Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ruch Poparcia nie wystartuje w wyborach?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-04-2011 17:07Manian (950 punktów)Ruch Poparcia nie wystartuje w wyborach?
Otóż pojawiła się możliwość wykreślenia partii J. Palikota z listy partii politycznych, a co za tym idzie - brak startu w jesiennych wyborach. Czy to rzeczywiste przesłanki, czy tylko pogróżki bez pokrycia?

wiadomosci(*)ikota,1,4253591,wiadomosc.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Brzostowski (7067 punktów)
Nawet Palikot musi stosować się do przepisów! Taki kraj...
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Zdelegalizują Ruch Poparcia - POPiS kwacze ze szczęścia.

Najpierw sąd przeciągał rejestrację, i kiedy pod koniec roku jej dokonano - partia nie wykonywała żadnych działań - wszystko działo się pod szyldem stowarzyszenia "Ruch Poparcia Palikota".

Beton w sejmie z naszych podatków zatrudnia PRowca w turbanie od robienia ludziom wody z mózgu, a nowa inicjatywa na każdym kroku ma rzucane kłody pod nogi.

Tak czy inaczej wystartują. Pod koniec maja będzie zjazd krajowy i albo założą partię od nowa ("Ruch Poparcia Nowoczesna Polska") albo sąd uwzględni przesłane po terminie rozliczenie z samymi zerami w każdej kolumnie wydatków...

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
A chrzanić RPP!
Za głupotę trzeba płacić.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
26-04-2011 19:26 
 Ocena 1 na 1
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
> A chrzanić RPP !

No pewnie, najlepiej głosować na beton który od 20paru lat zmienia szyldy, a ludzie ci sami - "zawodowi politycy". Przeczytaj mój post wyżej i tak szybko się nie zniechęcaj - daj kredyt zaufania chociaż do wyborów

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
A otworzyłeś link w moim poście?


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
26-04-2011 20:00 
 Ocena 4 na 4
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
> A otworzyłeś link w moim poście?

Najłatwiej narzekać. Jak nie chcesz wspierać RPP to nie wspieraj - brak profesjonalizmu i wpadki na początku działalności zawsze się przytrafiają. W przeciwnym wypadku polecam wybrać się na jakieś spotkanie osobiście - tam nic się nie zatnie, a uwagi można wygłosić osobiście

Programowo dla tego co proponuje Ruch Palikota nie ma alternatywy. Mam nadzieję, że im się jednak uda.

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
26-04-2011 21:01 
 Ocena 2 na 2
rexus (2343 punktów)
>Programowo dla tego co proponuje Ruch Palikota nie ma alternatywy. Mam nadzieję, że im się jednak uda.
Też mam taką nadzieję.

Strona rejestracyjna nie działa prawidłowo? Może admin robi krecią robotę. Wszystko jest możliwe.
Problemy Palikota, to znak. Wypadł z układu i chcą go zniszczyć.
27-04-2011 07:32 
 Ocena 5 na 5
romaro (25211 punktów)
>Programowo dla tego co proponuje Ruch Palikota nie ma alternatywy. Mam nadzieję, że im się jednak uda.

Zgadzam się z tobą.

Większości z odwiedzających ten portal zależy, by Polska nie była państwem wyznaniowym.
Partia Palikota mogłaby być tą, która by walczyła o oddzielenie państwa od kościoła.
Co w tej sprawie robi PO każdy widzi. O PIS nie wspomnę. SLD jaka jest każdy widzi, oni w tej sprawie raczej nic nie zrobią, choć gdyby Palikot dostał się do sejmu to kto wie.

W naszym interesie jest, by w sejmie partia Palikota się znalazła, by była przeciwwagą dla PJN, (bo nie zapominajmy, jeżeli oni wejdą do sejmu, klerykalizacja będzie postępować) i PO.
Piszemy tu i narzekamy, że mamy państwo wyznaniowe, a jak znalazł się ktoś, kto do sejmu mógłby wejść wraz z grupą nowych twarzy, nie bardzo niektórym to się podoba, bo osoba przewodząca tej grupie jest zbyt kontrowersyjna.

Na co niektórzy z was czekają? Na rycerza bez skazy, który się zajmie polityką?
Czekając na takiego, przestrzeń publiczna będzie się zacieśniać wokół krzyża.
zachaj (5239 punktów)
Oni mogą powrócić!

Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Oni mogą powrócić!

Nie mogą. PiS wchłonął elektorat LPR/Samoobrony ale ich wyborcy z 2005 roku przeszli do PO. 30% to max co może z tego być.

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
Astrogator (183 punktów)
Cytat:
"Błąd nieistotny"

Palikot wyjaśnił w TVN24, że nie złożył sprawozdania, bo partia została zarejestrowana pod koniec zeszłego roku i nie prowadziła żadnej działalności. - Zinterpretowaliśmy tę ustawę w ten sposób, że jeśli nie prowadzi się działalności, to nie trzeba składać sprawozdania - mówił.

Jak zapewnił, dziś zostało przygotowane sprawozdanie z zerami we wszystkich rubrykach. Jutro ma zostać złożone w PKW.

- Co innego błąd istotny, a co innego błąd nieistotny. Żeby z powodu błędu nieistotnego wypisywać partię z rejestru? To byłby nadmierny formalizm - apeluję do sądu, żeby tego nie robił - mówił na antenie TVN24.

Lider Ruchu Poparcia nie dopuszcza też możliwości, żeby jego partia nie wystartowała w jesiennych wyborach. Zapowiedział, że jeśli sąd jednak wykreśli jego partię, to złoży wniosek o ponowne wpisanie do ewidencji. - W ciągu 14 dni sąd ma obowiązek zarejestrować i tyle. (...) W najgorszym przypadku będzie startowało stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota, jeśli partia byłaby niezarejestrowana - powiedział.

www.tvn24.(*)ak-wystartujemy,wiadomosc.html
Brzostowski (7067 punktów)
>Palikot wyjaśnił w TVN24, że nie złożył sprawozdania, bo partia została zarejestrowana pod koniec zeszłego roku i nie prowadziła żadnej działalności. - Zinterpretowaliśmy tę ustawę w ten sposób, że jeśli nie prowadzi się działalności, to nie trzeba składać sprawozdania - mówił.
A od kiedy to Pan Janusz jest od interpretacji prawa? Prawda jest taka, że zaniedbali sprawę i tyle.
>Jak zapewnił, dziś zostało przygotowane sprawozdanie z zerami we wszystkich rubrykach. Jutro ma zostać złożone w PKW.
>- Co innego błąd istotny, a co innego błąd nieistotny. Żeby z powodu błędu nieistotnego wypisywać partię z rejestru? To byłby nadmierny formalizm - apeluję do sądu, żeby tego nie robił - mówił na antenie TVN24.
Palikot apeluje do sądu? Kto decyduje o tym, czy błąd jest istotny czy nie? Pan Janusz?
>Lider Ruchu Poparcia nie dopuszcza też możliwości, żeby jego partia nie wystartowała w jesiennych wyborach. Zapowiedział, że jeśli sąd jednak wykreśli jego partię, to złoży wniosek o ponowne wpisanie do ewidencji. - W ciągu 14 dni sąd ma obowiązek zarejestrować i tyle. (...) W najgorszym przypadku będzie startowało stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota, jeśli partia byłaby niezarejestrowana - powiedział.

Powodzenia!
Konowal (6291 punktów)
moim zdaniem to łabędzi śpiew Palikota - jego założenia, jakie by nie były trafiły kulą w płot. Jak dostanie 0,1% to będzie sukces, oczywiście jak wystartuje, a później się gdzieś przyczepi znowu do platformy. W końcu pasuje tam jak ulał.

Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć.
św. Augustyn

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365