Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ruch Palikota ? Lubię to !

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
27-04-2011 15:50Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Ruch Palikota ? Lubię to !
Ocena 3 na 3
Będzie nowa partia.

Nie chcę przeklejać więc odsyłam pod link: palikot.bl(*)e-partii-Palik,2,ID426325973,n

Wolelibyście rycerza w białej zbroi który założy partię racjonalistów ?
Zapomnijcie, bo nigdy nie przebije się do ogółu społeczeństwa.
Ruch Palikota z programem 'Nowoczesna Polska': www.ruchpo(*)lt/files/rp.file_.3429.231.pdf
ma taką szansę i dlatego ich wspieram.

Pozdrawiam Racjonalistów
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Matix (5786 punktów)
Z wieloma punktami się zgadzam (nie ze wszystkimi) i być może ruch dostanie mój głos, największy niesmak jednak spotkał mnie gdy dotarłem na sam koniec programu:

"Wpłać - zmień Polskę! 100 złotych wystarczy!
Nr konta bankowego:
BRE Bank 78 1140 1094 0000 5773 0000 1001"


27-04-2011 17:01 
 Ocena 3 na 3
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>największy niesmak jednak spotkał mnie gdy dotarłem na sam koniec programu:
>"Wpłać - zmień Polskę! 100 złotych wystarczy!

Nie chcę Cię zmartwić ale przez ostatnie 4 lata z Twoich podatków poszło na partie >500 mln zł. Myślałeś, że do tego grona ktoś spoza układu może dołączyć za darmo ? Poza tym tutaj masz przynajmniej wolność wyboru I Palikota który z własnej kieszeni dołoży ~10 mln zł...

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
Matix (5786 punktów)
Oczywiście to lepsze niż podatki, ale ja mówię o samej formie. To brzmi jak reklama super-rewolucyjnej sokowirówki z TV marketu. KUP TERAZ! PŁAĆ TERAZ!
AdamGr (3037 punktów)
>Poza tym tutaj masz przynajmniej wolność wyboru

Pomyliłes partie z restauracją, zdarza sie.
Rigoletto (3891 punktów)
>>"Wpłać - zmień Polskę! 100 złotych wystarczy!

To już Palikot nie może liczyć na wpłaty od zamożnych studentów?
zachaj (5239 punktów)
Ewolucja jest faktem! Trzeba nam takich haseł.

27-04-2011 23:46 
 Ocena 3 na 3
neurosurgery (2484 punktów)
>Ewolucja jest faktem! Trzeba nam takich haseł.

W jakże zacofanym społeczeństwie żyjemy, żeby w XXI wieku trzeba było uzmysławiać to ludziom...
28-04-2011 12:33 
 Ocena 4 na 4
finerbijk (17282 punktów)
>Ewolucja jest faktem! Trzeba nam takich haseł.

Jeśli na tej fotce jest cały Ruch Poparcia, to kiepsko to widzę
28-04-2011 16:40 
 Ocena 3 na 3
zachaj (5239 punktów)
>>Ewolucja jest faktem! Trzeba nam takich haseł.
>Jeśli na tej fotce jest cały Ruch Poparcia, to kiepsko to widzę

Bonobo to bardzo inteligentne zwierzęta. Kto wie czy nie lepiej wyglądałby taki komitet centralny...
28-04-2011 16:45 
 Ocena 1 na 1
neurosurgery (2484 punktów)
>Kto wie czy nie lepiej wyglądałby taki komitet centralny...

No nie wiem, gdyż Bonobo mają bardzo ciekawe zachowania seksualne.
28-04-2011 16:51 
 Ocena 2 na 2
zachaj (5239 punktów)
To akurat argument za.
diogenes (42753 punktów)
>Będzie nowa partia.

Będzie kolejna partia. Dlaczego nie Sp. z o.o?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Astrogator (183 punktów)
Właśnie ze znajomym doszliśmy do wniosku, że Palikot zmarnował niezłą szansę. Mógłby zarejestrować nową partię pod jakąś ciekawszą nazwą niż Ruch Palikota, np: Inna Partia, Żadna z Powyższych, Nowy Lepszy Palikot, Drugi Palikot, Palikot Poprawiony...
28-04-2011 08:24 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Palikot zmarnował niezłą szansę.

O to właśnie chodziło.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
SoBizarre (36 punktów)
Czasami w szaleństwie jest metoda. Z pewnością nie można mu zarzucić że nie potrafi zwrócić na siebie uwagi.

Ciekawi mnie czego tak naprawdę pragnie najbardziej. Gdybym miał się zakładać, stawiałbym na zemstę. Hmm, pozbawić PO władzy poprzez odebranie im części elektoratu... Podejrzewam że o tym marzy, chociaż nie nie wykluczam że jego pobudki są bardziej szlachetne.
27-04-2011 22:13 
 Ocena 3 na 3
Astrogator (183 punktów)
>Czasami w szaleństwie jest metoda. Z pewnością nie można mu zarzucić że nie potrafi zwrócić na siebie uwagi.
W tym kraju, w obecnej sytuacji, wydaje mi się, że już TYLKO w szaleństwie metoda.
>Ciekawi mnie czego tak naprawdę pragnie najbardziej. Gdybym miał się zakładać, stawiałbym na zemstę. Hmm, pozbawić PO władzy poprzez odebranie im części elektoratu... Podejrzewam że o tym marzy, chociaż nie nie wykluczam że jego pobudki są bardziej szlachetne.
A czy jedno wyklucza drugie? Na jego miejscu też chciałbym się odgryźć. A że chce się odgryźć przy wykorzystaniu w miarę racjonalnego programu? Nie widzę nikogo innego poza Palikotem, na kogo mógłbym jeszcze głosować... Zresztą, jako jedyny głośno potrafi powiedzieć, że krzyż... eee, to znaczy król jest nagi. Mam już dosyć tego, co dzieje się wkoło i każdy, kto głośno stwierdza, że sytuacja jest chora ma u mnie plusa.
28-04-2011 08:26 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Ciekawi mnie czego tak naprawdę pragnie najbardziej.

Samego siebie. W nazwie kolejnej partii brakuje słowa dla. Chodzi o Ruch dla Palikota.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>>Ciekawi mnie czego tak naprawdę pragnie najbardziej.
>Samego siebie. W nazwie kolejnej partii brakuje słowa dla. Chodzi o Ruch dla Palikota.

Chodzi o to aby dostać się do sejmu. Nazwę 'Ruch Poparcia' z Palikotem kojarzyło niewystarczająco wielu. To dobra zmiana póki nie wypromuje się nowych nazwisk: Kapsyda-Kobro, Sadowska, Maciej Mroczek, Elsner, Jagielska, ...

Oczywiście na listach Ruchu mogą być także: Środa, Kutz, Leszczyński, ...
A może Kalisz i Arłukowicz ? Frasyniuk ? Labuda ?

No i człowiek roku racjonalisty Czesław Grzelak

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
Rigoletto (3891 punktów)
>Chodzi o to aby dostać się do sejmu. Nazwę 'Ruch Poparcia' z Palikotem kojarzyło niewystarczająco wielu. To dobra zmiana póki nie wypromuje się nowych nazwisk

Ale jacy to działacze polityczni są w tym ruchu, skoro Palikot płaci im pensje? Może za rok pójdą do kogoś kto zapłaci im więcej?
neurosurgery (2484 punktów)
>Ruch Palikota z programem 'Nowoczesna Polska':
>www.ruchpo(*)lt/files/rp.file_.3429.231.pdf
>ma taką szansę i dlatego ich wspieram.

Też ich wspieram - jest nas dwóch. Ale czy ludzie naprawdę poderwą się i pomogą osiągnąć cel? Wątpię... Dla niektórych Palikot to błazen z wibratorem w ręku, a dla mnie to powiew świeżości, powiew nowoczesności, światło rzucone na średniowieczne klasztorne mury... Chcę Polski nowoczesnej, bo mam dość tej staroświeckiej. Niedługo chyba opuszczę ten kraj, bo mam powoli dość. Czekam tylko na gromkie - wypierda*** od sąsiadów, bo przecież nie jestem "Polakiem - patriotą".

>Pozdrawiam Racjonalistów

Również pozdrawiam.
28-04-2011 00:02 
 Ocena 1 na 1
Paweł Lenartowicz (74 punktów)
>Też ich wspieram - jest nas dwóch. Ale czy ludzie naprawdę poderwą się i pomogą osiągnąć cel? Wątpię... Dla niektórych Palikot to błazen z wibratorem w ręku, a dla mnie to powiew świeżości, powiew nowoczesności, światło rzucone na średniowieczne klasztorne mury... Chcę Polski nowoczesnej, bo mam dość tej staroświeckiej. Niedługo chyba opuszczę ten kraj, bo mam powoli dość. Czekam tylko na gromkie - wypierda*** od sąsiadów, bo przecież nie jestem "Polakiem - patriotą".
>>Pozdrawiam Racjonalistów
>Również pozdrawiam.

Myślałem że racjonalista=realista jest przynajmniej częściowo prawdziwe .

Niestety Palikot to jednak błazen z wibratorem w ręku, o ile w rozdziale kościoła od państwa moje poglądy są zbieżne, to w sferze politycznej jest to czysta demagogia. Niestety. A nawet jeśli uda mu się trafnie znaleźć problem, jak w wypadku osłabionej władzy ustawodawczej to na rozwiązanie pomysłu już nie wpada.
Brzostowski (7067 punktów)
Pierwsze zdanie z "programu" Palikota brzmi:

"Mamy dość tego, że ktoś za nas decyduje, że ktoś nam
mówi, jak żyć, jak się kochać, ile mieć dzieci i z kim."

Niezłe jaja co? To chyba do katolików jest? No bo nie do ateistów! A kto za Was decyduje i mówi jak się kochać i z kim? Ksiądz? Ile mieć dzieci? Ksiądz? A może stowarzyszenie łysych zakonnic cyklistek!

Albo (akapit 1 s. 4):

"Jesteśmy pierwszym ruchem społecznym po 89
roku, który postanowił działać politycznie."

Doprawdy?

albo (akapit 2, s.4):

"Nie jesteśmy kolejną układanką wśród tych samych
elit - ile już ich było: AWS, PiS, PO, ZCHN, PC,
KPN, ROP, a teraz PJN - różne nazwy, a ci sami ludzie"

A Pan Janusz to skąd? Z pierwszego ruchu społecznego po 89 roku? Litości!

s. 6:

"Ruch Poparcia nie jest wrogo nastawiony do Kościoła,
nie walczy z nim, a tym bardziej nie walczy z religią,
wiarą i ludźmi wiary."

No to lipa, antyklerykały raczej nie poprą!

Weźmy nawet z pozoru dobre pomysły:

"Oświadczenia zamiast zaświadczeń"

Który teraz cwaniak złoży oświadczenie że nie zalega z podatkami? Za nieprawdziwe oświadczenie grozi kodeks karny! A Wy jesteście pewni na 100%, że nie lepiej wziąć papiaerek z urzędu?

s. 22

"Gospodarka jest najważniejsza"

ale czemu jest prawie na końcu?
Bo, rozdział Państwa od Kościoła jest najważniejszy! HEJ!

Mimo wszystko życzę mu wejścia do parlamentu, fajny chłop z niego i żołądkowa dobra!
28-04-2011 08:00 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

>"Gospodarka jest najważniejsza"
>ale czemu jest prawie na końcu?
Last but not least.
>Bo, rozdział Państwa od Kościoła jest najważniejszy! HEJ!
Jest bardzo ważny. Na przykład dla mnie jest ważny. Nie życzę sobie prawa stanowionego przez polski parlament pod paragrafy prawa kanonicznego i papieskie encykliki. Nie przeszkadza mi ani wiara, ani Kościół, ale ze strukturami państwa bym tych dwóch wymienionych nie mieszała.
>Mimo wszystko życzę mu wejścia do parlamentu, fajny chłop z niego i żołądkowa dobra!
E tam, fajny... Różnie mówią w Lublinie. A do parlamentu powinien wejść. Ktoś czasem musi wylać kubeł zimnej wody na rozmodlone głowy, wszystko jedno, kto, może być i Palikot.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Będzie nowa partia.
Też chcąca wygrać wybory zapominając o trzymaniu się przepisów polskiego prawa? Drugi raz dasz się nabrać?
Jak można poważnie traktować szefa partii, jak można poważnie traktować samą partię, skoro ów szef i owa partia nie mają pojęcia o swoich podstawowych obowiązkach?

Stary wyjadacz partyjny pozwolił sobie na popełnienie elementarnego błędu?! To czego od niego można oczekiwać na przyszłość?

Twoje żenujące teksty typu "Wolelibyście rycerza w białej zbroi który założy partię racjonalistów ?" nie zmienią faktów.

A fakty są takie, że Palikot nie składając sprawozdania finansowego nie ujawnił źródeł finansowania RPP. Zachował się niczym Rydzyk.



Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
28-04-2011 14:39 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Zachował się niczym Rydzyk.

Bo to ta sama parafia - władza.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
28-04-2011 17:46 
 Ocena-2 na 2
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>A fakty są takie, że Palikot nie składając sprawozdania finansowego nie ujawnił źródeł finansowania RPP. Zachował się niczym Rydzyk.[/color]

Minus, bo emocjonujesz się, a nie wnikasz w szczegóły. Istotne szczegóły.

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>>A fakty są takie, że Palikot nie składając sprawozdania finansowego nie ujawnił źródeł finansowania RPP. Zachował się niczym Rydzyk.[/color]
>Minus, bo emocjonujesz się, a nie wnikasz w szczegóły. Istotne szczegóły.
Minus, bo udajesz, że nie widzisz faktów, za to piszesz emocjonalne posty.


Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Istotne szczegóły.

Powstało stowarzyszenie RPP i partia RP. Obecny system finansowania wymusza takie 'kombinowanie' (PJN zrobiło to samo). Wszystkie dotychczasowe działania i wydatki były pod szyldem Stowarzyszenia RPP.

Jakich faktów nie widzę ?

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
DominB (-48 punktów)
POlityczny chuligan na śmietniku historii. Ruch POparcia .
www.rp.pl/artykul/649027.html
28-04-2011 11:24 
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)
> POlityczny chuligan na śmietniku historii. Ruch POparcia .
Podaruj sobie tę onetową manierę. Jest niesmaczna.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
28-04-2011 12:31 
 Ocena 2 na 2
DominB (-48 punktów)

>Podaruj sobie tę onetową manierę. Jest niesmaczna.

Jaki temat taka maniera. Palikotowe insynuacje i półprawdy były smaczne ?
28-04-2011 14:17 
 Ocena 5 na 5
Meretseger (61860 punktów)

>Jaki temat taka maniera. Palikotowe insynuacje i półprawdy były smaczne ?
Niezależnie od tego, o czym rozmawiamy, można zachować pewien poziom. Rozmowy, niekoniecznie tematu.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
28-04-2011 18:29 
 Ocena 1 na 1
DominB (-48 punktów)

>Niezależnie od tego, o czym rozmawiamy, można zachować pewien poziom. Rozmowy, niekoniecznie tematu.

Nie ma o czym rozmawiać (szkoda czasu), kot jaki jest każdy widzi.
Rigoletto (3891 punktów)
Nie dziwię się, że Palikot szuka miejsca w polityce. W biznesie nikt już go poważnie nie traktuje. Może wystartuje do Senatu - będzie jak ulał pasował do senatora Stokłosy.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Niektórym nie chce się chyba otwierać linków więc przeklejam emocjonalny apel:

"Moi Drodzy!

Nasza partia Ruch Poparcia została zarejestrowana pod koniec października. W minionym roku nie prowadziliśmy żadnej działalności. Zarejestrować, a działać to przecież co innego!!! Nie złożyliśmy sprawozdania, bo to nie ma sensu aby zanosić kartkę z wieloma zerami!!! Teraz słyszę, że z tego powodu mamy być skreśleni z rejestru! Jakby było mało nierównowagi pomiędzy nami a tymi wypasionymi na budżecie politycznymi kotami jak PO czy PIS!!

Z takimi absurdami trzeba i można walczyć. Jeśli podstawą do wykreślenia z rejestru partii ma być brak pustej kartki papieru - czyli sprawozdanie z zerami wszędzie - to to jest absurd! To jest formalizm wręcz nieludzki! To ludzie nic nie znaczą? To 35 tys działaczy i sympatyków to nic? Nie było żadnego wezwania do uzupełnienia!! I sąd może od tak sobie skreślić partię, która nie pobierała dotacji publicznych i nie prowadziła żadnej działalności? Stosowne sprawozdanie złożyliśmy wczoraj - zawiera wszędzie zera!! Nie wierzę, że sąd wyrejestruje partię z powodu opóźnienia w sprawozdaniu!! Nigdy z tego, aby to zmienić, nie zrezygnujemy.

Janusz Palikot"

A zmiana nazwy z 'Ruch Poparcia' na 'Ruch Palikota' może wyjść moim zdaniem tylko na dobre bo zwiększy rozpoznawalność. Jednym z pierwszych postulatów Ruchu była kadencyjność funkcji - jak prezesem zostanie Nowak, nazywać się może Ruch Nowaka - liczy się treść, a nie opakowanie.

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
29-04-2011 10:21 
 Ocena 1 na 1
Rigoletto (3891 punktów)
>Niektórym nie chce się chyba otwierać linków więc przeklejam emocjonalny apel:
>"Moi Drodzy!
>>A zmiana nazwy z 'Ruch Poparcia' na 'Ruch Palikota' może wyjść moim zdaniem tylko na dobre bo zwiększy rozpoznawalność.

O wiele lepiej brzmiałaby nazwa "Karaibski Ruch Palikota", a na logo liść konopii. Toby dopiero zwiększyło rozpoznawalność...
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
"Z Palikotem czy bez?

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższą środę w sądzie rejestrowym w Warszawie pojawi się wniosek o zerejestrowanie nowej partii politycznej o nazwie Ruch Palikota. To dobra wiadomość, ucinająca wszelkie spekulacje mediów co do przyszlości ruchu stworzonego przez Janusza Palikota.

Niemniej nazwa nowotworzonej partii budzi dużo emocji i dyskusji. Od zachwytów "genialna", po zażenowanie "najgorsza z możliwych". Spróbujmy więc zestawić wady i zalety takiej nazwy.

ZŁA

Budujemy partię nowoczesnej Polski, nowoczesnych, liberalnych wartości. Nadanie jej nazwy zawierającej nazwisko lidera lokuje taką partię w jakiś bananowych klimatach.

Wielu naszych potencjalnych wyborców akceptuje nasz program, nasze postulaty. Jednak wolałoby patrzeć na twórcę i lidera ugrupowania z pewnego dystansu. Wpisanie jego nazwiska w nazwę ugrupowania wiąże jego osobę z partią nierozerwalnie.

To niezwykły precedens wśród istniejących partii, aby aktualny lider partii był "właścicielem" nazwy tej partii. Jakie są przykłady podobnego nazewnictwa partii politycznych na świecie?

DOBRA

Od samego początku Ruch Poparcia był kojarzony z Januszem Palikotem, niezależnie od nazwy.

W marketingu politycznym, tak jak w każdym marketingu, liczy się rozpoznawalność marki. A Janusz Palikot był i jest naszą najsilniejszą "marką". Czy to się niektórym podoba, czy nie.

Rozpoznawalność partii Ruch Poparcia była bardzo słaba, nawet po kampanii billbordowej nie przekroczyła kilkunastu procent. A to oznacza, że prawie 90% wyborców nie miało pojęcia co to jest Ruch Poparcia.

Wyborca nieakceptujący Janusza Palikota z takiego czy innego powodu nigdy nie będzie naszym wyborcą. I próba "schowania" go za nazwą typu Ruch Poparcia Przemian nic tutaj nie pomoże.

Wyborca w lokalu wyborczym otrzyma listę zawierającą nazwy co najmniej kilkunastu różnych partii. Kilka najważniejszych nazw rozpozna. Następnych kilkanaście ugrupowań pozostanie dla niego klasycznym "no-name". Nazwa Ruch Palikota gwarantuje, że ta partia będzie mogła liczyć na rozpoznawalność porównywalną z PO czy PiS.

Pobieżny rzut oka na zestawienie wad i zalet nowej nazwy, na ich wagę i możliwy wpływ na wynik wyborczy, zdaje się przemawiać zdecydowanie na korzyść nazwy Ruch Palikota. Myślę więc, że nazwa "z Palikotem" to krok w dobrym kierunku."

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365