>Od jakiegoś czasu na Forum dochodzi do regularnych bitew >na złośliwości, ataki "ad personam" i niewybredne >porównania... Nie zauważyłem tego, chyba to jakieś wyjątki. Sądzę ponadto, że zamiast przedsiębrania jakiejś akcji zapobiegającej tego rodzaju incydentom, należy - w wypadku zauważenia złośliwości - zredagować odpowiedź, w której, przy cytowanym, niekulturalnym zwrocie, dodane będzie krótkie wyjaśnienie - na czym polega popełniona niewłaściwość. Zarazem pamiętajmy, że odrobina wygłupu zmieszanego z ironią ożywia dyskusję i chroni przed sztywnym ponuractwem. Na tym m. in. polegał sens utrzymywania błaznów na dworach dawnych władców, oraz wplatanie farsowych interludiów do akcji tragedii.
Stach M. G.
|