Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ożywienie dziś organizmu z epoki dinozaurów - udane

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
07-03-2021 22:25MaxGolonko3 (3459 punktów)Ożywienie dziś organizmu z epoki dinozaurów - udane
Budzisz się po 100 milionach lat.

Wbrew typowym scenariuszom, znanym współczesnej młodzieży astro-zakręconej,
to nie sytuacja astronauty, który przeleciał swoją rakietą bardzo blisko czarnej dziury
i podczas jej pół-orbitowania uciął sobie drzemkę.

Naukowcy obudzili bakterie z czasów dinozaurów.

'W 2010 roku japońska ekspedycja naukowa wybrała się do Wiru Południowopacyficznego (South Pacyfic Gyre),
czyli miejsca powszechnie uważanego za jedno z najbardziej pozbawionych życia na Ziemi.
Tutejsze wody są niemal puste, o czym świadczy fakt, że 1 metr osadów tworzy się przez... milion lat.
Tak mała liczba organizmów żywych w tym regionie jest efektem działania prądów oceanicznych,
za których pośrednictwem dociera tu bardzo mało pożywienia.
Badaczom udało się pobrać próbki dna sięgającego 6000 metrów pod powierzchnią.
Rdzeń o długości 100 metrów zawierał osady gromadzone przez 100 mln lat.
Okazało się, że po podaniu pożywienia, bakterie wybudziły się z trwającego miliony lat uśpienia.
Niedługo potem zaczęły się bardzo powoli mnożyć i w ciągu 5 dni dwukrotnie zwiększyły swoją liczbę
(bakteriom E.coli w warunkach laboratoryjnych potrzeba na to 20 minut).'

tech.wp.pl(*)w-dinozaurow-6615526420593216a

p.s.
Nauka odkryła że seks analny powoduje czasem raka odbytu.
Ksiądz jako przełożony, czasem nawet nauczyciel religii w szkole nadużywa stanowiska jeśli uwodzi ministranta i w końcu nakłania go do biernego seksu analnego.
Zarazem powoduje czasem chorobę.

Dlatego normą w normalnym państwie powinno być odseparowanie księży od dzieci na wiele, wiele metrów.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

haish (2905 punktów)
>Budzisz się po 100 milionach lat.
>Wbrew typowym scenariuszom, znanym współczesnej młodzieży astro-zakręconej,
>to nie sytuacja astronauty, który przeleciał swoją rakietą bardzo blisko czarnej dziury
>i podczas jej pół-orbitowania uciął sobie drzemkę.
>Naukowcy obudzili bakterie z czasów dinozaurów.
>'W 2010 roku japońska ekspedycja naukowa wybrała się do Wiru Południowopacyficznego (South Pacyfic
>Gyre),
>czyli miejsca powszechnie uważanego za jedno z najbardziej pozbawionych życia na Ziemi.
>Tutejsze wody są niemal puste, o czym świadczy fakt, że 1 metr osadów tworzy się przez... milion
>lat.
>Tak mała liczba organizmów żywych w tym regionie jest efektem działania prądów oceanicznych,
>za których pośrednictwem dociera tu bardzo mało pożywienia.
>Badaczom udało się pobrać próbki dna sięgającego 6000 metrów pod powierzchnią.
>Rdzeń o długości 100 metrów zawierał osady gromadzone przez 100 mln lat.
>Okazało się, że po podaniu pożywienia, bakterie wybudziły się z trwającego miliony lat uśpienia.
>Niedługo potem zaczęły się bardzo powoli mnożyć i w ciągu 5 dni dwukrotnie zwiększyły swoją liczbę
>(bakteriom E.coli w warunkach laboratoryjnych potrzeba na to 20 minut).'
>tech.wp.pl(*)w-dinozaurow-6615526420593216a

Są jeszcze inne dziedziny nauki które badają inne obszary wiedzy. Często bywa tak, że
eksperci i specjaliści z różnych dziedzin nie uwzględniają osiągnięć kolegów zajmujących się innymi dziedzinami kolegów również jak oni naukowców. Czy biolodzy uwzględnili, że 100 mln lat to dość długi okres jeśli porównuje się długość życia poszczególnych organizmów? Istnieje też nauka zwana geologią. W ramach geologii istnieją różne hipotezy i teorie - np. dryf kontynentów - eo.wikipedia.org/wiki/Kontinenta_drivo
v/s "Rdzeń o długości 100 metrów zawierał osady gromadzone przez 100 mln lat."


MaxGolonko3 (3459 punktów)
Teoria dryfu kontynentów (albo "wielkich kier litosfery"), teoria ewolucji są "teorią" tylko z nazwy, podobnie jak teoria heliocentryczna, czy teoria względności.

Prawdziwość tych "teorii" została udowodniona po milionkroć, natomiast nie istnieją żadne dowody na ich nieprawdziwość.

Jeżeli ktoś usilnie twierdzi, że teoria ewolucji (a ta wspiera się czasem na geologii) jest nieprawdziwa, to sugeruje, że ci wszyscy biolodzy, paleontolodzy, genetycy, geolodzy, itp od czasu Darwina to banda idiotów nie znających się na swojej robocie i kręcących ten wszechświatowy spisek od 150 lat...

Bardzo odważne stwierdzenie w rodzaju "Ja wiem lepiej bo obejrzałem filmik na jutjiub i wiem że to jest ściema.


Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365