 |
Kim jest kapitan, który zatapia okręt, by utrzymać stery? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-04-2011 23:08 | rexus (2343 punktów) | Kim jest kapitan, który zatapia okręt, by utrzymać stery?
1 na 11 | Takim kapitanem jest według mnie, Pan Premier Donaldu Tusku.
Okradanie emerytów. Bez względu na skuteczność systemu OFE, bądźmy pewni, że ZUS przeje powierzone datki a starzejące się społeczeństwo wyssie budżet ZUSu do cna.
Mataczenie w sprawie katastrofy smoleńskiej, które stawia nasz kraj w złym świetle wobec NATO. Sojusznicy z USA nie chcą powierzyć nam opieki nad systemem rakiet patriot, najprawdopodobniej ze względu na niekompetencje szefa MON pana B. Klicha. A agentura dziennikarska opowiada dyrdymały o dogadaniu się Obamy z Putinem.
Podnoszenie podatków, zamiast cięć wakatów w urzędach!!!
I pośrednio przez Radę Polityki Pieniężnej, nieuzasadnione podnoszenie stóp procentowych, kiedy wiadomo, że inflacja pochodzi z zewnątrz i ze wzrostu podatków.
Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? Zapraszam.
p.s Pozytywne opinie także mile widziane.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Gołębiewski (850 punktów) | >I pośrednio przez Radę Polityki Pieniężnej, nieuzasadnione podnoszenie stóp procentowych, kiedy >wiadomo, że inflacja pochodzi z zewnątrz i ze wzrostu podatków. RPP jest niezależna od rządu.
Stopy procentowe to ważne narzędzie. Zapewniam pana, że RPP nie działa na czuja, lecz na podstawie najświeższych danych oraz analiz, a kroki podjęte przez RPP zduszą inflacje do celu inflacyjnego.
|
|
 | 2 na 2 | rexus (2343 punktów) |
>RPP jest niezależna od rządu. Dlatego napisałem, że pośrednio. >Stopy procentowe to ważne narzędzie. Zapewniam pana, że RPP nie działa na czuja, lecz na podstawie najświeższych danych oraz analiz, a kroki podjęte przez RPP zduszą inflacje do celu inflacyjnego. Duszenie inflacji, kosztem zduszenia gospodarki to mało racjonalny pomysł, a jedynie zobowiązania wobec UE i bezsensownego dążenia do strefy Euro. Takie przewidywalne zachowanie RPP, to wymierny zarobek dla spekulantów. Mocna złotówka to ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebujemy.
|
|
|  | 3 na 3 | TriDzej2 (869 punktów) | >Mocna złotówka to ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebujemy.
Mocniejsza złotówka sprawia, że wzrost cen ropy nie jest tak odczuwalny. Poza tym import towarów, których nie da się wytworzyć w kraju też jest tańszy. Mocna waluta to nie tylko same wady.
|
|
| |  | 2 na 2 | Konowal (6291 punktów) | >>Mocna złotówka to ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebujemy. >Mocniejsza złotówka sprawia, że wzrost cen ropy nie jest tak odczuwalny. Poza tym import towarów, których nie da się wytworzyć w kraju też jest tańszy. Mocna waluta to nie tylko same wady. >
Trzeba zdjąć akcyzę i paliwko mamy taniutkie
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
| |  | 1 na 1 | rexus (2343 punktów) | Silna waluta "fiducjarna" to idiotyzm. Kiedyś Argentyna myślała, że nie. Weźmy Chiny, które zaniżają wartość juana by warto było i nich inwestować, a rodzime firmy chciały podejmować inicjatywę w tworzeniu lepszej technologii niż ta droga zza granicy. Gdzie widzisz plusy silnej waluty? Tanie kupowanie obcych produktów w wyniku silnej własnej waluty jest rozwiązaniem na krótką metę, w wyniku takiej polityki zwiększa się bezrobocie i spada morale. Szwajcaria już niedługo za to zapłaci. Islandia zapłaciła.
|
|
| | |  | | TriDzej2 (869 punktów) | >Tanie kupowanie obcych produktów w wyniku silnej własnej waluty jest rozwiązaniem na krótką metę, w wyniku takiej polityki zwiększa się bezrobocie i spada morale.
Z kolei słaba waluta sprawia, że lepiej eksportować, niż sprzedawać na rynku wewnętrznym, ponieważ za granicą można uzyskać lepsze ceny niż w kraju. Każdy kij ma dwa końce, a ja pokazuję, że tutaj jest tak samo. A mówienie co jest lepsze jest dla mnie bez sensu, ponieważ ja wybrałbym inne rozwiązanie.
>Szwajcaria już niedługo za to zapłaci. Islandia zapłaciła.
Nie rozumiem, dlaczego problemy Islandii miałyby wynikać z "siły" waluty. Z tego co wiem, to była to polityka kredytowa.
|
|
| | | |  | | rexus (2343 punktów) | "Są plusy dodatnie i plusy ujemne" wiadomo. Ale nasza złotówka jest za mocna w stosunku do stóp procentowych euro franka czy dolara. Drogi import zmusza do produkcji w kraju i zmniejsza bezrobocie, co jest bardzo pożądanym efektem.
|
|
| | | | |  | | TriDzej2 (869 punktów) | >Drogi import zmusza do produkcji w kraju i zmniejsza bezrobocie, co jest bardzo pożądanym efektem.
Importuje się nie tylko gotowe towary, ale także surowce do produkcji wielu rzeczy. Ciekawe jak by zareagowali pracownicy fabryki, gdyby im powiedzieć, że na skutek celowego osłabiania waluty znacznie wzrosły koszta produkcji trzeba zwolnić 10% załogi? Pewnie wspaniałomyślnie poświęciliby się, ponieważ spadnie przez to bezrobocie.
Powtarzam: ten kij ma dwa końce.
|
|
| | | | | | |  | | TriDzej2 (869 punktów) | > To nie jest takie biało czarne jak myślisz.Właśnie wszystko jest proste, ale ludzie to nadmiernie komplikują. Rośnie cena ropy -> rośnie cena paliwa -> rośnie cena prawie wszystkich produktów. > rybim okiem wygląda trochę inaczejW całym nagraniu mówią tylko o eksporterach, co z importerami? Na minus podają, że stracą ludzie, którzy zaciągają kredyty walutowe. Nagranie bardziej propagandowe niż do dyskusji.
|
|
 | 2 na 2 | sztejkat (4743 punktów) | >(...) z RPP zduszą inflacje do celu inflacyjnego (...)
Nie sądzę, by ktokolwiek miał pretensje co do tego, że Rada robi to, do czego została stworzona. Problem jednak, co zacz ów "cel inflacyjny?" Dlaczego taki, a nie inny?
Czy czasem cały czas nie chodzi przede wszystkim o kryterium niezbędne do przyjęcia Euro?
Owszem, wysoka inflacja dobra nie jest - pamiętam czasy gdy w pierwszej klasie podstawówki mały lód kosztował 1,5zł, a 15 lat później płaciłem w spożywczym zdaje się 10'000 za bochenek chleba. To już była przesada.
Pytanie jednak, w jaki sposób ustalany jest dziś "cel inflacyjny"?
Tańszy import przy mocnej złotówce to mikra korzyść. Owszem, części kupię tanio, ale... zmontuję z tego wyrób już drożej niż konkurencja mająca słabszą walutę. Jeżeli udział kosztów ponoszonych w kraju stanowi znaczącą część ceny wyrobu moja konkurencyjność sięgnie niestety dna. Przy słabej walucie zupełnie odwrotnie - muszę się nieźle napiąć by kupić podzespoły, ale cena kompletnego produktu jest jedynie niewiele wyższa od ceny materiałów. A każdy materiał zakupiony w kraju dodatkowo ponosi moją konkurencyjność!
Oczywiście gdyby przyjąć, że produkujemy tylko na rynek krajowy - im mocniejsza waluta tym lepiej. Tyle, że mocna to ona będzie jedynie chwilę - za coś w końcu trzeba tą złotówkę zmienić w euro, jena czy dolara. Bez eksportu nie będzie za co.
Niska inflacja i bliskie zeru oprocentowanie oferowane przez banki zachęcają ludzi do trzymania kasy w skarpecie. Po kiego grzyba mi konto z 0.01% w skali roku?! W efekcie kasa jest, ale leży i nie pracuje. Presja inflacji sprawia, że zwyczajni obywatele poszukują jak nie tyle pomnożyć swoje oszczędności co zabezpieczyć się przed ich utratą. Pieniądze trafiają więc na giełdę, do banków, funduszy inwestycyjnych, a co bardziej zasobni - w prost zainwestują w określone przedsiębiorstwa.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
|  | | Gołębiewski (850 punktów) | > >>Duszenie inflacji, kosztem zduszenia gospodarki to mało racjonalny pomysł, a jedynie zobowiązania wobec UE i bezsensownego dążenia do strefy Euro. Takie przewidywalne zachowanie RPP, to wymierny zarobek dla spekulantów. Mocna złotówka to ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebujemy.Tu się nie zgodzę, wszak politykę inflacyjną dążącą do przewidywalnej inflacji w przedziale widełek prowadzimy przynajmniej od lat 90, nie jest to "wymysł" UE, tylko fundament nowoczesnej demokracji. > Pytanie jednak, w jaki sposób ustalany jest dziś "cel inflacyjny"?Jest kilka możliwości, albo tak sobie z głowy wymyślili te 2,5% + - 1% - czyli "wymysł" polityczny, albo w NBP przeprowadzono analizy, na podstawie wielu modeli, przy różnych założeniach i wybrali optymalny poziom z widełkami tolerancji. Ewentualnie jakieś badania psychologiczne, w poszukiwaniu bariery psychologicznej, kiedy inflacja paraliżuje decyzje a kiedy je stymuluje. Ja mam nadzieję, że chodziło o drugą opcje  > Niska inflacja i bliskie zeru oprocentowanie oferowane przez banki zachęcają ludzi do trzymania kasy w skarpecie. Po kiego grzyba mi konto z 0.01% w skali roku?! W efekcie kasa jest, ale leży i nie pracuje. Presja inflacji sprawia, że zwyczajni obywatele poszukują jak nie tyle pomnożyć swoje oszczędności co zabezpieczyć się przed ich utratą. Pieniądze trafiają więc na giełdę, do banków, funduszy inwestycyjnych, a co bardziej zasobni - w prost zainwestują w określone przedsiębiorstwa.Tu pełna zgoda, inflacja jest niestety złem koniecznym - taki bat by gospodarka się "kręciła".
|
|
| |  | | sztejkat (4743 punktów) | >>>>Duszenie inflacji, kosztem zduszenia gospodarki to mało racjonalny pomysł, a jedynie zobowiązania wobec UE i bezsensownego dążenia do strefy Euro. Takie przewidywalne zachowanie RPP, to wymierny zarobek dla spekulantów. Mocna złotówka to ostatnia rzecz jakiej teraz potrzebujemy.
W kwestii formalnej: nie jest to fragment mojej wypowiedzi ani nie pochodzi z drzewa wypowiedzi na które odpowiadam.
Merytorycznie: zgoda. Nie rozumiem jednak, dlaczego przewidywalna (a w zasadzie: niska) inflacja ma być fundamentem demokracji. Dobrobytu - owszem. Spokoju - owszem. Czemu jednak: demokracji?
>>Pytanie jednak, w jaki sposób ustalany jest dziś "cel inflacyjny"?
Zasadniczo zastanawia mnie, co w wypadku konfliktu: kryteria przyjęcia do Euro, a dynamika gospodarki miało/będzie miało priorytet?
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
12 na 12 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Takim kapitanem jest według mnie, Pan Premier Donaldu Tusku.Oj, od razu widać, żeś nie profesjonalny, ale amatorski Pi$olub. Ci profesjonalni piszą "Phemieh Donaldu Tusku" ewentualnie "Płemieł Donaldu Tusku". Czyli Pi$esz z przekonania, a nie za ka$ę.> Okradanie emerytów. Bez względu na skuteczność systemu OFE, bądźmy pewni, że ZUS przeje powierzone datki a starzejące się społeczeństwo wyssie budżet ZUSu do cna.A dlaczego nie zacząć właśnie od "skuteczności systemu OFE"? Dlaczego nie zastanowić się nad jego sensownością? Zauważ najistotniejszą rzecz odnośnie OFE: zanim to wprowadzono pracujący składali się na emerytury/renty aktualnych emerytów/rencistów. Po wprowadzeniu OFE ta sama liczba pracujących składała się, jak przedtem, na emerytury/renty aktualnych emerytów/rencistów, ale już w mniejszym wymiarze, bowiem część tych składek wędrowała na konta OFE. Czyli ci sami płacili na tych samych, ale mniej. Pomysłodawcy OFE założyli, że ta różnica składek będzie pokrywana z zysków z prywatyzacji majątku państwowego. Tyle że nie przedstawili żadnych szacunków owych zysków, ani nie wzięli pod uwagę, że kiedyś w końcu nie będzie czego prywatyzować, a wówczas z czego przyjdzie finansować OFE? Rozwiązanie typu OFE było ewenementem na skalę światową, wcześniej taki pomysł zrealizowano tylko w Chile i w którymś z krajów skandynawskich, po czym szybko się z tego wycofano. No ale nie w Polsce, bo tu Balcerowicz jest Bogiem Ekonomii. Tusk, a bardziej jego minister finansów próbuje zmniejszyć deficyt budżetowy, stąd "skok na kasę" w OFE zapowiadany jako tymczasowy. Aczkolwiek nie uważam, żeby takie działanie na dłuższą metę było sensowne, to jednocześnie nie uważam, że ma to na celu "okradanie emerytów". Żaden system emerytalno/rentowy nikomu nie da kokosów, jeśli zarobki pracujących są marne, jeśli istnieją przywileje emerytalne, jeśli rencistą może zostać każdy, kto da łapówkę lekarzowi-orzecznikowi.> Mataczenie w sprawie katastrofy smoleńskiejJakieś konkrety poproszę.> Sojusznicy z USA nie chcą powierzyć nam opieki nad systemem rakiet patriot, najprawdopodobniej ze względu na niekompetencje szefa MON pana B. Klicha.Rozbawiłeś mnie tym tekstem "sojusznicy z USA". Wobec kogo USA jest z Polską w sojuszu? Czy Polska prowadzi jakieś działania zbrojne w sojuszu z USA? Dajemy d...py USA w Afganistanie, gdy nie mamy w tym żadnego interesu, a to, że Amerykanie wypożyczają nam raz na tydzień czy miesiąc atrapy rakiet - kpią sobie z nas w żywe oczy, a jeśli Klich ma z tym coś wspólnego, to nie chodzi o jego niekompetencję, ale o przyzwolenie rządu i prezydenta na takie traktowanie. Byłby dobry temat na kabaret, gdyby nie wiązało się to ze śmiercią i kalectwem polskich żołnierzy.> agentura dziennikarska opowiada dyrdymały o dogadaniu się Obamy z Putinem.A co na ten temat piszą nieagenturalni dziennikarze z "Naszego Dziennika"?> Podnoszenie podatków, zamiast cięć wakatów w urzędach!!!Ty już naprawdę nie masz żadnego kontaktu z rzeczywistością? Przecież sztandarowym projektem obecnego rządu jest ograniczenie zatrudnienia w urzędach.> wiadomo, że inflacja pochodzi z zewnątrzNo jasne, zawsze winni są ONI. Żyłoby się nam jak w raju, gdyby nie żydzi, masoni, komuchy, bilderburgowie czy jak im tam.
Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
|
|
 | 4 na 4 |
 | 1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | > >Takim kapitanem jest według mnie, Pan Premier Donaldu Tusku.> Oj, od razu widać, żeś nie profesjonalny, ale amatorski Pi$olub. Ci profesjonalni piszą "Phemieh Donaldu Tusku" ewentualnie "Płemieł Donaldu Tusku". Czyli Pi$esz z przekonania, a nie za ka$ę.Musisz być czujny ciemnogród się uczy Co do OFE. Decyzja Płemiera Tusku (to dla ułatwienia identyfikacji) była całkiem bezsensowna, jeszcze zrozumiałbym jakby zrobił tak Orban na Węgrzech czyli właśnie z powodów podnoszonych przez Ciebie zlikwidował wogóle OFE. Prywatyzacja się by kiedyś skończyła, ale i emeryci ZUS-owi też by się kończyli. Z punktu widzenia mojego jednym z najważniejszych atutów ofe była przejrzystość, czyli ile masz na koncie pieniędzy, ich pewność i dziedziczenie. Zus zapewnia tylko funkcjonowanie państwa jako państwa, zaś przecież państwo nie istnieje samo dla siebie tylko w konkretnym celu - by obywatelom żyło się lepiej (znane hasło nie?) zaś zus nam tak naprawdę nic nie gwarantuje, w każdej chwili może zostać przegłosowane każde rozwiązanie, co najgorsze jak widać w imieniu istnienia państwa bo już nie obywateli. Pomijam oczywistą kwestię że ilość żródeł finansowania zus jest oszałamiająca - wystarczy tylko sięgnąć do programu PO sprzed wyborów. > Dajemy d...py USA w Afganistanie, gdy nie mamy w tym żadnego interesu...szkolenie żołnierzy w warunkach bojowych jest bezcenne, ale faktycznie interesy z USA są żadne - co po trzech latach rządu PO nie wystawia im pochlebnej opinii > >Podnoszenie podatków, zamiast cięć wakatów w urzędach!!!> Ty już naprawdę nie masz żadnego kontaktu z rzeczywistością? Przecież sztandarowym projektem obecnego rządu jest ograniczenie zatrudnienia w urzędach.Właśnie rozmasowuję sobie zajady bo mnie bolą od śmiechu > >wiadomo, że inflacja pochodzi z zewnątrz> No jasne, zawsze winni są ONI. Żyłoby się nam jak w raju, gdyby nie żydzi, masoni, komuchy, bilderburgowie czy jak im tam.i cykliści oczywiście
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn
|
|
|  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >szkolenie żołnierzy w warunkach bojowych jest bezcenne Może się mylę, gdy wydaje mi się, że zadaniem polskiego żołnierza jest bronić terytorium Polski i polskich obywateli w przypadku zbrojnej napaści któregoś z państw. Zbrojny atak armii afgańskiej czy talibów z Afganistanu chyba nie mieści się tej doktrynie, podobnie jak nie mieści się w niej, że działania wojenne przeistoczą nagle terytorium Polski w identyczne czy choćby podobne do Afgańskiego.
Zatem doświadczenie, jakie jest udziałem polskich żołnierzy w Afganistanie, jest im zupełnie nieprzydatne, no chyba że USA postanowi prowadzić kolejną misję pokojową w Pakistanie, a władze RP znowu uznają, że muszą tam wysłać polskich żołnierzy w ramach sojuszu NATO.
Last but not least - jaką wartość przedstawia żołnierz "wyszkolony w warunkach bojowych", który w tych warunkach został kaleką lub trupem?
Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
|
|
| |  | 2 na 2 | sztejkat (4743 punktów) | >(...)Zatem doświadczenie, jakie jest udziałem polskich żołnierzy w Afganistanie, jest im zupełnie nieprzydatne, (...)
Zabijają i są zabijani. Jest to doświadczenie, którego nie pozyska się na żadnym poligonie, żadnym szkoleniu, żadnym treningu. A jednocześnie jest to coś, co dla skutecznego działania wojska jest niezbędne.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
 | -1 na 1 | rexus (2343 punktów) | Jakieś niedorzeczności wygłaszasz. Byłeś przez ostatnie 10 lat, na zesłaniu syberyjskim?
|
|
|  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Jakieś niedorzeczności wygłaszasz. Byłeś przez ostatnie 10 lat, na zesłaniu syberyjskim? Masz rację, niedorzecznym było wdanie się w polemikę z tobą. Obiecuję, że już nigdy tego nie zrobię, a ciebie - mistrzu rzeczowej argumentacji - dodam do listy ignorowanych.
Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
|
|
 | 2 na 2 | sztejkat (4743 punktów) | > (...) nie uważam, że ma to na celu "okradanie emerytów"(...)Niestety każde grzebanie przy systemie emerytalnym obniża (i tak prawie zerowe) zaufanie do niego. Dziś tak, jutro inaczej.... a ja do emerytury mam jeszcze 30 lat! Doprawdy, im więcej będzie w nim grzebania tym bardziej każdy grosz tam przekazany uznam za dany na zmarnowanie. Poniekąd w nowym systemie emerytalnym... Albo inaczej - w dowolnym systemie, w którym istnieje pojęcie "indywidualnego konta" tudzież inne, bazujące na zasadzie - co odłożyłeś to twoje - oczekuje się od obywatela planowania. Zaplanuj sobie emeryturę! Zadbaj o własną przyszłość! Płać składki, po pieniądze zjesz dziś, a jutro będziesz klepał biedę! I tak dalej, i tak dalej... Aby jednak obywatel mógł cokolwiek zaplanować z perspektywą lat co najmniej 30-tu koniecznym jest, by zagwarantować mu stabilne warunki. Jeśli dziś sięgnie się do OFE (złe czy dobre - jeden pies) to jaką mam gwarancję, że jutro ktoś zupełnie nie wywróci systemu oszczędzania na emeryturę do góry nogami?! W takich warunkach nie może być mowy o dalekosiężnym planowaniu. Nie, źle mówię: rozsądny obywatel zaplanuje jak opuścić proponowany przez państwo system emerytalny. A to w prost oznacza dążenia zmierzające do ograniczenia tego co trafia tak do ZUS jak i OFE (albo innych podmiotów "przymusowych") do minimum. Doprowadzi to oczywiście do odpowiedzi państwa pod postacią ponoszenia obowiązkowych składek, na co obywatele odpowiedzą zwiększeniem szarej strefy, wzrostem korupcji itp. Co z kolei spowoduje spadek zaufania do władzy i prawa... Pętla się zamyka. > (...)Żaden system emerytalno/rentowy nikomu nie da kokosów, jeśli zarobki pracujących są marne(...)Prawda. Renta i emerytura to nie to samo. II-gi filar zdaje się w rentach nie bierze udziału. Z resztą nie chodzi tyle o zarobki co o ogólną kondycję gospodarki. Co by bowiem nie chrzanić o "indywidualnych kontach","odkładaniu na starość" itp. to upadająca gospodarka zeżre każde oszczędności, tym bardziej przecież, że nie są one przechowywane w złocie czy innym trwałym i w miarę stabilnym nośniku, ale w wirtualnych zapisach, udziałach, akcjach, obligacjach i temu podobnych produktach sprzężonych z gospodarką ile wlezie. I tyle będzie z odłożonych na starość pieniążków. > (...)> >Podnoszenie podatków, zamiast cięć wakatów w urzędach!!!> Ty już naprawdę nie masz żadnego kontaktu z rzeczywistością? Przecież sztandarowym projektem obecnego rządu jest ograniczenie zatrudnienia w urzędach.> (...)W sumie ciekawe zdanie. "cięcie wakatów". Wakat to stanowisko nieobsadzone. Usunąć wakat można więc na dwa sposoby - albo likwidując stanowisko, albo zatrudniając na to miejsce pracownika. Pozdrawiam
Tomasz Sztejka
|
|
|  | | rexus (2343 punktów) | Zgadzam się z tobą, ale matko boska chrystusiasta, z tym cięciem wakatów to się zapętliłem, bo miałem na myśli, by nie tworzyć nowych wakatów, nie prostowałem bo nie sądziłem, że powstanie z tego jakieś larum, a tym czasem większość skupiła się na krytyce, oraz kpinach z wakatów, które chcieliby objąć w różnej maści urzędach lub objęli już je jak prawdopodobnie medieval i trzymają się tego jak rzep psiego ogona.
pozdrawiam i dziękuję.
|
|
| |  | | sztejkat (4743 punktów) | >(...) by nie tworzyć nowych wakatów(....)
Czyli.... by nie zwalniać urzędników? ETATÓW! Nie tworzyć nowych ETATÓW!
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
| | |  | | rexus (2343 punktów) | Nie tworzyć nowych ETATÓW!
Tak
|
|
1 na 1 | TriDzej2 (869 punktów) | >Okradanie emerytów. Bez względu na skuteczność systemu OFE, bądźmy pewni, że ZUS przeje powierzone >datki a starzejące się społeczeństwo wyssie budżet ZUSu do cna.
Z pustego nikt nic nie wyssie, ponieważ ZUS od dawna żyje na kredyt.
>Sojusznicy z USA nie chcą powierzyć nam opieki nad systemem rakiet patriot, najprawdopodobniej ze >względu na niekompetencje szefa MON pana B. Klicha.
Z tym się mogę zgodzić. Ten człowiek nie nadaje się na to stanowisko.
>Podnoszenie podatków, zamiast cięć wakatów w urzędach!
Tutaj wina wynika z braku komputeryzacji, nepotyzmu i kolesiostwa.
>Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje? >Zapraszam. >p.s Pozytywne opinie także mile widziane.
Reforma emerytur mundurowych, jedno z niewielu pozytywnych działań.
|
|
4 na 6 | Medieval (3004 punktów) | > Okradanie emerytów. Bez względu na skuteczność systemu OFE, bądźmy pewni, że ZUS przeje powierzone> datki a starzejące się społeczeństwo wyssie budżet ZUSu do cna.Bzdura. Spekulacje ignoranta. > Mataczenie w sprawie katastrofy smoleńskiej, które stawia nasz kraj w złym świetle wobec NATO.Jeden konkret poproszę, jak mataczą ludzie Tuska. > Sojusznicy z USA nie chcą powierzyć nam opieki nad systemem rakiet patriot, najprawdopodobniej ze> względu na niekompetencje szefa MON pana B. Klicha. A agentura dziennikarska opowiada dyrdymały o> dogadaniu się Obamy z Putinem.Bzdura. Spekulacje ignoranta. > Podnoszenie podatków, zamiast cięć wakatów w urzędach!!!Wakat - wolne, nieobsadzone stanowisko. > I pośrednio przez Radę Polityki Pieniężnej, nieuzasadnione podnoszenie stóp procentowych, kiedy> wiadomo, że inflacja pochodzi z zewnątrz i ze wzrostu podatków.Znowu obnażyłeś swoją ignorancję. Tym razem w sprawach ekonomicznych. > Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?Proponuję żebyś nie wypowiadał się w sprawach, w których nie masz elementarnej wiedzy. > p.s Pozytywne opinie także mile widziane.www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1793180-p_1.htmwww.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1793436-p_1.htmwww.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1793379-p_1.htm
|
|
 | 2 na 2 |
 | 1 na 1 |
|  | 2 na 2 | Medieval (3004 punktów) |
>zapomniałeś dodać że zaczyna już rosnąć trawa i drzewa zielone liście puszczają Zaczyna już rosnąć trawa i drzewa zielone liście puszczają
|
|
 | | rexus (2343 punktów) |
> >Mataczenie w sprawie katastrofy smoleńskiej, które stawia nasz kraj w złym świetle wobec NATO.> Jeden konkret poproszę, jak mataczą ludzie Tuska.Zakwalifikowanie lotu do Smoleńska jako lot,- cywilny!  Zaś co do wakatów, tworzy się nowe które są przez chwilę nieobsadzone, by zaraz obsiadło je któreś z kolesi kolesiów. Tak, na marginesie, to sam jesteś super ignorant, prezentując stronę ministerstwa infrastruktury.
|
|
 | |
2 na 2 | Amol (692 punktów) | > Takim kapitanem jest według mnie, Pan Premier Donaldu Tusku.Aha. Kim jest kapitan, który zatapia stery, by utrzymać okręt? Kim jest okręt, który zatapia kapitana, by utrzymać stery? Czym są stery, które zatapiają stery, by utrzymać kapitana? Czym jest okręt, który zatapia kapitana, by zatopić stery? Nie mogłem się powstrzymać. > datki a starzejące się społeczeństwo wyssie budżet ZUSu do cna.Za przyrost naturalny odpowiadają wszystkie rządy, trzeba stworzyć nam warunki, byśmy mogli utrzymać nasze dzieci. > Mataczenie w sprawie katastrofy smoleńskiej, które stawia nasz kraj w złym świetle wobec NATO.Zamach? Skąd mam wiedzieć, czy jest jakieś mataczenie. Jeszcze nie było raportu komisji Millera, nie skończyło się postępowanie karne. Mam zabrać ekipę Tuska na dołek, za mataczenie? > Sojusznicy z USA nie chcą powierzyć nam opieki nad systemem rakiet patriot, najprawdopodobniej ze> względu na niekompetencje szefa MON pana B. Klicha. A agentura dziennikarska opowiada dyrdymały o> dogadaniu się Obamy z Putinem.W sprawie systemu obrony rakietowej, mieliśmy dostać patrioty. Dostaliśmy kilka nieuzbrojonych. Zmieniły się plany dot. tarczy antyrakietowej. Obama dogadał się z Putinem, będzie inny system obrony. Ile w tym winy MON-u? Nie wiem. > Podnoszenie podatków, zamiast cięć wakatów w urzędach!!!Winny.  > Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?Polityka "przymilania się" względem Krk. Nie realizowanie podstawowych doktryn programowych. Populizm.
|
|
 | | sztejkat (4743 punktów) | >(...) >Aha. Kim jest kapitan, który zatapia stery, by utrzymać okręt? >(...)
Dobrym kapitanem. Stery nie zatopione nie działają. Aby stery sterowały, muszą być zatopione w wodzie!
>(...) >>datki a starzejące się społeczeństwo wyssie budżet ZUSu do cna. >Za przyrost naturalny odpowiadają wszystkie rządy, trzeba stworzyć nam warunki, byśmy mogli utrzymać nasze dzieci.
Po co "utrzymać"? Dzieci ludzie powinni po prostu mieć, a te które dożyją pełnoletności same się utrzymają. Trzeba stworzyć warunki by dzieci były, niezależnie od finansów. Na przykład wprowadzić planowe wyłączenia prądu i dokwaterowania do nadmetrażu. Tańszą wódkę. I bykowe. A może nawet, w dobie przecież równouprawnienia: krowiowe?
Mniej żartem: istnieje zdaje się pewien paradoks: im człek bogatszy tym mniej ma dzieci. Poziom tego, co uznaje się za "niezbędnym do utrzymania dziecka" rośnie szybciej niż zamożność. W końcu dobry rodzic chce, by cieciom było LEPIEJ niż jemu samemu! W efekcie biednym starcza środków na trójkę - bogatym na jedno. Wniosek z tego zdaje się jest oczywisty....
>(...) >W sprawie systemu obrony rakietowej, mieliśmy dostać patrioty. Dostaliśmy kilka nieuzbrojonych. Zmieniły się plany dot. tarczy antyrakietowej.(...)
Pozycja przetargowa Polski wobec USA jest rzeczywiście nie najlepsza. Nie ma szans, by interes Polski wygrał z interesem np. Rosji. Rolą rządu i Prezydenta jest dążenie do uzyskania pozycji i wpływów niewspółmiernie większych od tych, jakie wynikają z prostej proporcji rozmiarów naszych państw.
Pozdrawiam,
Tomasz Sztejka
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|