Racjonalista - Strona głównaDo treści
zadanie z wf-u

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
14-06-2021 20:26alsor (3283 punktów)zadanie z wf-u
Podczas wykonywania zwyczajnych przysiadów wykonujemy pracę:
W = mgh, biorąc m = 100kg, g = 10m/s2 i wysokość podniesienia h = 1m
oraz czas przysiadu 1s, otrzymamy tu moc, jaką wydatkuje człowiek:

P = 1000 W
całkiem sporo.

A teraz wariant ćwiczenia dla supermanów - przysiady z wyskokiem!

Zakładamy że wyskok z pełnego przysiadu ma być minimum na wysokość 20cm,
(w praktyce ma być maksymalny jaki dajemy radę - z 30cm dla młodych, starsi mniej).

Obliczyć jaką moc wydatkujemy w trakcie wyskoku z pełnego przysiadu na wysokość 20cm.

PS. obstawiam że każdy grubasek po takim ćwiczeniu schudnie po tygodniu z 5kg
- 50 wyskoków dziennie wystarczy i będziesz chudziutki jak... Arnold!

Aha, podczas wyskoku ręce wyrzucamy w górę - szeroko, co klatę rozciąga przy okazji.
Całość robimy na pełnych stopach - nie na palcach, pięty mają dotykać podłogi!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rowerex (859 punktów)
>P = 1000 W
>całkiem sporo.

1000J = 0,239005736 kcal - panuje opinia o zapotrzebowaniu rzędu 2000kcal dziennie dla przeciętnego Homo Sapiens - sprawność energetyczna ciała przy przysiadach jest tu nieznana. Ile trzeba przysiadów by wydatkować 500kcal?

I chyba nie sugerujesz, że po wytrenowaniu przysiadów pojedziesz na rowerze przez pół godziny z mocą 1000W?
alsor (3283 punktów)
>>P = 1000 W
>>całkiem sporo.
>1000J = 0,239005736 kcal - panuje opinia o zapotrzebowaniu rzędu 2000kcal dziennie dla przeciętnego Homo Sapiens - sprawność energetyczna ciała przy przysiadach jest tu nieznana. Ile trzeba przysiadów by wydatkować 500kcal?

z 2000 chyba.
coś jak wejść na górę o wysokości 2000m.

>I chyba nie sugerujesz, że po wytrenowaniu przysiadów pojedziesz na rowerze przez pół godziny z mocą 1000W?

Mówię o wyskokach z przysiadu.
najcięższe ćwiczenia - moc z 5000W chyba, czyli 5 razy więcej od przysiadu.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365