Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaskółka...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-02-2011 16:06Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
Jaskółka...
Ocena 6 na 6
Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale....

wiadomosci(*)kazany_przez_torunski_sad.html

Dla niezorientowanych - przeciętna organizacja która by postanowiła przeprowadzić zbiórkę publiczną bez zezwolenia MSWiA i bez rozliczenia tej zbiórki, poszłaby z torbami.
Grzywna 3,5tys zł jest śmieszna.
Ale sukces w tym, że w ogóle ktoś się odważył Rydzykowi postawić i przypomnieć mu, że jego też dotyczy polskie prawo.

To pierwsza instancja, może się odwołać.
Zobaczymy co dalej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Meretseger (61860 punktów)

>Zobaczymy co dalej.
Dalej będzie następny proces:
torun.gaze(*)e_o_datki_na_nowy_kosciol.html


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
13-02-2011 15:48 
 Ocena 2 na 2
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>torun.gaze(*)e_o_datki_na_nowy_kosciol.html

To było niezłe .
Ojciec Dyrektor o planowanej Świątyni:

Cytat:
Pragniemy oczywiście, by była ona nieduża, ale piękna.


Drżyj, Licheniu .


Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
13-02-2011 16:13 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
>Ojciec Dyrektor o planowanej Świątyni:
>Cytat:
Pragniemy oczywiście, by była ona nieduża, ale piękna.

>Drżyj, Licheniu .

   Jezu Chryste....... To jeszcze większe wybudują?......

   Jedyna nadzieja w tym, że im emerytów (czyt. emerytur) nie wystarczy. Chociaż strach jest..... Społeczeństwo się starzeje... A Rydzyk nie śpi z gruszkami w popiele...

Przerąbane.....

   A, pytanie mam maciupeńkie.

Na ciul nam nowa świątynia wielkości stadionu? Poproszę o tylko racjonalne wyjaśnienia.

"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
13-02-2011 16:20 
 Ocena 5 na 5
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Na ciul nam nowa świątynia wielkości stadionu?

Się Ci pomyliło, Kowalska. Prawidłowo powinno być: na ciul nam nowe stadiony wielkości świątyń.

>Poproszę o tylko racjonalne wyjaśnienia.

No, właśnie .

Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
13-02-2011 16:46 
 Ocena 4 na 4
MarcinK (9189 punktów)
>>Na ciul nam nowa świątynia wielkości stadionu?
>Się Ci pomyliło, Kowalska. Prawidłowo powinno być: na ciul nam nowe stadiony wielkości świątyń.

To tylko przejściowo. Na ceremonii zakończenia mistrzostw ciulnie się krzyż na środku murawy i problem z głowy.
13-02-2011 16:59 
 Ocena 3 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>>Na ciul nam nowa świątynia wielkości stadionu?

>Się Ci pomyliło, Kowalska. Prawidłowo powinno być: na ciul nam nowe stadiony wielkości świątyń.

   Aaaa... Rozumiem.... Czyli za odpowiednią opłatą będzie można rozegrać mistrzostwa w kościołach?

   Genialne. A ile plusów nie pomijając minusów. Msze transmitowane równocześnie z meczami. Wszystkie materiały budowlane pójdą na budowę nowych kościołów. Za bilety skasują klechy. No, i najważniejsze. Już niczego nie trzeba będzie budować!

"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
Manian (950 punktów)
>Ojciec Dyrektor o planowanej Świątyni:
>Cytat:
Pragniemy oczywiście, by była ona nieduża, ale piękna.


Św. Tomasz w swojej ewangelii pisał (nie pamiętam dokładnego cytatu), że zamiast budować kolejne świątynie, należy to drewno rozdać między ludzi. Jak wiemy, jego ewangelia nie znalazła się w biblii. Przypadek? Pewnie mieli powody i w sumie wyszli na niezłych spryciarzy.

Ostatnio mój katecheta powiedział, że gdyby świątynie nie były tak okazałe, to Niemcy by nas wyśmiali. Że co proszę? Z tego wynika, że mając wyższą świątynie, jest się bliżej Boga. No, ale przecież znów niewierzący się czepiają. Za niedługo rząd pewnie ogłosi nowy program "3 miliony świątyń", a zamiast Orlików, proponuję "Kościół na każdym osiedlu". No i przed wszystkim zburzyć meczety, bo na każdym rogu widać czyhających z 4 kg trotylu muzułmanów.
14-02-2011 20:26 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Dalej będzie następny proces:

No i kolejna zbiórka, jako że przychody i odchody Rydzyka z tytułu grzywny dają bilans dodatni.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Rafaela (2059 punktów)
>(...)przeciętna organizacja która by postanowiła przeprowadzić zbiórkę publiczną bez zezwolenia MSWiA i bez rozliczenia tej zbiórki, poszłaby z torbami. Grzywna 3,5tys zł jest śmieszna.
Dla mnie to parodia wymiaru sprawiedliwości. Z jednej strony chce się powiedzieć 'szkoda gada', a z drugiej nie można przecież milczeć!


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
PiotrB (2937 punktów)
Prawo prawem, ale fakt, że ludzie nie mogą sobie wspólnie zbierać kasy na jakiś cel bez pośrednictwa urzędników wkurza.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Być może grzywna jest tak niewielka, bo sąd zdawał sobie sprawę, że Ojciec Inkasent natychmiast ogłosi w swoich mediach jak to go żydo-masony prześladują i zaraz mohery zaczną finansowo wspierać swojego Ojca. Gdyby mu przysolili wysoką grzywnę, to niektóre mohery mogłyby się zagłodzić, aby tylko ratować swojego guru. Sąd okazał litość wyznawcom, a nie wyznawanemu.


Doświadczenie to nazwa, którą każdy nadaje swoim błędom. (O.Wilde)
Manian (950 punktów)
>Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale....
nie ma żadnego "ale", ten wyrok nic nie znaczy, rozumiem, że musi się zacząć od kamyka, który ruszy lawinę, ale to nie jest początek żadnej lawiny
>przeciętna organizacja która by postanowiła przeprowadzić zbiórkę publiczną bez zezwolenia MSWiA i bez rozliczenia tej zbiórki, poszłaby z torbami.
no właśnie, Kościół gra w Polsce pierwsze skrzypce, bo wiedzą, że mogą więcej, gdyż kto podniesie rękę na nich, każdy się boi, rządzący, sądy itd.
>Grzywna 3,5tys zł jest śmieszna.
trochę taki śmiech przez łzy, bo mnie to osobiście bardziej denerwuje, niż śmieszy
>Ale sukces w tym, że w ogóle ktoś się odważył Rydzykowi postawić i przypomnieć mu, że jego też dotyczy polskie prawo.
prawo? Co proszę? Sąd poszedł po najprostszej linii oporu i dał marną karę, żeby nie było, że Rydzyk jest ponad prawem
>To pierwsza instancja, może się odwołać.
dobrze, że UE nie jest tak popieprzona, bo jeszcze by do Strasburga zaskarżył wyrok
maruda (5550 punktów)
Cytat:
Oczywiście, my się odwołujemy. To jest niesprawiedliwość, to jest bezprawie. Prawo, które jest wbrew prawu naturalnemu, wbrew prawu naturalnemu jest bezprawiem (...) Alleluja i do przodu, a za tych ludzi módlmy się - dodał dyrektor Radia Maryja.

Przypomnę tylko dla jasności, "prawo naturalne" to takie prawo, które popiera kościół.

wiadomosci(*)est_bezprawie__Alleluja_i.html
Grzegorz (5685 punktów)
>Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale....
Wg mnie sąd chciał pozbyć się sprawy w jakikolwiek sposób i zaproponował kwotę która jest po prostu tak śmieszna, że można obstawiać że Rydzyk będzie wolał zapłacić niż apelować, bo na adwokatów by mu więcej wyszło (chyba że będzie chciał sprawę poprzeciągać w celach "reklamowych", żeby dłużej chodzić w glorii męczennika). Chociaż to i tak lepiej, niż łamańce prokuratury, która parę lat temu robiła wszystko aby nie przyjąć do wiadomości głoszenia przez RM treści antysemickich.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365