Racjonalista - Strona głównaDo treści
a właściwie......

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
11-04-2005 22:14wiosennaa właściwie......
przede wszystkim witam się z wami- przeglądam witrynę już jakiś czas z wielkim zaciekawieniem pochłaniam zwałszcza to, co zwiazne z katolicyzmem... jako że od jakiegos czasu straciłam to, co inni nazywają wiarą i jest mi z tym dobrze
mam pytanie- wiele tu krytyki wiary jako samego faktu wierzenia, dogmatów, bibli... jasna sprawa, ze niewielu z was jest ludźmi wierzącymi...
własnie !
w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?

gekon (155 punktów)a właściwie......

>w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?

W życie.
JinarajadasaOdp: a właściwie......
>>w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?
>W życie.
>

W które życie?
gekon (155 punktów)

>>W które życie?

Z tego co wiem , dostępne mamy jedno ;]

mohawk (2936 punktów)a właściwie......
>w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?

Najwięcej "specjalistów" od 'wiary' racjonalistów jest na forach serwisów apologetycznych.
Lachryma (64 punktów)
w siebie samą

Trukszyn
>w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?
W zadawnie pytań i szukanie odpowiedzi, podobnie jak ortodoksy, tyle, że te pewniki i założenia ortodoskyjnych sekciarskich grup religijnych, które można obalić drogą dedukcji... obalamy.
pawelb
>w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?

przekroj wierzen bedzie najprawdopodobiej zbiorem pustym
św.MarekOdp: a właściwie......
    A dlaczego to użytkowniku "pawelb" wcześniej pisałeś pod nickiem "Paweł B"? Czyżby zrozumienie zasad naszego forum i stosowanie się do nich było u Ciebie zbiorem pustym?

___________
Pozdrawiam
Paweł B
    A dlaczego to użytkowniku "pawelb" wcześniej pisałeś pod nickiem "Paweł B"?

nie wiem ... czy to takie wazne ?

Czyżby zrozumienie zasad naszego forum i stosowanie się do nich było u Ciebie zbiorem pustym?

Nie, tylko zbiór pusty jest dla mnie zbiorem pustym .
św.Marek
>nie wiem ... czy to takie wazne ?

    Czy ważne?! To jedna z zasad obowiązująca na naszym forum, a Ty ją podajesz w wątpliwość. Od teraz wszystkie Twoje posty sygnowane innym nickiem niż "Paweł B" będę usuwał.

___________
Pozdrawiam
Paweł B
>>nie wiem ... czy to takie wazne ?
>    Czy ważne?! To jedna z zasad obowiązująca na naszym forum, a Ty ją podajesz w wątpliwość.
> Od teraz wszystkie Twoje posty sygnowane innym nickiem niż "Paweł B" będę usuwał.

głupia zasada .. no ale skoro tak Ci na niej zalezy to ok ...
Asmoeth_Beta (307 punktów)a właściwie......
(...)
>w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?

Pytasz o nasze aksjomaty?

Pzdr.
Paweł BOdp: a właściwie......
>(...)
>>w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?
>Pytasz o nasze aksjomaty?
>Pzdr.

Cze Ishqr
kotovnik (31 punktów)nie odpowiedzieliscie kolezance
>przede wszystkim witam się z wami- przeglądam witrynę
>już jakiś czas z wielkim zaciekawieniem pochłaniam
>zwałszcza to, co zwiazne z katolicyzmem... jako że od
>jakiegos czasu straciłam to, co inni nazywają wiarą i jest
>mi z tym dobrze
>mam pytanie- wiele tu krytyki wiary jako samego faktu
>wierzenia, dogmatów, bibli... jasna sprawa, ze niewielu z
>was jest ludźmi wierzącymi...
>własnie !
>w co wierzą lub "wierzą" racjonaliści?
>
mam 21 lat , najpierw oczywiscie bylem katolikiem, zwatpilem w po raz pierwszy po ogladnieciu 1 filmu pornograficznego(zartuje), raczej bardziej podzialaly na mnie zajscia na lekcji rel. gdy ksiadz dawal z soba robi bardzo wiele: obrazac , ponizac , zreszta to jedno i to samo. tak czy siak cos mnie tknelo zeby juz w podstawowce zaczac o tym myslec, i w wyniku tych rozwazan doszedlem do wniosku ze boga nie ma( lecz co do tego pewnosci nie mam) , potem byla szk. srednia, teraz beda od wrzesnia studia, a ja sadze ze wierze w siebie, w prawie nieograniczone mozliwosci umyslu ludzkiego, w co jescze ? na razie nic wiecej , to mi wystarcza , choc szczerze mowiac to brak czasu zeby studiowac te wszystkie filozofie, swiatopoglady i wyrobic sobie ten najwlasciwszy , na to brak czasu. pa lp.airetni@kinvotok
gg 9229421

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365