Racjonalista - Strona głównaDo treści
Antypody przejmują loty kosmiczne

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
27-06-2022 23:22MaxGolonko3 (3459 punktów)Antypody przejmują loty kosmiczne
Grafika:
pbs.twimg.(*)BQEU?format=jpg&name=4096x4096

Powrót NASA na Księżyc zaczyna się od uruchomienia 55-funtowego CubeSata wielkości mikrofalówki.

CAPSTONE jest niezwykły dla NASA na kilka sposobów.
Po pierwsze, znajduje się na wyrzutni nie na Florydzie, ale w Nowej Zelandii.
Po drugie, NASA nie zaprojektowała ani nie zbudowała CAPSTONE, ani nie będzie go obsługiwać.
Agencja nie jest nawet jej właścicielem.
CAPSTONE należy do Advanced Space, firmy zatrudniającej 45 pracowników na obrzeżach Denver.

Gromadzone dane pomogą planistom księżycowej stacji kosmicznej znanej jako Gateway (brama),
być może przesiadkowej - podczas lotów na Księżyc lub na Marsa.

www.nytime(*)nasa-capstone-moon-launch.html
Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
Grafika:
pbs.twimg.(*)XoAA9YYy?format=jpg&name=large

NASA pierwszy raz skorzystała z australijskiego komercyjnego portu kosmicznego wystrzeliwując rakietę.

W ostatnim czasie Australia zintensyfikowała swoje wysiłki dotyczące kosmosu,
wzmacniając agencję skupioną na przeciwdziałaniu rosyjskim i chińskim ambicjom w kosmosie.
Centrum Kosmiczne w Arnhem jest pierwszym i jedynym na świecie komercyjnym centrum startów, działającym w rejonie równikowym.

Życie tej rakiety w kosmosie było akurat krótkie. 13-metrowy pocisk spadł z powrotem na Ziemię po planowanych 15 minutach.

Jednak dane zebrane w tym czasie przez kamerę rentgenowską misji pomogą w wyjaśnieniu tajemnic Alpha Centauri A i B,
najbliższego Ziemi układu podwójnego gwiazd, który znajduje się zaledwie 4.3 roku świetlnego od Krakowa, Warszawy, Paryża.

www.bbc.com/news/world-australia-61947195
Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365