Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kto demoluje Polskę?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
12-04-2011 01:20Drobner (19539 punktów)Kto demoluje Polskę?
Ocena 4 na 4
Cytat:
Ewa Stankiewicz: Nie chcemy pozwolić na demolkę naszego państwa, którą uprawia Donald Tusk
źródło wp>wiadomości
Nie mam wątpliwości, że ktoś tu coś demoluje. Nie E.S., przecież to tylko cyngiel, jeden z wielu.
Ale Kto? Ale Co? demoluje. Nie mam wątpliwości też w kwestii obu pytań.
Drobner, z umysłem niezdemolowanym przez Kaczyńskiego i kaczystów.
PS. Porozmawiamy, jak wyzdrowiejecie. (Ad calendas graecas)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

worek kości (2937 punktów)
Nie wiem, co wy czytacie przed spaniem, ale ja czytam wykop.pl i tam internauci są zgodni, że Polskę demolują postkomuniści i tajne służby.
worek kości, czytający wykop

bembergiem w berg
12-04-2011 02:00 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Nie wiem, co wy czytacie przed spaniem
A kto tu mówi o spaniu? Teraz?

Postanowiłem, dla zdrowotności (psychicznej i nerwowej) przespać 10.04.11. Bez TV, bez netu, bez niczego - jak mówi Kononowicz. Że mi się przeciągnęło na 11.04.11, nie moja wina. Tylko się cieszę. A działo się coś ciekawego?
Drobner, zaspany nieco...
12-04-2011 07:25 
 Ocena 6 na 6
Kowalska (14008 punktów)
>Postanowiłem, dla zdrowotności (psychicznej i nerwowej) przespać 10.04.11. Bez TV, bez netu, bez niczego - jak mówi Kononowicz. Że mi się przeciągnęło na 11.04.11, nie moja wina. Tylko się cieszę. A działo się coś ciekawego?

   Jesteś Drobner walnięty. Całkowicie, bez sensu i nijakiego czegokolwiek. Nieczęsto mówię takie komplementy. Trzym się Wariacie

   A że mam dzień fajny, to nawet wyznam, że Grabowską lubię. Choć mnie wkurza czasami do łez.


"Po śniadaniu przejazd przez Szwajcarię do La Salette - miejsce objawień Matki Bożej Płaczącej".
12-04-2011 10:48 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>    Jesteś Drobner walnięty.
Dzięki, niejaka Kowalsko. Głównie za TO mnie lubią.
>Całkowicie, bez sensu i nijakiego czegokolwiek. Nieczęsto mówię takie komplementy.
>Trzym się Wariacie
W Tworkach było fajnie (ale, niestety, krótko - tylko pół roku), a Kobierzyn i jesienią, i zimą, i wiosną piękny jest. Możesz mnie odwiedzić. Może na lato mnie wypuszczą... Choć na tydzień. Tworki bym se odwiedził...

Jeszcze raz przepraszam za nazbyt skondensowaną wizualizację w jednym z poprzednich wątków.To dla Ciebie:
A co do choroby: ja już tak mam... Tak mi zostało.
Drobner, wariat sam z siebie, po matce z Kowalskich...
12-04-2011 12:01 
 Ocena 3 na 3
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> wyznam, że Grabowską lubię
Ale ile ja się musiałam napracować na to!?

Wszystko ma swój początek i koniec.
12-04-2011 14:20 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Ale ile ja się musiałam napracować na to!?
Ale warto było.
Drobner, smutny bez tego zaszczytu
12-04-2011 11:38 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Postanowiłem, dla zdrowotności (psychicznej i nerwowej) przespać 10.04.11.

Z jakiej racji dzień ten wyróżniłeś śpiączką?

>A działo się coś ciekawego?

Boćki krzątają się przy gniazdach.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
12-04-2011 13:50 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>przespać 10.04.11.
>Z jakiej racji dzień ten wyróżniłeś śpiączką?
Z racji wypicia 9.04.11. Bo sobota. Bo koledzy.
>>A działo się coś ciekawego?
>Boćki krzątają się przy gniazdach.
Bo ćki, ćki, ćki...Sorry, jeszcze dziś mam ćkawke
Dr(ćki)obner
Bezdomny (621 punktów)
>Nie mam wątpliwości, że ktoś tu coś demoluje.

Jarek w końcu ma idealne warunki by się politycznie realizować. Z nieba mu ten Leszek spadł.
12-04-2011 02:25 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>Z nieba mu ten Leszek spadł.
Bezdomny - szacun full.
Może on tylko za nisko leciał:


Drobner, nieco wyższy.
PS. Nie polezie orzeł w gówna, żyrafie kaczka nie dorówna...
12-04-2011 19:13 
 Ocena 2 na 2
Bezdomny (621 punktów)
>Może on tylko za nisko leciał

albo Ruscy tak wysoko podnieśli brzozę.
Drobner (19539 punktów)
>>Nie mam wątpliwości, że ktoś tu coś demoluje.
>Jarek w końcu ma idealne warunki by się politycznie realizować. Z nieba mu ten Leszek spadł.
Jesteś lepszy!
Drobner, w pokłonie.
Amol (692 punktów)

>Ale Kto? Ale Co? demoluje. Nie mam wątpliwości też w kwestii obu pytań.
>Drobner, z umysłem niezdemolowanym przez Kaczyńskiego i kaczystów.

Sam sobie odpowiedziałeś.

Ewa Stankiewicz zamierza doprowadzić do takiej sytuacji, żeby Tuska poddać przed Trybunał Stanu za całokształt. Kaczyści przypominają radykalną prawicę, z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Tuwim Julian

Pogrzeb prezydenta Narutowicza

Krzyż mieliście na piersi, a brauning w kieszeni.
Z Bogiem byli w sojuszu, a z mordercą w pakcie,
Wy, w chichocie zastygli, bladzi, przestraszeni,
Chodźcie, głupcy, do okien - i patrzcie! i patrzcie!

Z Belwederu na Zamek, tętnicą Warszawy,
Alejami, Nowym Światem, Krakowskiem Przedmieściem,
Idzie kondukt żałobny, krepowy i krwawy:
Drugi raz Pan Prezydent jest dzisiaj na mieście.

Zimny, sztywny, zakryty chorągwią i kirem,
Jedzie Prezydent Martwy a wielki stokrotnie.
Nie odwracając oczu! Stać i patrzeć, zbiry!
Tak! Za karki was trzeba trzymać przy tym oknie!

Przez serce swe na wylot pogrzebem przeszyta,
Jak Jego pierś kulami, niech widzi stolica
Twarze wasze, zbrodniarze - i niech was przywita
Strasznym krzykiem milczenia żałobna ulica.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Kto demoluje Polskę?
Według słownika demolować to tyle samo co: «niszczyć, rozbijać sprzęty, urządzenia itp.»
Więc przede wszystkim demolują Polskę drogowcy. Prują asfalt, wycinają drzewa ,kopią koparkami doły itp.
Demolują tzw. kibole. Budowlańcy demolują. Zdemolowali dworzec w Katowicach. Pół Warszawy jest zdemolowane przez budowę metra i remonty.
Ale, parafrazując Szekspira, ktoś musi burzyć, aby budować mógł ktoś. To są zwyczajne dzieje.
Grabowska, lekko zdemolowana.

Wszystko ma swój początek i koniec.
12-04-2011 13:59 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>> Kto demoluje Polskę?
>Demolują tzw. kibole. Budowlańcy demolują.
Od początku. Na przykład - orlik:


>Grabowska, lekko zdemolowana.
(?)
Drobner, lekko zaGrabiony (a niech tam)
12-04-2011 17:50 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
To ciekawa sytuacja: bo ci z lewej grają na prawo, a ci z prawej na lewo.
Drobner, mocno zakłopotany politycznie i wyborczo...
PS. Zagłosuję na tę Kempę drzew po Lewej.
PS2. Nie zabijajcie, tylko żartowałem.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>To ciekawa sytuacja: bo ci z lewej grają na prawo, a ci z prawej na lewo.



Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
diogenes (42753 punktów)
>Kto demoluje Polskę?

Nikt. Polska to zadupie najlepsze z możliwych.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
12-04-2011 20:19 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Nikt. Polska to zadupie najlepsze z możliwych.
Znajdź mnie:

na mapie.
Drobner, centralny.
12-04-2011 20:30 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
Dupa ma obrzeża, zwane zadupiem.
W centrum jest Wielka Dziura, przez Niemców zwana
Arschloch.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Ewa Stankiewicz: Nie chcemy pozwolić na demolkę naszego państwa, którą uprawia Donald Tusk
Nikt nie lubi konkurencji i każdy chciałby mieć monopol.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
Pisar (171 punktów)
Polskę demolują przede wszystkim media, kościół i sieci komórkowe
o kilkuset typach w sejmie też należy wspomnieć...
Brakuje autorytetów oraz instytucji wymagających myślenia od przeciętnych ludzi.
Myślenie pozytywne jest spychane przez tanią sensację, wulgarność i tandetę.
Nie ma też zwyczaju podawać do wiadomości kto(imiennie) odpowiada za istotne decyzje:
(np. to, że niejaki Marcinkiewicz podziękował Unii za budowę autostrad wschód- zachód i teraz jest jak jest).
sztejkat (4743 punktów)
Nie sądzę, aby ktokolwiek demolował nasz kraj.

Wydaje mi się, że to co widzimy jako demolkę, marnotrawienie środków, immanentną niemożność i niekompetencję to nie skutek celowego zmierzania w kierunku zniszczenia, a brak elementarnego patriotyzmu i zero etyki. Myślenie w perspektywie roku, perspektywie koniuszka własnego nosa, w "a co mnie to obchodzi", "nie moja broszka" i namiętne przekonanie, że wszelkie problemy rozwiązuje się przez wskazanie winnych.

Polska i Polacy są doskonali we współpracy w sposób nieoficjalny, nieksięgowany, nieregulowany. Chaos zdaje się być tym, co uznajemy za najsensowniejsze środowisko do działania. Niestety, taka forma pracy sprawdza się tylko do pewnej skali i tylko w tych warunkach, w których nie krępuje jej prawo. W małej skali formalizm, rygoryzm i pedantyczność zazwyczaj przeszkadza czyniąc pracę wolniejszą i mniej efektywną dając jedynie w niewielkim stopniu lepszy rezultat. Jednak od pewnego poziomu komplikacji wzwyż... brak formalizmu, rygoryzmu i pedantyczności kładzie wszystko na łopatki. Niestety, biorąc pod uwagę to, jak spoiste, jasne, jednorodne i przejrzyste jest polskie prawo rygoryzm i pedantyzm, który jest niezbędny do tego by zgrać tak dużą operację jaką jest kierowanie państwa, rozłoży wszystko na łopatki. W efekcie mamy co mamy - jak ma być "formalnie" to przetarg, konsultacje i cała reszta wlecze się bez końca. A ponieważ lepiej mieć coś niż nic - mamy burdel jaki mamy. No, ale chociaż mamy burdel.

A jak jest burdel, potrzebne są dupochrony. Bo jak nie zrobi się nic - będzie krzyk. Jak zrobi się, ale na granicy prawa - będzie krzyk. A jakąś decyzję podjąć trzeba.

W sprawie śledztwa znowu zabrakło jasnych struktur - bo jak jest burdel, to nie wiadomo kto, kiedy i za co odpowiada. A tu niezbędna była szybka reakcja.

Z drugiej jednak strony, z punktu widzenia korzyści politycznych, przekazanie całości śledztwa w ręce Rosjan było dobrym posunięciem. Fakt, że katastrofa poważnie przetrzebiła szeregi opozycji stawiał Premiera przed poważnym problemem: jeśli to Polska będzie prowadziła śledztwo nie da się ukryć, że będzie ono prowadzone pod egidą PO ( cecha charakterystyczna burdelu - nie ma jasnych struktur, wszystkim rządzi burdel-mama ). W efekcie na wszelkie wnioski będzie się patrzeć przez perspektywę walki politycznej PO-PiS i nie dość, że zostaną one zdyskredytowane to na Platformę padnie odium grzebania i upolityczniania śledztwa.

Przekazanie śledztwa Rosji oznacza z jednej strony rezygnację z suwerenności ( ale tu zasłaniamy się przeróżnymi interpretacjami prawa międzynarodowego i krajowego ) z drugiej wszelkie zarzuty polityczne zmieniają płaszczyznę z PO-PiS na Polska-Rosja. A opinia co do apolityczności i rzetelności rosyjskich działań w dowolnej dziedzinie jest w Polsce jednoznaczna. W efekcie PO i Premier są miast "tymi złymi" jedynie "karygodnie nieudolni". Drobne ruchy i sprzeciwy wobec Rosji, wytwarzanie atmosfery "Rosjanie ukryli" itp. pozwala zmniejszyć opinię "nieudolni" a jednocześnie przyklepać wszystkie te wnioski, które pognębią wewnętrznych wrogów politycznych.

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365