Racjonalista - Strona głównaDo treści
Scouting jako prekursor faszyzmu

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-05-2018 11:16Arminius (25555 punktów)Scouting jako prekursor faszyzmu
0 na 2
Christopher Hitchens - guru nowego ateizmu - nadal ma na tym forum wielu admiratorów.
Mając ich na uwadze, podrzucam tekst autorstwa Hitchensa na temat faszystowskiego - w swej istocie - światopoglądu gen. Baden - Powella - założyciela skautingu oraz ideologii skautingu - przypominającej pod wieloma względami wzorce i ideały faszystowskie. Warto tutaj od razu nadmienić, iż założycielowi skautingu bliżej było do faszyzmu włoskiego ( wielki był z niego admirator Balilii), ale o nazizmie, Hitlerze i Hitlerjugend też wypowiadał się z aprobatą a nawet z entuzjazmem.


"In 1933 B-P visited Mussolini and hymned the Balilla, or Blackshirt youth organization. In a published interview he reported with gusto,
The Duce realises that if his Fascist revolution is to live its permanence will largely depend on the moulding of the men of tomorrow.
As he remarked to me, "Our future is in the hands of the boys." He is himself a "boy-man," with sons of his own and fond of boys ... The B.S.M. [Boy Scout Movement] had been widely established in Italy many years before Mussolini's advent, and when his scheme came to be adopted for all boys the Scouts were naturally absorbed into it. But to them the change was not a great one, since the new organisation was formed on the lines of the Scout movement."

www.theatl(*)06/young-men-in-shorts/302962/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)

Warto tu też zaznaczyć, że skauting jest także bardzo równy względem homoorientacji.

youtu.be/sJprCZlFwN4

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Arminius (25555 punktów)analogie
>Warto tu też zaznaczyć, że skauting jest także bardzo równy względem homoorientacji.

I to są właśnie także owe analogie jak w wątku wiodącym

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365