Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy mamy ukrywać fakty o życiu wielkich Polaków?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
30-10-2022 09:23MaxGolonko3 (3459 punktów)Czy mamy ukrywać fakty o życiu wielkich Polaków?
Grafika (miejsce pracy tego osobnika):

bi.im-g.pl/im/04/b5/1b/z29055492IDR.jpg

Kolejny ksiądz, który udowodnił swoim życiem, że księża to grupa zawodowa w której jest najwięcej ateistów.
***
Duży artykuł o prywatnym życiu Mikołaja Kopernika.
Wynika z niego, że gdy upewnił się, że jego teoria jest słuszna, w roku 1525, to był w tak wielkiej euforii, że dlatego mogło go ponieść,
tym bardziej, że jego gosposia była wtedy bardzo młodą - jak na gosposię - osobą, a nawet 20 lat później uznana została za niebezpiecznie pociągającą.
Gdy po śmierci Kopernika chciała bowiem przyjechać z Gdańska by załatwić pewne sprawy majątkowe, to rozważano nie wpuszczenie jej do miasta,
bo może zawrócić w głowie kolejnym, wysoko postawionym duchownym.

"Dzięki wojnie na donosy wiemy, że rozpustnych kanoników było we Fromborku trzech - Sculteti, Kopernik i Niederhoff. Wszyscy trzej powiązani z układem gdańskim. Z Gdańskiem były też związane ich kochanki."

Znacznie wcześniej było raz tak:
"Dantyszek potraktował jednak Kopernika lepiej od rodzonego wuja.
Ze wszystkich dostępnych mu sposobów na wywieranie nacisku wybrał stosunkowo najłagodniejszy.
Zwrócił się z prośbą do liderów dawnego układu gdańskiego, teraz rozbitego i bezzębnego, ale nadal spojonego przez przyjaźń i pokrewieństwo, do Reicha i Giesego,
żeby ci jakoś po swojemu wytłumaczyli doktorowi Mikołajowi, że celibat jego też obowiązuje."

weekend.ga(*)m-byla-kochanka-kopernika.html

Dobrze, że ja nie pracuję już na uczelni, bo jeszcze bym coś odkrył i ... nieszczęście gotowe!

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365