Racjonalista - Strona głównaDo treści
Koniec świata. Znowu.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
12-05-2010 22:47devares (605 punktów)Koniec świata. Znowu.
Ocena 11 na 11
Każdego dnia, ot - patrzę, przeglądam, zerkam - i oto widzę, tajemnice Fatimskie.

Jak zwykle też, nie wierzę - no, może nie chcę - iż ktokolwiek to czytający mógłby w sposób autentyczny stwierdzić, iż to miało miejsce w rzeczywistości...

Cytat:
Trójce kilkuletnich pasterzy, Łucji Dos Santos oraz Franciszkowi i Hiacyncie Marto ukazała się zjawa. Schronili się przed deszczem w grocie, a kiedy z niej wyszli, przerażeni zobaczyli zbliżające się do nich światło, w którego środku zarysowywała się ludzka postać, wyciągająca do nich rękę. Przedstawiła się jako Anioł Pokoju, nauczyła modlitwy przebłagalnej do Boga i wezwała do przyjmowania cierpień, „które Bóg dopuszcza”.


Paroletnie pacholęta w 1917 ' coś widziały', 'światło', które określiło się mianem 'Anioła', grzecznie nauczyło modlitwy i obiecało, że będą cierpieć - domyślam się jeno o boleści umysłowej; teraz me wątpliwości, ot - pytania: co powiedział wysłannik niebios - "cześć, wpadłem z góry, mam parę wieści"? jakim w ogóle językiem toto mówi? czy jest wyposażone w oręż kutaśną czy pochwę cipeczną? z jakiej bladź substancji się składa? czy to nie dziwne?
Wreszcie, czy nawet miłosierni świetliści/skrzydlaci preferują dzieci (pewnie podobnie jak ich ziemscy oratorzy - księża), iż wybrali te oto przerażone owieczki do przekazania swych 'objawień'?
Acz, to jeno początek, otóż nadejdzie Matka Boska, o Maryjo - i przekaże instrukcje 'stamtąd'.
Po latach, Łucja obdarzona - a jakże - genialną pamięcią, spisała wspomnienia w 1941 i 1944 r.
To ma być 'Boski Plan'? Bardziej jak urojenia przerażonego dzieciństwa pełnego wojny i cierpienia. Pomijam zupełnie 'treść' tych trzech 'tajemnic' i 'cud', przejawiający się tym, że „słońce zadrżało i zaczęło wykonywać nieprawdopodobne, nagłe ruchy”.
Miało sraczkę?

Co to, cholera jasna, ma być? Dlaczego Bóg okazuje się przy każdym większym cudzie takim partaczem - żeby żaden z wiernych nie miał niczego, co mogłoby to udokumentować - prócz wyssanych z rozsądku łbów? Heeej! Toż to obraża jakąkolwiek inteligencję, hańbi myśl i rżnie rozsądek - i są ludzie, którzy biorą to za pewnik? Desperacja jeno, desperacja! Deprecjacja rozumu!

I te ciągłe, ustawiczne zrzędzenie, ta pierniczona w zadek fallusem płetwala gadanina wszelkich bałwanów o tym kretyńskim końcu świata - zauważyliście to? Coraz więcej ludzi mniema, iż 'na świecie źle się dzieje', 'cierpienia dużo', 'nigdy tyle zła nie było', 'morderstwa i gwałty', 'szatańskie spiski' i oczywiście 'znaki apokalipsy'.
Z czego to się bierze - od natłoku negatywnych informacji, które ciągle przewijają się w mediach - wnioskować mam, że ludzie naprawdę nie potrafią dojść do wniosku, iż po prostu więcej i na bieżąco dowiadujemy się o świecie - przez co mamy ZŁUDZENIE osaczenia przez 'diabelskie moce'? To jak, odliczamy?
A nuż za daleko szukam - jeno głupota? Sromota!

Teraz, coś zupełnie odmiennego - acz w sposób specyficzny pasującego do nastroju.
Płaczmy!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ojciec Lesiotr (6102 punktów)
>góry, mam parę wieści"? jakim w ogóle językiem toto mówi? czy jest wyposażone w oręż kutaśną czy
>pochwę cipeczną? z jakiej bladź substancji się składa? czy to nie

>zadrżało i zaczęło wykonywać nieprawdopodobne, nagłe ruchy".
>Miało sraczkę?

Treść OK, jeno mam wrażenie nieodparte, że język polski jest tu pierniczony w zadek.

Raj to cudowne miejsce - wieczność bez seksu, piwa, sportu, kumpli, bez ukochanego hobby, bez psa czy kota, bez wypraw w góry lub na kajak, bez dreszczyku emocji, bez sportowych samochodów... na wieczność tylko orkiestra dęta i chóralny śpiew...
13-05-2010 12:08 
 Ocena 2 na 2
devares (605 punktów)
Aj, bowiem czytam sobie teraz "Sekscytacje" (w tym "Sztukę jebania" Fredry) i jakoś tak, przedziwnie, udzielił się 'klimat' tego dzieła mej nieszczęsnej wypowiedzi. Mogła być wszakże nie 'oręż kutaśna', a sprawdzony 'wtryskacz' czy inny 'nurek', bądź 'dzyndz', i nie 'pochwa cipeczna', a 'kiep', 'piczysko' bądź urocze 'piździsko'.

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
Luszek (348 punktów)
Może rzeczone pacholęta jakiejś trawki trującej się najadły, wiadomo pasterzyki i pastorałki zawsze jakąś trawkę gryzą.
diogenes (42753 punktów)
>Trójce kilkuletnich pasterzy...ukazała się zjawa.

Takich zjaw ukazuje się ludziom bez liku. Chore, a czasem i zdrowe mózgi to źródła nieograniczonej wyobraźni. W sensie psychologicznym - coś normalnego. Reszta to marketing, w tym sakromarketing. Z tego, że zjawy przynoszą realny dochód, nie wynika, że obiektywnie istnieją.

Pic na wodę, sakromontaż.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Eliath (1441 punktów)
>miało miejsce w rzeczywistości...

Miało, ale nie tej wspólnej

>Pomijam zupełnie 'treść' tych trzech 'tajemnic'

No a ja przeczytałem podlinkowane cudo i z podziwu wyjść nie mogę:

1) Piekło- olać nihil novi
2) "Biskup w bieli" i zamach na Jot Pe Zwei - olać poza bielą nic się nie zgadza
3) No ale 3 tajemnica to bomba !!!

Cytat:
W drugiej Maryja prosiła o ustanowienie nabożeństwa do swego Niepokalanego Serca, wprowadzenia praktyki "pięciu pierwszych sobót" (ofiarowania Komunii św. w intencji przebłagalnej), a także o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu - w przeciwnym wypadku kraj ten "rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła". Jeśli zaś ludzie nie przestaną obrażać Boga, to "za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza wojna".


Cytat:
Pius XII zdecydował się jednak na poświęcenie narodów świata Najświętszemu Sercu Maryi "po cichu" w grudniu 1942 r.; dekadę później go powtórzył, wspominając też o "narodach Rosji". S. Łucja uznała, że warunek przedstawiony przez Matkę Bożą nie został spełniony.


To, że "ludzie" są winni wywołania drugiej "światówki" to wiadomo od dawna.
Jak objawienia są "autentyczne", a KK twierdzi, że tak jest, to ponoszą odpowiedzialność za komunizm razem z dobrodziejstwem jego inwentarza
Przecież potrzeba było tylko jednego głupiego rytuału, i to sama "Bozia" prosiła.

>'cud', przejawiający się tym, że "słońce zadrżało i zaczęło wykonywać nieprawdopodobne, nagłe ruchy".

Chyba też tak kiedyś miałem, ale byłem pod wpływem i nie jestem pewien


Rzeczywistość jest kłamstwem
Arłukowicz (3162 punktów)

Pominąłeś najfajniejszy fragment tej opowieści, który mówił o tym, iż jedno dziecie ( z tych co zmarło było )ową zjawę TYLKO widziało, drugie zaś TYLKO słyszało, a Łucja mogła z nią pogadać. To jest dopiero przekonujące
14-05-2010 00:02 
 Ocena 6 na 6
Madman (7811 punktów)
>jedno dziecię ową zjawę TYLKO widziało, drugie zaś TYLKO słyszało, a Łucja mogła z nią pogadać.
Marzenka (546 punktów)
Jak byłam mała, pokój w którym spałam był pokojem wejściowym do mieszkania. Na drzwiach często wisiały płaszcze i kurtki. W nocy te kurtki i płaszcze zamieniały się w diabły. Kilka razy te "diabły" spadły z wieszaka także o mało się przez nie w zaświatach nie znalazłam. Po latach w moich wspomnieniach te "diabły" są coraz większe i mają coraz bardziej czerwone rogi - szkoda że wyrosłam z bajek, bo tak to bym teraz jakąś książkę o opętaniu napisać mogła i trochę kapuchy zarobić.
14-05-2010 13:49 
 Ocena 1 na 1
Arłukowicz (3162 punktów)
>Jak byłam mała, pokój w którym spałam był pokojem wejściowym do mieszkania. Na drzwiach często wisiały płaszcze i kurtki. W nocy te kurtki i płaszcze zamieniały się w diabły.

Onegdaj mój Dziadek opowiadał, jak to będąc małym chłopcem wracał do domu, o zmroku, przez las, nasłuchawszy się uprzednio opowieści o diabłach ( jako, że takie opowieści na kresach na początku ubiegłego wieku były codzienną rozrywką młodych ludzi ) i jak łatwo się domyśleć owego diabła, w lesie spotkał. Gdyby był uciekł z miejsca zdarzenia wówczas po kres swoich dni byłby przekonany o tym, iż doświadczył tegoż spotkania. Pech chciał, że jego reakcją, na tak silny stres, było odrętwienie ( ze strachu nie mógł się poruszyć ). A wtedy ów wyobrażony diabeł wyszedł zza drzewa i zarżał. Miał co prawda kopyta, lecz okazał się koniem.

szkoda że wyrosłam z bajek, bo tak to bym teraz jakąś książkę o opętaniu napisać mogła i trochę kapuchy zarobić.
A myślisz, że Ratzinger i Spółka nie wyrośli ? Wg. mnie już dawno, a ciągle piszą i kapuchę trzepią ! dorosłość nie ma tu nic do rzeczy - pisz i trzep !
kogut59 (3090 punktów)

>spiski' i oczywiście 'znaki apokalipsy'.

www.youtub(*)?v=WLKk00OYKhU&feature=related


Madman (7811 punktów)
Papież ujawnił trzecią tajemnicę fatimską. Objawienia zapowiadały księży pedofilów
Księża nie mają innego wyjścia, muszą molestować i gwałcić dzieci.
Bo inaczej wyjdzie na to, że Maryja Zawsze Dziewica głupoty gadała.
oportunista (1711 punktów)
Moje gratulacje, tak błyskotliwego komentarza do wydarzeń dawno nie czytałem, uważaj coby jakowejś nagrody Tobie nie przyznano.
Prostocie myślenia prostactwo towarzyszyć nie musi, splendor pozorny i ulotny, po latach rumieniec zostaje.
devares (605 punktów)
Aha! Ojej..! Płaczę, opportunus Oportunisto.

"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji."
mentalrapist.blogspot.com/
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)

>A nuż za daleko szukam - jeno głupota? Sromota!

   I po cóż Jegomość z tak grubej rury walisz?
Ubogim pacholęciem będąc świniaki pasałem, cały dzień o głodzie, jak mi się nie udało kieszeni pośladem dla kur napchać i potem powoli pożuwać - a może właśnie ci pastuszkowie pośladu zanieczyszczonego sporyszem ofiarą padły, bo to mocniejsze nawet od LSD i takie migawy daje, że aż hej... nie tylko Anioła, ale nawet Gabriela, nie mówiąc już o Najświętszej Panience, zobaczyć można!

Pozdrawiam

Tęsknię za Tobą, Dalal'o Al-Mughrabi!

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365