Racjonalista - Strona głównaDo treści
Panteon bogów greckich

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
14-05-2010 22:06marcin kwiek (734 punktów)Panteon bogów greckich
Ocena 23 na 23
Panteon bogów greckich

Na wielkiej górze Olimp,
Na skrytym chmurami szczycie,
Gdzie nawet okiem sokolim
Nikogo nie wypatrzycie,
Mieszkają sobie bogowie,
Panteon bogów greckich,
Zero kłopotów na głowie,
Na ciałach wytworne kiecki,
Żyją sobie beztrosko,
Bez chorób, nędzy i głodu,
Ot tak, po prostu bosko,
Narzekać nie mają powodu.
Lecz na corocznym zebraniu,
Ares, bóg nazbyt zadziorny,
Co swego czasu w władaniu
Miał ministerstwo wojny,
Tak rzekł do czcigodnych bogów
I równie czcigodnych bogiń:
"Za mało mamy dziś wrogów!
Koniecznie coś trzeba z tym zrobić!
Trzeba nam wrócić do ludzi,
Przyjrzeć się światu uważniej;
Bogowie! czas się obudzić!
Bo nikt nas nie bierze poważnie!
Już świątyń nam nie stawiają,
Nie układają peanów,
Zwyczajnie za nic nas mają,
Nie mamy już żadnych fanów!
Strącili nas w sferę mitu,
Z areny świata zepchnęli,
Nie mamy PESELu i NIPu
Jakbyśmy już nie istnieli.
Musimy wziąć się do pracy,
Innego wyjścia nie widzę;
Bracia! Bogowie! Rodacy!
Na pewno się ze mną zgodzicie!"
Zeus wbił wzrok w swych kolegów,
Podrapał się kciukiem po nosie
I spytał pierwszego z brzegu:
"Co sądzisz, Hefajstosie?"
Hefajstos, bóg mądry i stary,
Co dotąd w zadumie siedział,
Powoli zdjął okulary
I tak do wszystkich powiedział:
"Szanowni panowie i panie,
Moich przemyśleń wynikiem
Jest rada zamknięta zdaniem:
Nie pchajmy się znów w politykę.
Na Ziemi, jak to na Ziemi,
Kantują, mordują i kradną,
I teraz w swej życia jesieni,
Mamy leźć znowu w to bagno?
Nie pamiętacie jak było?
Gdy w Troi jęliśmy się wtrącać,
To takie się szambo zrobiło,
Że nikt nie mógł tego posprzątać.
A dzisiaj problemów jest krocie:
Wzajemne szukanie haków,
Rosnące na łeb bezrobocie,
Ciągnący się konflikt w Iraku.
Nie róbmy już więcej bisów,
Po diabła nam nowe troski,
Nie znamy unijnych przepisów,
Nie wiemy jak pisać wnioski,
Mówimy antyczną greką
(Posejdon zna trochę łaciny),
Zaraz nas stamtąd wywleką
Albo nas wpuszczą w maliny.
Nie czyńmy pochopnych kroków,
Z ludźmi są tylko kłopoty,
Bo w przeciwieństwie do bogów,
To bardzo dziwne istoty.
Nie walczmy o stołki przy sterach,
Na innych dziś kolej przyszła,
Niech teraz się z nimi użera
Allach, Jehowa i Kryszna.
Przemyślcie to sobie dokładnie,
Czy źle nam tu jest na tej górze,
A tam jak ZUS nas dopadnie,
To już po emeryturze."
To rzekłszy zamyślił się znowu,
A w całej sali, po kąty,
Oddając szacunek słowu,
Zaczęto wymieniać poglądy.
Gdy każdy dał upust swej racji,
Zeus, wstrzymując ziewanie,
W myśl greckiej demokracji
Zarządził głosowanie.
Cóż, niespodzianek nie było,
Bogowie wszak to nie dzieci,
Więc wszystko się dobrze skończyło:
Ares był za, reszta - przeciw.
Rozeszli się, jedni do domów,
Inni wstąpili na piwo,
Nikt nie ubliżał nikomu,
Nikt się nie złościł, o dziwo.
Nie bili się, nie krzyczeli,
Nie obrażali z mównicy,
Ech, gdyby tak odejść umieli
Niektórzy politycy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Koraszewski (82900 punktów)Odp: panteon bogów greckich
Godzina zrobiła się późna,
lecz odpowiedzieć wypada, drżę,
że dupek z nad Wisły
znów krzyknie, że to zdrada.

Lubię te Pana wiersze, Panie Marcinie.
serdeczne pozdrowienia
A.
15-05-2010 00:00 
 Ocena 2 na 4
marcin kwiek (734 punktów)
Dziękuję i również pozdrawiam.
15-05-2010 02:00 
 Ocena 3 na 3
-jad- (18783 punktów)
>Dziękuję i również pozdrawiam.

Oto wypowiedź zasługująca na minus Jakiś zagorzały tępiciel dobrych manier się tu spełnia?


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
15-05-2010 14:24 
 Ocena 1 na 1
pavvel (8272 punktów)
Skąd tyle jadu w Twojej wypowiedzi?

To awitu promocje plusowo-minusowe urządza. Jak ktoś ma szczęście to za bzdurę plusa złapie, jak ma pecha, to za bycie miłym minusa oberwie. Zawsze pierwsze 10 wypowiedzi po północy. W czasie najbliższej promocji plusy będą rozdawane.
Pozdrawiam.


Ciągle czekam na odpowiedź
15-05-2010 15:11 
 Ocena 5 na 5
awitu (1590 punktów)
>>Dziękuję i również pozdrawiam.
>Oto wypowiedź zasługująca na minus Jakiś zagorzały tępiciel dobrych manier się tu spełnia?

Pavvel, po części wyjaśnił sprawę, jednakże kolejny raz popełnił błąd. Nie ktoś się załapie, a dana wypowiedź się załapie. Z udziału w promocji wyłączeni są użytkownicy forum. W promocji biorą udział jedynie autonomiczne byty jakimi są wypowiedzi, ocena ich zależy wyłącznie od czasu w którym zaczęły swój autonomiczny byt. Wszelkie inne kryteria (poglądy jakie reprezentują, ich autor, kontekst) zdaniem moderacji i niektórych uczestników nie powinny być brane pod uwagę przy ocenianiu, bo uniemożliwia to wydanie obiektywnej oceny.

Publikowałam informację pod każdą ocenioną wypowiedzią, ale moderatorzy uznali to za zbyteczne i przenosili te informacje na oślą ławkę. W związku z tym, że moderatorzy ostatnio są bardzo zapracowani i nie mają czasu na odpowiadanie na zadane im pytania, w celu odciążenia ich zaczęłam publikować raporty zbiorcze.

Pozdrawiam i zapraszam na promocje plusów po godzinie 00:00

"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
15-05-2010 18:37 
 Ocena 4 na 4
-jad- (18783 punktów)
Aha. Rozumiem, że jest w tym jakiś sens, który po prostu mi umyka.
Pozdrawiam.


Tak widzę to do momentu, gdy znajdziesz kolejną nieścisłość.
15-05-2010 19:06 
 Ocena 3 na 3
awitu (1590 punktów)
>Aha. Rozumiem, że jest w tym jakiś sens, który po prostu mi umyka.

Jad, bardzo dobrze rozumiesz.

także pozdrawiam


"A la mierda, reaccionarios. Me la suda todo lo que puedas ladrar. Siempre amé la libertad."
Alpha Phoenicis (4607 punktów)Odp: Panteon bogów greckich
Świetny
Uśmiałam się parę razy, no i się rymuje, a u mnie zasługuje to na duży plus
Ocykan (3528 punktów)
Jest na tym forum poeta,
Lecz niestety, głowa nie ta.
Choć stara się niesłychanie,
Jego rymy są dość tanie.
Niewarte nawet peta...

A na poważnie: Treść Twojego poematu politycznie poprawna jak najbardziej. Za długi on jednak i rymy częstochowskie. Mógłbyś się lepiej postarać.
16-05-2010 21:42 
 Ocena 4 na 4
marcin kwiek (734 punktów)
To nie poezja jest, tylko rymowanka
pl.wikipedia.org/wiki/Rymowanka
17-05-2010 09:25 
 Ocena 1 na 1
Ocykan (3528 punktów)
>To nie poezja jest, tylko rymowanka
>pl.wikipedia.org/wiki/Rymowanka

Za długie jak na rymowankę, ale rymy OK. Niech Ci będzie... Masz moje przeprosiny i +.
16-05-2010 21:50 
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)
>Za długi on jednak...
   A możeś ty do niego za krótki...

>... i rymy częstochowskie.
   ... i za pszenno-buraczany?
Ocykan (3528 punktów)
>>Za długi on jednak...
>   A możeś ty do niego za krótki...
>>... i rymy częstochowskie.
>   ... i za pszenno-buraczany?

Masz rację (w swoim mniemaniu, tak jak ja w swoim).

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365