Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jean Michel Jarre i jego muzyka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
02-11-2009 15:33Mociak32 (30 punktów)Jean Michel Jarre i jego muzyka
Ocena 3 na 3
Jarre`a zacząłem słuchać,kiedy chodziłem do szkoły podstawowej,a mianowicie starszy brat
mojej koleżanki słuchał wcześniej ode mnie.To u niego właśnie usłyszałem pierwsze albumy
OXYGENE i EQUINOXE,także inne nieznane mi utwory.
Na początku była to dla mnie dziwna muzyka,zupełnie niezrozumiała,ale gdy częściej jej
słuchałem coraz bardziej zaczęła mi się podobać i tak sie spodobała,że kupowałem kasety,
choć niełatwo były dostępne,lecz mi jakoś się udawało zakupić,jak na tamte czasy,a były to
lata 80-te.W miarę dalszego rozwoju jego muzyki stawała się ona dla mnie pewnym swoistym
przejściem w "inny świat", świat magiczny w który coraz głębiej się zanurzałem.Poprzez
bardzo ciekawe dźwięki,które się pojawiają,oraz wyśmienicie do siebie dopasowane rytmy,
wszystko przepięknie się układa w jedną całość.
Dla tych,którzy nie znają muzyki Jarre`a,bardzo polecam,być może wpadnie w ucho,lecz tak
jak wspominałem wcześniej na początku może się wydawać trudna.Z czasem się zrozumie,ale
trzeba słuchać w spokoju i w skupieniu.Myślę,że jak na razie nie ma nikogo takiego kto by
tworzył tak jak Jarre,on jest wyjątkowy w swym rodzaju,być może ktoś się nie zgadza ze mną,
lecz takie jest moje zdanie.
Cóż-i na koniec powiem krótko: Jean Michel Jarre,jest mistrzem
elektronicznej klawiatury!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marcinlet (1935 punktów)
Jarre jest spoko, też polecam. Ale jak ktoś nie zna głębiej jego twórczości niech nie zaczyna od płyty Teo & Tea bo może się srogo zawieść. Najlepiej od Oxygene, Equinoxe albo Rendez-Vous.
metsys (1088 punktów)

> Cóż-i na koniec powiem krótko: Jean Michel Jarre,jest mistrzem
> elektronicznej klawiatury!

Takich mistrzów jest o wiele więcej. Choćby nasz rodowity Marek Biliński. Lata 80 to rozkwit muzyki elektronicznej. Klasyka to Kraftwerk, Vangelis, Tangerine Dream. Ci ostatni wydali niezłe albumy Underwater Sunlight i Alpha Centauri. Jarre ma niezłe pomysły, a jak na dwadzieścia lat wstecz, to można by przyjąc rewolucyjne. Zarzuca sie mu komercję, ale co jest komercyjnego w np. Equinox? Komasował dźwieki wydobywając harmonię. No tak, robi to nadal, ale tak jak w przypadku wieku twórców początki były najlepsze.

jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
Mociak32 (30 punktów)
>> Cóż-i na koniec powiem krótko: Jean Michel Jarre,jest mistrzem
>> elektronicznej klawiatury!
>Takich mistrzów jest o wiele więcej. Choćby nasz rodowity Marek Biliński. Lata 80 to rozkwit muzyki elektronicznej. Klasyka to Kraftwerk, Vangelis, Tangerine Dream. Ci ostatni wydali niezłe albumy Underwater Sunlight i Alpha Centauri. Jarre ma niezłe pomysły, a jak na dwadzieścia lat wstecz, to można by przyjąc rewolucyjne. Zarzuca sie mu komercję, ale co jest komercyjnego w np. Equinox? Komasował dźwieki wydobywając harmonię. No tak, robi to nadal, ale tak jak w przypadku wieku twórców początki były najlepsze.
>
jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...


Jarre jest nadal DOBRY JEST NAJLEPSZY wątpię aby ktoś go zastąpił!
-jad- (18783 punktów)
To może jakiś wątek o muzyce...? W dziale "Kultura" powinno pasować


Myśl i rzeczywistość są jak gdyby dwoma odpowiadającymi sobie brzmieniami, o których żaden człowiek nie może powiedzieć z pewnością, które z nich jest głosem, a które echem. Coleridge
03-11-2009 12:48 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>To może jakiś wątek o muzyce...? W dziale "Kultura" powinno pasować
Owszem, ale tam wiesz-już-Kto się do skoku czai... . Zresztą - o ...wilku mowa.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Dla tych,którzy nie znają muzyki Jarre`a,bardzo polecam,być może wpadnie w ucho,lecz tak jak wspominałem wcześniej na początku może się wydawać trudna.
Ło matko, co jest trudnego w tej muzyce?!

PS Po znakach przestankowych umieszczaj spację.



Gdyby wybory coś naprawdę mogły zmienić już dawno by ich zakazano. (K. Livingstone)
Leon Cabbage (1821 punktów)
(zablokowany)
Fajny topiczek.
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
>świat magiczny
Najbardziej magiczna dla mnie jest płyta "Zoolook", odstaje znacznie od pozostałych JMJ W większości ponoć była tworzona na vocoderach. Polecam bardzo!

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365