 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 11-02-2011 23:01 | libertyn (3006 punktów) | PiS jedyną nadzieją ;)
6 na 6 |
Pis jest partią o największym stałym elektoracie. Szacuję go na ok. 20%. Jest to elektorat życiowych nieudaczników, zwykłych frustratów. Duży odsetek stanowią tam niedouczone mohery, głównie babcie ciężarne i leśne dziadki. Jest to elektorat bezmózgowy, ciągle marzący o marszu na Kijów i Lwów. Dla nich ciągle jeszcze trwa komuna, a II wojna się jeszcze nie skończyła i dlatego należałoby dalej wysadzać pociągi. Krzyż jest dla nich tym, czym był portret Mao lub Stalina dla dawnych komuchów. Biblia jest dla nich tym, czym dla hunwejbinów była czerwona książeczka z myślami Mao. Ostatnio pewien leśny dziadek zapytał mnie na ucho czy słucham Radia Wolna Europa. Zupełnie osłupiałem i mówię mu, że przecież nie ma już takiego radia. A on wtedy przymrużył znacząco oko i rzekł, że jest przecież nowe radio wolna europa. Dopiero wtedy skapowałem, że mam do czynienia z wariatem słuchającym radia maryja. Tenże dziadyga wariacki zaczął następnie perorować, jak to ruscy zrobili zamach na kwaczyńskiego i go zamordowali. Poczułem się jak w domu wariatów.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | DEmonizer (4893 punktów) | Taki troszkę polski nacjonalizm - znajdźmy sobie wroga, aby nasza ideologia mogła mieć bardzo głęboki sens. PIS się z Rydzykiem dogaduje co do miejsc na liście wyborczej. Czy to naprawdę Jarosław Kaczyński jest szefem partii? Twardy z niego człowiek, kolana go nigdy nie bolą. Jedyna prawdziwa idea - ja się czegoś takiego jednak obawiam. Takie małe polskie "Bractwo muzułmańskie". Bóg - Honor - Ojczyzna. Allah - Śmierć Niewiernym - Dominacja Nad Światem. Pozdrawiam
|
|
6 na 6 | Maciej Twardowski (2606 punktów) | Rozumiem, że lepiej się poczułeś? Do wszelkich Pisów mi daleko, ale na litość boską, śmierdzi mi tu frustracją na kilometr. Czy ci "życiowi nieudacznicy", "frustraci" oraz, skądinąd biedne i samotne, stare babcie, aż tak Ci stoją ością w gardle? Nie rozumiem tego dyskursu. Jako liberał - za Rortym, który uważał ludzkie tragedie za największe zło - nie akceptuje. Uważasz, że facet (podejrzewam, że "siłę wieku" ma za sobą) który mówi o Radiu Wolna Europa jest śmieszny? Żebyśmy się pośmiali trochę w Internecie? Każdy człowiek zasługuje na szacunek, nawet, jeśli w życiu mu ogólnie nie poszło. Czujesz się tak bardzo lepszy?
|
|
 | | libertyn (3006 punktów) | > Rozumiem, że lepiej się poczułeś?Maciuś, nie złość się; ja się zawsze dobrze mam  > Do wszelkich Pisów mi daleko, ale na litość boską, śmierdzi mi tu frustracją na kilometr.Czy ci "życiowi nieudacznicy", "frustraci" oraz, skądinąd biedne i samotne, stare babcie, aż tak Ci stoją ością w gardle?Gdybyś mieszkał w Tworkach, wiedziałbyś co czuję  > Nie rozumiem tego dyskursu.No wiem, wiem. Przecież tłumaczę. > Jako liberał - za Rortym, który uważał ludzkie tragedie za największe zło - nie akceptuje. Uważasz, że facet (podejrzewam, że "siłę wieku" ma za sobą) który mówi o Radiu Wolna Europa jest śmieszny?No nie nie jest. Jest kuźwa taki samotny i smutny, że w ramach pociechy gotów byłem odstąpić mu swoją komórkę żeby sobie pograł w węża. > Żebyśmy się pośmiali trochę w Internecie?Nic nie dzieje się przez przypadek  Sam piszesz, że to nieudacznik: Cytat:Każdy człowiek zasługuje na szacunek, nawet, jeśli w życiu mu ogólnie nie poszło. Skąd wiesz, że mu nie poszło w życiu. Nie przekreślaj go. > Czujesz się tak bardzo lepszy? Racjonaliści śmieją się w SejmieNie klękamy przed bakterią
|
|
7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Na to, co wygadują przywódcy PiSu (zwłaszcza ten jeden, najważniejszy) ręce opadają. Ale to nie jest plecenie, co ślina na język przyniesie, to jest bardzo przemyślane działanie. Zastanawiałam się długo nad popularnością tej akurat partii w kręgach, jakie opisałeś i doszłam do wniosku, że jedynie z PiSem ci ludzie czują się bezpieczni. Ukształtowani za młodu w duchu "walki z wrogiem", nieszczególnie wykształceni i oblatani w świecie, nieradzący sobie w takim tempie życia, zostawieni samym sobie przez młodych liberałów, mówiących niezrozumiałe rzeczy z szybkością pistoletu maszynowego, czują się opuszczeni i odepchnięci. Tak jest na całym świecie, że tacy ludzie stają się klientelą (i łatwym łupem) partii populistycznych. Do tego jeszcze dochodzi wychowanie katolickie, kult świętych, cudownych obrazków, cudownych źródełek itd., czyli nasz rodzimy katolicyzm ludowy i całość gotowa. Do nich nie przemówi jeden czy drugi papież czy kardynał ze swoimi filozoficznymi i teologicznymi rozprawami, do nich przemówi Rydzyk et consortes ze swoimi cudami w Sokółce, gigantycznymi, kapiącymi złotem kościołami i swoim "to wina Żydów" (bo przecież ktoś jest winny, prawda?). Nie trafia do nich jakiś tam Tusk czy inny Bartoszewski razem ze swoją Unią Europejską, ideą współpracy i jedności demokratycznego kontynentu - trafia za to Kaczyński z ideą "oblężonej twierdzy" - Niemiec odwieczny wróg, Ruski wróg, a jeszcze w Warszawie meczet budują, co to będzie. No i masz, stąd się bierze Twój staruszek, co to Radio Maryja ma za nowe RWE. Jeszcze niedawno dziwiłam się zjawisku i żal mi było tych ludzi, teraz już nie, bo nie ma powodu, by ich żałować - oni w tej całej kaszy czują się szczęśliwi. Większym problemem jest to, że ulega takim nastrojom wielu młodych i o nich należy się martwić.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| rhotax7 (3947 punktów) | Naukowcy oceniają że 20 % ludzi w cywilizacji zachodu posiada myśli paranoiczne związane z osobowością paranoiczną min. tak opisywaną:
# pozbawiona wystarczających podstaw podejrzliwość, że inni nas wykorzystują, krzywdzą lub oszukują, # zaabsorbowanie bezpodstawnymi wątpliwościami co do lojalności przyjaciół lub wspólników i co do tego, czy są oni godni zaufania # niechęć do zwierzania się innym, spowodowana nieuzasadnionym lękiem, że informacje te zostaną użyte przeciw nam w złych intencjach # odczytywanie ukrytych, poniżających lub groźnych znaczeń z niezłośliwych uwag lub zdarzeń # ciągłe noszenie urazów, czyli niewybaczanie zniewag, krzywd lub afrontów # dostrzeganie ataków na nasz charakter czy reputację, które zwykle nie są widoczne dla innych, oraz szybkie reagowanie na nie gniewem lub przechodzeniem do kontrataku
Cechy osobowości paranoicznej:
* nieufność, * podejrzliwość, * czujność, * rywalizacyjność (porównywanie się z innymi), * poczucie krzywdy, * zazdrość, * nadwrażliwość na krytykę, * przepełnienie złością, * mściwość, * ostrożność, * niezachwiane przekonania, * zazwyczaj brak poczucia humoru, * dychotomiczne myślenie, * samowystarczalność, * zadufanie, * przekonanie o własnej wyższości, * usprawiedliwienie samego siebie.
Cechy te dobrze pasują i do Don Cappo Di Tutti Frutti PISu jak i do jego wyznawców. Elektorat ten został zagospodarowany przez Jarka dzięki jego paranoi.
Dopóki ktoś będzie zagospodarowywał lekko chore osoby dotąd będzie istniał PIS. Najlepsze jaja będą jak Jarka wygryzą z wodzowstwa będzie gadał takie bzdury o spiskach że to szok. A ludzie odwrócą się od PISu bez Jarka, bo przywódca musi być paranoikiem by być wiarygodnym.
|
|
3 na 3 | Brzostowski (7067 punktów) | Ale pojechałeś stereotypem... Nie chce mi się wyszukiwać statystyk wyborczych, odniosę się tylko do jednej danej którą mniej więcej pamiętam: w ostatnich wyborach ok. 20% wyborców Jarka miało wyższe wykształcenie i coś ok. 35% wyborców Bronka. Wiem, że poziom kształcenia na polskich uczelniach nie jest oszałamiający, ale te 20% to raczej nie mohery i nie starcy.
Ci o których piszesz to zapewne były elektorat LPR - ok. 5%, na moje oko. Poza tym, tak jak i na PO głosuje część bo mnijesze zło, tak i na PiS głosują wg tego samego schematu, bo nie ma "normalnej" prawicy.
Lecąc twoim sposobem myślenia można też takim oto stereotypem:
Elektorat antyklerykalny w Polsce to jakieś 15%, rozproszone pomiędzy PO, SLD i Janusza Palikota. Jest to elektorat społecznych nieudaczników (uważają się za mądrych i inteligentnych, ale nie są w stanie stworzyć polityczej alternatywy), zwykłych frustratów (przeszkadza im krzyż, bijące dzwony w kościele i religia w szkole, ale boją się zabrać dziecko z lekcji religii i nie wziąć ślubu kościelnego bo mama zabrania) i hipokrytów (dużo czytają i dużo piszą, także o społeczeństwie obywatelskim, ale na manifestacje raczej nie chodzą, wolą kubek kawy, forum internetowe i dyskusje na poziomie, nie przeszkadza im, że na manifie ich poglądy wykrzykują inni: "kto nie skacze ten za krzyżem, ło ho ho ho". Fascynują się Dawkinsem, jest dla nich niczym księga mądrości, ale lubią w niej pominąć że ów "prorok" szacuje prawdopodobienstwo istnienia boga na 1%.
Ostatnio pewien młody antyklerykalny ludek zapytał mnie na ucho czy słyszałem o Świętej Inkwizycji. Odparłem, że tak, ale mówię mu, że przecież już jej nie ma. A on wtedy przymrużył znacząco oko i rzekł, że jest przecież nowa inkwizycja (konhregacja, PiS, Rydzyk). Dopiero wtedy skapowałem, że mam do czynienia z wariatem czytajacym za dużo antyklerykalnych tekstów. Tenże dziadyga wariacki zaczął następnie perorować, jak to Jarek zrobił zamach na Blidę i szykuje nowe na Palikota i Dawkinsa oraz że PiS będzie wieszał homoseksualistów.
Poczułem się jak w domu wariatów.
|
|
 | |
1 na 1 | piromanus (66 punktów) | >Pis jest partią o największym stałym elektoracie. Jest to elektorat >życiowych nieudaczników, zwykłych frustratów. Duży odsetek stanowią tam niedouczone mohery, głównie >babcie ciężarne i leśne dziadki. Jest to elektorat bezmózgowy, ciągle marzący o marszu na Kijów i Lwów.
Te słowa bez wątpienia świadczą o Twej niebywałej wysokiej kulturze i bardzo dobrym wychowaniu.
pozdrawiam
|
|
4 na 4 | Rigoletto (3891 punktów) | > Pis jest partią o największym stałym elektoracie. Szacuję go na ok. 20%. Jest to elektorat> życiowych nieudaczników, zwykłych frustratów. Duży odsetek stanowią tam niedouczone mohery, głównie> babcie ciężarne i leśne dziadki. Jest to elektorat bezmózgowy,Jasne. Dwa tygodnie temu rekrutowałem osoby do pracy. Oczywiście sami młodzi, wykształceni i pochodzący z dużego miasta - modelowy portret wyborcy PO. Pisze taki absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Puszczania Baniek Nosem, w C.V. - hobby: książki. Pytam co czytał ostatnio: "Nie pamiętam. Ale coś o szpiegach" A jaki jest Pana ulubiony autor? - "Dostojewski". A co Pan czytał? -"Zbrodnie i karę" I co jeszcze? "Tylko "Zbrodnie i karę". Mógłby Pan powiedzieć dlaczego akurat ta książka się Panu podobała? "Oj. Ale to tak dawno było jak czytałem... W liceum chyba" Albo młoda dziewczyna po psychologii na UJ - hobby - kino. Jaki jest Pani ulubiony reżyser? "Yyy, no nie wiem? Może ten od Avatara?" I nie były to wcale wyjątki. Na szczęście większość nie ryzykowała tak bardzo i jako hobby, wpisywała piłkę nożną i muzykę. Tak więc jak słyszę, że wyborcy PiS to takie ciemniaki, a wyborcy PO to takie bystrzaki, to mam czasem ochotę z przekory zagłosować na PiS (ale na szczęście jestem na tyle odpowiedzialny, że tego nie robię  )
|
|
 | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) |
>Jasne. Dwa tygodnie temu rekrutowałem osoby do pracy. Oczywiście sami młodzi, wykształceni i pochodzący z dużego miasta - modelowy portret wyborcy PO. A pytałeś o preferencje polityczne? Bo jeśli nie, to skąd wiesz, że to wyborcy PO? Może oazowcy głosujący na PiS?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | | Rigoletto (3891 punktów) | > >Jasne. Dwa tygodnie temu rekrutowałem osoby do pracy. Oczywiście sami młodzi, wykształceni i pochodzący z dużego miasta - modelowy portret wyborcy PO.> A pytałeś o preferencje polityczne? Bo jeśli nie, to skąd wiesz, że to wyborcy PO? Może oazowcy głosujący na PiS?No co Ty! Oazowcy są zakochani w pośle Gowinie.
|
|
| Rafaela (2059 punktów) | > babcie ciężarneCzy mógłbyś wyjaśnić ten zwrot?, Żaden z tych wyrazów jakby nie pasowały do siebie - przynajmniej dla mnie  > Ostatnio pewien leśny dziadek zapytał mnie na ucho czy słucham Radia Wolna Europa. Zupełnie osłupiałem i mówię mu, że przecież nie ma już takiego radia. A on wtedy przymrużył znacząco oko i rzekł, że jest przecież nowe radio wolna europa.To ludzie żyjący we własnym świecie z daleka od rzeczywistości rzeczywistej. Ich rzeczywistość kreują ludzie, którym bezgranicznie zawierzyli. Żyją w symbiozie, przy czym ci, którzy ufają są wykorzystywani, a ci co wykorzystują wmawiają wykorzystywanym, że stanowią jedynie prawdziwe i mądre społeczeństwo. > wariatem słuchającym radia maryja.To nie są wariaci, to są 'prawdziwi' Polacy.
*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|