 |
Wybory na Ukrainie z 2014 r. Przeczytajmy to jeszcze raz. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-03-2022 13:21 | Arminius (25555 punktów) | Wybory na Ukrainie z 2014 r. Przeczytajmy to jeszcze raz. 0 na 2 | W 2014 roku przy okazji wyborów na Ukrainie, kiedy to - podobnie jak dzisiaj Putin i proputinowscy trolle wyciągali straszak banderyzmu - pisałem jak poniżej: > "Przeliczono dotychczas 2/3 głosów, które oddano w niedzielnych wyborach parlamentarnych na >Ukrainie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż partie skrajnie prawicowe zostały - w świetle >dotychczasowych wyników - wyeliminowane, nie przekroczywszy wymaganego progu 5 %. Nawiązująca >do tradycji banderowskich "Swoboda" otrzymała 4.7 %, jeszcze bardziej prawicowy "Prawy Sektor >" otrzmał 1.87 % głosów. Wycięta została także Komunistyczna Partia Ukrainy - otrzymawszy 3.95 >% głosów. Już teraz widać, iż nawet przy skrajnie optymistycznym dla tychże partii wariancie >przekroczenia pięcioprocentowego progu (po przeliczeniu wszystkich głosów) - odgrywać one będą >co najwyżej rolę marginalną na ukraińskiej scenie politycznej.> Warto ów fakt mocno podkreslić, gdyż moskiewska propaganda, jak również liczne grono jej >polskich poputczików - nieustannie podkręcała ( i nadal to robi ) bęben ukraińskiego >nacjonalizmu, banderyzmu i nazizmu. Fakty i liczby świadczą same za siebie i są tak wymowne, >iż nie wymagają dalszego komentarza."Niejaki zaś Appenzeller emitował na częstotliwości putinowskiej jak poniżej: > "Liczni przedstawiciele prawosektorowców, mówiąc ogólnie, weszli do parlamentu indywidualnie >lub z list tych tzw. demokratycznych ugrupowań. Do Werchownej Rady Ukrainy wybrany został syn >ostatniego dowódcy UPA ,> Jurij Szuchewycz, bohater Ukrainy cieszący się wielkim poparciem, co jeszcze niedawno chciał >odbierać Polsce część terytorium. Lider "Prawego Sektora", Dmytro Jarosz z prawie 30% >poparciem, rzecznik tej "demokratycznej" formacji, Borysław Bereza z podobnym poparciem >również będzie deputowanym. Wielu nacjonalistów startowało z list Jaceniuka, Poroszenki czy >Tymoszenko. Krótko mówiąc, grono wielbicieli Endlösung wołyńskiego nie będzie aż tak skromne. >W końcu i Poroszenko ustanowił święto narodowe dla uhonorowania banderowców. Wydaje się, >Arminiusie, że Twoja radość jest lekko przedwczesna, a pogarda dla uważających inaczej niż Ty >("poputczików") niezbyt apetyczna. Proponuję analizy polityczne bez uczuć, na rozum wyłącznie."www.racjonalista.pl/forum.php/s,640040 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. Jeszcze nikt nie odpowiedział na ten wątek
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|