Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie wiara w Boga wynika ze słabości intelektualnej.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-07-2018 03:04Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
Nie wiara w Boga wynika ze słabości intelektualnej.
Matematycy mają problem z dzieleniem przez 0. Kiedy np. wysatrczy wyobrazić sobie tort i sytuache w ktorej chcemy go podzielić na zero kawałkow. Taka operacja ma zastosowanie ale nie ma sensu. Bo go nie podzileimy na żądną część pomimo tego że podzieimy.

Czy podobny problem opiera się na trudności w w uwierzeniu w Boga?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wera (1540 punktów)
>Matematycy mają problem z dzieleniem przez 0. Kiedy np. wysatrczy wyobrazić sobie tort i sytuache w
>ktorej chcemy go podzielić na zero kawałkow. Taka operacja ma zastosowanie ale nie ma sensu. Bo go
>nie podzileimy na żądną część pomimo tego że podzieimy.
>Czy podobny problem opiera się na trudności w w uwierzeniu w Boga?

Zła ortografia także wynika ze słabości intelektualnej.

Miała matka syna, a chciała mieć córkę
Poszła więc zrobiła sobie córkę z wujkiem
Kulmin (4007 punktów)
>Matematycy mają problem z dzieleniem przez 0. Kiedy np. wysatrczy wyobrazić sobie tort i sytuache w
>ktorej chcemy go podzielić na zero kawałkow. Taka operacja ma zastosowanie ale nie ma sensu. Bo go
>nie podzileimy na żądną część pomimo tego że podzieimy.
>Czy podobny problem opiera się na trudności w w uwierzeniu w Boga?

"zero" to reprezentacja "nicości", nic więc dziwnego, że sprawia problemy matematyczne. Np Starożytni Grecy odrzucali idee "zera", bo była dla nich absurdalna.
Ogólnie "nicość" generuje dużo problemów np w ontologii i etyce, a przecież nicości nie ma xd. A sam traktuje ją podmiotowo pisząc "nicość". Tak wiec widzisz, nie da się nie popaść w absurd pisząc o "niczym".
Dla mnie bóg jest "zerem" tylko niepraktycznym. O ile "zero" służy efektywności zapisu liczb, to bóg niczemu już nie służy.
Nie wierze w boga, jednorożce i lepraukany na końcu tęczy nie ze słabości intelektualnej tylko dlatego, że to są byty mentalne czyli nieistniejące fizycznie.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Matematycy mają problem z dzieleniem przez 0. Kiedy np. wysatrczy wyobrazić sobie tort i sytuache w
>ktorej chcemy go podzielić na zero kawałkow. Taka operacja ma zastosowanie ale nie ma sensu. Bo go
>nie podzileimy na żądną część pomimo tego że podzieimy.

Oj kolego! Ty się chyba pastwisz nad samym sobą. Matematycy nie mają problemów z dzieleniem przez zero (może Twój matematyk w szkole podstawowej). Po prostu nie jest żaden rachunek, bo zero to synonim "nic". Żeby rachunek miał sens należy "coś" podzielić przez "coś". Powedz skąd wydumałeś takie "rewelacje"?

>Czy podobny problem opiera się na trudności w w uwierzeniu w Boga?

Problem polega na tym że sugerujesz wiarę w nic.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
Miałem na myśli że ta operacja jest logiczna i wszelakie dowdoy któe temu zaprzeczają są fałszywe.
Wenancjusz (16441 punktów)
>Miałem na myśli że ta operacja jest logiczna i wszelakie dowdoy któe temu zaprzeczają są fałszywe.

Dzielenie przez zero jest nielogiczne.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>Miałem na myśli że ta operacja jest logiczna i wszelakie dowdoy któe temu zaprzeczają są fałszywe.
>Dzielenie przez zero jest nielogiczne.
wtłumaczysz jak dzielenie torta na zero czesci jest nielogiczne?
mancziz (1830 punktów)
>Taka operacja ma zastosowanie ale nie ma sensu.
>Czy podobny problem opiera się na trudności w w uwierzeniu w Boga?

Tak. Wiara w Boga ma zastosowanie ale nie ma sensu.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365