatela) tym mniej ludzi wierzy jakiegokolwiek ze znanych osobowych bogów.

Japonia, Szwajcaria, Islandia.

Jak tam dostaniecie pracę na etat to odłożycie szybko na nowe mieszkanie w Polsce.

Siema
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)bogaci
>Im bogatsze państwo (na obywatela) tym mniej ludzi wierzy jakiegokolwiek ze znanych osobowych
>bogów.
>Japonia, Szwajcaria, Islandia.

A oto lista najbogatszych państw na świecie:

Katar - 129,511 USD.
Luksemburg - 100,991 USD.
Signapur - 86,853 USD.
Brunei - 77,661 USD.
Kuwejt - 70,586 USD.
Norwegia - 69,031 USD.
Zjednoczone Emiraty Arabskie - 67,946 USD.
San Marino - 64,464 USD.
www.topnaj.pl/najbogatsze-panstwa-swiata/

Pan sądzi, że w Katarze, Brunei, Kuwejcie i Zjednoczonych Emieratach jest niewielu wierzących???


>Jak tam dostaniecie pracę na etat to odłożycie szybko na nowe mieszkanie w Polsce.


Ale z pana materialista!
MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: bogaci
>Pan sądzi, że w Katarze, Brunei, Kuwejcie i Zjednoczonych Emieratach jest niewielu wierzących???

Oczywiście, że tak. Ci bogaci ludzie mają dostęp do internetu światowego i w końcu dowiadują się że człowiek pochodzi od Australopiteka.

Ponadto gdyby wierzyli to by się tak nie bzykali z prostytutkami.

Muszą kłamać, że wierzą bo inaczej czapa!

Moja córka była w Polsce przez moment z inteligentnym Arabem (studentem polibudy)
i powiedział jej z jej ateizm mu ie przeszkadza.

Bzykał się bez ślubu.
11-04-2021 22:13 
 Ocena 4 na 4
Arminius (25555 punktów)wiara i bzykanie
>>Pan sądzi, że w Katarze, Brunei, Kuwejcie i Zjednoczonych Emieratach jest niewielu wierzących???
>Oczywiście, że tak. Ci bogaci ludzie mają dostęp do internetu światowego i w końcu dowiadują się że człowiek pochodzi od Australopiteka.
>Ponadto gdyby wierzyli to by się tak nie bzykali z prostytutkami.

Jedno drugiego przecież nie wyklucza???


>Muszą kłamać, że wierzą bo inaczej czapa!

Pan myśli, iż na tej zasadzie opiera się islam?

>Moja córka była w Polsce przez moment z inteligentnym Arabem (studentem polibudy)
>i powiedział jej z jej ateizm mu ie przeszkadza.

Jej ateizm nie. Jemu nie zależało na Jej ateiźmie, zależało Mu na Jej ciele.


>Bzykał się bez ślubu.

I dla pana to dowód na to, iż jest on ateistą???
11-04-2021 22:35 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: wiara i bzykanie
>>>
>>Bzykał się bez ślubu.
>I dla pana to dowód na to, iż jest on ateistą???
>

Nie, to jest dowód, że jest inteligentny.
12-04-2021 08:44 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)
>>>>>>Bzykał się bez ślubu.
>>I dla pana to dowód na to, iż jest on ateistą???
>Nie, to jest dowód, że jest inteligentny.
A gdzie informacja, że się zabezpieczył?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Kulmin (4007 punktów)Odp: Prosty dowód na rolę religii
>Im bogatsze państwo (na obywatela) tym mniej ludzi wierzy jakiegokolwiek ze znanych osobowych
>bogów.
>Japonia, Szwajcaria, Islandia.
>Jak tam dostaniecie pracę na etat to odłożycie szybko na nowe mieszkanie w Polsce.
>Siema

Max jak zwykle bez kontaktu z bazą empiryczną. Czechy państwo z największą procentowo ilością osób deklarujących się jako ateiści, lub bezwyznaniowi na świecie, a jest znacznie poniżej średniej europejskiej w pkb per capita. Nieco wyżej niż Polska.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>> Czechy państwo z największą procentowo ilością osób deklarujących się jako ateiści, lub bezwyznaniowi na świecie, a jest znacznie poniżej średniej europejskiej w pkb per capita. Nieco wyżej niż Polska.
>

Często bywam w Czechach, znam wielu Czechów i Romów, których jest tam dużo. W czeskich lasach spotkać można na zupełnym odludziu kaplice, które wyremontowano i nie ma na nich oznak wandalizmu. Czesi mają kilka dni świąt państwowych a poza tym same dni robocze i chodzą non stop w ubraniach roboczych, brudni i nieogoleni. Duża różnica w poziomie życia pomiędzy wsią a miastem. Dużo mniej aptek, nie ma w nich kolejek i amerykańskich "leków". Na wiosce poczta może być w prywatnym domu. Każdy ma jednakową taryfę za prąd. Ziemia jest państwowa. Dzieciom budują z płyty pilśniowej domki, koło lasu lub w lesie i dzieci spędzają tam wakacje. Każde dziecko mówi do każdego dorosłego dobrý den. Kobiety pracują na równi z mężczyznami. Widziałem jak w lesie piłą spalinową ścinały drzewa. Zakłady, które stoją puste nie są tak rozkradane jak w Polsce. Dużo aut starych, nowsze w większości w dużych miastach. Dużo domów krytych płytką azbestową, pod oknami mają wywietrzniki, mniej ociepleń budynków. Karetką pogotowia przyjechał sam lekarz. Mają palirnie i tam pędzą sobie bimber. Do Polski przyjeżdżają na zakupy, wykupują głównie ochłapy z brojlerów, paliwo, meble i części samochodowe.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Im bogatsze państwo (na obywatela) tym mniej ludzi wierzy jakiegokolwiek ze znanych osobowych
>>bogów.
>>Japonia, Szwajcaria, Islandia.
>>Jak tam dostaniecie pracę na etat to odłożycie szybko na nowe mieszkanie w Polsce.
>>Siema
>Max jak zwykle bez kontaktu z bazą empiryczną. Czechy państwo z największą procentowo ilością osób deklarujących się jako ateiści, lub bezwyznaniowi na świecie, a jest znacznie poniżej średniej europejskiej w pkb per capita. Nieco wyżej niż Polska.
>

A Ty bez kontaktu z logiką.

Chcesz obalić moją prawdę (tendencja jest taka jak piszę) jakimś wyjątkiem

Miłego dnia
14-04-2021 02:21 
 Ocena 2 na 2
Kulmin (4007 punktów)
>A Ty bez kontaktu z logiką.
>Chcesz obalić moją prawdę (tendencja jest taka jak piszę) jakimś wyjątkiem


Twoją "prawdę" obalają kolejno: Mongolia, Chiny, Łotwa, Estonia i Urugwaj, jako kraje z wysokim wskaźnikiem niereligijności i równocześnie jako kraje niezbyt bogate per capita.
A z drugiej strony Twoją "prawdę" obalają obrzydliwie bogate kraje arabskie, Dania żeby daleko nie szukać, ale też i USA, gdzie wskaźnik niereligijności jest niski.

Jak się nie ma kontaktu z bazą empiryczną, to pozostaje kontakt z logiką, ale seksualny. Gwałcisz logikę biorąc z dupy wnioski i reguły.
Rowerex (859 punktów)
>mniej ludzi wierzy jakiegokolwiek ze znanych osobowych bogów.

No ba! Tacy Żydzi - naród czysto ateistyczny, a jakie ma wpływy!
12-04-2021 21:09 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)
>No ba! Tacy Żydzi - naród czysto ateistyczny, a jakie ma wpływy!
Około 1/3 Żydów to ateiści, 2/3 wierzy.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
12-04-2021 22:40 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>No ba! Tacy Żydzi - naród czysto ateistyczny, a jakie ma wpływy!
>Około 1/3 Żydów to ateiści, 2/3 wierzy.
>

Żydzi mają non stop tą samą elitę rządzącą, która ustala wykładnie dla reszty. Jak sie jakiemuś Żydowi coś ubzdura to go szybko sprowadzają na ziemię. Tam idioci nie mają "poglądów", które muszą głośno obwieszczać światu, tak jak w Polsce.
W Izraelu są chlewnie a w nich świnie. Ponieważ świnia nie może chodzić po ziemi świętej, tuczona jest na platformie.

Polecam przeczytać książkę Richarda Ben Cramera "Dlaczego Izrael przegrał?"
12-04-2021 23:53 
 Ocena 1 na 1
sable (465 punktów)
> Jak sie jakiemuś Żydowi coś ubzdura to go szybko sprowadzają na ziemię.
A może pod ziemię ? Czyli nic się nie zmieniło od ponad 2000 lat !
13-04-2021 21:27 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)świnie....talmudyczne?
>Ponieważ świnia nie może chodzić po ziemi świętej, tuczona jest na platformie.

Pikantne i jakże talmudyczne. A czy tych platform nie jest przypadkiem kilka, żeby izolacja od ziemi świętej była tym lepsza?


>Polecam przeczytać książkę Richarda Ben Cramera "Dlaczego Izrael przegrał?"
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: świnie....talmudyczne?
>>Ponieważ świnia nie może chodzić po ziemi świętej, tuczona jest na platformie.
>Pikantne i jakże talmudyczne. A czy tych platform nie jest przypadkiem kilka, żeby izolacja od ziemi świętej była tym lepsza?
>>Polecam przeczytać książkę Richarda Ben Cramera "Dlaczego Izrael przegrał?"
>

Nie wiem w jakim celu Żydzi ściągnęli do Izraela ponad 2 miliony Rosjan z tego tylko 1/4 ma żydowskie geny. Rosjanie swoją "kulturą" przebudowali tradycje żydowskie.
Następna zagadka to: dlaczego "Żydów" z Rosji transportowano do Izraela z lądowaniem w Warszawie ?
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Prosty dowód na rolę religii
>Im bogatsze państwo (na obywatela) tym mniej ludzi wierzy jakiegokolwiek ze znanych osobowych
>bogów.
>Japonia, Szwajcaria, Islandia.
>Jak tam dostaniecie pracę na etat to odłożycie szybko na nowe mieszkanie w Polsce.
>Siema

Pracować w Japonii i mieszkać w Polsce?
Za dużo stracisz na podróżowaniu do roboty.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365