Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kler traktował swojego chłopa pańszczyźnianego jak bydło w Polsce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
09-09-2021 22:56MaxGolonko3 (3459 punktów)Kler traktował swojego chłopa pańszczyźnianego jak bydło w Polsce
Ocena 2 na 2
Kler traktował swojego chłopa pańszczyźnianego jak bydło w Polsce - taka to religia.

Ludźmi byli tylko wybrani ludzie. Bezkarne zabijanie chłopów (nawet bez najmniejszego powodu) i gwałcenie chłopek oraz ich ciężka praca dla Kościoła i Pana były wspierane przez kler!

Jakby to była żaba albo glizda!

Za zabicie cudzego chłopa lub zgwałcenie cudzej chłopki trzeba było jednak uiścić opłatę - jak za uszkodzenie narzędzia czy sprzętu.

Gdyby nie Watykan i kler katolicki Polska byłaby dziś wielkim, nowoczesnym mocarstwem.

Od zarania dziejów Kościół dążył do supremacji władzy religijnej nad świecką. Cel był prosty: podporządkować władzę świecką Kościołowi by objąć niepodzielnie rządy dusz i wyłudzać kasę. Kościół zawsze będzie zwalczał silną władzę, bo od słabych, zmuszonych do szukania poparcia z ambony da się wyłudzić więcej. Polska była areną, poligonem tej walki. Niestety, w naszym przypadku wygrał ten Kościół. Za osłabienie państwa i podporządkowanie go temu Kościołowi zapłaciliśmy cenę straszliwą, najwyższą w Europie.

Afer i zdrad i niszczenia Polski przez kler ogrom było:

www.pogani(*)m/jak-watykan-zniszczyl-polske

Siema
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)

>Gdyby nie Watykan i kler katolicki Polska byłaby dziś wielkim, nowoczesnym mocarstwem.

Hmmm... Wiara czyni cuda, ale jednak wszystko ma swoje granice
10-09-2021 06:41 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Gdyby nie Watykan i kler katolicki Polska byłaby dziś wielkim, nowoczesnym mocarstwem.
>Hmmm... Wiara czyni cuda, ale jednak wszystko ma swoje granice
Rosja ma swój kościół (cerkiew). Anglia ma swój Kościół (anglikański), Szwecja ma swój kościól, Prusy miały swój kościól (z drugiej strony Niemcy rządziły kościołem katolickim (Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego)
Taka watykańska Portugalia, kiedyś b bogaty kraj, panowal nad swiatem -upadł, później Hiszpania -upadła. Watykańskie kraje Ameryki Lacinskiej cięko przędą, tk i my
Nasze patoelity zawsze byly glupie, nawet wlasnego kościola nie potrafily sobie zorganizowac (by panowac duchowo nad owieczkami). Powinna być jedność duszy i ciała a nie rozdwojenie Nawet Ukraińcy 2 lata temu oddzielili się od Moskiewskiej Cerkwi, mają własną.
Dzisiaj wierzymy w USA, nasze patoelity znajdują nam bogów zawsze obcych i gdzies daleko. Współczesną religią z raju jest panteizm, to bylby inny kraj raj Polska
Neo Sadyceusz (58 punktów)
Mówi się, że wiara góry przenosi.

Ja tutaj na poważnie opiszę Ci jak kiedyś słyszałem jak jedna dziewczynka uwierzyła po zobaczeniu jednej reklamy lekkiej margaryny, że jak wyskoczy z nią przez okno to doleci bezpiecznie nad ziemię - świeć Panie nad jej duszą.

Na tej reklamie Dowbor zrobiła to bez spadochronu. Dziewczynka zaś musiała być pełna wiary skoro podjęła się tego szalonego wyczynu.

Gdy ludzie mówią mi "jeśli jedyne co masz to pieniądze to znaczy, że nic nie masz" to ja powołując się na opisany wyżej fakt odpowiadam "jeśli jedyne co masz to wiara to co ty tak naprawdę masz?"
10-09-2021 07:28Nie na temat
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)z Żydami
>Kler traktował swojego chłopa pańszczyźnianego jak bydło w Polsce

Do spółki z Żydami. Warto o tym pamiętać w kontekście roszczeń finansowych Żydostwa względem Polski.
MaxGolonko3 (3459 punktów)Odp: z Żydami
>>Kler traktował swojego chłopa pańszczyźnianego jak bydło w Polsce
>Do spółki z Żydami. Warto o tym pamiętać w kontekście roszczeń finansowych Żydostwa względem Polski.

Co ty bredzisz, płatny antysemito?!

Zabijać, gwałcić, przymuszać do pracy mógł tylko właściciel ziemi, szlachcic, Polak szlachecki z dziada pradziada, a więc nie Żyd.

pzdr
Arminius (25555 punktów)wierutne bzdury
>>>Kler traktował swojego chłopa pańszczyźnianego jak bydło w Polsce
>>Do spółki z Żydami. Warto o tym pamiętać w kontekście roszczeń finansowych Żydostwa względem Polski.
>Co ty bredzisz, płatny antysemito?!
>Zabijać, gwałcić, przymuszać do pracy mógł tylko właściciel ziemi, szlachcic, Polak szlachecki z dziada pradziada, a więc nie Żyd.


Jesteś pan kompletnym ignorantem w zakresie historii i wypisujesz wierutne bzdury. Poczytaj pan sobie podlinkowany materiał - żeby na przyszłość nie robić tego.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,719020

"W interesującym tekście zatytułowanym " Narkokapitalizm jako dziedzictwo postkolonialne" ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,10029) jego autor poświęcił sporo uwagi uzależnieniu 19 - wiecznych Chin od opium, sprzedawanemu temu państwu pod przymusem przez przedsiębiorczych i bezwzględnych Brytyjczyków oraz skutkom tego procederu - politycznym, ekonomicznym, społecznym i - last but not least - zdrowotnym. Kwestia opiumowa jest niewątpliwie wielce frapująca - ale być może nadal niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, iż na naszym polskim, czy też precyzyjnie środkowoeuropejskim gruncie, doświadczyliśmy analogicznego procederu, trwającego znacznie dłużej i obfitującego w konsekwencje podobne, a może nawet bardziej dotkliwe - odczuwalne zresztą najpewniej do dnia dzisiejszego. Na rodzimym gruncie odpowiednikiem opium była wódka, Brytyjczykami - polski szlachcic mający przywilej propinacyjny i Żyd arendarz sprzedający ową gorzałę tutejszym Chińczykom - czyli polskim i ruskim chłopom - którzy pozbawieni wolności osobistej byli przez ów diabelski tandem przymuszani do rujnowania się, rujnowania swego zdrowia i swojego majątku - z korzyścią rzecz jasna dla organizatorów owego narkobiznesu na terenie Międzymorza. Problem jak wyżej nie jest całkiem nowy. Podnosiłem go incydentalnie w wątkach poświęconych kwestiom żydowskim. Tym razem zdecydowałem się raz jeszcze go zasygnalizować - bo primo: analogia do kwestii opiumowej jest tu przytłaczająca, secundo: dwa lata temu ukazała się praca naukowa uznanego historyka, amerykańskiego Żyda, wydana przez wielce renomowane wydawnictwo - która ów arendalny narkobiznes, ów wyszukany system upadlania, gnębienia oraz eksploatowania mas ruskich i polskich chłopów przez bezwzględny tandem szlachecko - żydowski - rozebrała na czynniki pierwsze. Historyk zwie się Glenn Dynner, a praca o której wyżej nosi tytuł: "Yankel's Tavern: Jews, Liquor, and Life in the Kingdom of Poland." Gorąco polecam jej lekturę wszystkim poszukującym prawdy w historii. Nie mam czasu w tej chwili na rzetelną recenzję tego dzieła - niewykluczone jednakże, iż kiedyś jeszcze do niego wrócę. Nadmienię tylko, iż na mnie największe wrażenie zrobiły źródła przytoczone przez autora - z których jednoznacznie wynika, iż w 19 wieku przedstawiciele administracji państw zaborczych byli wielce skonfundowani i zdegustowani postawą polskiej szlachty, która swoje własne korzyści i szybkie bogacenie się bez cienia wątpliwości stawiała nad interes ludu - swoich poddanych - wchodząc, ich zdaniem, w skandalicznie naganne z punktu widzenia moralnego konszachty z Żydami. A oto opinia na ów temat - przykład fenomenu o którym wyżej - księcia Mikołaja Repnina - gubernatora gubernii połtawskiej, który wydalając Żydów z Czernichowa i Połtawy w 1821 r. opatrzył swoją decyzję następującym komentarzem: "Wielu właścicieli ziemskich skuszonych mamoną otrzymywaną od Żydów, bezmyślnie chroniło ich, będąc całkowicie obojętnym na los i sytuację chłopów, którzy do nich należą. Z powodu swojego egoizmu, chcą mieć oni Żydów na terenie gubernii, aby dzięki nim dorabiać się".
Neo Sadyceusz (58 punktów)Odp: z Żydami
Racja, ale pamiętać należy o historii żydowskiej zarazy i ich prawie miłości napisanym przez mojżesza jak i mądrości syracha itp.

W filozofii żydowskiej niewolnictwo też było normalne, a dzisiaj tłumaczy się je jak i inne zbrodnie żydków inną moralnością - tak to możemy nawet usprawiedliwiać nazizm.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Kler traktował swojego chłopa pańszczyźnianego jak bydło w Polsce

>Za zabicie cudzego chłopa lub zgwałcenie cudzej chłopki trzeba było jednak uiścić opłatę - jak za uszkodzenie narzędzia czy sprzętu.
Bo jakby nie była "czyjąś" to już spoko?

Sam też masz kobietę za sprzęt.

cr
10-09-2021 11:10 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Za zabicie cudzego chłopa lub zgwałcenie cudzej chłopki trzeba było jednak uiścić opłatę - jak za uszkodzenie narzędzia czy sprzętu.
>Bo jakby nie była "czyjąś" to już spoko?
>Sam też masz kobietę za sprzęt.

Co ty piszesz na boga ... tfu ... Darwina?!
Nie złapałaś ironii (z zachowań i zasad szlachty ale akceptowanych przez kler)?

Jestem ateistą:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,855336

i nie wierzę w idee chrześcijańskie stawiające kobiety niżej od mężczyzn.

BTW

Upieranie się przy równości małżeńskiej dla gejów zamiast tylko "związkach partnerskich" czyli przy prawie adopcji chłopca przez parę gejów w Polsce nawet gdy jest chętna para damsko-męska jest antynaukowe, antyludzkie wobec tego chłopca oraz samobójcze politycznie (sondaże pokazują że praktycznie wszyscy Polacy są przeciwni takim adopcjom).

Jest to także absurdalne odmawianie kobietom ich naturalnych zalet - jako najlepszego wzorca matki (zastępczej).
TO ZBRODNIA NIE TYLKO WOBEC PRAW CZŁOWIEKA CHŁOPCA
LECZ TEŻ
WOBEC PRAW CZŁOWIEKA KOBIETY !

Nauka mówi nie (homoseksualizm męski nie jest wrodzony) więc nie można eksperymentować z rozwojem chłopca eksponując go na kastrujący (psychicznie) względem kobiet wzorzec erotyzmu (jeśli stanie się homoseksualistą na skutek przebywania w domu z dwojgiem kochających się mężczyzn - jako wzorcem)

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18536986/

Siema
10-09-2021 11:38 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Jestem ateistą:

Z kazania ks. Oko:

>Upieranie się przy równości małżeńskiej dla gejów zamiast tylko "związkach partnerskich" czyli przy prawie adopcji chłopca przez parę gejów w Polsce nawet gdy jest chętna para damsko-męska jest antynaukowe, antyludzkie wobec tego chłopca oraz samobójcze politycznie (sondaże pokazują że praktycznie wszyscy Polacy są przeciwni takim adopcjom).
>Jest to także absurdalne odmawianie kobietom ich naturalnych zalet - jako najlepszego wzorca matki (zastępczej).
>TO ZBRODNIA NIE TYLKO WOBEC PRAW CZŁOWIEKA CHŁOPCA
>LECZ TEŻ
>WOBEC PRAW CZŁOWIEKA KOBIETY !
>Nauka mówi nie (homoseksualizm męski nie jest wrodzony) więc nie można eksperymentować z rozwojem chłopca eksponując go na kastrujący (psychicznie) względem kobiet wzorzec erotyzmu (jeśli stanie się homoseksualistą na skutek przebywania w domu z dwojgiem kochających się mężczyzn - jako wzorcem)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Z kazania ks. Oko:
>>Upieranie się przy równości małżeńskiej dla gejów zamiast tylko "związkach partnerskich" czyli przy prawie adopcji chłopca przez parę gejów w Polsce nawet gdy jest chętna para damsko-męska jest antynaukowe, antyludzkie wobec tego chłopca ...

A czemu "zapomniałeś" zacytować link - jak troll albo analfabeta naukowy co nie rozumie co czyta!?!

www.racjonalista.pl/forum.php/s,855336

Badanie objęło całą populację bliźniaków tego kraju, a raport ma wysoki Impact Factor (nie kumasz to poszukaj co to znaczy)

Introduction
The prevalence of same-sex (or homosexual) sexual behavior
varies over time and geographical region; population-based
surveys suggest lifetime estimates of 3-20% for men and 2-
9% in women (Caceres, Konda, Pecheny, Chatterjee, & Ly>erla, 2006; Sell, Wells, & Wypij, 1995).

Abstract
There is still uncertainty about the relative
importance of genes and environments on human sexual ori>entation. One reason is that previous studies employed self>selected, opportunistic, or small population-based samples.
We used data from a truly population-based 2005-2006 sur>vey of all adult twins (20-47 years) in Sweden to conduct the
largest twin study of same-sex sexual behavior attempted so
far. We performed biometric modeling with data on any and
total number of lifetime same-sex sexual partners, respec>tively. The analyses were conducted separately by sex. Twin
resemblance was moderate for the 3,826 studied monozygotic
and dizygotic same-sex twin pairs. Biometric modeling
revealed that, in men, genetic effects explained .34-.39 of the
variance, the shared environment .00, and the individual>specific environment .61-.66 of the variance. Corresponding
estimates among women were .18-.19 for genetic factors,
.16-.17 for shared environmental, and 64-.66 for unique
environmental factors. Although wide confidence intervals
suggest cautious interpretation, the results are consistent with
moderate, primarily genetic, familial effects, and moderate to
large effects of the nonshared environment (social and bio>logical) on same-sex sexual behavior.

Link do tabeli
(gdyby męski homoseksualizm był wrodzony to zamiast 64 byłoby zero!)

scontent-f(*)536446809f5287ab37&oe=61628019

10-09-2021 12:01 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>A czemu "zapomniałeś" zacytować link - jak troll albo analfabeta naukowy co nie rozumie co czyta!?!

Bo ten link nie ma niczego wspólnego z tematem, to tylko link do Twojej mantry

Twoje wypowiedzi nie mają niczego wspólnego z nauką.
najlepszym i w pełni wystarczającym dowodem dowodem są Twoje ucieczki od pytań i argumentów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>A czemu "zapomniałeś" zacytować link - jak troll albo analfabeta naukowy co nie rozumie co czyta!?!
>Bo ten link nie ma niczego wspólnego z tematem, to tylko link do Twojej mantry

UPS, chodziło mi o ten link:

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18536986/

Naukowy ale nie wygodny dla homoseksualnego kleru (który homseksualizuje ministrantów) i kompletnych idiotów politycznych jak Śmiszek co chce wprowadzić w Polsce adopcje dla gejów co jest strzelaniem własnej partii w stopę.

A tu sensacyjna tabela!

pbs.twimg.(*)WYAEaQr8?format=jpg&name=large

szarley (54913 punktów)
>>>A czemu "zapomniałeś" zacytować link - jak troll albo analfabeta naukowy co nie rozumie co czyta!?!
>>Bo ten link nie ma niczego wspólnego z tematem, to tylko link do Twojej mantry
>UPS, chodziło mi o ten link:
>pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18536986/

A mnie chodziło o Twoje ucieczki od argumentów i pytań
Nauka nie boi się pytań, nauka nie boi się argumentów

Ty uciekasz jak Konopka

>Naukowy ale nie wygodny dla homoseksualnego kleru
Dobrze, że przynajmniej dla heteroseksualnego kleru jest wygodny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Ty uciekasz jak Konopka

Sensacyjna tabela to efekt odkryty przez Szwedów!

pbs.twimg.(*)WYAEaQr8?format=jpg&name=large

Jak jeden bliźniak jednojajowy trafia tam do homoseksualizmu to jego brat prawie zawsze nie trafia.

Na 71 gejów mających brata bliźniaka jednojajowego aż 64 ma brata (o dziwo) NIE GEJA!

To są argumenty a ty mantrujesz o mnie w koło Macieju to samo.


szarley (54913 punktów)
>>Ty uciekasz jak Konopka
>Sensacyjna tabela to efekt odkryty przez Szwedów!

>Jak jeden bliźniak jednojajowy trafia tam do homoseksualizmu to jego brat prawie zawsze nie trafia.
W Szwecji?
W kraju, w którym nie rozdziela się bliźniąt podczas adopcji?

>Na 71 gejów mających brata bliźniaka jednojajowego aż 64 ma brata (o dziwo)
Zaiste dziwne.
Zasługujesz jedynie na kpinę

>To są argumenty a ty mantrujesz o mnie w koło Macieju to samo.
Pytałem o prawdopodobieństwo raka odbytu w przypadku ministrantów w porównaniu z homoseksualistami, stosującymi tę praktykę przez całe aktywne życie, jak też heteroseksualne pary.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>To są argumenty a ty mantrujesz o mnie w koło Macieju to samo.
>Pytałem o prawdopodobieństwo raka odbytu w przypadku ministrantów w porównaniu z homoseksualistami, stosującymi tę praktykę przez całe aktywne życie, jak też heteroseksualne pary.

Przecież to było pytanie retoryczne to co miałem odpowiedzieć?

Na gruncie ustaleń naukowych, o których pisałem, jest jasne jak słońce, że geje w parach żyjący uprawiający seks analny (i pary mieszane) narażają biernego partnera na raka odbytu jeszcze bardziej niż (oby sporadycznie ale to wcale nie musi być raguła) ksiądz naraża wykorzystywanego analnie ministranta.

Skoro zadajesz pytania retoryczne to one zamykają dyskusję dlatego z nimi nie dyskutuję (jak akceptuję oczywisty przekaz).

Siema
10-09-2021 13:12 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Na gruncie ustaleń naukowych, o których pisałem, jest jasne jak słońce, że geje w parach żyjący uprawiający seks analny (i pary mieszane) narażają biernego partnera na raka odbytu jeszcze bardziej niż (oby sporadycznie ale to wcale nie musi być raguła) ksiądz naraża wykorzystywanego analnie ministranta.

Więc dlaczego MaxGolonko pisząc o tym prawdopodobieństwie ZAWSZE pisze jedynie od księżach i ministrantach?

To nie jest pytanie retoryczne

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Na gruncie ustaleń naukowych, o których pisałem, jest jasne jak słońce, że geje w parach żyjący uprawiający seks analny (i pary mieszane) narażają biernego partnera na raka odbytu jeszcze bardziej niż (oby sporadycznie ale to wcale nie musi być raguła) ksiądz naraża wykorzystywanego analnie ministranta.
>Więc dlaczego MaxGolonko pisząc o tym prawdopodobieństwie ZAWSZE pisze jedynie od księżach i ministrantach?
>To nie jest pytanie retoryczne

Analogia. Jest uważane za naganne gdy nauczyciel w liceum rozkochuje w sobie uczennicę ponieważ korzysta on z autorytetu, który buduje mu sytuacja.

Gdy 20 letni gej podrywa 19-to letniego chłopaka to nie korzysta z takiej sytuacji.

Ksiądz jako niejako przełożony ministranta, osoba szanowana przez jego rodziców, dająca ministrantowi splendor (służenia do mszy ale na podstawie jego oceny) nadużywa sytuacji do łatwiejszego zdobywania zgody chłopca na seks.
Ponadto okazuje się cynicznym oszustem bo w Jahwe na pewno nie wierzy a plecie bajki o rzekomym Jahwe lub jego wersji zwanej "Jezus+Maryja" ludziom.

Podryw 16-letniego ministranta przez księdza jest to zatem coś ewidentnie gorszego (nadużycie) niż np podryw 19-latka przez 20-latka.

Siema
szarley (54913 punktów)
>Jest to zatem coś gorszego niż podryw 19-latka przez 20-latka.

Owszem, jest to podłe, ale nauka nie zajmuje się podłościami.
Nauka nie jest instrumentem do wykazywania podłości.

Podobnie wykorzystujesz "naukę" do zaprzeczania Biblii, choć Twoje argumenta są w tym przypadku bardzo śmieszne

Newton wg Ciebie pisał bzdury, bo nie ma w jego pracach słowa o dinozaurach, Einstein pisał bzdury bo nie wspominał o ewolucji....

A Szymborska to już wcale.....

Sprawdziłeś od kiedy w Szwecji nie wolno rozdzielać bliźniąt podczas adopcji?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
farmer (22440 punktów)

>Gdy 20 letni gej podrywa 19-to letniego chłopaka to nie korzysta z takiej sytuacji.
>Ksiądz jako niejako przełożony ministranta, osoba szanowana przez jego rodziców, dająca ministrantowi splendor (służenia do mszy ale na podstawie jego oceny) nadużywa sytuacji do łatwiejszego zdobywania zgody chłopca na seks.
>Ponadto okazuje się cynicznym oszustem bo w Jahwe na pewno nie wierzy a plecie bajki o rzekomym Jahwe lub jego wersji zwanej "Jezus+Maryja" ludziom.

Coś kręcisz. Jahwe? Ministrant jak usłyszy Jahwe to się po głowie podrapie. Bóg to i owszem wie słyszał. A ksiądz to samo.
Jahwe to SJ.
Coś tu nie pasuje
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Gdy 20 letni gej podrywa 19-to letniego chłopaka to nie korzysta z takiej sytuacji.
>>Ksiądz jako niejako przełożony ministranta, osoba szanowana przez jego rodziców, dająca ministrantowi splendor (służenia do mszy ale na podstawie jego oceny) nadużywa sytuacji do łatwiejszego zdobywania zgody chłopca na seks.
>>Ponadto okazuje się cynicznym oszustem bo w Jahwe na pewno nie wierzy a plecie bajki o rzekomym Jahwe lub jego wersji zwanej "Jezus+Maryja" ludziom.
>Coś kręcisz. Jahwe? Ministrant jak usłyszy Jahwe to się po głowie podrapie. Bóg to i owszem wie słyszał. A ksiądz to samo.
>Jahwe to SJ.
>Coś tu nie pasuje

Przykro mi że ci nie pasuje. Jezus powoływał się na miazmaty znane ze Starego Testamentu czyli wierzył w Jahwe (uważał się za jego syna cycuś takiego) i w gadającego węża i w to że żadnej ewolucji (czyli, że jakiś australopitek urodził homo erectusa) nie było.

Siema
p.s.
My wiemy że ten człowiek (Jezus) się mylił
farmer (22440 punktów)
>>>Gdy 20 letni gej podrywa 19-to letniego chłopaka to nie korzysta z takiej sytuacji.
>>>Ksiądz jako niejako przełożony ministranta, osoba szanowana przez jego rodziców, dająca ministrantowi splendor (służenia do mszy ale na podstawie jego oceny) nadużywa sytuacji do łatwiejszego zdobywania zgody chłopca na seks.
>>>Ponadto okazuje się cynicznym oszustem bo w Jahwe na pewno nie wierzy a plecie bajki o rzekomym Jahwe lub jego wersji zwanej "Jezus+Maryja" ludziom.
>>Coś kręcisz. Jahwe? Ministrant jak usłyszy Jahwe to się po głowie podrapie. Bóg to i owszem wie słyszał. A ksiądz to samo.
>>Jahwe to SJ.
>>Coś tu nie pasuje
>Przykro mi że ci nie pasuje. Jezus powoływał się na miazmaty znane ze Starego Testamentu czyli wierzył w Jahwe (uważał się za jego syna cycuś takiego) i w gadającego węża i w to że żadnej ewolucji (czyli, że jakiś australopitek urodził homo erectusa) nie było.
>Siema
>p.s.
>My wiemy że ten człowiek (Jezus) się mylił
>

Nie pasuje jak piszesz. Ciężko...naturalnie napisać Jahwe...a nie Bóg. Bóg pasuje do księdza i ministranta, Jahwe do SJ.
Nie wiem czy"pięć" razy w życiu powiedziałem Jahwe? A Bóg od cholery odruchowo.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Nie pasuje jak piszesz. Ciężko...naturalnie napisać Jahwe...a nie Bóg. Bóg pasuje do księdza i ministranta, Jahwe do SJ.

Co to jest SJ ?


10-09-2021 15:03 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Nie pasuje jak piszesz. Ciężko...naturalnie napisać Jahwe...a nie Bóg. Bóg pasuje do księdza i ministranta, Jahwe do SJ.
>Co to jest SJ ?

Skrót od Świadkowie Jehowy właśnie. Stąd tez moja uwaga o raczej bardzo niszowym określeniu którym nie posługuje się na co dzień ani ksiądz ani ministrant ani zwykły człowiek. Bóg. Gdybyś napisał BÓG a nawet bóg choć raczej Bóg bo odnosisz się do kleru a nie Jahwe na miłość Jahwe....ekhm boską no sam zaobacz
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>W Szwecji?
>W kraju, w którym nie rozdziela się bliźniąt podczas adopcji?

Bliźniaki jednojajowe męskie w wieku lat 20-47 jak jeden trafia do homoseksualizmu to drugi prawie zawsze (czyli w 80% przypadków) nie.

Czyli się "rozdzielają". To nie ma nic wspólnego z praktyką o jakiej piszesz. Inny temat. Może coś dasz o pieskach i kotkach by rozwadniać temat?

Siema
MaxGolonko3 (3459 punktów)
jednojajowy trafia tam do homoseksualizmu to jego brat prawie zawsze nie trafia.
>W Szwecji?
>W kraju, w którym nie rozdziela się bliźniąt podczas adopcji?

Szarlej - nie zrozumiałeś zdania.

"Bliźniaki się rozdzielają i jeden trafia do homoseksualizmu" to nie był opis jakiejś akcji z dziećmi tylko wyniki tabelaryczne spisu powszechnego orientacji seksualnej wszystkich bliźniaków lat 20-47.

Ze spisu wynika że bracia rozchodzą (rozdzielają) się w upodobaniach.

pzdr
szarley (54913 punktów)
>jednojajowy trafia tam do homoseksualizmu to jego brat prawie zawsze nie trafia.
>>W Szwecji?
>>W kraju, w którym nie rozdziela się bliźniąt podczas adopcji?
>Szarlej - nie zrozumiałeś zdania.
Zrozumiałem, wyniki są z dupy wzięte

>"Bliźniaki się rozdzielają i jeden trafia do homoseksualizmu" to nie był opis jakiejś akcji z dziećmi tylko wyniki tabelaryczne spisu powszechnego orientacji seksualnej wszystkich bliźniaków lat 20-47.
1 Prawo do nierozdzielania rodzeństw jest starsze niż prawo adopcji przez homoseksualne pary, więc WYNIKI SĄ Z DUPY WZIĘTE
2 Homoseksualizm jest stary jak ludzkość, Istniał nawet w krajach w których był karany śmiercią, skąd homoseksualiści brali wtedy wzory zachowań?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Szarlej - nie zrozumiałeś zdania.
>Zrozumiałem, wyniki są z dupy wzięte

NIE - RAPORT MA WYSOKI IMPACT FACTOR !

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18536986/

17% chłopców można "przestawić" nie napisałem że u 100% orientacja nie jest wrodzona.
(masz tam w raporcie 3-20% => 20-3=17%)

Moje zdania nigdzie nie odnosiły się do praktyki adopcyjnej więc nie zrozumiałeś języka polskiego.

Chamiejesz coraz bardziej.
szarley (54913 punktów)
>>>Szarlej - nie zrozumiałeś zdania.
>>Zrozumiałem, wyniki są z dupy wzięte
>NIE - RAPORT MA WYSOKI IMPACT FACTOR !

Więc odpowiedz na pytania:
1 Od kiedy w Szwecji obowiązuje prawa zabraniające rozdzielania rodzeństw podczas adopcji
2 Od kiedy dopuszczalna jest adopcja przez homoseksualne pary

>Moje zdania nigdzie nie odnosiły się do praktyki adopcyjnej więc nie zrozumiałeś języka polskiego.
Kłamiesz, piszesz właśnie o ADOPCJI przez homoseksualne pary

>Chamiejesz coraz bardziej.
Cóż... dostosowuję się do poziomu ateisty


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>>>Szarlej - nie zrozumiałeś zdania.
>>>Zrozumiałem, wyniki są z dupy wzięte
>>NIE - RAPORT MA WYSOKI IMPACT FACTOR !
>Więc odpowiedz na pytania:
>1 Od kiedy w Szwecji obowiązuje prawa zabraniające rozdzielania rodzeństw podczas adopcji
>2 Od kiedy dopuszczalna jest adopcja przez homoseksualne pary
>>Moje zdania nigdzie nie odnosiły się do praktyki adopcyjnej więc nie zrozumiałeś języka polskiego.
>Kłamiesz, piszesz właśnie o ADOPCJI przez homoseksualne pary
>>Chamiejesz coraz bardziej.
>Cóż... dostosowuję się do poziomu ateisty

Mój czas jest cenny. Ostatnie dziś wyjaśnienie.

Szwedzkie wyniki są sensacyjne ale nie mają nic a nic wspólnego z żadnymi adopcjami.

Fakt że co najmniej 17% chłopców jest elastycznych i u co najmniej 17% chłopców homoseksualizm może powstac na skutek sytuacji otaczającej powoduje, że logika (i 90% Polaków) uważa adopcje chłopca przez parę gejów za ryzykowny eksperyment. Może chłopca wykastrować względm kobiet czyli zmienić mu życiorys na bezpotomny (przez pozytywny wzorzec w domu zachęcający do myślenia o seksie z kolegami).

pzdr
10-09-2021 19:55 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Mój czas jest cenny. Ostatnie dziś wyjaśnienie.
Skoro nie masz czasu na odpowiedzi, to nie zaczynaj wątku
Powołujesz się na Naukę. Nauka opiera się na krytyce wyników badań jak na fundamencie

Odpowiedz na pytania:
1 Od kiedy w Szwecji obowiązuje prawa zabraniające rozdzielania rodzeństw podczas adopcji
2 Od kiedy dopuszczalna jest adopcja przez homoseksualne pary

Ucieczka

Czekam na to wyjaśnienie. Skoro go nie doczekam, to udowodnisz jedynie, że wyniki są z dupy wzięte, a twój homofobiczny fanatyzm jest godzien ks. Oko

>Szwedzkie wyniki są sensacyjne ale nie mają nic a nic wspólnego z żadnymi adopcjami.

Więc wyjaśnij w jaki sposób jeden z braci był wychowywany przez parę homo, a drugi heteroseksualną , a przy tym liczba tych bliźniąt była na tyle duża, że można było stosować statystyczne badania

Ucieczka

>masz tam w raporcie 3-20% => 20-3=17%)
Ciekawa arytmetyka
Kończyłeś pomocniczą szkołę w Lądku - Zdroju?
Średniej nie poradzisz policzyć?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-09-2021 22:45 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Mój czas jest cenny. Ostatnie dziś wyjaśnienie.
>Skoro nie masz czasu na odpowiedzi, to nie zaczynaj wątku
>Powołujesz się na Naukę. Nauka opiera się na krytyce wyników badań jak na fundamencie
>Odpowiedz na pytania:
>1 Od kiedy w Szwecji obowiązuje prawa zabraniające rozdzielania rodzeństw podczas adopcji
>2 Od kiedy dopuszczalna jest adopcja przez homoseksualne pary
>Ucieczka
>Czekam na to wyjaśnienie. Skoro go nie doczekam, to udowodnisz jedynie, że wyniki są z dupy wzięte, a twój homofobiczny fanatyzm jest godzien ks. Oko
>>Szwedzkie wyniki są sensacyjne ale nie mają nic a nic wspólnego z żadnymi adopcjami.
>Więc wyjaśnij w jaki sposób jeden z braci był wychowywany przez parę homo, a drugi heteroseksualną , a przy tym liczba tych bliźniąt była na tyle duża, że można było stosować statystyczne badania
>Ucieczka
>>masz tam w raporcie 3-20% => 20-3=17%)
>Ciekawa arytmetyka
>Kończyłeś pomocniczą szkołę w Lądku - Zdroju?
>Średniej nie poradzisz policzyć?

Tu zachodzi spore nieporozumienie. Myślałem że przeczytałeś wklejony tekst raportu.
W Introduction napisali że znamy populacje co miały tylko 3% homoseksualistów męskich oraz takie co aż 20%. Wniosek jest prosty. 17% zależy od okoliczności a 3% to geje którzy bezwzględnie rodzą się z taką predsypozycją i pozostają w tym.

3-20 oznaczało 3 - 20 czyli od 3 do 20% gejów (wśród mężczyzn) bywało w różnych znanych populacjach.


Zupełnie niezależnym faktem od powyższego opisu historycznego były wyniki tego spisu powszechnego bliźniaków pod katem ich orientacji.

Badano (rozmawiano) z wszystkimi dorosłymi bliźniakami w całej Szwecji (lat 20-47) ustając tylko ich orientacje i orientację brata.

Nie notowano kto był wychowywany przez naturalnych rodziców kto adoptowany.

Czyli badano kto jest gejem a kto nie i nic poza tym.

Wyszło, że bracia jednojajowi gdy jeden jest gejem to drugi na ogół nie.

W całej Szwecji znaleziono 71 par gejów jednojajowych w których choć jeden z nich okazał się gejem. W 64 z tych par tylko jeden z braci był gejem.
To jest dość sensacyjne. Drugi zawsze powinien być też gejem skoro mają te same geny i homoseksualizm miał być wrodzony i wpływy społeczne nie miały mieć nigdy znaczenia.

To jest absolutne wszytko co można wyciągnąć z tych badan.

Nic a nic o jakichś adopcjach.

Badania prowadzą do wniosku że geny nie zawsze decydują twardo o zostaniu lub nie gejem czyli najpewniej o staniu się gejem (w wieku lat 20+) może decydować rozwój różnych sytuacji w życiu niektórych chłopców.

Na pewno bardzo eksperymentalną sytuacją (ryzykowaniem bez potrzeby) jest danie chłopca do adopcji gejom gdy nie brakuje chętnych par damsko-męskich.

Moim zdaniem jest to też dyskredytowanie kobiet jakby nie miały zalety bycia dobrym wzorcem dorosłej kobiety/matki. Odbieranie im naturalnej zalety: sensownej matki zastępczej.

Tyle!
szarley (54913 punktów)

>Zupełnie niezależnym faktem od powyższego opisu historycznego były wyniki tego spisu powszechnego bliźniaków pod katem ich orientacji.
>Badano (rozmawiano) z wszystkimi dorosłymi bliźniakami w całej Szwecji (lat 20-47) ustając tylko ich orientacje i orientację brata.
>Nie notowano kto był wychowywany przez naturalnych rodziców kto adoptowany.

>Czyli badano kto jest gejem a kto nie i nic poza tym.
>Wyszło, że bracia jednojajowi gdy jeden jest gejem to drugi na ogół nie.

A ty wyciągasz z tego wnioski, że nie należy powierzać opieki nad dziećmi homoseksualistom

>W całej Szwecji znaleziono 71 par gejów jednojajowych w których choć jeden z nich okazał się gejem. W 64 z tych par tylko jeden z braci był gejem.

I od czego to zależało?
Od wychowania przez parę homoseksualistów?
Nie, bo były wychowywane razem

>Badania prowadzą do wniosku że geny nie zawsze decydują twardo o zostaniu lub nie gejem czyli najpewniej o staniu się gejem (w wieku lat 20+) może decydować rozwój różnych sytuacji w życiu niektórych chłopców.

No to wskaż różnice w wychowaniu tych bliźniąt

>Na pewno bardzo eksperymentalną sytuacją (ryzykowaniem bez potrzeby) jest danie chłopca do adopcji gejom gdy nie brakuje chętnych par damsko-męskich.

Masz pojęcie o adopcjach jak świnia o gwiazdach

>Moim zdaniem jest to też dyskredytowanie kobiet jakby nie miały zalety bycia dobrym wzorcem dorosłej kobiety/matki. Odbieranie im naturalnej zalety: sensownej matki zastępczej.
Oczywiście, przecież nie istnieją homoseksualne pary kobiet....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-09-2021 11:40 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>No to wskaż różnice w wychowaniu tych bliźniąt
Twoje pytanie jest idiotyczne bo dobrze wiesz, że nie ma szans na takie dane. Może mam ci podać ile jest atomów platyny na jakiejś planecie odległej o 50 lat świetlnych od Ziemi? Tak samo idiotyczne pytanie.
Odpowiadam: 32498324978324798534. Pasuje?

Powyżej sto razy napisałem, że nie wypowiadałem się nigdzie w tym wątku o tym kto i jak wychowywał tych bliźniaków.

To po co po raz sto pierwszy piszesz bzdurę na temat tego co ja pisałem?

Ja tu napisałem tylko to, że nie wszyscy chłopcy rodzą się z bezwzględnie ustaloną orientacją seksualną.

Z tego w sposób bezapelacyjnie logiczny wynika, że nie wolno eksperymentować życiem chłopców eksponując ich na notoryczny, zachęcający wzorzec męsko-męskiego erotyzmu.

Na przykład dając ich parze gejów.

Jeśli decyzja urzędnicza przydzielająca chłopca parze gejów (zamiast parze damsko męskiej też chętnej) spowoduje że elastyczny chłopiec trafi ostatecznie do homoseksualizmu - bo przykład z domu zachęci go do częstego myślenia o seksie z kolegami - to jest to urzędnicza Kastracja Społeczna Chłopca (bo kolosalnie trudniej będzie mu mieć dziecko).

Innymi słowy będzie to obrzydliwa zbrodnia na prawach człowieka dziecka (chłopca) wynikajaca z AGRESYWNEJ IDEOLOGII LGBT typowej dla polskiego polityka o nazwisku Śmiszk.

pzdr
szarley (54913 punktów)
>>No to wskaż różnice w wychowaniu tych bliźniąt
>Ale ja wcale nie twierdziłem, i to ci powżej sto razy napisałem, że nie wypowiadałem się nigdzie w tym wątku o tym kto i jak wychowywał tych bliźniaków.

Wyjaśnij w końcu homofobie PO POLSKU o co Ci chodzi
Bo jak dotąd zauważam jedynie cytowanie księdza Oko i innych homofobicznych katolickich i muzułmańskich fanatyków.



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>>No to wskaż różnice w wychowaniu tych bliźniąt
>>Ale ja wcale nie twierdziłem, i to ci powżej sto razy napisałem, że nie wypowiadałem się nigdzie w tym wątku o tym kto i jak wychowywał tych bliźniaków.
>Wyjaśnij w końcu homofobie PO POLSKU o co Ci chodzi
>Bo jak dotąd zauważam jedynie cytowanie księdza Oko i innych homofobicznych katolickich i muzułmańskich fanatyków.

No przecież wyjaśniłem ci w moim poprzednim poście, który nawet cytujesz więc trzeba było go jeszcze przeczytać. Kawa na ławę. Jasnym i jednoznacznym POLSKIM językiem (sic!).

A w tym wątku cytuje jedynie raport z jedynego w historii ludzkości pełnego spisu powszechnego orientacji seksualnej u wszystkich dorosłych bliźniaków w całym kraju:

pbs.twimg.(*)WYAEaQr8?format=jpg&name=large

i wyciągam z niego logicznie, oczywiste i niepodważalne wnioski.

Mantrowanie słowem "homofob" po raz siedemsetny chyba (o mnie na tym portalu) jest żenującym ad personam i żadnym argumentem.

pzdr
Ty zdaje się wierzysz Boga więc sądzę, że tylko taktycznie wykorzystujesz łatkę "homofob" by zwalczać mnie - ateistę - nawet arsenałem pojęć ludzi których na co dzień nie lubisz. Chyba to wynika z jakiejś obsesji na mój temat albo ci gdzieś kiedyś dogryzłem (idiota idiocie nie równy) skutecznie i się mścisz mimo że mam w tym wątku oczywistą bo logicznie udowodnioną - wywiedzioną - rację.
Jak tu:
(A=>B i B=>C) <=> (A=>C)
szarley (54913 punktów)
>>Wyjaśnij w końcu homofobie PO POLSKU o co Ci chodzi
>>Bo jak dotąd zauważam jedynie cytowanie księdza Oko i innych homofobicznych katolickich i muzułmańskich fanatyków.
>No przecież wyjaśniłem ci w moim poprzednim poście, który nawet cytujesz więc trzeba było go jeszcze przeczytać. Kawa na ławę. Jasnym i jednoznacznym POLSKIM językiem (sic!).
(sic!) ?

>i wyciągam z niego logicznie, oczywiste i niepodważalne wnioski.
Powołując się na Naukę, która nie zna pojęcia niepodważalności

>Ty zdaje się wierzysz Boga
Tak i dlatego jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację. Tym się różnimy

>taktycznie wykorzystujesz łatkę "homofob" by zwalczać mnie - ateistę
Nie pochlebiaj sobie

>albo ci gdzieś kiedyś dogryzłem
Powtórzę: Nie pochlebiaj sobie


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-09-2021 20:09 
 Ocena 1 na 1
sable (465 punktów)
>>Ty zdaje się wierzysz w Boga
>Tak...
A w jakiego Boga ty wierzysz ? Bo chyba nie w żydowskiego JHWE, który wypowiedział takie słowa do pierwszych ludzi po całym akcie stworzenia świata: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną...».
Niestety, ale homo... tego nie potrafią !

>i dlatego jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację.
Pewnie zmieniłeś tą orientację po 89 roku, bo przedtem goniłeś po Pszczynie kochających inaczej, haha LOL !
12-09-2021 20:49 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>>Ty zdaje się wierzysz w Boga
>>Tak...
>A w jakiego Boga ty wierzysz ? Bo chyba nie w żydowskiego JHWE, który wypowiedział takie słowa do pierwszych ludzi po całym akcie stworzenia świata: «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną...».

1 Zalegasz z odpowiedzią na pytanie przez Ciebie sprowokowane o inne niż religijne przyczyny wojen. Napisałaś, że kiedy nie będzie religii, nie będzie wojen, podałem kilka przykładów wojen o podłożu politycznym i ekonomicznym (np Wojnę trojańską, ale też inne) i nie nie mam odpowiedzi. Nie obroniłaś swojej teorii, więc jest brednią

2 Pytanie jest zbyt osobiste, żebym publicznie na nie odpowiadał. Gdybym kogoś na moją wiarę nawracał, byłbym zobowiązany do odpowiedzi, ale nie nawracam, odpowiadać nie muszę

>>i dlatego jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację.
>Pewnie zmieniłeś tą orientację po 89 roku, bo przedtem goniłeś po Pszczynie kochających inaczej, haha LOL !
Nikogo nie goniłem w Pszczynie, ale skoro wymyślasz rozmówcy zdarzenia z jego rzekomego życia, to świadczy to jedynie o Twojej intelektualnej mizerii i ujemnym honorze.
Jest podłością w dyskusji wmawianie rozmówcy rzekomych poglądów.
Nie zamiaruję udowadniać, że nie jestem wielbłądem, jeśli czynisz mi zarzut, udowodnij.
Nie masz dowodu? To świadczy wyłącznie o Tobie

Powtórzę: jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację, tym różnię się od ateisty golonki

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Powtórzę: jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację, tym różnię się od ateisty golonki

Nie , ty jesteś za pełnymi, równymi prawami tylko dla dorosłych facetów.

Masz w nosie, a nawet nie postrzegasz jako człowieka, chłopca w domu dziecka i jego PRAW CZŁOWIEKA.

Dom dziecka to nie sklep z zabawkami.

dziecko w domu dziecka ma prawo czlowieka do bycia traktowanym na równi z innymi dziećmi (najlepsze opcje).

Inne dzieci typowo mają mamę (kobietę!) i ojca i ten chłopczyk na pewno chciałby trafić do takiej rodziny zastepczej z mamą zastępcza (kobietą!) i ojcem zastępczym.

Nie brakuje w Polsce takich par!

Wrzucane go do zupełnie nietypowej rodziny jest eksperymentowaniem z jego psychicznym rozwojem!

pzdr
szarley (54913 punktów)
>>Powtórzę: jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację, tym różnię się od ateisty golonki
>Nie , ty jesteś za pełnymi, równymi prawami tylko dla dorosłych facetów.
Jak widać, wiesz lepiej niż ja sam, co myślę o prawach homoseksualistów

>Inne dzieci typowo mają mamę (kobietę!) i ojca i ten chłopczyk na pewno chciałby trafić do takiej rodziny zastepczej z mamą zastępcza (kobietą!) i ojcem zastępczym.
Powiedz to tym, którzy zostawiają matkę lub, rzadziej, ojca do samotnego rodzicielstwa



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>>Powtórzę: jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację, tym różnię się od ateisty golonki
>>Nie , ty jesteś za pełnymi, równymi prawami tylko dla dorosłych facetów.
>Jak widać, wiesz lepiej niż ja sam, co myślę o prawach homoseksualistów
>>Inne dzieci typowo mają mamę (kobietę!) i ojca i ten chłopczyk na pewno chciałby trafić do takiej rodziny zastepczej z mamą zastępcza (kobietą!) i ojcem zastępczym.
>Powiedz to tym, którzy zostawiają matkę lub, rzadziej, ojca do samotnego rodzicielstwa

Brak argumentów. Ucieczka w dygresje.


pzdr
szarley (54913 punktów)
>>>>Powtórzę: jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację, tym różnię się od ateisty golonki
>>>Nie , ty jesteś za pełnymi, równymi prawami tylko dla dorosłych facetów.
>>Jak widać, wiesz lepiej niż ja sam, co myślę o prawach homoseksualistów
>>>Inne dzieci typowo mają mamę (kobietę!) i ojca i ten chłopczyk na pewno chciałby trafić do takiej rodziny zastepczej z mamą zastępcza (kobietą!) i ojcem zastępczym.
>>Powiedz to tym, którzy zostawiają matkę lub, rzadziej, ojca do samotnego rodzicielstwa
>Brak argumentów. Ucieczka w dygresje.

To Twoja ucieczka w przekonanie o "kalectwie" homoseksualistów
Ks. Oko jest z Ciebie dumny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
13-09-2021 19:49 
 Ocena 1 na 1
sable (465 punktów)
>1 Zalegasz z odpowiedzią...
Z niczym nie zalegam! A ty kto - komornik ?

>...na pytanie przez Ciebie sprowokowane o inne niż religijne przyczyny wojen.
Nie mieszaj wątków ! Wypowiedzi w tamtym wątku są dla mnie zakończone, bez względu czy tobie się to podoba, czy nie, a ta dyskusja dotyczy czegoś zupełnie innego.
>Nie obroniłaś swojej teorii, więc jest brednią
Jesteś tragicznie osamotniony w ocenie mojej teorii ! Lepiej będzie dla ciebie jeśli znajdziesz sobie podobnie myślących, ale to już chyba nie tutaj, lecz na innym portalu.

>2 Pytanie jest zbyt osobiste, żebym publicznie na nie odpowiadał.
Ha, ha, ha ! Bardzo sympatyczne wyznanie wiary, sam na sam z komputerem!

>i dlatego jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację.
Czy dla tych także, którzy są zoofilistami lub innymi parafilistami ?

>Nikogo nie goniłem w Pszczynie, ale skoro wymyślasz rozmówcy zdarzenia z jego rzekomego życia,
Zacytuję twoje powyższe słowa : Nie obroniłeś swojej teorii, więc jest brednią, ha, ha, ha !

>Jest podłością w dyskusji wmawianie rozmówcy rzekomych poglądów.
Sytuacja podobna do twoich słów o kształceniu się w Lądku Zdroju !
szarley (54913 punktów)
>>1 Zalegasz z odpowiedzią...
>Z niczym nie zalegam! A ty kto - komornik ?
Sprowokowałaś pytanie. Proszę o odpowiedź

>>...na pytanie przez Ciebie sprowokowane o inne niż religijne przyczyny wojen.
>Nie mieszaj wątków ! Wypowiedzi w tamtym wątku są dla mnie zakończone, bez względu czy tobie się to podoba, czy nie, a ta dyskusja dotyczy czegoś zupełnie innego.
Skoro zakończyłaś bez odpowiedzi....

>>Nie obroniłaś swojej teorii, więc jest brednią
>Jesteś tragicznie osamotniony w ocenie mojej teorii ! Lepiej będzie dla ciebie jeśli znajdziesz sobie podobnie myślących, ale to już chyba nie tutaj, lecz na innym portalu.
Na portalu racjonalistów, wypada przedstawiać argumenta.
Wg Ciebie jedyną przyczyną woje jest religia. Czekam na dowód teorii

>>2 Pytanie jest zbyt osobiste, żebym publicznie na nie odpowiadał.
>Ha, ha, ha ! Bardzo sympatyczne wyznanie wiary, sam na sam z komputerem!
Powtórzę: nikogo nie nawracam, nie muszę się tłumaczyć, ale pytany odpowiedziałem A. Bogusławskiemu
www.racjonalista.pl/forum.php/s,643658#w643931
Różnica w tym, że jego motywacją była ciekawość, a nie tępe poczucie wyższości

>>i dlatego jestem zwolennikiem pełnych praw dla każdego człowieka, bez względu na jego seksualną orientację.
>Czy dla tych także, którzy są zoofilistami lub innymi parafilistami?
Skrót myślowy. Jestem zwolennikiem pełnych praw dla homoseksualistów.
Tym różnię się od niektórych ateistów.

>>Nikogo nie goniłem w Pszczynie, ale skoro wymyślasz rozmówcy zdarzenia z jego rzekomego życia,
>Zacytuję twoje powyższe słowa : Nie obroniłeś swojej teorii, więc jest brednią, ha, ha, ha !
Ja mam bronić swojej nieprzytomności w Pszczynie????
Udowodnij, że kogokolwiek w Pszczynie goniłem, skoro mi to zarzucasz
To na oskarżycielu spoczywa ciężar dowodu, nie na broniącym się.
Oskarżasz? - Udowodnij

>>Jest podłością w dyskusji wmawianie rozmówcy rzekomych poglądów.
>Sytuacja podobna do twoich słów o kształceniu się w Lądku Zdroju !
To udowodniłem, jakoś nie bolał Cię zarzut H-K, że utrzymuję się z przestępstwa


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
12-09-2021 12:35 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>Ty uciekasz jak Konopka
>Sensacyjna tabela to efekt odkryty przez Szwedów!
>pbs.twimg.(*)WYAEaQr8?format=jpg&name=large
>Jak jeden bliźniak jednojajowy trafia tam do homoseksualizmu to jego brat prawie zawsze nie trafia.
>Na 71 gejów mających brata bliźniaka jednojajowego aż 64 ma brata (o dziwo) NIE GEJA!
>To są argumenty a ty mantrujesz o mnie w koło Macieju to samo.

Nie wiedzialem ze az tak, czytalem kiedys ze polowa, albo 60%. Tu jest z 90%. A czy tebliźniaki byly tez jednoowodniowe (czy jakoś tak)?
10-09-2021 12:49Nie na temat 
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Jestem ateistą:

Towarzysz nie ma też pojęcia o tym co to jest ateizm.
Towarzysz niczym się nie różni od powojennego polskojęzycznego, sparszywiałego elementu, który razem z Goldbergiem, Karlinerem, Holderem, Brystygierową mordowali polską inteligencję i wprowadzili system pauperyzacji zdolnych polskich indywidualności.
Michnik spowodował teraz wysyp kolejnego sparszywiałego elementu, tylko ten nowoczesny element nie może pojąć, że już nie ma na kim dać upustu swojej chorobie. Poprzednie parchy na dobre załatwiły Polskę.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Jestem ateistą:
>Towarzysz nie ma też pojęcia o tym co to jest ateizm.
>Towarzysz niczym się nie różni od powojennego polskojęzycznego, sparszywiałego elementu, który razem z Goldbergiem, Karlinerem, Holderem, Brystygierową mordowali polską inteligencję i wprowadzili system pauperyzacji zdolnych polskich indywidualności.
>Michnik spowodował teraz wysyp kolejnego sparszywiałego elementu, tylko ten nowoczesny element nie może pojąć, że już nie ma na kim dać upustu swojej chorobie. Poprzednie parchy na dobre załatwiły Polskę.

Kolejny antysemita na tym portalu. Wypad debilu z moich wątków!
10-09-2021 16:54 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
Panie Spagettisupernowa, wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... pardon, do racjonalista.pl.
>Upieranie się przy równości małżeńskiej dla gejów zamiast tylko "związkach partnerskich" czyli przy prawie adopcji chłopca przez parę gejów w Polsce nawet gdy jest chętna para damsko-męska jest antynaukowe, antyludzkie wobec tego chłopca oraz samobójcze politycznie (sondaże pokazują że praktycznie wszyscy Polacy są przeciwni takim adopcjom).

Szarley zauważył, że w Szwecji nie rozdziela się bliźniąt podczas adopcji.
Tak więc te badania - panie Spagetti - z kolegami z wykopu robisz?
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Panie Spagettisupernowa, wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... pardon, do racjonalista.pl.
>>Upieranie się przy równości małżeńskiej dla gejów zamiast tylko "związkach partnerskich" czyli przy prawie adopcji chłopca przez parę gejów w Polsce nawet gdy jest chętna para damsko-męska jest antynaukowe, antyludzkie wobec tego chłopca oraz samobójcze politycznie (sondaże pokazują że praktycznie wszyscy Polacy są przeciwni takim adopcjom).
> Szarley zauważył, że w Szwecji nie rozdziela się bliźniąt podczas adopcji.
>Tak więc te badania - panie Spagetti - z kolegami z wykopu robisz?
>

Ty już zdaje się zostałeś zdiagnozowany przeze mnie więc odpłyń do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

Bliźniaki jednojajowe męskie w wieku lat 20-47 jak jeden trafia do homoseksualizmu to drugi prawie zawsze (czyli w 80% przypadków) nie.

Czyli się "rozdzielają". To nie ma nic wspólnego z praktyką o jakiej piszesz. Inny temat. Może coś dasz o pieskach i kotkach by rozwadniać temat?

Siema
10-09-2021 18:41 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
Panie Spagettisupernowa, ten styl pasuje ci na wykopie, ale nie tutaj, więc pohamuj się naukowcu od siedmiu boleści. Ja rozumiem nerwy, ale pieprzyć non stop o penisach, lgbt i przy tym obrażać innych tylko dlatego, że nie pławią się wraz z tobą w tekstach godnych (o ile tak mozna powiedzieć) socjopaty seksualnego, to trochę przesada.
Tak więc panie Spagettisupernowa (bez literki h) pozdrów kolegów z wykopu albo kogoś kto podobnie jak ty lubuje się w penisach.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Panie Spagettisupernowa, ten styl pasuje ci na wykopie, ale nie tutaj, więc pohamuj się naukowcu od siedmiu boleści. Ja rozumiem nerwy, ale pieprzyć non stop o penisach, lgbt i przy tym obrażać innych tylko dlatego, że nie pławią się wraz z tobą w tekstach godnych (o ile tak mozna powiedzieć) socjopaty seksualnego, to trochę przesada.
>Tak więc panie Spagettisupernowa (bez literki h) pozdrów kolegów z wykopu albo kogoś kto podobnie jak ty lubuje się w penisach.

Ale to Ty zacząłeś chamską sugestią że fabrykuję te badania.

Jak nie ma tu moderacji to musimy sami karać chamów złym słowem.

Szwedzkie badania pokazały że bliźniaki jednojajowe męskie jak jeden jest homoseksualistą to drugi prawie zawsze NIE.

Czyli że homoseksualistą można zostać przez zdarzenia społeczne i wpływy otocznia.

Adopcje dla gejów = nonsens do kwadratu jak jest para damsko-męska chetna na to samo dziecko.

pzdr
10-09-2021 18:57 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>>Panie Spagettisupernowa, ten styl pasuje ci na wykopie, ale nie tutaj, więc pohamuj się naukowcu od siedmiu boleści. Ja rozumiem nerwy, ale pieprzyć non stop o penisach, lgbt i przy tym obrażać innych tylko dlatego, że nie pławią się wraz z tobą w tekstach godnych (o ile tak mozna powiedzieć) socjopaty seksualnego, to trochę przesada.
>>Tak więc panie Spagettisupernowa (bez literki h) pozdrów kolegów z wykopu albo kogoś kto podobnie jak ty lubuje się w penisach.
>Ale to Ty zacząłeś chamską sugestią że fabrykuję te badania.
Ja napisałem co innego.
A ty jako udający naukowca w dziedzinie nauk ścisłych tym bardziej winieneś swoje tezy uściślać. Szarley zauważył ja podchwyciłem. Nie udaję, ze się znam na wszystkim.
I na koniec panie Spagetti- jeszcze raz jakaś uwaga o stanie mojego zdrowia, a wyjdzie ci to po calej sieci, a na koniec przez USB.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>>Panie Spagettisupernowa, ten styl pasuje ci na wykopie, ale nie tutaj, więc pohamuj się naukowcu od siedmiu boleści. Ja rozumiem nerwy, ale pieprzyć non stop o penisach, lgbt i przy tym obrażać innych tylko dlatego, że nie pławią się wraz z tobą w tekstach godnych (o ile tak mozna powiedzieć) socjopaty seksualnego, to trochę przesada.
>>>Tak więc panie Spagettisupernowa (bez literki h) pozdrów kolegów z wykopu albo kogoś kto podobnie jak ty lubuje się w penisach.
>>Ale to Ty zacząłeś chamską sugestią że fabrykuję te badania.
>Ja napisałem co innego.
>A ty jako udający naukowca w dziedzinie nauk ścisłych tym bardziej winieneś swoje tezy uściślać. Szarley zauważył ja podchwyciłem. Nie udaję, ze się znam na wszystkim.
>I na koniec panie Spagetti- jeszcze raz jakaś uwaga o stanie mojego zdrowia, a wyjdzie ci to przez USB.
>

Szarlej nic nie zauważył tylko nie zrozumiał zdania.

"Bliźniaki się rozdielają i jeden trafia do homoseksualizmu" to nie był opis jakiejś akcji z dziećmi tylko wyniki tabelaryczne spisu powszechnego orientacji seksualnej wszystkich bliźniakow lat 20-47.

Ze spisu wynika że bracia rozchodzą (rozdzielają) się w upodobaniach.

pzdr
10-09-2021 19:05 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>Ze spisu wynika że bracia rozchodzą (rozdzielają) się w upodobaniach.
Ok.

Pozdrawiam
10-09-2021 19:11Nie na temat 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
> Szarley zauważył, że w Szwecji nie rozdziela się bliźniąt podczas adopcji.
>Tak więc te badania - panie Spagetti - z kolegami z wykopu robisz?

Hamerlik - bis nie przywykł do odpowiadania na argumenta
"Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda"
A. Bogusławski


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
10-09-2021 19:10 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Za zabicie cudzego chłopa lub zgwałcenie cudzej chłopki trzeba było jednak uiścić opłatę - jak za uszkodzenie narzędzia czy sprzętu.
>>Bo jakby nie była "czyjąś" to już spoko?
>>Sam też masz kobietę za sprzęt.
>Co ty piszesz na boga ... tfu ... Darwina?!
Piszę o przechodzeniu do porządku nad kwestią istotniejszą, jaką jest naruszenie nietykalności osobistej.

cr
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>>>Za zabicie cudzego chłopa lub zgwałcenie cudzej chłopki trzeba było jednak uiścić opłatę - jak za uszkodzenie narzędzia czy sprzętu.
>>>Bo jakby nie była "czyjąś" to już spoko?
>>>Sam też masz kobietę za sprzęt.
>>Co ty piszesz na boga ... tfu ... Darwina?!
>Piszę o przechodzeniu do porządku nad kwestią istotniejszą, jaką jest naruszenie nietykalności osobistej.



To była ironia (cytowałem niejako ich - szlachty męskiej - punkt widzenia)

Siema
10-09-2021 13:00 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>Za zabicie cudzego chłopa lub zgwałcenie cudzej chłopki trzeba było jednak uiścić opłatę - jak za uszkodzenie narzędzia czy sprzętu.
>Bo jakby nie była "czyjąś" to już spoko?
>Sam też masz kobietę za sprzęt.
pan (szlachcic) chcial zgwałcić swoją chłopkę (żonę chłopa pańszczyźnianego), ta dała mu w nos, pobil ją i spotkał inna chłopkę, zgwałcił ją. Okazało się że ona była wlasnością innego pana (szlachcica) i on pozwał gwałciciela do sądu bo bez pozwolenia korzystal z jego "inwentarza" Zadość uczynienie bylo nie dla zgwalconej a dla jej pana. Chłopi pańszczyźniani nie mogli sie nikomu poskarżyć, pan na swojej zagrodzie był władcą absolutnym (zwyczaj pierwszej nocy)
Neo Sadyceusz (58 punktów)
Po pierwsze proszę, nie porównuj stanu upodlenia do zwierząt, niech i one mają swoją godność.

Po drugie, zgadzam się z całą resztą tego co powiedziałeś. Ale mówisz o Europie... Tak, masz rację. A co z Ameryką? Tam ludzie są bardziej religijni i zacofani niż Polacy.

Poza tym, to co piszesz przypomina mi wypowiedź pewnego eks-ateisty. Człowiek ten powiedział, że będąc w stanie śmierci klinicznej widział Boga, poznał Go i mówił po powrocie do życia o Jego miłości do każdego z nas ( Ciebie też kocha ).

Ale co zainteresuje Cię bardziej ten człowiek przyznał, że religia powstała tylko po to by być narzędziem władzy. Bóg nie ma nic wspólnego z żadną religią poza tym, że objawił się ich twórcom.

Ci ludzi wcale nie przekazali niczego co im On powiedział. Zrobili z tego wszystkiego swoją religią. Nawet Jezus Chrystus sprzeciwiał się temu by Jego filozofia była religią. Ale ilu Go posłuchało?

Możemy tutaj sobie pogadać o okrucieństwie kleru... Ale ja chcę dodać temat jego głupoty.

Swego czasu bowiem papież jan paweł II został zaprowadzony do miejsca w Afryce gdzie uprowadzano, więziono i wprowadzano na statki schwytaną ludność do pracy niewolniczej. On patrzył na to z przerażeniem, przepraszał za to cały świat.

Ale jasiu pawełku któryś tam... W seminarium zapewne studiowałeś biblię i powinieneś wiedzieć, że prawo mojżeszowe które nazywa się prawem "miłości" dopuszcza niewolnictwo, a ewangelie temu przyklaskują, czy nie jesteś zatem hipokrytą? A może nie umiałeś czytać pisma ze zrozumieniem?
Wenancjusz (16441 punktów)

Kler wszystkich traktuje jak bydło. Dba o to by nie głosić prawd nauki bezdogmatycznej i sobie bez hamulca szaleje, panując nad ciemnotą ludu. Uważają się za lepszych doskonalszych z racji głoszenia pisaniny, którą już dawno zdeklasowała nauka. Wszyscy ludzie są ułomni i grzeszni tylko nie oni. To krynica moralności. Jeśli krynicą nazywamy źródlaną wodę, to wolę pić wodę z rowu przydrożnego. To ostoja hipokryzji i fałszu. Ich bożkiem jest władza i pieniądze. A to nie jest zgodne z "głosem" ichniego Boga. Co innego robią i co innego głoszą publicznie z mównic do wiernych zwanych egzotycznie ambonami. Przegrywają to fakt. Bo dzisiaj człowiek oczytany nie boi się stosów heretyckich, i potrafi zadawać trudne pytania (dla nich). Jednak mentalność tychże, nie pozwala ludzi uczciwie wierzących, traktować inaczej jak bydło. Potworne narzędzie przekłamywania rzeczywistości. To jest kler. Niestety. To jest zło moralne. Przylepianie się jak g..wno do obcasa z patriotyzmem jest nieporozumieniem fatalnym. Stawali zawsze za racjami zaborców. Zawsze służyli silniejszemu. A słabe w swej istocie państwo zawsze udawało się pod płaszczyk ochronny kleru, mającego swoją niezwykłą "moc" z ambon. Uczucie jedności sakrum z tronem, jest oznaką słabości państwa. Co dziś mamy? Czy to jest wolą społeczną? Były biskup sołtysem. Czy mamy jeszcze dużo tak porąbanych ludzi? Jakie to tworzy paradoksy? Chocby że zwracają się do sołtysa "Jego świątobliwość sołtysie". Nie jest komizmem najwyższej półki? Ale to robi niewytłumaczalne ogłupienie religią. I to jest największe niebezpieczeństwo religii bigoteryjnej w naszej rzeczywistości. Maryja niepokalana(dziwne??) królową Polski. Jezus, jej syn ma być królem Polski. No q.wa gdzie ja żyję? W kraju, który się chwali najwyższą figurą wydumanego Jezusa w Świebodzinie na świecie? Wyższą jak ta na górze cukrowej w Brazylii? To są sukcesy powalające podobno świat, co też za głupotę Polska potrafi zrobić. A gdzie są tanie i dostępne mieszkania w budownictwie komunalnym obiecane cho, cho jak już dawno? Gdzie społecznie tania (bo cały czas są ściągane opłaty) dostępna służba zdrowia? Gdzie zamyka się szkoły z braku dzieci i tworzy się potworki do których muszą dzieci uczęszczać? Nauczycieli brak, bo są traktowani byle jak, i odchodzą z zawodu. Dzieci muszą dojeżdżać nawet 40 km? Sześciolatkowie. Dokąd zmierza taki rozmodlony naród, gdzie zajęcia z wf, matematyki czy fizyk są mniej ważne jak zajęcia mające status "dodatkowych" religii? Państwo idiotyzmów. Jakich obywateli będziemy mieli w przyszłości?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365