 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-07-2022 15:26 | romaro (25211 punktów) | Hotel na uchodźctwie | Polski rząd dokonał zakupu Hotelu Schwanen w szwajcarskim Rapperswilu, planowany koszt inwestycji to co najmniej 120 mln złotych. Na remont nieruchomości pójdą kolejne dziesiątki milionów. Po co tak gigantyczny wydatek? Dla samych pól golfowych dla działaczy PiS? A może PiSowcy szykują siedzibę rządu na uchodźstwie? oko.press/rzad-pis-kupil-w-szwajcarii-zabytkowy-hotel-za-co-najmniej-120-mln-zl/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | DyktaFon (9281 punktów) | > Polski rząd dokonał zakupu Hotelu Schwanen w szwajcarskim Rapperswilu, planowany koszt inwestycji> to co najmniej 120 mln złotych. Na remont nieruchomości pójdą kolejne dziesiątki milionów. Po co tak> gigantyczny wydatek? Dla samych pól golfowych dla działaczy PiS?> A może PiSowcy szykują siedzibę rządu na uchodźstwie?> oko.press/rzad-pis-kupil-w-szwajcarii-zabytkowy-hotel-za-co-najmniej-120-mln-zl/Przecież wszyscy zawodzą, że stopa inwestycji w Polsce spada... No więc rząd ratuje sytuację. Trudno mieć o to do niego pretensje... Ja bym nawet, na ich miejscu, kupił droższy hotel albo za ten zaproponował 2x wyższą kwotę właścicielowi  PS. Z definicji inwestycji: jest to wydanie pieniędzy na coś (zainwestowanie), co z czasem powinno przynieść zyski. "Inwestowanie" rządu raczej trudno nazywać inwestowaniem. Jest to czystej wody konsumpcja. ...ale oczywiście wydanie czyichś pieniędzy na własne korzyści (czyli rządzących) jest to jakiś sprytny model inwestycji z punktu widzenia rządzących. Więc ostatecznie pisanie o "inwestycji" się obroniło
|
|
| Elasp (6859 punktów) | > Polski rząd dokonał zakupu Hotelu Schwanen w szwajcarskim Rapperswilu, planowany koszt inwestycji> to co najmniej 120 mln złotych. Na remont nieruchomości pójdą kolejne dziesiątki milionów. Po co tak> gigantyczny wydatek? Dla samych pól golfowych dla działaczy PiS?> A może PiSowcy szykują siedzibę rządu na uchodźstwie?> oko.press/rzad-pis-kupil-w-szwajcarii-zabytkowy-hotel-za-co-najmniej-120-mln-zl/Tu jest wyjaśnienie: www.gov.pl(*)z-oddzial-instytutu-pileckiego "Umowa zakupu kompleksu Schwanen umożliwia kontynuację działalności Muzeum Polskiego w Rapperswilu, które z końcem czerwca musiało opuścić mury raperswilskiego zamku. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. To właśnie w Schwanen, znajdującym się nad Jeziorem Zurychskim, w bezpośredniej bliskości (ok. 150 m) rapperswilskiego zamku, w 1870 roku dokonano uroczystego odczytania i podpisania aktu fundacyjnego Muzeum Polskiego, którego siedzibą na wiele lat stał się rapperswilski zamek. Hotel był wówczas centrum życia towarzyskiego miasta oraz miejscem spotkań mieszkających w Szwajcarii Polaków. Tu organizowano liczne polskie uroczystości patriotyczne. Tu także odbywały się regularne spotkania ówczesnych władz Muzeum Polskiego. Miejsce to jest więc bezsprzecznie silnie związane z polską historią."
|
|
 | 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | > >Polski rząd dokonał zakupu Hotelu Schwanen w szwajcarskim Rapperswilu, planowany koszt inwestycji> >to co najmniej 120 mln złotych. Na remont nieruchomości pójdą kolejne dziesiątki milionów. Po co tak> >gigantyczny wydatek? Dla samych pól golfowych dla działaczy PiS?> >A może PiSowcy szykują siedzibę rządu na uchodźstwie?> >oko.press/rzad-pis-kupil-w-szwajcarii-zabytkowy-hotel-za-co-najmniej-120-mln-zl/> Tu jest wyjaśnienie:> www.gov.pl(*)z-oddzial-instytutu-pileckiego> "Umowa zakupu kompleksu Schwanen umożliwia kontynuację działalności Muzeum Polskiego w Rapperswilu, które z końcem czerwca musiało opuścić mury raperswilskiego zamku. Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. To właśnie w Schwanen, znajdującym się nad Jeziorem Zurychskim, w bezpośredniej bliskości (ok. 150 m) rapperswilskiego zamku, w 1870 roku dokonano uroczystego odczytania i podpisania aktu fundacyjnego Muzeum Polskiego, którego siedzibą na wiele lat stał się rapperswilski zamek. Hotel był wówczas centrum życia towarzyskiego miasta oraz miejscem spotkań mieszkających w Szwajcarii Polaków. Tu organizowano liczne polskie uroczystości patriotyczne. Tu także odbywały się regularne spotkania ówczesnych władz Muzeum Polskiego. Miejsce to jest więc bezsprzecznie silnie związane z polską historią."Tyle tylko Elaspie nie jest wiarygodne Polskie Muzeum na szwajcarskiej ziemi. Tam nie sięgały nigdy granice państwa polskiego. Muzeum polskie w obecnej postaci, jak potwierdza artykuł był miejscem spotkań mieszkających tu Polaków, których pewnie jest kilka dziesiątek w tej Szwajcarii(to kpina). A czy silnie to miejsce było związane z polską historią? Bardzo wątpię. Nie było żadnej wzmianki w żadnej książce do historii w szkole o sile wiązania z kulturą polską. Powstaje więc muzeum-hotel pewnie do remontu kapitalnego, w którym Gliński z ferajną będą spędzać sobie weekendy. Bo żadnych pamiątek historycznych to muzeum nie ma, no chyba puste flaszki po balangach. Glińskiemu po aferze z obrazami już nie wierzę. Ty możesz jak chcesz. Mnie się nie chce. To nie jedyny niewytłumaczalny przekręt Glińskiego. Odpowiedz sobie uczciwie Elasp. Czy Rzeczpospolitej Polskiej to manifestowanie polskości w Szwajcarii leży w wątpliwym interesie naszego pastwa? Czy może w interesie Glińskiego występującego może jako mecenas Potockich czy Radziwiłłów? Młodzież polska nie będzie tego muzeum odwiedzała.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
|  | -1 na 1 | Elasp (6859 punktów) |
> Tyle tylko Elaspie nie jest wiarygodne Polskie Muzeum na szwajcarskiej ziemi. Tam nie sięgały nigdy granice państwa polskiego. Muzeum polskie w obecnej postaci, jak potwierdza artykuł był miejscem spotkań mieszkających tu Polaków, których pewnie jest kilka dziesiątek w tej Szwajcarii(to kpina). A czy silnie to miejsce było związane z polską historią? Bardzo wątpię.pl.wikipedia.org/wiki/Muzeum_Polskie_w_Rapperswilu> Nie było żadnej wzmianki w żadnej książce do historii w szkole o sile wiązania z kulturą polską. Powstaje więc muzeum-hotel pewnie do remontu kapitalnego, w którym Gliński z ferajną będą spędzać sobie weekendy. Bo żadnych pamiątek historycznych to muzeum nie ma, no chyba puste flaszki po balangach. Glińskiemu po aferze z obrazami już nie wierzę. Ty możesz jak chcesz. Mnie się nie chce.> To nie jedyny niewytłumaczalny przekręt Glińskiego. Odpowiedz sobie uczciwie Elasp. Czy Rzeczpospolitej Polskiej to manifestowanie polskości w Szwajcarii leży w wątpliwym interesie naszego pastwa? Czy może w interesie Glińskiego występującego może jako mecenas Potockich czy Radziwiłłów? Młodzież polska nie będzie tego muzeum odwiedzała. Szczerze mówiąc zupełnie nie przekonuje mnie argument, że jeżeli coś leży w Szwajcarii, to nie będzie służyć Polsce. Lokalizacja w Szwajcarii jest bardzo dobra, można tam coś skądinąd składować np. na wypadek wojny.
|
|
| |  | | szarley (54913 punktów) | > Szczerze mówiąc zupełnie nie przekonuje mnie argument, że jeżeli coś leży w Szwajcarii, to nie będzie służyć Polsce. Lokalizacja w Szwajcarii jest bardzo dobra, można tam coś skądinąd składować np. na wypadek wojny.
Zupełnie słusznie. Najcenniejsze zbiory powinny być zabezpieczone przed ewentualną wojną (Polacy powinni o tym wiedzieć najlepiej) ale też pożarem, włamaniem, czy terrorystycznym atakiem
Przyjrzyjmy się, jak to jest w Polsce (tylko proszę nie mieszać do tego polityki, bo ta głupota jest apolityczna od sanacji przez komunę po PiS)
W Warszawie, w jednym z najbardziej dostępnych komunikacyjnie miejsc w Polsce mieści się.... magazyn dzieł sztuki z niewielką ilością sal wystawowych. Nazywa się szumnie Muzeum narodowe.
Większa część muzeum jest stale zamknięta dla zwiedzających bo są w nim magazyny. Ja rozumiem, że celem muzeum jest gromadzenie i eksponowanie dóbr, ale gromadzić je można w miejscu gdzie są bezpieczniejsze np w przypadku nalotu, a w Alejach Jerozolimskich niemal tuż obok największego dworca w Polsce wszystkie sale powinny zawierać ekspozycje. Nie ma miejsca z powodu przepełnionych magazynów? To przenieść magazyny do Picidołka. Tam prawdopodobieństwo nalotów jest mniejsze
Dodatkowy przytyk w stronę muzealników: w Muzeum narodowym są eksponowane XVIII - wieczne obrazy Warszawy, a w Łazienkach.. uprzęże
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | | Elasp (6859 punktów) |
>Zupełnie słusznie. Najcenniejsze zbiory powinny być zabezpieczone przed ewentualną wojną (Polacy powinni o tym wiedzieć najlepiej) ale też pożarem, włamaniem, czy terrorystycznym atakiem >Przyjrzyjmy się, jak to jest w Polsce (tylko proszę nie mieszać do tego polityki, bo ta głupota jest apolityczna od sanacji przez komunę po PiS)
>W Warszawie, w jednym z najbardziej dostępnych komunikacyjnie miejsc w Polsce mieści się.... magazyn dzieł sztuki z niewielką ilością sal wystawowych. Nazywa się szumnie Muzeum narodowe. >Większa część muzeum jest stale zamknięta dla zwiedzających bo są w nim magazyny. Ja rozumiem, że celem muzeum jest gromadzenie i eksponowanie dóbr, ale gromadzić je można w miejscu gdzie są bezpieczniejsze np w przypadku nalotu, a w Alejach Jerozolimskich niemal tuż obok największego dworca w Polsce wszystkie sale powinny zawierać ekspozycje. Nie ma miejsca z powodu przepełnionych magazynów? To przenieść magazyny do Picidołka. Tam prawdopodobieństwo nalotów jest mniejsze
Dlaczego prawdopodobieństwo nalotów jest mniejsze? Biorąc pod uwagę rozwój techniki militarnej nie ma chyba w Polsce miejsca bardziej bezpiecznego od innych. Jeżeli ktoś będzie chciał trafić w zbiory, zrobi to, bez względu na to, czy są w Warszawie, czy w innej części kraju.
|
|
| | | |  | | szarley (54913 punktów) | >Dlaczego prawdopodobieństwo nalotów jest mniejsze? Ponieważ (jak pokazują ostatnie doświadczenia) celem ataków są cywile, chodzi o ich zastraszenie. A cywilów więcej znajdziesz na Rondzie Dmowskiego niż w Piciwólce.
>Jeżeli ktoś będzie chciał trafić w zbiory, zrobi to, bez względu na to, czy są w Warszawie, czy w innej części kraju. Potencjalny agresor nie ma interesu w zniszczeniu magazynu dzieł sztuki, które woli zrabować niż zniszczyć
Owszem, historia zna przypadki wykorzystywania niszczenia zabytków. Niemieckie "naloty z bedekera" były bezsilną zemstą, zniszczenie Drezna jednak mimo niszczenia zabytków było jedynie politycznym komunikatem do Niemców, którego nie zrozumieli
Zawsze jednak prawdopodobieństwo zniszczenia muzealiów w stolicy jest większe niż w Picidołku
Poza tym, w Warszawie byłaby możliwość udostępnienia większej ekspozycji, a to też dobry argument . Po co przeznaczać na magazyny miejsce najlepiej w Polsce dostępne dla turystów?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Elasp (6859 punktów) | >>Dlaczego prawdopodobieństwo nalotów jest mniejsze? >Ponieważ (jak pokazują ostatnie doświadczenia) celem ataków są cywile, chodzi o ich zastraszenie. >A cywilów więcej znajdziesz na Rondzie Dmowskiego niż w Piciwólce. >>Jeżeli ktoś będzie chciał trafić w zbiory, zrobi to, bez względu na to, czy są w Warszawie, czy w innej części kraju. >Potencjalny agresor nie ma interesu w zniszczeniu magazynu dzieł sztuki, które woli zrabować niż zniszczyć >Owszem, historia zna przypadki wykorzystywania niszczenia zabytków. Niemieckie "naloty z bedekera" były bezsilną zemstą...
Ile zabytków zniszczyli Rosjanie na Ukrainie? Trzeba zwrócić uwagę na to, jak działa Rosja, bo to z nią Polska będzie walczyć, jeżeli staniemy w obliczu wojny, nie zaś mówić o wojnie jako takiej. Rosjanie stosują metodę spalonej ziemi i niszczenia wszystkiego (w tym także tego, co ma wartość kulturową). Jeżeli Polska umieści jakieś cenne zbiory w miejscu X, miejsce to właśnie dlatego zostanie przez Rosjan ostrzelane.
|
|
| | | | | |  | | szarley (54913 punktów) | > Ile zabytków zniszczyli Rosjanie na Ukrainie? Trzeba zwrócić uwagę na to, jak działa Rosja, bo to z nią Polska będzie walczyć, jeżeli staniemy w obliczu wojny, nie zaś mówić o wojnie jako takiej. Rosjanie stosują metodę spalonej ziemi i niszczenia wszystkiego (w tym także tego, co ma wartość kulturową). Jeżeli Polska umieści jakieś cenne zbiory w miejscu X, miejsce to właśnie dlatego zostanie przez Rosjan ostrzelane. >
Tak więc z tego punktu widzenia nie ma znaczenia, gdzie przechowuje się muzealia. Pozostaje argument o ich dostępności dla turystów. Czy w najlepiej skomunikowanym miejscu w Polsce powinien być duży magazyn i mała ekspozycja, czy też duża ekspozycja, a magazyn w innym miejscu ?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | | | | |  | | Thoter (6650 punktów) | >Jeżeli Polska umieści jakieś cenne zbiory w miejscu X, miejsce to właśnie dlatego zostanie przez >Rosjan ostrzelane. >
Wcześniej prawnuk Czesława Bednarczyka vel Bernarda Weinsteina wywiezie wszystko do Wiednia i dołączy do rodzinnej kolekcji dzieł zrabowanych po wojnie w Polsce.
|
|
| | | | | | |  | | Elasp (6859 punktów) | >>Jeżeli Polska umieści jakieś cenne zbiory w miejscu X, miejsce to właśnie dlatego zostanie przez >Rosjan ostrzelane. >> >Wcześniej prawnuk Czesława Bednarczyka vel Bernarda Weinsteina wywiezie wszystko do Wiednia i dołączy do rodzinnej kolekcji dzieł zrabowanych po wojnie w Polsce.
Co wtedy, gdy będzie to rzeczywiście prawnuk Bednarczyka, ale nie vel Weisteina? Czy położenie tych dzieł bedzie dużo lepsze?
|
|
| |  | 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | . > Szczerze mówiąc zupełnie nie przekonuje mnie argument, że jeżeli coś leży w Szwajcarii, to nie będzie służyć Polsce. Lokalizacja w Szwajcarii jest bardzo dobra, można tam coś skądinąd składować np. na wypadek wojny.
Będzie tak przydatne pewnie jak wydanie dwóch miliardów na TVP.
|
|
 | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > >Polski rząd dokonał zakupu Hotelu Schwanen w szwajcarskim Rapperswilu, planowany koszt inwestycji> >to co najmniej 120 mln złotych. Na remont nieruchomości pójdą kolejne dziesiątki milionów. Po co tak> >gigantyczny wydatek? Dla samych pól golfowych dla działaczy PiS?> >A może PiSowcy szykują siedzibę rządu na uchodźstwie?> >oko.press/rzad-pis-kupil-w-szwajcarii-zabytkowy-hotel-za-co-najmniej-120-mln-zl/> Tu jest wyjaśnienie:> .... Tu także odbywały się regularne spotkania ówczesnych władz Muzeum Polskiego. Miejsce to jest więc bezsprzecznie silnie związane z polską historią."Jest wiele miejsc na świecie "bezsprzecznie silnie związanych z polską historią" ale to nie powód, żeby wydawać na nie pieniądze podatników Muzeum polskie w Rapperswil praktycznie nie ma wartościowych zbiorów, bo większość z nich została niemal 100 lat temu przewieziona do Warszawy Nie ma też żadnego uzasadnienia finansowanie muzeum, które jest praktycznie stale zamknięte
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Sądzicie, że ci których stać na to, aby okraść biedaków wspomaganych przez PCK, wahają się gdy mogą bezkarnie kraść nasze wspólne budżetowo-państwowe pieniądze? Ja jestem pod wrażeniem z jaką niezłomnością Elasp broni mafie, która bezwstydnie łamie konstytucje, by bezkarnie okradać Polaków. W życiu nie powierzyłbym mu moich pieniędzy.
|
|
| |  | 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | > Sądzicie...Jesteś pewien, że odpowiedziałeś na mój wpis?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
| | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | > >Sądzicie...> Jesteś pewien, że odpowiedziałeś na mój wpis?  Jestem trochę nie dzisiejszy, więc mogłem sie pomylić. Pamiętam jak przez mgłę, że mamy podobne zdanie o Pisowskiej mafii.
|
|
3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | > Polski rząd dokonał zakupu Hotelu Schwanen w szwajcarskim Rapperswilu, planowany koszt inwestycji> to co najmniej 120 mln złotych. Na remont nieruchomości pójdą kolejne dziesiątki milionów. Po co tak> gigantyczny wydatek? Dla samych pól golfowych dla działaczy PiS?> A może PiSowcy szykują siedzibę rządu na uchodźstwie?Wiesz, ze to brzmi prawdopodobnie. PiS przypomina mi statek szaleńców, którym steruje kapitan bez żadnych map. Prędzej czy później taki statek nadzieje się na rafę i zatonie razem topiąc wszystkich pasażerów. Mam tu na myśli dokąd ten PiS nas prowadzi. > oko.press/rzad-pis-kupil-w-szwajcarii-zabytkowy-hotel-za-co-najmniej-120-mln-zl/Ziobro już zachwycił się pomysłem karania więzieniem za obrazę uczuć religijnych do wysokości 2 lat. Dziwne to tym bardziej, ze zapisach Konstytucji RP nie ma nic, że II RP jest państwem wyznaniowym. Czyżby PiS w akcie desperacji, na złość suwerenowi, zaczyna być niebezpiecznym jak ranne zwierzę zagnane w kąt. Glapiński już skierował do prokuratury sprawy na Siemoniaka i Tuska za niewłaściwe słowa w jego kierunku. Dziwię się że nie pomyślał przed tym, że na niewłaściwego dyletanta na ważnym stanowisku państwowym mogą paść słowa niewłaściwe. Toć on to nie świętość i niczyich uczuć religijnych nie podeptano, no chyba że w odczuciu Glapińskiego. A to już cyrk i bufonada. Utrata poczucia rzeczywistości.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
 | 3 na 3 | Berzerac (5671 punktów) |
>Ziobro już zachwycił się pomysłem karania więzieniem za obrazę uczuć religijnych do wysokości 2 lat. Dziwne to tym bardziej, ze zapisach Konstytucji RP nie ma nic, że II RP jest państwem wyznaniowym.
I czego ta Unia jeszcze od nas może chcieć? Ziobro sam sobie sterem i okrętem. Ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym. Władza w jednych rękach. I jacy zdziwieni, że w dalszym ciągu zarzuca im się niepraworządność. Ale Jarek tupnął nóżką, powiedział - koniec tego dobrego. Co poeta miał na myśli?
"fachowiec" Glapiński oświadczył, że stopy procentowe kredytów będą zwiększane jeszcze przez 2 lata. Tylko może nie mieć okazji, w przyszłym roku wybory i przypuszczam, że jakakolwiek partia wygra oprócz pis, Glapińskiego spuszczą w pierwszej kolejności. Tylko kto ten bajzel po nich posprząta? Pewnych rzeczy jakie uczynił nam pis nie da się tak po prostu cofnąć. Swoją drogą, trzeba być nie lada magikiem, aby z ujemnej inflacji kiedy przejmowali władzę, doprowadzić do...ile teraz mamy 15,5% ?. Swoją nieudolność maja przynajmniej na kogo zwalić. Ach ten niedobry Putin i UE. Taką gospodarkę rozwalić.
|
|
| Thoter (6650 punktów) | > Polski rząd dokonał zakupu Hotelu Schwanen w szwajcarskim Rapperswilu, planowany koszt inwestycji> to co najmniej 120 mln złotych. Na remont nieruchomości pójdą kolejne dziesiątki milionów. Po co tak> gigantyczny wydatek? Dla samych pól golfowych dla działaczy PiS?> A może PiSowcy szykują siedzibę rządu na uchodźstwie?> www.planet(*)rainian-officials-caught.html#"Wysocy rangą urzędnicy z bliskiego kręgu ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego kupują wielomilionowe nieruchomości i nieruchomości w Szwajcarii, wynika z dochodzenia Newspunch". Sami swoi, potem i tak wrócą do Izraela.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|