Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Izrael przeobraża się w "faszystowską teokrację"?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
18-06-2021 11:00Arminius (25555 punktów)Czy Izrael przeobraża się w "faszystowską teokrację"?
Ocena 1 na 1
Trzy dni temu w Izraelu tysiące ultrasyjonistów przemaszerowało przez ulice Jerozolimy znosząc okrzyki "śmierć Arabom" oraz "spalimy wschodnią Jerozolimę" ( zamieszkałą głównie przez ludność palestyńską). W Izraelu gwałtownie przybywa zwolenników ultranacjonalistów żydowskich, których poglądy i postawy są gorsze niż nazistowskie. Szczególną popularnością wśród radykalnych nacjonalistów żydowskich cieszy się postać i poglądy rabina Meira Kahane, nieżyjącego już skrajnego fundamentalisty judejskiego oraz szowinisty żydowskiego. W 1980 r. Kahane za swoje poglądy jak wyżej został wykluczony z Knesetu, a jego partia uznana została za organizację terrorystyczną w USA. Obecnie jego ideolo przeżywa renesans w Izraelu, stając się coraz częściej i w coraz większym zakresie oficjalną polityką państwa.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

www.timeso(*)held-under-ramped-up-security/
apnews.com(*)cc4073d660003f4e3fa8d4ed0a9a6a

"Thousands of right-wing nationalists marched through parts of Jerusalem’s Old City on Tuesday, with some chanting racist slogans, as Israel was said to have warned Hamas, via Egyptian mediators, of a tough and immediate response to any rocket fire from the Gaza Strip.Police estimated turnout in Jerusalem at 5,000 participants and some 2,000 officers were deployed across the city for the event.Footage posted to social media showed the right-wing marchers chanting “Death to Arabs” as well as “Shuafat is on fire,” referring to the East Jerusalem neighborhood, and “Jerusalem is ours.”

"JERUSALEM (AP) — In the 1980s, Rabbi Meir Kahane’s violent anti-Arab ideology was considered so repugnant that Israel banned him from parliament and the U.S. listed his party as a terrorist group.Today, his disciples march through the streets by the hundreds, chanting “Death to Arabs” and assaulting any they come across. This week, they took part in a wave of communal violence in Jerusalem and mixed cities across Israel in which Arabs and Jews viciously attacked people and torched cars.On Thursday evening, there was more ethnic strife. In Tel Aviv, two Jewish men attacked a journalist covering a gathering of ultranationalists. In the central Israeli city of Lod, a Jewish man was shot and seriously wounded by an Arab man. In Jaffa, an Israeli soldier was attacked by a group of Arabs and was hospitalized in serious condition.Israelis shocked by the violence have cast the right-wing extremism as a nasty aberration or a reaction to Palestinian violence. But to Arab citizens, who make up 20% of Israel’s population, the heirs of Kahane are a natural outgrowth of a discriminatory system — normalized by some mainstream leaders who largely share their views."

"Admirers of Kahane were elected to parliament in March as allies of Prime Minister Benjamin Netanyahu’s Likud party, and one of the most prominent has become a fixture on Israeli TV.
Their resurgence has injected another element of volatility to the conflict. It’s also part of a broader shift to the right in Israel, where Kahane’s disciples are hardly alone in adopting a hard line toward the Palestinians and trafficking in anti-Arab rhetoric.Right-wing parties that support Jewish settlements and oppose Palestinian independence won a large majority of seats in March, and Netanyahu and other right-wing leaders have often cast Israel’s Arab minority as a fifth column — unless they needed their votes.During his lone term in parliament in the mid-1980s, before he was banned, Kahane was shunned by colleagues, including the Likud, and frequently gave speeches to an empty chamber. His racist agenda called for banning intermarriage between Arabs and Jews, stripping Arabs of their Israeli citizenship, and the mass expulsions of Palestinians. At one point, he was suspended for waving a noose at an Arab lawmaker.Kahane was banned from running in 1988, and two years later, he was assassinated by an Egyptian-American in New York. But his hate-filled ideology has remained influential in Israel.
In 1994, Kahane follower Baruch Goldstein opened fire in a holy site in the occupied West Bank city of Hebron, killing 29 Muslim worshippers and wounding over 100. That led both Israel and the U.S. to label his Kach movement and an offshoot, Kahane Lives, as terrorist groups."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Ciekawe na ile teraz PiS będzie uległe lobby żydowskiemu w Polsce. Nie zazdroszczę PiSowi. Z jednej strony starsi fanatycy w wierze i wspomagający ich już jawnie Bayden, z drugiej młodsi fanatycy wspomagani przez "ultranacjonalstów" twojego pokroju. Nie ulega wątpliwości kto kogo utemperuje. Nasz rząd na forum międzynarodowym jest beznadziejny, tak jak nasi narodowi damscy bokserzy na naszych ulicach..
>W Izraelu gwałtownie przybywa zwolenników ultranacjonalistów żydowskich, których poglądy i postawy są gorsze niż nazistowskie.
Gorsze? Według jakiej skali to zmierzyłeś? Czy w XX i w XXIwieku ŚWIAT, ale przede wszystkim POLSKA, doświadczyła większej tragedii niż ta jaką sprokurowały nazistowskie Niemcy? Znaj proporcje mocium panie. Ale zgodzisz się ze mną, że gonić ultranacjonalistów należy niezależnie pod jaką szerokością by nie byli?
18-06-2021 13:59 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)mierzenie (się)
>Nasz rząd na forum międzynarodowym jest beznadziejny, tak jak nasi narodowi damscy bokserzy na >naszych ulicach.

Nasi "bokserzy" - cokolwiek o nich sądzić - to siostry miłosierdzia przy żydowskich ultrasach.

>Gorsze? Według jakiej skali to zmierzyłeś?

W skali traktowania Żydów przez nazistów do momentu podjęci decyzji o ich likwidacji. W takim 1938 roku, roku nocy kryształowej, sytuacja Żydów w III Rzeszy była lepsza niż obecna Palestyńczyków pod butem okupacji żydowskiej w Palestynie. Wynikało to z mniej rozbudowanego apartheidu w III Rzeszy niż w obecnym Izraelu oraz z naturalnej nimieckiej tendencji do przestrzegania prawa i porządku
18-06-2021 14:44 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: mierzenie (się)
>>W takim 1938 roku, roku nocy kryształowej, sytuacja Żydów w III Rzeszy była lepsza niż obecna Palestyńczyków pod butem okupacji żydowskiej w Palestynie. Wynikało to z mniej rozbudowanego apartheidu w III Rzeszy niż w obecnym Izraelu oraz z naturalnej nimieckiej tendencji do przestrzegania prawa i porządku

Operacje: "kryształowa noc" i "Deutsche Physik" przeprowadziły BRYTYJSKIE SŁUŻBY.
Naziści prowadzili dochodzenie w sprawie kryształowej nocy, wtedy nie udało im się ustalić sprawców. Poszkodowanym Żydom WYPŁACONO WTEDY ODSZKODOWNIA.
Dzisiaj należałoby wznowić dochodzenie. Młodzi Niemcy powinni nie dać się fałszywej propagandzie historycznej i badać amerykańskie i brytyjskie tropy.
romaro (25211 punktów)
>W skali traktowania Żydów przez nazistów do momentu podjęci decyzji o ich likwidacji. W takim 1938 roku, roku nocy kryształowej, sytuacja Żydów w III Rzeszy była lepsza niż obecna Palestyńczyków pod butem okupacji żydowskiej w Palestynie. Wynikało to z mniej rozbudowanego apartheidu w III Rzeszy niż w obecnym Izraelu oraz z naturalnej nimieckiej tendencji do przestrzegania prawa i porządku

Jeszcze raz przyczepię się do słów "gorsi niż naziści". Dlatego pytam, skoro są gorsi, to nasuwa się pytanie - W czym lepsi byli niemieccy oprawcy. Nie chodzi tylko o żydów. W latach 1933-1945 przez władze państwowe Rzeszy Niemieckiej utworzonych zostało przynajmniej 12 tysięcy obozów koncentracyjnych.
A teraz mnie posluchaj naziołku.
Ojciec mojej matki, mój dziad, został jako jeden z pierwszych wywieziony, z dzisiejszych terenów Wielkopolski, do Buchenwaldu. Tam został zamordowany. Był czlonkiem ruchu oporu. Nie był żydem. A najgorsze jest to, że ja tutaj przed tobą, muszę się tłumaczyć ze swojego pochodzenia. Muszę, żeby ludzie pamiętali, że naziści mordowali obywateli wszystkich kontynentów.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>>
>Jeszcze raz przyczepię się do słów "gorsi niż naziści". Dlatego pytam, skoro są gorsi, to nasuwa się pytanie - W czym lepsi byli niemieccy oprawcy. Nie chodzi tylko o żydów. W latach 1933-1945 przez władze państwowe Rzeszy Niemieckiej utworzonych zostało przynajmniej 12 tysięcy obozów koncentracyjnych.
>A teraz mnie posluchaj naziołku.
>Ojciec mojej matki, mój dziad, został jako jeden z pierwszych wywieziony, z dzisiejszych terenów Wielkopolski, do Buchenwaldu. Tam został zamordowany. Był czlonkiem ruchu oporu. Nie był żydem. A najgorsze jest to, że ja tutaj przed tobą, muszę się tłumaczyć ze swojego pochodzenia. Muszę, żeby ludzie pamiętali, że naziści mordowali obywateli wszystkich kontynentów.
>

Polak wie z historii tylko to, co mu powiedziano. Niczego nie sprawdził i nie dostrzega w tym paradoksów. Nie rozróżnia pojęć: Niemiec Nazista, Rosjanie Sowieci. Wszystko mu się miesza i mu mieszają w pustej głowie. Dopóki nie poznamy działań służb brytyjskich i amerykańskich w Europie, to sobie możemy gdybać. W miarę finansowanie operacji zostaje ujawnianie i na tej podstawie już można wyciągać nowe wnioski.
"Naziści mordowali obywateli wszystkich kontynentów" i tu nasuwają się pytania: kto im sfinansował uzbrojenie i czyi spece od propagandy tłumu przeprowadzili operacje: najpierw GOTT MIT UNS a potem TYSIĄCLETNIA III RZESZA ??
Ludzi w tamtym czasie propaganda robiła jak małe dzieci w przedszkolu. Sam bym był skołowany tym co się wtedy działo. Dzisiaj mamy wiedzę i powinniśmy być mądrzejsi i co, ruch oporu przeciw kolejnej wojnie, to tylko JA. Wszyscy wierzą propagandzie.
Ci co uzbroili nazistów, dzisiaj zbudowali bazy wojskowe w POLSCE. I Polak się cieszy, tylko nie rozumie co będzie dalej.
18-06-2021 19:19 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Polak wie z historii tylko to, co mu powiedziano.
Nie interesuje mnie skąd "wiedzę" czerpiesz, natomiast zastanawia mnie kim trzeba być, żeby w każdym wpisie, niemal w każdym zdaniu, z taką pogardą o Polakach się wyrażać?
Nie grzeszysz ani większą inteligencją niż moja (że nie wspomnę o wielu osobach tego forum, ktorym do pięt nie dorastasz), ani też nie grzeszysz jakąś szczególną błyskotliwością wypowiedzi. Te są monotematyczne, a wypływająca z nich pogarda do Polaków dopełnia klimatu marnej noweli szpiegowskiej. I składając to wszystko do kupy mamy portret psychologiczny gościa z Mantopy. Don Pedro de Pommidore był chociaż komiczny, ty jesteś tragiczny. Karramba
18-06-2021 20:55 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)ekshibicjonistycznie?

>A teraz mnie posluchaj naziołku.
>Ojciec mojej matki, mój dziad, został jako jeden z pierwszych wywieziony, z dzisiejszych terenów Wielkopolski, do Buchenwaldu. Tam został zamordowany. Był czlonkiem ruchu oporu. Nie był żydem.

Przykro mi bardzo z tego powodu. Sytuacja jest bardzo podobna do tego co się dzieje w obecnej Palestynie, gdzie Palestyńczycy - nota bene - nie muszą być członkami antyżydowskiego ruchu oporu aby zginąć z ręki żydowskich oprawców.

>A najgorsze jest to, że ja tutaj przed tobą, muszę się tłumaczyć ze swojego pochodzenia. Muszę, >żeby ludzie pamiętali, że naziści mordowali obywateli wszystkich kontynentów.

Pan się nie musi przede mną tłumaczyć z czegokolwiek. To pański wybór. A wiadomo, że chcącemu nie dzieje się krzywda.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy Izrael przeobraża się w "faszystowską teokrację"?
> Nasz rząd na forum międzynarodowym jest beznadziejny, tak jak nasi narodowi damscy bokserzy na naszych ulicach..
>>

Jaki to nasz rząd ?
Obca agentura zainstalowała się DEMOKRATYCZNIE.
12 maja 2O21 r. prezydent Polski Duda wypowiedział wojnę Rosji.
Udostępnił teren polski Amerykanom do prowadzenia wojny i mamy jeszcze tą amerykańską wojnę FINANSOWAĆ.
Jesteśmy łupieni przez obcych, z każdej strony jak małe dzieci.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365