 |
Holokaust jako kara boska za grzechy Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 10-08-2021 10:27 | Arminius (25555 punktów) | Holokaust jako kara boska za grzechy
2 na 2 | Stary testament pełen jest historii, w których Jahwe zagniewany na swój lud z tego czy tamtego powodu poddaje go okrutnej karze. Gdy Mojżesz otrzymał od niego tablicę z 10 - cioma przykazaniami i wrócił z góry Synaj do swego ludu - zastał go, pod przywództwem Aarona, oddającego bałwochawlczy kult złotemu cielcowi. Taka zniewaga nie mogła ujść odstępcom na sucho. Z rozkazu Jahwe i Mojżesza wierni mu Żydzi (Lewici) zmasakrowali odstępców, za co zostali wynagrodzeni uprzywilejowanym statusem kapłanów. Czytając historyjki jak wyżej zaintrygowała mnie kwestia holokaustu postrzeganego jako kara za przewiny Żydów, nałożona na nich przez Jahwe. Wiadomo jest, że sporo Żydów w konsekwencji holokastu, straciło wiarę w Jahwe. Jednakże do tej pory nie spotkałem się z konceptem ujmującym holokaust w teologiczne ramy kary za grzechy. Zaintrygowany pobuszowałem trochę po sieci - i co nieco, nie powiem, złowiłem. Jest w teologii judejskiej taki koncept, oczywiście dotyczy Żydów głęboko religijnych. Natrafiłem na dwa przypadki in concreto takiej postawy. W pierwszym z nich ortodoksyjny rabin oświadczył publicznie, że "ofiary holokaustu były reinkarnacjami grzeszników, którzy ponieśli karę za swe grzeszne życie w poprzednich wcieleniach" - wywołując takim dictum rozwścieczony ryk oburzenia Żydów świeckich, wyznających holocaust religion. Niestety rabin jak wyżej nie powiedział za jakie konkretne przewiny owi grzesznicy zostali ukarani. Drugi rabin z Tampa Bay na Florydzie, również wywołał trzęsienie ziemi w lokalnej społeczności żydowskiej, oświadczając, iż holokaust należy postrzegać w kategoriach kary z grzechy, przy czym był bardziej konkretny i stwierdził, iż owe grzechy to gwałcenie świętości sabatu oraz...konsumowanie wieprzowiny! Nie znalazłem - niestety - rabina, który holokaust interpretowałby w perspektywie kary za grzechy nałożonej przez Jahwe na Żydów za ich niecne praktyki eksploatacji finansowej (lichwa, fałszywa waga) polskich i ruskich chłopów. A przecież taki koncept nosiłby większe znamiona wiarygodności niż kara za objadanie się świńskim mięchem. Jeżeli komuś coś wiadomo na temat - wdzięczny będę za info. Odsyłając zainteresowanych do podlinkowanych materiałów, nadmienię jeszcze tylko, iż naturalna konsekwencją konceptu jak wyżej jest z jednej strony ekskulpacja Hitlera jako narzędzia kary boskiej, z drugiej nawet być może jego swoista deifikacja, bo przecież w takiej formule dostępuje on zaszczytu bycia wykonawcą woli jedynego boga, którego imienia religijni Żydzi do tej pory nie wymawiają i nie piszą. www.indepe(*)aims-eminent-rabbi-711566.htmlwww.tampab(*)-calls-holocaust-a-punishment/"The Almighty keeps a balance sheet of the world, and when the sins become too many, he brings destruction. We don't know how long his patience holds out, sometimes 20 years, sometimes 10, and sometimes only a year," Schach told Jewish seminary students earlier this week. He added: "The last time he brought destruction, it was the Holocaust." The sins, according to Schach, include violating the sanctity of the Sabbath and eating pork, which is banned by Jewish dietary law." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| haish (2904 punktów) |
>Jeżeli komuś coś wiadomo na temat - wdzięczny będę za info. Odsyłając zainteresowanych do >podlinkowanych materiałów, nadmienię jeszcze tylko, iż naturalna konsekwencją konceptu jak wyżej >jest z jednej strony ekskulpacja Hitlera jako narzędzia kary boskiej, z drugiej nawet być może jego >swoista deifikacja, bo przecież w takiej formule dostępuje on zaszczytu bycia wykonawcą woli >jedynego boga, którego imienia religijni Żydzi do tej pory nie wymawiają i nie piszą.
Podstawowym źródłem wiedzy jest fakt, że religia żydowska jest pierwszym monoteizmem, Abraham nie był Jahwistą - wyznawcą JHWH - był hanifem - monoteistą. Nazwa JHWH powstała dużo później, dużo, dużo później powstał zapis TORY w języku hebrajskim kwadratowym alfabetem aramejskim, pomimo że to aramejski był 'lingua franca' na bliskim wschodzie. Stąd wniosek, że hebrajski był tak na prawdę językiem 'elity elit' i nigdy nie był językiem powszechnym jak aramejski. Pisarzami w tamtych czasach byli nieliczni spośród wykształconych. Skoro bóg jest JEDEN i wszystko jest JEGO dziełem - i to wszystko co się dzieje jest postrzegane w kategoriach dobra lub zła w zależności od pozycji osobnika w systemie - każdy indywidualnie(subiektywnie) ocenia czy spotyka go nagroda lub kara - tak to działa. Jest przykład w Torze jak Izraelici modląc się do JEDYNEGO na dwóch wzgórzach - na jednym recytowali przekleństwa, a w tym samym czasie na drugim błogosławieństwa. Byli też inni naśladowcy takowych praktyk - Sabataj Cwi, Jakub Józef von Frank-Dobrucki nazywani Saturnem lub idący ścieżką Saturna. Dla pokoleń, którym był przeznaczony udział w Holokauście i dla kolejnych pokoleń, którym przeznaczony jest udział w nowoczesnym państwie Izrael istniał i istnieje Jedyny BÓG. We współczesnym Izraelu ojcowie założyciele wznieśli pomnik-świątynię-instytut Jad we Szem zamiast III Świątyni, nie ma żadnych aspiracji i dążeń oby odbudować starą Świątynię Heroda.
|
|
| Henryk.K (2246 punktów) | >Stary testament pełen jest historii, w których Jahwe zagniewany na swój lud z tego czy tamtego >powodu poddaje go okrutnej karze. Gdy Mojżesz otrzymał od niego tablicę z 10 - cioma przykazaniami i >wrócił z góry Synaj do swego ludu - zastał go, pod przywództwem Aarona, oddającego bałwochawlczy >kult złotemu cielcowi. Taka zniewaga nie mogła ujść odstępcom na sucho. Z rozkazu Jahwe i Mojżesza >wierni mu Żydzi (Lewici) zmasakrowali odstępców, za co zostali wynagrodzeni uprzywilejowanym >statusem kapłanów. >Czytając historyjki jak wyżej zaintrygowała mnie kwestia holokaustu postrzeganego jako kara za >przewiny Żydów, nałożona na nich przez Jahwe. Wiadomo jest, że sporo Żydów w konsekwencji holokastu, >straciło wiarę w Jahwe. Jednakże do tej pory nie spotkałem się z konceptem ujmującym holokaust w >teologiczne ramy kary za grzechy. Zaintrygowany pobuszowałem trochę po sieci - i co nieco, nie >powiem, złowiłem. >Jest w teologii judejskiej taki koncept, oczywiście dotyczy Żydów głęboko religijnych. Natrafiłem na >dwa przypadki in concreto takiej postawy. W pierwszym z nich ortodoksyjny rabin oświadczył >publicznie, że "ofiary holokaustu były reinkarnacjami grzeszników, którzy ponieśli karę za swe >grzeszne życie w poprzednich wcieleniach" - wywołując takim dictum rozwścieczony ryk oburzenia Żydów >świeckich, wyznających holocaust religion. Niestety rabin jak wyżej nie powiedział za jakie >konkretne przewiny owi grzesznicy zostali ukarani. >Drugi rabin z Tampa Bay na Florydzie, również wywołał trzęsienie ziemi w lokalnej społeczności >żydowskiej, oświadczając, iż holokaust należy postrzegać w kategoriach kary z grzechy, przy czym był >bardziej konkretny i stwierdził, iż owe grzechy to gwałcenie świętości sabatu oraz...konsumowanie >wieprzowiny! Nie znalazłem - niestety - rabina, który holokaust interpretowałby w perspektywie kary >za grzechy nałożonej przez Jahwe na Żydów za ich niecne praktyki eksploatacji finansowej (lichwa, >fałszywa waga) polskich i ruskich chłopów. A przecież taki koncept nosiłby większe znamiona >wiarygodności niż kara za objadanie się świńskim mięchem. >Jeżeli komuś coś wiadomo na temat - wdzięczny będę za info. Odsyłając zainteresowanych do >podlinkowanych materiałów, nadmienię jeszcze tylko, iż naturalna konsekwencją konceptu jak wyżej >jest z jednej strony ekskulpacja Hitlera jako narzędzia kary boskiej, z drugiej nawet być może jego >swoista deifikacja, bo przecież w takiej formule dostępuje on zaszczytu bycia wykonawcą woli >jedynego boga, którego imienia religijni Żydzi do tej pory nie wymawiają i nie piszą.
Ludziom trudno przychodzi zaaprobować prawdę, iż Pan Bóg rządzi tym światem. W krytycznych momentach wkracza i decyduje o pewnych wydarzeniach. Hitler oraz jego współpracownicy w Trzeciej Rzeszy byli Żydami, oprócz Gebelsa. Nie można w takim przypadku całej winy za zamordowanie Żydów przypisać Niemcom. Kolejnym krajem zagrożonym przez Żydów byli Polacy. Kiedy bolszewicy weszli na nasze wschodnie tereny, to Żydzi gorliwie współpracowali z NKWD w likwidacji i wywózce Polaków na Sybir. Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby po pokonaniu Niemiec, Rosjanie wkroczyli do Polski, w której mieszkałyby miliony Żydów. Pan Bóg o tym wiedział i dlatego skierował nienawiść Hitlera przeciwko jego rodakom. Jednym słowem nie dopuścił do holokaustu Polaków. Czy jest ktoś na tym świecie, kto może Mu tego zabronić? Nie jest to moja koncepcja, lecz objawienia osoby, która przedstawiała się jako Podlasianka.
Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"
|
|
 | -1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | bingo! | >Kiedy bolszewicy weszli na nasze wschodnie tereny, to Żydzi gorliwie współpracowali z NKWD w >likwidacji i wywózce Polaków na Sybir. >Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby po pokonaniu Niemiec, Rosjanie wkroczyli do >Polski, w której mieszkałyby miliony Żydów.
Do objawień, nawet osoby zwanej Podlasianka - mam stosunek wielce sceptyczny i powątpiewajacy. Ale pańska teza jak niżej:
"Kiedy bolszewicy weszli na nasze wschodnie tereny, to Żydzi gorliwie współpracowali z NKWD w likwidacji i wywózce Polaków na Sybir. Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby po pokonaniu Niemiec, Rosjanie wkroczyli do Polski, w której mieszkałyby miliony Żydów".
jest strzałem w dziesiątkę. Po wojnie w Polsce działy się straszne rzeczy. A byłoby rzeczywiście wielokrotnie gorzej, z taką masą Żydów gotowych do gorliwej kolaboracji z Sowietami, czego dali próbkę - jak pan słusznie zauważa - w latach 1939 - 1941 na wschodnich obszarach II RP okupowanych przez Sowietów.
|
|
|  | | haish (2904 punktów) | Odp: bingo! | >>Kiedy bolszewicy weszli na nasze wschodnie tereny, to Żydzi gorliwie współpracowali z NKWD w >likwidacji i wywózce Polaków na Sybir. >>Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby po pokonaniu Niemiec, Rosjanie wkroczyli do >Polski, w której mieszkałyby miliony Żydów. >Do objawień, nawet osoby zwanej Podlasianka - mam stosunek wielce sceptyczny i powątpiewajacy. Ale pańska teza jak niżej: >"Kiedy bolszewicy weszli na nasze wschodnie tereny, to Żydzi gorliwie współpracowali z NKWD w likwidacji i wywózce Polaków na Sybir. >Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby po pokonaniu Niemiec, Rosjanie wkroczyli do Polski, w której mieszkałyby miliony Żydów". >jest strzałem w dziesiątkę. Po wojnie w Polsce działy się straszne rzeczy. A byłoby rzeczywiście wielokrotnie gorzej, z taką masą Żydów gotowych do gorliwej kolaboracji z Sowietami, czego dali próbkę - jak pan słusznie zauważa - w latach 1939 - 1941 na wschodnich obszarach II RP okupowanych przez Sowietów.
Tak niestety działa propaganda 'historycy systemu' kreują myślenie. Warto oprócz historyków poczytać prozę - opowiadania, książki i prasę z okresu międzywojennego. Na przykład I.B.Singer w swojej twórczości opisuje najrozmaitsze postawy i społeczności Żydów obywateli polskich w Polsce i Żydów europejskich - to nie trudno wychwycić, co dość istotne opisuje on również ich myślenie i poglądy - choć postacie singerowskie są literackie to jednak nie są 'widzimisię' lecz odwzorowywują relacje społeczne. Inteligencja i klasa średnia Żydów polskich jest polskojęzyczna .................... . W Katyniu ofiarami byli również Polacy żydowskiego pochodzenia ....................... . Armię Andersa formowano z Polaków, w niej również byli Żydzi-Polacy.
Tak samo jak byli Polacy volksdojczami lub zapatrzonymi w sowietów, podczas gdy inni Polacy uciekali za granicę lub stawiali opór okupantom. Tak samo byli najróżniejsi Żydzi.
Elity, monarchie i vatykańczycy od zawsze rozgrywali poddanych grając na nutach narodowych, prowokowali incydenty(pogromy), a póżniej wypominali krzywdy.
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | dezerterzy spod gwiazdy Dawida | > Armię Andersa formowano z Polaków, w niej również byli Żydzi-PolacyNie wypisuj pan politycznie poprawnych andronów tylko poczytaj o Żydach masowo dezerterujących z armii Andersa. Fantastycznie pan sobie z tymi Żydami - andersowcami strzeliłeś w stopę! www.racjonalista.pl/forum.php/s,702299"Fragment powyższy został zaczerpnięty z tekstu - do którego lektury gorąco zachęcam - analizującego problem rekrutacji do Armii Andersa osób narodowości żydowskiej i problemów z tym związanych, a w szczególności gigantycznego odsetka żydowskich dezerterów z tej formacji. Deliberując nad tym, czy opinie Sikorskiego i Andersa o wartości żołnierskiej polskich Żydów kwalifikują ich jednoznacznie jako tych co wyssali wiadomo co, wiadomo z czym i wiadomo z czego, wypada poczynić kilka prostych konkluzji nasuwających się po lekturze podlinkowanego tekstu: 1. w Armii Andersa służyło ok. 4000 tysiące żołnierzy narodowości żydowskiej. Z tej liczby 80 % (słownie: osiemdziesiąt procent) zdezerterowało, większość w momencie translokacji formacji z terenów ZSRR na obszar Bliskiego i Środkowego Wschodu. 2. Dezerterzy jak wyżej dopuszczali się tego aktu po złożeniu przysięgi na wierność państwa polskiego, w warunkach stanu wojennego - co było kwalifikowaną dezercją, z które groziła kara śmierci 3. Dopuszczając się takiego aktu dezerterzy owi zarzucali możliwość walki z Niemcami na rzecz innych - w tym momencie zawsze wtórnych i drugorzędnych celów. Ich postawę - zważywszy na stosunek Niemców do Żydów w czasie II wojny - należy określić jako szczególnie haniebną i karygodną. 4. Dopuszczając się aktów jak wyżej żydowscy dezerterzy przyczyniali się do osłabienia potencjału militarnego aliantów - czyli działali - d facto - na rzecz i korzyść państw osi. Zarzut ów jest tym bardziej kwalifikowany w przypadku tych żydowskich dezerterów, którzy w szeregach militarnych formacji syjonistycznych podjęli konfrontację z Brytyjczykami na terenie Palestyny - osłabiając tym samym siły brytyjskie zdolne do stawienia czoła państwom osi. 5. Za karygodny i zasługujący na najostrzejsze potępienie należy uznać lekceważący i przyzwalający na tego typu postępowanie stosunek polskiego dowództwa, w tym samego gen. Andersa. Tolerowanie i - de facto - aprobowanie takich zachowań oddziaływało bowiem demotywująco i demoralizująco na tych żołnierzy, którzy należycie wypełniali swój obowiązek. 6. problem dezercji jak wyżej nie był typowy li tylko i wyłącznie dla Armii Andersa. W podlinkowanym tekście znajduje się watek sygnalizujący poważny problem owych żydowskich dezercji w I Korpusie Polskim w Szkocji. Wniosek z tego kształtuje się taki, iż był to generalny problem, zasługujący na kompleksowe opracowanie - i wyciągniecie z niego generalnych konkluzji. 7. W świetle faktów zawartych w rekomendowanym tekście oraz konkluzji postawionych powyżej - z tym większym uznaniem i respektem należy odnieść się do tych Żydów, którzy nie zdezerterowali i trwali w szeregach polskiego wojska do końca wojny. 8. Czas najwyższy aby oficjalne czynniki państw Izrael przeprosiły Polskę za owe masowe dezercje i podziękowały za przyzwalającą na nie atmosferę panującą w Armii Andersa. Wszak dzięki Armii Andersa - cynicznie potraktowanej jako dogodny instrument do bezpiecznego translokowania się z łagrów sowieckich na teren Palestyny - wielu znaczących oficjeli późniejszego państwa Izrael ( w tym sam wielki premier Izraela: Menachem Begin) nie szczezło w mrozach Syberii aby zrobić później karierę polityczną w Izraelu."
|
|
| | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: dezerterzy spod gwiazdy Dawida | >1. w Armii Andersa służyło ok. 4000 tysiące żołnierzy narodowości żydowskiej. Z tej liczby 80 % (słownie: osiemdziesiąt procent) zdezerterowało, większość w momencie translokacji formacji z terenów ZSRR na obszar Bliskiego i Środkowego Wschodu.
Żydzi z natury są mało agresywni. Dawni Żydzi sami nie tworzyli organizacji militarnych ani też nie uczestniczyki w obcych.
Żydzi byli zwyczajnie zbyt mądrzy i zbyt indywidualni, żeby chwycić za bagnet i biec ślepo na wroga - huuuuurrrrrrraaaaaa, żeby to tym bagnetem przebić.
Do takiej furii zdolne są tylko prymitywne zwierzęta.
Każdemu kto uciekł z pola, gdzie małpy szlachtowaly się bagnetami, chwała.
Ja też uciekalbym i w dupie tam z wielkim generałami, ich rozkazami, kapitalistami i ich interesami, które za tym stoją.
Nie będę jak małpa rabal się z inną małpą w furii na kawałki tylko dlatego, że ludzi ogarnęła zbiorowa psychoza.
W dupie z wojnami. Wojny są dobre dla człekokształtnych malp a nie dla inteligentych ludzi.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | błąd | >>1. w Armii Andersa służyło ok. 4000 tysiące żołnierzy narodowości żydowskiej. Z tej liczby 80 % (słownie: osiemdziesiąt procent) zdezerterowało, większość w momencie translokacji formacji z terenów ZSRR na obszar Bliskiego i Środkowego Wschodu. >Żydzi z natury są mało agresywni. >Dawni Żydzi sami nie tworzyli organizacji militarnych ani też nie uczestniczyki w obcych. >Żydzi byli zwyczajnie zbyt mądrzy i zbyt indywidualni, żeby chwycić za bagnet i biec ślepo na wroga - huuuuurrrrrrraaaaaa, żeby to tym bagnetem przebić. >Do takiej furii zdolne są tylko prymitywne zwierzęta. >Każdemu kto uciekł z pola, gdzie małpy szlachtowaly się bagnetami, chwała. >Ja też uciekalbym i w dupie tam z wielkim generałami, ich rozkazami, kapitalistami i ich interesami, które za tym stoją. >Nie będę jak małpa rabal się z inną małpą w furii na kawałki tylko dlatego, że ludzi ogarnęła zbiorowa psychoza. >W dupie z wojnami. >Wojny są dobre dla człekokształtnych malp a nie dla inteligentych ludzi.
Czyli zgadza się pan z tezą, iż nie powinno sie ich przyjmować do armii Andersa, że popełniono błąd?
|
|
| | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: błąd | >Czyli zgadza się pan z tezą, iż nie powinno sie ich przyjmować do armii Andersa, że popełniono błąd?
Nie wiem, nie znam się na armiach ani na wojnach.
Powiedzialem, że też uciekałbym ale rzeczywistość jest taka, że już parę mordobić w życiu przeżyłem i właściwie nie uciekałem nawet jak była ewidentna przewaga przeciwników, bo było np. kilku na jednego.
Tak się mówi ale potem emocje i tak są górą a te w odniesieniu do walki mam bardzo mieszane.
Niby nie chcę z innymi walczyć a potem jednak z nimi walczę.
Trenowalem nawet boks przez rok i tam było naprawdę dużo mordobicia.
Za mało znam Żydów. Głównie z takich opowieści jak ta. Ale jeszcze nie miałem szansy wniknąć w psyche żadnego dojrzałego i rozwiniętego Żyda.
Jest tu jakiś Żyd na sali?
|
|
| | | |  | | szarley (54911 punktów) | Odp: dezerterzy spod gwiazdy Dawida | Zadałem ci gnoju proste pytanie: Czy powiedziałeś już swojej mamusi, że jest darmojadem żyjącym na koszt innych i należy jej odebrać emeryturę na którą płaci biedota od każdej kromki chleba
co zrobiło moralne i intelektualne ścierwo ? Uciekło
Zadałem ci gnoju proste pytanie: Skoro twierdzisz, że jestem wrogiem autorskich programów nauczania, to jaki masz na to dowód ? co zrobiło moralne i intelektualne ścierwo ? Uciekło
Zadałem ci pytanie o jawność mienia Co zrobił zwolennik TAJEMNICY MIENIA ????? Stchórzył
Napisałeś zwolenniku tajemnic na forum Amazona ile zarabiasz? Nie, bo to tajemnica przed nimi
Rzygowina. Moralna i intelektualna rzygowina
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Zadałem ci gnoju proste pytanie: >Skoro twierdzisz, że jestem wrogiem autorskich programów nauczania, to jaki masz na to dowód ? >co zrobiło moralne i intelektualne ścierwo ? >Uciekło
Nie podniecaj się, mamy to już za sobą, bo jesteśmy jak stare małżeństwo dwóch łysych koni.
Nie mówmy ani o mnie ani o Tobie.
Mówmy o sprawach wspólnych, o tym co nas łączy, chcemy tego czy nie.
Nie sądzę, żebyś był wrogiem autorskich programów nauczania ale też sobie przypisuje trochę wpływ na to, że nim nie jesteś.
Zmieniłeś się i już nie jesteś tym Kim byłeś 5 lat temu. Również dzięki mnie.
Tylko te chamskie oddzywki Ci zostały bez zmian ale za 5 lat zejdziesz z tonu. Zestarzejesz się i odpuścisz. Zaczniesz mówić innym językiem.
I kiedyś w końcu przyjedziesz do mnie na kawę albo ja do Ciebie na twoje zaproszenie i podany sobie ręce jak starzy znajomi.
W końcu znamy się już dobrze.
Zapewnie znasz mnie lepiej niż moja żona. Przypuszczam, że ja mogę też znać Ciebie lepiej od twojej żony. Tak to już jest kiedy ludzie spędzają ze sobą życie nawet wirtualnie.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | Zadałem ci gnoju proste pytanie: Skoro twierdzisz, że jestem wrogiem autorskich programów nauczania, to jaki masz na to dowód ? co zrobiło moralne i intelektualne ścierwo ? Uciekło
Powiedziałeś swojej mamusi, że żyje na koszt innych?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | >Zadałem ci gnoju proste pytanie: >Czy powiedziałeś już swojej mamusi, że jest darmojadem żyjącym na koszt innych i należy jej odebrać emeryturę na którą płaci biedota od każdej kromki chleba >co zrobiło moralne i intelektualne ścierwo ? >Uciekło >Zadałem ci gnoju proste pytanie: >Skoro twierdzisz, że jestem wrogiem autorskich programów nauczania, to jaki masz na to dowód ? >co zrobiło moralne i intelektualne ścierwo ? >Uciekło >Zadałem ci pytanie o jawność mienia >Co zrobił zwolennik TAJEMNICY MIENIA ????? >Stchórzył >Napisałeś zwolenniku tajemnic na forum Amazona ile zarabiasz? >Nie, bo to tajemnica przed nimi >Rzygowina. >Moralna i intelektualna rzygowina
Im więcej go czytam, tym więcej jestem przekonany, że to trup intelektualny, bez żadnych zasad. Bez moralności, ubierający się w płaszcz introwertyka, gdzie zwykła podłość już go nie razi, bo najpewniej tak żyje od dawna. Jest na tym forum by leczyć swoje kompleksy i frustracje. Nie wychodzi mu to, bo nikt go nie traktuje poważnie. Ale on się cieszy, że w ogóle ktoś zareaguje. Nawet go zmiesza z tym co pies sra, wg niego jest na topie na tym forum. Jest ale jak? To jest wyraźny socjopata, który za swoje klęski życiowe obwinia wszystkich, tylko nie siebie. Dołóż do tego jego niezwykłe nieuctwo, dające podstawy domysłu, że i matura jest mu obca. Szarley'u tacy sami się dławią własnymi bredniami. Może to kolegium administracji to w końcu zauważy? Pewnie marne nadzieje. Jeszcze raz powtarzam, że na moich watkach nie będzie sobie używał do woli, a zwłaszcza pisania nie na temat, co jest jego przypadłością poważną.. Będzie wyrzucany bezwzględnie.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
| | | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >za swoje klęski życiowe obwinia wszystkich, tylko nie siebie.
Również dzięki Wam zrozumiałem, że kto pozwoli zaszczepić sobie poczucie winy, ten skończy na dnie, więc teraz moje procesy psychiczne zbiorowo zwalczają wszelkie przejawy poczucia winy.
Wina? Jaka wina?
Klęska? Co za klęska?
O czym mówisz? Nic z tego nie pojmuje.
Nie, wróć, zrozumiałem. Powinienem przejawić empatię wobec całkowicie bezwzględnych ludzi?
Co jeszcze? Szacunek Ci się należy za ten wpis?
|
|
| | | |  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | Powiedziałeś już szmato swojej mamusi że żre na koszt innych i nie powinna dostawać emerytury?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >> Dawni Żydzi sami nie tworzyli organizacji militarnych ani też nie uczestniczyki w obcych.> Żydzi byli zwyczajnie zbyt mądrzy i zbyt indywidualni, żeby chwycić za bagnet i biec ślepo na wroga - huuuuurrrrrrraaaaaa, żeby to tym bagnetem przebić.> Do takiej furii zdolne są tylko prymitywne zwierzęta.> Każdemu kto uciekł z pola, gdzie małpy szlachtowaly się bagnetami, chwała.> pl.wikipedia.org/wiki/Jewgienij_Miller"7 kwietnia 1917 roku aresztowany przez własnych żołnierzy za wydanie rozkazu zakazującego noszenia przez oficerów czerwonych kokardek." Na pewno hamerlikowa małpa nie wie i nigdy nie zrozumie, kto stał za tym, że szeregowe wojsko carskie zbuntowało się przeciw swoim oficerom? Ile czasu potrzebowali Żydzi, żeby do tego doprowadzić? Faktycznie Żydzi byli mądrzy, nie chwytali za bagnet, ale w praniu szarych komórek są najlepsi.
|
|
| | | | |  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Na pewno hamerlikowa małpa nie wie i nigdy nie zrozumie, kto stał za tym, że szeregowe wojsko carskie zbuntowało się przeciw swoim oficerom? Ile czasu potrzebowali Żydzi, żeby do tego doprowadzić? >Faktycznie Żydzi byli mądrzy, nie chwytali za bagnet, ale w praniu szarych komórek są najlepsi.
No patrz.
Podwładni zbuntowali się przeciw własnym przywódcom, którzy prowadzili ich ku świetlanej przyszłości, bo Żydzi jak ten wąż z zakazanego drzewa w raju posycili w nich wiarę, że sami mogą stać się przywódcami.
Gdyby nie Żydzi podwładni nigdy nie wyszliby ze swojej pozycji w społecznej hierarchii i ze społecznej roli pomimo, że u innych gatunkow zwierząt takie kwestionowanie społecznej hierarchi przez osobniki z nizin społecznych są ciągle.
Pewnie fajnie Wam się robi z Żydów demony ale może warto byłoby poszukać tych prawdziwych demonów we własnej głowie?
Powstaje pytanie. Czy oficerowie carskiego wojska jadali kiedykolwiek razem z szeregowymi, żeby w tym czasie mogły się zawiązać między nimi więzi społeczne czy nigdy?
Wydałbyś swoją córkę za szeregowego, gdyby ten ją bardzo kochał? Czy nigdy?
Może wcale przyczyną upadku carstwa nie byli Żydzi tylko carskie elity, które traktowały zwykłych ludzi jak bydło?
|
|
| | |  | | haish (2904 punktów) | >>Armię Andersa formowano z Polaków, w niej również byli Żydzi-Polacy >Nie wypisuj pan politycznie poprawnych andronów tylko poczytaj o Żydach masowo dezerterujących z armii Andersa. ..................
O "dezercjach" czytałem rozmaite relacje, również o nieatakowaniu polskich jednostek podczas gdy Irgun atakował jednostki wojsk angielskich w Palestynie.
A Katyń? A XX-lecie międzywojenne? A Berek Joselewicz? Polecam również to co napisał Norwid - "EPIZOD"-1883 "Opisać chcę Ci szczegół z bitwy pod Sadową, Posłuchać racz i, jeśliś łaskaw, się zastanów: Ten SZCZEGÓŁ jest OGÓŁEM - on sercem i głową! - Tu i tam stało cztery szwadrony hułanów Z pułków czterech. - Cesarscy tu, owdzie Królewscy (Zacni rodacy - rzutcy do konia i broni). Z tej strony żółci, biali, czerwoni, niebiescy, Z tamtej - niebiescy, żółci, biali i czerwoni. - Jakże natrą!... gdy hufiec tu dzielny, tam dziarski, Z owej strony Królewski, z tej strony Cesarski, Chorągiewek tysiące i barwy pułkowe: Niebieskie, żółte, białe i amarantowe... Szarży podobnej nie widziały dzieje! - Tak! - pod Sadową było... Mości DOBRO-dzieje"
Zastanów się i odpowiedz sobie kto ich w te kolorowe mundurki poubierał.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | Odp: Holokaust jako kara boska za grzechy | >> >Kiedy bolszewicy weszli na nasze wschodnie tereny, to Żydzi gorliwie współpracowali z NKWD w likwidacji i wywózce Polaków na Sybir. >Proszę sobie wyobrazić, co by się działo, gdyby po pokonaniu Niemiec, Rosjanie wkroczyli do Polski, w której mieszkałyby miliony Żydów. >
Co może sobie wyobrazić ktoś kto nie zna historii? Polacy zesłani na Sybir, była tam też moja rodzina, poznali co to jest żydobolszewizm. Każdy zesłany Polak zionął nienawiścią do żydobolszewików. I nagle tym umierającym z głodu Polakom, kazano walczyć i ginąć w interesie żydobolszewików. Kto i jak to zrobił, że Polacy nagle ich pokochali i poszli ginąć?? Nie było to takie proste jakby mogło się wydawać. W książkach tego nie piszą.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Co może sobie wyobrazić ktoś kto nie zna historii?> Polacy zesłani na Sybir, była tam też moja rodzina, poznali co to jest żydobolszewizm. Każdy zesłany Polak zionął nienawiścią do żydobolszewików.> I nagle tym umierającym z głodu Polakom, kazano walczyć i ginąć w interesie żydobolszewików.> Kto i jak to zrobił, że Polacy nagle ich pokochali i poszli ginąć?? Nie było to takie proste jakby mogło się wydawać.> W książkach tego nie piszą.Za to piszą o tym na wiki, jest pełne wyjaśnienie zsylek na Sybir od strony psychologicznej pl.m.wikipedia.org/wiki/Syndrom_sztokholmski
|
|
| |  | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | Powiedziałeś już szmato swojej mamusi że żre na koszt innych i nie powinna dostawać emerytury?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| |  | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > >Co może sobie wyobrazić ktoś kto nie zna historii?> >Polacy zesłani na Sybir, była tam też moja rodzina, poznali co to jest żydobolszewizm. Każdy zesłany Polak zionął nienawiścią do żydobolszewików.> >I nagle tym umierającym z głodu Polakom, kazano walczyć i ginąć w interesie żydobolszewików.> >Kto i jak to zrobił, że Polacy nagle ich pokochali i poszli ginąć?? Nie było to takie proste jakby mogło się wydawać.> >W książkach tego nie piszą.> Za to piszą o tym na wiki, jest pełne wyjaśnienie zsylek na Sybir od strony psychologicznej> pl.m.wikipedia.org/wiki/Syndrom_sztokholmskiNo to świat musi poczekać aż u Palestyńczyków wystąpi syndrom sztokholmski. Na Polaków wg ciebie podziałał bardzo szybko a na Palestyńczyków jakoś nie działa. Jedź do Palestyny i przekonaj palestyńską rodzinę, której Żydzi kogoś zamordowali, żeby się przyłączyli do Żydów i zaatakowali sąsiada. Jak przekonasz choć jedną palestyńską rodzinę to jesteś geniuszem. Żydobolszewicy zrobili Polakom AMNESTIĘ, zrobili z nas bandytów a potem łaskawie ogłosili amnestię. Jak przebudowano, w ekspresowym tempie, Polakom nienawiść do żydobolszewików w wizję, która powodowała, że Polacy ginęli, dobrowolnie w interesie swoich katów, żaden historyk tego nie wie i nie zrozumie. Żydowskie NKWD publicznie rozstrzeliwało Rosjan, którzy nie wykonywali ich rozkazów. Niemcy jak wkroczyli do ZSRR to nikt z nimi nie walczył, 2,5 mln jeńców, Rosjanie się poddawali Niemcom. Znali żydobolszewicki terror. Armia Czerwona to byli zwykli Rosjanie, za którymi szli żydobolszewicy i strzelali do tych co się cofali. pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_KeelhaulPo wojnie Rosjan, którzy nie chcieli wrócić do żydobolszewickiego raju na siłę deportowano i mordowano. Ale trzeba być chamem i prostakiem, żeby Polaków posądzać o jakiś syndrom sztokholmski.
|
|
| | |  | | haish (2904 punktów) |
>Ale trzeba być chamem i prostakiem, żeby Polaków posądzać o jakiś syndrom sztokholmski.
Niestety ale wierni kościoła-rzymsko katolickiego w Polsce są klasycznym przykładem syndromu sztokholmskiego, zwłaszcza odnosi się to do uzależniania od alkoholu i 'kultury' picia alkoholu co jest pokłosiem liturgii. Większość z tych którzy nie deklarują się jako wierni - nie stronią od alkoholu i przyjmuje za 'dobrą monetę' 'kulturę picia' - jako tradycję. Skutki i przyczyny nie są niemożliwe do ogarnięcia, jednak mało komu chce się nad tym zastanawiać i wykracza to nawet poza syndrom.
|
|
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Stary testament pełen jest historii, w których Jahwe zagniewany na swój lud z tego czy tamtego >powodu poddaje go okrutnej karze. Gdy Mojżesz otrzymał od niego tablicę z 10 - cioma przykazaniami i >wrócił z góry Synaj do swego ludu - zastał go, pod przywództwem Aarona, oddającego bałwochawlczy >kult złotemu cielcowi. Taka zniewaga nie mogła ujść odstępcom na sucho. Z rozkazu Jahwe i Mojżesza >wierni mu Żydzi (Lewici) zmasakrowali odstępców, za co zostali wynagrodzeni uprzywilejowanym >statusem kapłanów. >Czytając historyjki jak wyżej
No tak, ale to są wszystko alegorie opowiadające symbolicznie o konsekwencjach kwestionowania norm społecznych.
To jest opowieść o piekle na ziemi jakie nadchodzi, gdy ludzie przestają być normalni, społeczni i moralni.
Te historyjki miały wzbudzać strach przed wyborem postawy aspolecznej.
Jestem pewien, że sam nie bierzesz tego dosłownie. Dosłownie mogą to wziąć ludzie prości i prymitywni, którym to się i tak opłaci.
Obojętnie z jakiego powodu postępujesz zgodnie z zasadami bylebys się ich trzymał i o to w tym chodzi.
Jedni trzymają się zasad, bo rozumieją, że społeczeństwo im się opłaca a drudzy trzymają się zasad bo wierzą, że bozek ich surowo ukarze, jeżeli je złamią.
W obu przypadkach wychodzi na to samo.
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54911 punktów) | Powiedziałeś już szmato swojej mamusi że żre na koszt innych i nie powinna dostawać emerytury?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|