Racjonalista - Strona głównaDo treści
medytacja

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
19-07-2022 17:49okragly (21676 punktów)medytacja
medytacja zamiast religii Gdyby każdego dzieciaka nauczyć medytacji, relaksacji, i ją praktykować 3 godz w tygodniu przez 12 lat, w ciągu jednego pokolenia przybliżylibyśmy się o 200 lat do nowegoraju, to bylby skok do innej cywilizacji

własnie, w nic nie wierze, to może nauczę się medytować i mnie wciągnie tak, że wyciągnie za uszy z tego bagna, liberalnego lez padołu
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>medytacja zamiast religii

Wyobraź sobie żołnierzy medytujących przed walką. Wydaje się, że mogliby wtedy spokojniej pociągać za cyngle przez co lepiej trafiać ale czy to nie wpłynie na ich motywację do zabijania wroga?

Kiedyś religia ludzi uspokajała a msza miała charakter medytacji. Teraz religie są ośmieszane a ich wyznawcy demonizowani.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-07-2022 18:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>medytacja zamiast religii
>Wyobraź sobie żołnierzy medytujących przed walką. Wydaje się, że mogliby wtedy spokojniej pociągać za cyngle przez co lepiej trafiać ale czy to nie wpłynie na ich motywację do zabijania wroga?
żołnierzy uczą różnych technik medytacji, tak jak i sportowców, Małysz też coś odprawial przed każdym skokiem
>Kiedyś religia ludzi uspokajała a msza miała charakter medytacji. Teraz religie są ośmieszane a ich wyznawcy demonizowani.
uspokojeniem jest wspólne spotkanie (wspolnota), odprawianie razem rytuałów, taką medytacją jest odmawianie różańca albo śpiew gregorianski www.youtube.com/watch?v=wMGSgsOUKtc&t=2629s jak sie osobiście bierze w nim udzial
qwery (2864 punktów)
>medytacja zamiast religii Gdyby każdego dzieciaka nauczyć medytacji, relaksacji, i ją praktykować 3
>godz w tygodniu przez 12 lat, w ciągu jednego pokolenia przybliżylibyśmy się o 200 lat do
>nowegoraju, to bylby skok do innej cywilizacji

>własnie, w nic nie wierze, to może nauczę się medytować i mnie wciągnie tak, że wyciągnie za uszy z
>tego bagna, liberalnego lez padołu


Skąd u ciebie sie bierze ta pewnosc, w tym wypadku co do skutku? Skad wiesz ze tak by wlaśnie bylo? Ze zagłebienie sie w myslach dalo by taki efekt?
Jak na kogos kto w nic nie wierzy to masz w sobie calkiem sporo wiary
20-07-2022 18:46 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>medytacja zamiast religii Gdyby każdego dzieciaka nauczyć medytacji, relaksacji, i ją praktykować 3
>>godz w tygodniu przez 12 lat, w ciągu jednego pokolenia przybliżylibyśmy się o 200 lat do
>>nowegoraju, to bylby skok do innej cywilizacji
>>własnie, w nic nie wierze, to może nauczę się medytować i mnie wciągnie tak, że wyciągnie za uszy z
>>tego bagna, liberalnego lez padołu
>Skąd u ciebie sie bierze ta pewnosc, w tym wypadku co do skutku? Skad wiesz ze tak by wlaśnie bylo? Ze zagłebienie sie w myslach dalo by taki efekt?
Postep jest dokonywany metoda prób i błędów, czemu nie ma prób społecznych? tylko o to mi chodzi, czemu nie mamy prób spolecznych w tym stworzenia np wioski chrześcijańskiej, albo racjonalnej. albo raju Czemu my racjonaliści nie damy przyklad i nie stworzymy coś racjonalnego, cokolwiek, żeby dać przyklad tym katolikom, w jakim zacofaniu żyją. Aby wyprodukować dzisiejsze auto, samolot, komputer, wykonano miliony prób, tak dziala tez ewolucja, metodą prób i blędów gdzie 99% to bledy

>Jak na kogos kto w nic nie wierzy to masz w sobie calkiem sporo wiary
wiara to pragmatyzm, ludzie zyją dłużej, są szczęśliwi, zdrowsi, mają więcej dzieci
ja to racjonalizm to determinizm, to brak magi, wiary, poczucie braku sensu, dlatego chcę wierzyć, ale w co?
qwery (2864 punktów)
>>>medytacja zamiast religii Gdyby każdego dzieciaka nauczyć medytacji, relaksacji, i ją praktykować 3
>>>godz w tygodniu przez 12 lat, w ciągu jednego pokolenia przybliżylibyśmy się o 200 lat do
>>>nowegoraju, to bylby skok do innej cywilizacji
>>>własnie, w nic nie wierze, to może nauczę się medytować i mnie wciągnie tak, że wyciągnie za uszy z
>>>tego bagna, liberalnego lez padołu
>>Skąd u ciebie sie bierze ta pewnosc, w tym wypadku co do skutku? Skad wiesz ze tak by wlaśnie bylo? Ze zagłebienie sie w myslach dalo by taki efekt?
>Postep jest dokonywany metoda prób i błędów, czemu nie ma prób społecznych? tylko o to mi chodzi, czemu nie mamy prób spolecznych w tym stworzenia np wioski chrześcijańskiej, albo racjonalnej. albo raju Czemu my racjonaliści nie damy przyklad i nie stworzymy coś racjonalnego, cokolwiek, żeby dać przyklad tym katolikom, w jakim zacofaniu żyją. Aby wyprodukować dzisiejsze auto, samolot, komputer, wykonano miliony prób, tak dziala tez ewolucja, metodą prób i blędów gdzie 99% to bledy

Takich sztucznych prob mam wrazenie bylo calkiem sporo w komuniźmie czy roznych sektach, komunach, kibucach. G.,.. z tego wyszlo. Zato jedna wielka proba odbywa sie w spolecznosci, wszystko ewoluluje i sie z soba sciera i zostaje cos w miare wydajne, w idealnym swiecie zostawalo by najlepsze ale "przypadek" rozne rzeczy powoduje.

>>Jak na kogos kto w nic nie wierzy to masz w sobie calkiem sporo wiary
>wiara to pragmatyzm, ludzie zyją dłużej, są szczęśliwi, zdrowsi, mają więcej dzieci

rozumiesz sam siebie? Wiara to wiara, a pragmatyzm nie polegana wierze tylko na jej braku.

>ja to racjonalizm to determinizm, to brak magi, wiary, poczucie braku sensu, dlatego chcę wierzyć, ale w co?

Sensubto nie ma tak z gory, samemu musimy go sobie wymyslec. Moim zdaniem im bardziej zgodny on jest z dotychczasowa droga ewolucji tym wieksze prawdopodobienstwo ze na koniec naszej drogi nie dokonamy konstatacji typu "k... zmarnowalem zyciena bzdury". Nonale jak kto tam sobie chce
20-07-2022 21:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>medytacja zamiast religii Gdyby każdego dzieciaka nauczyć medytacji, relaksacji, i ją praktykować 3
>>>>godz w tygodniu przez 12 lat, w ciągu jednego pokolenia przybliżylibyśmy się o 200 lat do
>>>>nowegoraju, to bylby skok do innej cywilizacji
>>>>własnie, w nic nie wierze, to może nauczę się medytować i mnie wciągnie tak, że wyciągnie za uszy z
>>>>tego bagna, liberalnego lez padołu
>>>Skąd u ciebie sie bierze ta pewnosc, w tym wypadku co do skutku? Skad wiesz ze tak by wlaśnie bylo? Ze zagłebienie sie w myslach dalo by taki efekt?
>>Postep jest dokonywany metoda prób i błędów, czemu nie ma prób społecznych? tylko o to mi chodzi, czemu nie mamy prób spolecznych w tym stworzenia np wioski chrześcijańskiej, albo racjonalnej. albo raju Czemu my racjonaliści nie damy przyklad i nie stworzymy coś racjonalnego, cokolwiek, żeby dać przyklad tym katolikom, w jakim zacofaniu żyją. Aby wyprodukować dzisiejsze auto, samolot, komputer, wykonano miliony prób, tak dziala tez ewolucja, metodą prób i blędów gdzie 99% to bledy
>Takich sztucznych prob mam wrazenie bylo calkiem sporo w komuniźmie
komunizm był formowany odgórnie i w warunkach agresji sąsiadów, nawet Polska pod wodza Piłsudskiego wyruszyła na wschód, a jak wiesz każda sadzonka, dziecko nie wytrzyma agresji nawet slimaków, zjedza zywcem nowo narodzoną ideologię

>czy roznych sektach,
religijne, zapatrzone 2000 lat do tyłu

>komunach,
komuny są niszczone

>kibucach.
tak, tam mieli opiekę, warunki do rozwoju i dali owoce, ale propaganda tamtejszych patoelit (indywidualizm, wolność, zysk) zniechecila mlodych. W PRL-u dla mlodych mieć auto, sztruksy było wiekszą wartoscią niz mieszkania, praca, bezpieczenstwa dla rodziny, dzieci, popłyneliśmy na pasku USA, jak psy (libki niedorozwojki)

>G.,.. z tego wyszlo.
bo nie wolno zwalczać (patoelity niszczio wszystko co nowe bo nie lubią konkurencji) a opiekować się jak noworodkiem

>>>Jak na kogos kto w nic nie wierzy to masz w sobie calkiem sporo wiary
>>wiara to pragmatyzm, ludzie zyją dłużej, są szczęśliwi, zdrowsi, mają więcej dzieci
>rozumiesz sam siebie? Wiara to wiara, a pragmatyzm nie polegana wierze tylko na jej braku.
wiara to Darwin, Amisze mnożą się jak króliki tak jak i religijni Żydzi, to jest pragmatyzm. Oni osiągną sukces, my racjonaliści wymieramy

>>ja to racjonalizm to determinizm, to brak magi, wiary, poczucie braku sensu, dlatego chcę wierzyć, ale w co?
>Sensubto nie ma tak z gory, samemu musimy go sobie wymyslec.
dlatego dzialajmy, metodą prób i błędów coś wyprodukujmy

>Moim zdaniem im bardziej zgodny on jest z dotychczasowa droga ewolucji tym wieksze prawdopodobienstwo ze na koniec naszej drogi nie dokonamy konstatacji typu "k... zmarnowalem zyciena bzdury". Nonale jak kto tam sobie chce
dlatego powinniśmy oprzeć na Jezusie, tak jak i chrześcijaństwo oparło się o Egipt, Grecje.
qwery (2864 punktów)

>>rozumiesz sam siebie? Wiara to wiara, a pragmatyzm nie polegana wierze tylko na jej braku.
>wiara to Darwin, Amisze mnożą się jak króliki tak jak i religijni Żydzi, to jest pragmatyzm. Oni osiągną sukces, my racjonaliści wymieramy
>>>ja to racjonalizm to determinizm, to brak magi, wiary, poczucie braku sensu, dlatego chcę wierzyć, ale w co?

A jeszcze bardziej mnoża sie w afryce, i co im.z tego, jak przyjdzie condo czego to pierwsi wyginą.

>>Sensubto nie ma tak z gory, samemu musimy go sobie wymyslec.
>dlatego dzialajmy, metodą prób i błędów coś wyprodukujmy
>>Moim zdaniem im bardziej zgodny on jest z dotychczasowa droga ewolucji tym wieksze prawdopodobienstwo ze na koniec naszej drogi nie dokonamy konstatacji typu "k... zmarnowalem zyciena bzdury". Nonale jak kto tam sobie chce
>dlatego powinniśmy oprzeć na Jezusie, tak jak i chrześcijaństwo oparło się o Egipt, Grecje.

Niby czemu na jezusie? ja sie opieram na teori gier.
21-07-2022 09:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>rozumiesz sam siebie? Wiara to wiara, a pragmatyzm nie polegana wierze tylko na jej braku.
>>wiara to Darwin, Amisze mnożą się jak króliki tak jak i religijni Żydzi, to jest pragmatyzm. Oni osiągną sukces, my racjonaliści wymieramy
>>>>ja to racjonalizm to determinizm, to brak magi, wiary, poczucie braku sensu, dlatego chcę wierzyć, ale w co?
>A jeszcze bardziej mnoża sie w afryce, i co im.z tego, jak przyjdzie condo czego to pierwsi wyginą.
w raju też się słabo mnozyli, bardzo słabo, wtedy szło w jakość. U nas mimo że slabo sie rozmnażamy nie widac jakości, coraz wiecej dzieci choruje psychicznie, cierpią bo trujemy ich liberalizmem- indywidualizmem, wolnością, zyskiem

>>>Sensubto nie ma tak z gory, samemu musimy go sobie wymyslec.
>>dlatego dzialajmy, metodą prób i błędów coś wyprodukujmy
>>>Moim zdaniem im bardziej zgodny on jest z dotychczasowa droga ewolucji tym wieksze prawdopodobienstwo ze na koniec naszej drogi nie dokonamy konstatacji typu "k... zmarnowalem zyciena bzdury". Nonale jak kto tam sobie chce
>>dlatego powinniśmy oprzeć na Jezusie, tak jak i chrześcijaństwo oparło się o Egipt, Grecje.
>Niby czemu na jezusie? ja sie opieram na teori gier.
to tylko propozycja
www.youtube.com/watch?v=1b7kHKvtD_Y&t=2215s
gdzie Piotr Augustyniak opowiada o postaci jaką według jego poszukiwań był Jezus Niechrystus. Które fragmenty ewangelii mogą sugerować jego faktyczne słowa? autor zapraszam na ciekawą rozmowę o Jezusie, wierze, kościele, religii i szukaniu Boga.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365