Minęło kilka lat, wydano setki filmów, a Fury Road pozostaje ostatnim, który sprawia, że czuję się, jakbym był świadkiem arcydzieła prezentowanego światu podczas oglądania. Żaden inny film od tego czasu nie był tak kreatywny, autentyczny i FAJNY.
Jeśli się nad tym zastanowić, to prawie cud, że ten film został wydany i był naprawdę dobry. 20 lat w piekle rozwoju, aktor, który gra głównego bohatera, został zastąpiony...
Jeśli chodzi o produkcję, wiele innych cudów. Praktyczne efekty, setki dodatków, prawdziwe eksplozje. Nie mogę uwierzyć, że Warner Bros zapalił to na zielono, ale cieszę się, że to zrobili.
Ale najlepszy cud i najbardziej satysfakcjonujący dla fanów: film zdobył mnóstwo nagród akademii, w tym montaż. Naprawdę fajnie, bo film został wycięty przez żonę George'a Millera. Przez cały czas wiedzą, co robili. Chciałbym, żeby zrobili więcej. I chciałbym, żeby inny filmowiec wziął z nimi lekcje, jak zrobić film akcji.
Dwa kciuki w górę dla wszystkich zaangażowanych w ten klasyk. |