Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy jakiś racjonalista popiera jeszcze PO ?!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-02-2011 02:33Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Czy jakiś racjonalista popiera jeszcze PO ?!
Ocena 5 na 7
Ze strachu przed PiS ? Albo z przekonania ?!

Nie przez Wszystkich lubiany ale dla Wszystkich sensowne argumenty - naczelny Playboya:

"Szanowna Platformo, drodzy znajomi i przyjaciele działający w tej partii,

jak może wiecie, albo nie, w 2007 roku, byłem w holu Focusa, gdzie czekaliście na wyniki wyborów. Cieszyłem się tak jak Wy z odsunięcia PiS-u od władzy.

Niestety muszę Was poinformować, że moja cierpliwość się wyczerpała i w najbliższych wyborach na Was nie zagłosuję. Nawet straszak w postaci powrotu PiS-u do władzy już na mnie nie działa.

Nie zrobililiście nic z aferą hazardową, a co więcej, słyszę, że "Miro" jak gdyby nigdy nic kandyduje z Waszych list do sejmu. No to dajcie jeszcze "Rycha", "Zbycha" czy jak się ci panowie nazywają.

Za katastrofalne błędy w swojej pracy zostanę z niej wyrzucony. Wasz minister Grabarczyk za totalny bajzel na kolei dostaje w nagrodę kwiaty. Minister Klich nie ponosi odpowiedzialności za Casę (co jeszcze można zrozumieć), ale i za Smoleńsk, czego już naprawdę pojąć nie mogę. Teraz, opowiadając o zielonej wyspie, wchodzicie na moją emeryturę.

Wasze służby specjalne inwigilują dziennikarzy jak żadna władza dotąd. Gdyby Lech Kaczyński rzucił jeden z wielu "dowcipów" Bronisława Komorowskiego, zostałby rojechany na miazgę, ale w przypadku tego Prezydenta Wam to nie przeszkadza. O Wałbrzychu nawet nie chcę mówić.

Mógłbym tak długo -

Wasz były wyborca - Marcin Meller"

Oj, długo by tak można... Znam osobiście kogoś apolitycznego kto pracuje z tymi ludźmi i twierdzi, że takiego kolesiostwa i abnegactwa nie było nawet za PiS ! (sic!)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Warto wymienić jak PO Schetyny i Gowina wysyła posłów na pielgrzymkę w czasie pracy - nie słyszeliście o tym ?

Największy błąd popełnia ten, kto sądzi, że nieskończoność to jakaś bardzo duża liczba
rhotax7 (3947 punktów)
Nie popieram już PO. Zagłosuję na Palikota.
Zgadzam się z Mellerem.

PO robi bezsensowne ruchy i szkodliwe.
Za remont 2 tu-154 zapłacili 70 mln. (jeden się popsuł w 100% a drugi stoi popsuty tylko troszkę a i tak nim nie lata)
Za wynajem samolotów Embraer zapłacili 140 mln. Czyli za te pieniądze mogli latać sobie liniami lotniczymi Lot i wspierać naszego przewożnika a nie exportować kasę za granicę.
A salto z kasą do OFE? Wyliczenia TV pokazują że o pareset zł będzie miał niższą emeryturkę każdy za 35 lat wchodzący w zakres tego systemu.
Ale za 35 lat to już PO nie będzie a Doniu i Broniu będą na emeryturce ale rządowej.
To 2 przykłady jest ich więcej.
darlove (2804 punktów)
>Nie popieram już PO. Zagłosuję na Palikota.

A to nie wiedziales wczesniej, ze PO to uciekinierzy z AWS i UW? LOL!

Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
rhotax7 (3947 punktów)
Popierałem UW.
Kiedyś jakaś dziennikarka spytała J.Rokitę- jak Pan daje sobie radę był Pan już w 11 partiach a część z nich sam Pan zakładał? A On jej na to-Owszem ale zawsze z prawie tymi samymi ludżmi i podobnymi programami.
Tak, że jeśli PO się rozleci, a Panowie przeniosą gdzie indziej to ich sobie namierzę i nie będę ich popierał.
A Palikot to uciekinier z PO.
Ale programik mają super fajny polecam lekturkę.
Manian (950 punktów)
W moich oczach PO straciła bardzo dużo i nie wyobrażam sobie głosować na tę partię. Tusk i jego rząd balansuje na cienkiej linii, badając stopień zaślepienia narodu, łamiąc kolejne obietnice. Cieszę się, że wielu ludzi upatruje nadzieję w lewicy i mówi to otwarcie, wbrew wynikom sondaży. Musimy pójść do wyborów, bo samo poparcie choćby Ruchu Poparcia nie jest nic warte bez postawionego krzyżyka na karcie do głosowania. Obawiam się, że będzie ciężko odsunąć PO od władzy, bo wszyscy mówią: "Mamy dość! Czas na nowe", ale później widząc słabe notowania partii alternatywnej, głosują na PO, bo to mniejsze zło niż PiS i brzmi to paradoksalnie, ale obecność PiS-u na scenie politycznej jest zbawienna dla PO.
rysiek (4593 punktów)
Tak, popieram PO, i będę popierać (to znaczy głosować na nich w wyborach), dopóki nie pojawi się lepsza, lub chociaż mniej szkodliwa alternatywa. Może Polska dorobi się wreszcie kiedyś polityków i partii dających możliwość wybierania czegoś więcej niż tylko mniejszego zła.
12-02-2011 13:00 
 Ocena 3 na 3
Gosia (9452 punktów)
>Tak, popieram PO, i będę popierać (to znaczy głosować na nich w wyborach), dopóki nie pojawi się lepsza, lub chociaż mniej szkodliwa alternatywa.

A po co ma się pojawiać? Przecież zawsze znajdą się "głosujący na mniejsze zło". Dopóki to działa politycy nie mają motywacji. Bez nacisków społecznych nie kiwną palcem w bucie i tyle.
rysiek (4593 punktów)
>A po co ma się pojawiać? Przecież zawsze znajdą się "głosujący na mniejsze zło". Dopóki to działa politycy nie mają motywacji. Bez nacisków społecznych nie kiwną palcem w bucie i tyle.
Ależ jest "nacisk społeczny", PiS-owi rośnie. Głosowanie na "mniejsze zło" to de facto głosowanie na lepszych, a że ci są niewiele lepsi... Pozostaje tylko możliwość nie brania udziału w wyborach albo "randka w ciemno" z Palikotem lub Napieralskim.
Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Pozostaje tylko możliwość nie brania udziału w wyborach albo "randka w ciemno" z Palikotem lub Napieralskim.

Ja się na taką randkę wybieram Przez pewien czas się obawiałem, że PO ogłosi się demokratami, PiS republikanami i taki duopol będzie Nami rządził na wieki


Największy błąd popełnia ten, kto sądzi, że nieskończoność to jakaś bardzo duża liczba
12-02-2011 14:18 
 Ocena 1 na 1
rysiek (4593 punktów)
>Ja się na taką randkę wybieram
Zabierz chociaż jakieś zabezpieczenie
Na loterii mogę postawić parę złotych, ale raczej nic poważniejszego.

>Przez pewien czas się obawiałem, że PO ogłosi się demokratami, PiS republikanami i taki duopol będzie Nami rządził na wieki
Przez długi czas w USA taki układ działał bardzo sprawnie. A ogłosić można wszystko...
stanik (453 punktów)
>>Pozostaje tylko możliwość nie brania udziału w wyborach albo "randka w ciemno" z Palikotem lub Napieralskim.
>Ja się na taką randkę wybieram

Proszę Pana to niech Pan idzie i nie agituje więcej. Każdy ma swój rozum. Czy może ma Pan już miejsce na listach u Palikota lub SLD ?
Krzysztof Jóźwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Proszę Pana to niech Pan idzie i nie agituje więcej. Każdy ma swój rozum. Czy może ma Pan już miejsce na listach u Palikota lub SLD ?

Ruch Poparcia + SLD = Nowoczesna Polska. Czy to jest agitacja ?
Oczywiście, że każdy może głosować na kogo chce, PO/PiS/... , a nawet przekonywać do tego !

Największy błąd popełnia ten, kto sądzi, że nieskończoność to jakaś bardzo duża liczba
Kowalska (14008 punktów)
   A co to? Tylko PO i PiS są w Polsce? Ja zawsze głosuję na SLD. Mają nieźle za uszami, ale przynajmniej w ich szeregach jest Katarzyna Piekarska czy Joanna Senyszyn. No i w ogóle z tego całego bajzlu na Wiejskiej wykazują najwięcej zdrowego rozsądku.

   I w ogóle jacyś tacy ładniejsi ci politycy z SLD. O PiSie nawet nie wspominam, ale zobaczcie jak Tusk ostatnio zbrzydł. Gęba mu się zrobiła tak fałszywa, lisia taka jakaś, że nawet te tony pudru już nie pomagają.

   No i jeszcze mamy PSL. Ale z nimi sprawa jest prosta. Obojętnie kto by nie wygrał, Pawlak tak ustawi tyłek partii, żeby pasowało.

   PiS goni PO w sondażach aż miło. Będzie jatka. A na dodatek 10 kwietnia się zbliża. Schetyna ma ambitniejsze plany niż bycie marszałkiem, więc pewnie pójdzie na wojnę z Tuskiem, całkiem niewykluczone, że zapała nagle wielką miłością do Kluzik - Rostkowskiej i PJNu.

   A tak naprawdę to chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby raz zdobytego stołka nie wypuścić spod dupska. Co myślą Polacy jest na tak dalekim miejscu, że nikt tego z Wiejskiej nie widzi.


"Internet jest takim nieco przerażającym zapisem zdygitalizowanego, zbiorowego ego ludzkości. Jest tam wszystko, co się w ludzkim umyśle lęgnie-to, co najwznioślejsze, i to, co najbardziej podłe". W. Eichelberger.
12-02-2011 22:15 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
>    A co to? Tylko PO i PiS są w Polsce? Ja zawsze głosuję na SLD. Mają nieźle za uszami, ale przynajmniej w ich szeregach jest Katarzyna Piekarska czy Joanna Senyszyn.
Tyle że pozwalają im co najwyżej poszczekać, a wpływu na decyzję nie ma to żadnego. Co z tego że Senyszyn co jakiś czas najedzie na Głódzia czy jakiegoś innego klechę wyróżniającego się chamstwem nawet w naszych polskich realiach, skoro potem Olejniczak/Napieralski stwierdzą publicznie że są katolikami, a Kwaśniewski podpisze konkordat?
13-02-2011 08:35 
 Ocena 4 na 4
Alicja Duda (25557 punktów)
>a Kwaśniewski podpisze konkordat?
Kwaśniewski konkordat podpisać musiał tak jak kaczor "traktat lizboński". Wynegocjowała go Suchocka ze Skubiszewskim. Został przez sejm i senat "rzutem na taśmę"zatwierdzony już po rozpisaniu nowych wyborów.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
13-02-2011 10:37 
 Ocena 8 na 8
lotrek (14275 punktów)

>Kwaśniewski konkordat podpisać musiał tak jak kaczor "traktat lizboński".
Niekoniecznie, mógł jeszcze "odwlec w czasie"...kierując Konkordat do Trybunału Konstytucyjnego. Nie skorzystał z tej możliwości nie wiedzieć czemu, można tylko się domyślać...czy to dzięki wspólnej przejażdżce papamobile, czy może pod wpływem "papieżolubnej" żony.

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
13-02-2011 12:41 
 Ocena 4 na 4
Alicja Duda (25557 punktów)
>Niekoniecznie, mógł jeszcze "odwlec w czasie"...kierując Konkordat do Trybunału Konstytucyjnego. Nie skorzystał z tej możliwości nie wiedzieć czemu, można tylko się domyślać...czy to dzięki wspólnej przejażdżce papamobile, czy może pod wpływem "papieżolubnej" żony.

Ale na tym etapie byłoby to wypowiedzenie wojny kościołowi a on chciał ich przekonać do poparcia naszych starań do Unii. Dołożył jeszcze obietnicę niezmieniania ustawy antyaborcyjnej i poparcie kościoła uzyskał.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
13-02-2011 20:02 
 Ocena 6 na 6
lotrek (14275 punktów)

>Ale na tym etapie byłoby to wypowiedzenie wojny kościołowi a on chciał ich przekonać do poparcia naszych starań do Unii. Dołożył jeszcze obietnicę niezmieniania ustawy antyaborcyjnej i poparcie kościoła uzyskał.
Prezydent Kwaśniewski podpisał Konkordat w lutym 1998 a Polska przystąpiła do Unii Europejskiej w 2004 roku. To sporo lat, więc stosunki z Kościołem i tak by się jakość ułożyły, tym bardziej że papież JPII popierał starania Polski o przystąpienie do UE a nie bardzo sobie wyobrażam, by hierarchowie Kościoła prezentowali inne stanowisko niż jego szef. Naciski ze strony Kościoła na prezydenta (by podpisał Konkordat) pewnie były znaczne, jak i jakaś forma szantażu...moim zdaniem jednak nie musiał się aż tak spieszyć.

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
14-02-2011 20:35 
 Ocena 2 na 2
Zella (1321 punktów)
>Ale na tym etapie byłoby to wypowiedzenie wojny Kościołowi, a on chciał ich >przekonać do poparcia naszych starań do Unii. Dołożył jeszcze obietnicę >niezmieniania ustawy antyaborcyjnej i poparcie kościoła uzyskał.
>Prezydent Kwaśniewski podpisał Konkordat w lutym 1998 a Polska przystąpiła do Unii >Europejskiej w 2004 roku. To sporo lat, więc stosunki z Kościołem i tak by się >jakość ułożyły, tym bardziej że papież JPII popierał starania Polski o przystąpienie >do UE a nie bardzo sobie wyobrażam, by hierarchowie Kościoła prezentowali inne >stanowisko niż jego szef. Naciski ze strony Kościoła na prezydenta (by podpisał >Konkordat) pewnie były znaczne, jak i jakaś forma szantażu...moim zdaniem jednak >nie musiał się aż tak spieszyć.

    KTO, jakie siły polityczne MOGĄ WYPOWIEDZIEĆ WOJNĘ KOŚCIOŁOWI W POLSCE ?!
   Czy uważasz, uważacie (inni tu piszący),że Kościół nie jest "potęgą i basta"?
Relikwiarz dla połamanego sportowca, pochówek na Wawelu, krzyże pod Pałacem Namiestnikowskim.Dzień w dzień takie sceny, a zastanawiacie się czy głosować na SLD, PO ,Palikota? Zdrowy rozsądek , a nie przekonania , niestety, teraz w Polsce, są kierunkowskazem w wyborach! Co do Kościoła to i SLD niczego nie zmieniła i nie jest w stanie zwojować! My możemy tylko pisać w Forum o czym marzymy! Czy SLD "mając władzę" poprzez prezydenta Kwaśniewskiego poradził sobie z Kościołem ?!W duchy wierzycie, a jesteście ateistami! Wybierać do władzy możemy tylko kierując się zdrowym (acz wstydliwym) rozsądkiem , którego kwintesencją jest PO czy podobna (a jest?!)większość parlamentarna i przynajmniej nie robienie Polsce wstydu np. w Unii Europejskiej. Watykanu nikt dziś i ho, ho nie pokona!
14-02-2011 21:14 
 Ocena 1 na 1
stanik (453 punktów)

>KTO, jakie siły polityczne MOGĄ WYPOWIEDZIEĆ WOJNĘ KOŚCIOŁOWI W POLSCE

Wojnę wypowiedzieć ... a po co?. Czy nie wystarczy nie uczestniczyć.? Nie klękać, nie modlić się, nie posyłać dzieci na religię i do komunii. Można dowolną kulturę zniszczyć
zapominając o niej. Po prostu żyć, robić swoje, szukać sobie podobnych. Żadnej rewolucji nie wygrają za nas politycy. Sprzeciw wobec tego co jest musi się narodzić
w każdym z osobna, tak się rodzą zmiany.
14-02-2011 21:55 
 Ocena 1 na 1
Zella (1321 punktów)
>>KTO, jakie siły polityczne MOGĄ WYPOWIEDZIEĆ WOJNĘ KOŚCIOŁOWI W POLSCE
>Wojnę wypowiedzieć ... a po co?. Czy nie wystarczy nie uczestniczyć.? Nie klękać, nie >modlić się, nie posyłać dzieci na religię i do komunii. Można dowolną kulturę >zniszczyć
>zapominając o niej. Po prostu żyć, robić swoje, szukać sobie podobnych. Żadnej ??rewolucji nie wygrają za nas politycy. Sprzeciw wobec tego co jest musi się narodzić
>w każdym z osobna, tak się rodzą zmiany.

    Jak sadzisz, ile lat na to potrzeba: 100 czy mniej?
W każdym razie nasze praprawnuki się z pewnością nie doczekają .Jeżeli sądzisz,że zacznie się ateizacja Polski! Mrzonki!Znasz sytuację ateizacji we Francji?
14-02-2011 23:27 
 Ocena 1 na 1
stanik (453 punktów)

>> Jak sadzisz, ile lat na to potrzeba: 100 czy mniej?

Myślę, że około 20 lat. Niewiara nigdy nie będzie pełna i powszechna. Taki świat byłby poza tym nieciekawy. Zmiany obyczajowe przyspieszają, ludzie już się nie modlą tylko konsumują. Odrzucenie gorsetu religijności już się dokonuje. Dominacja polityczna Kościoła jest być może ostatnim pokazem siły. Wiara umiera każdy wierzy jak sam chce. Problemem jest tradycja, kultura...tutaj zmiany zachodzą wolniej bo dotyczą narodowej tożsamości.
13-02-2011 17:50 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>Tyle że pozwalają im co najwyżej poszczekać
Ja bym użyła słowa "pogadać" (może być jak dziad do obrazu), poza tym się zgadzam.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
rexus (2343 punktów)
Tusk siedzi w kącie i ssie kciuka. Zastanawia się, gdzie jest błąd.
Rigoletto (3891 punktów)
Spokojnie, spokojnie. Chyba nie pamiętacie wyników z 2007 roku.
Jak na razie PO ma poparcie w granicach 38-43 %. A wyborach miała 41% czyli mniej więcej tyle samo. A mieć takie samo poparcie po prawie całej kadencji rządzenia, to przecież mistrzostwo świata w polskich warunkach.
Grzegorz (5685 punktów)
Spora część głosujących na PO oddali głos w założeniu na "mniejsze zło" bez jakiejś nadmiernej jej idealizacji. To że PO udało się nas skłonić do powtórnej refleksji kto teraz będzie mniejszym złem, mimo opozycji prezentującej albo całkowitą niemoc (SLD) albo kliniczne przypadki chorób umysłowych (PiS) to już całkiem osobna sprawa.
wacus47 (666 punktów)
>Spora część głosujących na PO oddali głos w założeniu na "mniejsze zło" bez jakiejś nadmiernej jej idealizacji. To że PO udało się nas skłonić do powtórnej refleksji kto teraz będzie mniejszym złem, mimo opozycji prezentującej albo całkowitą niemoc (SLD) albo kliniczne przypadki chorób umysłowych (PiS) to już całkiem osobna sprawa.

Mnie nie zdziwi dobry wynik SLD pomimo, że w zasadzie nie mają nic ciekawego do zaoferowania. Oczywiście wybory będą po raz kolejny wyborem mniejszego zła tylko że w mojej opinii wielu ludzi będzie chciało dać pstryczek w nos PO i zagłosuje na SLD.
piromanus (66 punktów)
Tak jest na komuchów teraz ludzie będą głosować, bo idiotyzm polaków nie zna granic.
Każdy jechał na PiS jak rządzili (głównym powodem był wygląd braci K). A okazuje się że był to najlepszy rząd jak do tej pory. Zaraz polecą obelgi w moim kierunku, ale tak było, bo PO była wielce obrażona że przegrała wybory i zamiast zrobić coś wspólnie z partią która wygrała to tylko w TV było ich słychać, jak to źle jest, jacy ci bracia brzydcy i w ogóle szopki cały czas odstawiali. Polacy najchętniej na prezydenta wybraliby jakiegoś playboya z telewizji, a prezydentem warszawy może być Węgrowska bo ma duże cycki...
wacus47 (666 punktów)
>Tak jest na komuchów teraz ludzie będą głosować, bo idiotyzm polaków nie zna granic.
>Każdy jechał na PiS jak rządzili (głównym powodem był wygląd braci K). A okazuje się że był to najlepszy rząd jak do tej pory. Zaraz polecą obelgi w moim kierunku, ale tak było, bo PO była wielce obrażona że przegrała wybory i zamiast zrobić coś wspólnie z partią która wygrała to tylko w TV było ich słychać, jak to źle jest, jacy ci bracia brzydcy i w ogóle szopki cały czas odstawiali. Polacy najchętniej na prezydenta wybraliby jakiegoś playboya z telewizji, a prezydentem warszawy może być Węgrowska bo ma duże cycki...

Fakt faktem wybory często przypominają u nas wybory piękności... ale świadczy to jak najgorzej jedynie o samych Polakach niestety
Grzegorz (5685 punktów)
> Polacy najchętniej na prezydenta wybraliby jakiegoś playboya z telewizji
A w zasadzie czemu nie? Ktoś z telewizji oprócz prezencji potrafiłby pewnie wysłowić się bez kaleczenia języka... możnaby też oczekiwać po takim kandydacie pewnej ogłady, że o prezencji już nie wspomnę. Biorąc pod uwagę prezydenckie uprawnienia (niewielkie) i obowiązki (głównie reprezentacyjne) mógłby się to okazać całkiem sensowny wybór. Zresztą w Ameryce już to przetestowali (Reagan), i jakoś się udało, mimo że tam prezydent ma sporo szerszy zakres władzy.

A już jako zupełny bonus, taki kandydat byłby nieuwikłany w różne afery z udziałem Rychów, Zdzichów i Mirów czy prywatyzacją różnych spółek.
17-02-2011 23:55 
 Ocena 1 na 1
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
> bo idiotyzm polaków nie zna granic.
Polaków jest wielu, różnych. Proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą.
piromanus (66 punktów)
>> bo idiotyzm polaków nie zna granic.
>Polaków jest wielu, różnych. Proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą

a gdzie jest napisane że moje słowa dotyczą wszystkich? jest wyraźnie wyszczególniona pewna grupa społeczna, proszę czytać ze zrozumieniem i nie wycinać zdania w połowie.
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>a gdzie jest napisane że moje słowa dotyczą wszystkich?

W tym fragmencie twojego wpisu, który zacytowałem powyżej.
Oczywiście zgrywam się, zdaję sobie sprawę że to wynika tylko z twojej nieporadności w posługiwaniu się słowem, a nie z faktycznego przekonania.

> jest wyraźnie wyszczególniona pewna grupa społeczna, proszę czytać ze zrozumieniem i nie wycinać zdania w połowie.

Pełne zdanie brzmi: "Tak jest na komuchów teraz ludzie będą głosować, bo idiotyzm polaków nie zna granic."
Zapewniam cię że "ludzie" to wbrew pozorom nie jest grupa społeczna, tym bardziej wyraźnie wyszczególniona, ale to nie ma znaczenia bo zdanie jest złożone współrzędnie.

Zwracam też uwagę, że "Polaków" powinieneś pisać wielką literą, choćbyś nie wiem jak ich nie lubił.
piromanus (66 punktów)
>Oczywiście zgrywam się, zdaję sobie sprawę że to wynika tylko z twojej nieporadności w posługiwaniu się słowem, a nie z faktycznego przekonania.
Raczej wynika to z twojej nieporadności w posługiwaniu się mózgiem.
>Pełne zdanie brzmi: "Tak jest na komuchów teraz ludzie będą głosować, bo idiotyzm polaków nie zna granic."
>Zapewniam cię że "ludzie" to wbrew pozorom nie jest grupa społeczna,
A ja zapewniam cię, że ludzie którzy głosują na komuchów należą do pewnej grupy społecznej.
>tym bardziej wyraźnie wyszczególniona, ale to nie ma znaczenia bo zdanie jest złożone współrzędnie.
Chciałeś zabłysnąć, ale ci nie wyszło. Jest to zdanie podrzędnie złożone, a głupota wynika z preferencji wyborczych.
>Zwracam też uwagę, że "Polaków" powinieneś pisać wielką literą, choćbyś nie wiem jak ich nie lubił.>
Polaków lubię bardzo, a nawet kocham. Pisałem o komuchach... rozumiesz panie Omnibusie?
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Chciałeś zabłysnąć, ale ci nie wyszło. Jest to zdanie podrzędnie złożone
Nie sądźcie po pozorach. Niektórym się wydaje że wystarczy połączyć dwa dowolne zdania odpowiednim spójnikiem i jedno będzie z drugiego wynikało. Pomiędzy zdaniami składowymi nie zachodzi żadna relacja, są niezależne i samodzielne, po prostu, błędnie użyłeś spójnika.

>..., a głupota wynika z preferencji wyborczych.
Jest dokładnie odwrotnie, to poziom intelektu ma wpływ na preferencje wyborcze.

Niestety, masy niewykształconego pospólstwa nie zmądrzeją od tego że postawią krzyżyk przy nazwiskach tych, którzy wmawiają im że wszyscy inni są zmanipulowani lub są komuchami i agentami itp..

>Polaków lubię bardzo, a nawet kocham. Pisałem o komuchach... rozumiesz panie Omnibusie?
Pisałeś o "polakach" (małą literą), a czy w pisowskiej nowomowie "polak" oznacza "komuch"? Skoro tak twierdzisz. Wybacz, nie jestem biegły w posługiwaniu się tym narzeczem.
lumbago (2520 punktów)
(zablokowany)
>Nie przez Wszystkich lubiany ale dla Wszystkich sensowne argumenty - naczelny Playboya:

Proszę mówić za siebie.
Zarzuty w większości mają charakter tabloidalny, a tekst jest nacechowany emocjonalnie.
Afery, sensacje, gafy, szukanie kozłów ofiarnych. Do tego dobór sformułowań każe przypuszczać że ziarno pisowskiej narracji propagandowej trafiło na podatny grunt.

Jestem przekonany że da się sformułować dość merytorycznych zarzutów, i takie wypada traktować poważnie.

Niektórzy z nas próbują być racjonalistami, a takim wypada próbować podejmować decyzje na podstawie racjonalnych przesłanek, a nie emocji, zawodów i smuteczków. Nie czas na obrażanie się lecz na taktykę i kalkulację, choćby i obarczoną znacznym błędem.

Jeżeli nie zakłocimy politycznego oscylatora, ci sami będą wracali na przemian. Osobiście, na razie kombinuję tak: Kaczyński kolejnej kadencji w opozycji nie przetrzyma, a następnym razem spokojnie i bez presji zajmiemy się Tuskiem.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365