Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szczyt głupoty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
31-07-2022 22:54zeniu73 (6483 punktów)Szczyt głupoty
Ocena 1 na 1
Jeszcze 113 i będziemy w naszych pokojach "ogrzanych" do 11 stopni patrzeć w telewizor, jak Katar klimatyzuje stadiony piłkarskie z 50 stopni na 20 😂😂😂😂😂😂😂
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Elasp (6859 punktów)
>Jeszcze 113 i będziemy w naszych pokojach "ogrzanych" do 11 stopni patrzeć w telewizor, jak Katar
>klimatyzuje stadiony piłkarskie z 50 stopni na 20
>😂😂😂😂😂😂😂

Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...
szarley (54911 punktów)
>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...

Dlaczego PiS likwidowało polskie kopalnie uzależniając polską energetykę od rosyjskiego węgla?

Pytałem czy w imię wolności Ukrainy (a w konsekwencji Polski) dopłacisz czteromiesięczny dochód na zakup węgla polskim emerytom, bo twierdzisz, że 10 000 złotych za węgiel (czterokrotna przeciętna emerytura do cena za niepodległość )
Gotów jesteś zapłacić?

Jesteś hipokrytą Elaspie 5. w 10-stopniowej skali Konopki

znów tylko hasła, merytorycznej odpowiedzi brak

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...
>Dlaczego PiS likwidowało polskie kopalnie uzależniając polską energetykę od rosyjskiego węgla?

Bo takie działania wymuszała KE.

>Pytałem czy w imię wolności Ukrainy (a w konsekwencji Polski) dopłacisz czteromiesięczny dochód na zakup węgla polskim emerytom, bo twierdzisz, że 10 000 złotych za węgiel (czterokrotna przeciętna emerytura do cena za niepodległość )
>Gotów jesteś zapłacić?

Tak, na zasadzie pożyczki. Nie odpowiadam za to, że ktoś nie ma oszczędności na czarną godzinę.

>Jesteś hipokrytą Elaspie 5. w 10-stopniowej skali Konopki
>znów tylko hasła, merytorycznej odpowiedzi brak
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

>
03-08-2022 10:09 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...
>>Dlaczego PiS likwidowało polskie kopalnie uzależniając polską energetykę od rosyjskiego węgla?
> Bo takie działania wymuszała KE.

Nieprawda. KE naciskała na zmniejszenie zużycia węgla, a nie na zaniechanie jego wydobycia
Powtórzę. Należało ograniczać wydobycie dostosowując je do zmniejszającego się popytu a nie wymuszać zmianę popytu poprzez zmniejszanie wydobycia

>>Pytałem czy w imię wolności Ukrainy (a w konsekwencji Polski) dopłacisz czteromiesięczny dochód na zakup węgla polskim emerytom, bo twierdzisz, że 10 000 złotych za węgiel (czterokrotna przeciętna emerytura do cena za niepodległość )
>>Gotów jesteś zapłacić?
> Tak, na zasadzie pożyczki. Nie odpowiadam za to, że ktoś nie ma oszczędności na czarną godzinę.
1 Niewielu emerytów ma oszczędności na czarną godzinę w wysokości czteromiesięcznej średniej emerytury, a ci, którzy mają mniej niż średnią nie mają z czego odłożyć
2 Czarna godzina to choroba lub pożar domu, awaria pieca a nie zwykła zima,
3 Od innych wymagasz, żeby wydali oszczędności w imię wolności Ukrainy, wymagaj też tego od siebie

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Elasp (6859 punktów)
>>>>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...
>>>Dlaczego PiS likwidowało polskie kopalnie uzależniając polską energetykę od rosyjskiego węgla?
>> Bo takie działania wymuszała KE.
>Nieprawda. KE naciskała na zmniejszenie zużycia węgla, a nie na zaniechanie jego wydobycia

Sprawdź informacje dostępne w internecie. Chodziło także (i chodzi) o zmniejszenie wydobycia.

>Powtórzę. Należało ograniczać wydobycie dostosowując je do zmniejszającego się popytu a nie wymuszać zmianę popytu poprzez zmniejszanie wydobycia

Na to niech odpowie osoba znająca się na polityce w odniesieniu do węgla.

>>>Pytałem czy w imię wolności Ukrainy (a w konsekwencji Polski) dopłacisz czteromiesięczny dochód na zakup węgla polskim emerytom, bo twierdzisz, że 10 000 złotych za węgiel (czterokrotna przeciętna emerytura do cena za niepodległość )
>>>Gotów jesteś zapłacić?
>> Tak, na zasadzie pożyczki. Nie odpowiadam za to, że ktoś nie ma oszczędności na czarną godzinę.
>1 Niewielu emerytów ma oszczędności na czarną godzinę w wysokości czteromiesięcznej średniej emerytury, a ci, którzy mają mniej niż średnią nie mają z czego odłożyć

Skąd masz takie informacje?

>2 Czarna godzina to choroba lub pożar domu, awaria pieca a nie zwykła zima,

Zima bez węgla dostępnego po rozsądnych cenach nie jest "zwykłą zimą".

>3 Od innych wymagasz, żeby wydali oszczędności w imię wolności Ukrainy, wymagaj też tego od siebie

Chcesz powiedzieć, że wolisz upadek Ukrainy, by mieć 25 stopni Celsjusza w zimie?
03-08-2022 13:56 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>>>>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...
>>>>Dlaczego PiS likwidowało polskie kopalnie uzależniając polską energetykę od rosyjskiego węgla?
>>> Bo takie działania wymuszała KE.
>>Nieprawda. KE naciskała na zmniejszenie zużycia węgla, a nie na zaniechanie jego wydobycia
> Sprawdź informacje dostępne w internecie. Chodziło także (i chodzi) o zmniejszenie wydobycia.
Tak, wskutek zmniejszenia popytu

>>Powtórzę. Należało ograniczać wydobycie dostosowując je do zmniejszającego się popytu a nie wymuszać zmianę popytu poprzez zmniejszanie wydobycia
> Na to niech odpowie osoba znająca się na polityce w odniesieniu do węgla.
Z pewnością na to nie odpowie Sasin

>>>>Gotów jesteś zapłacić?
>>> Tak, na zasadzie pożyczki. Nie odpowiadam za to, że ktoś nie ma oszczędności na czarną godzinę.
>>1 Niewielu emerytów ma oszczędności na czarną godzinę w wysokości czteromiesięcznej średniej emerytury, a ci, którzy mają mniej niż średnią nie mają z czego odłożyć
> Skąd masz takie informacje?
Z własnych obserwacji, ale NBP publikuje dane o oszczędnościach obywateli

>>2 Czarna godzina to choroba lub pożar domu, awaria pieca a nie zwykła zima,
> Zima bez węgla dostępnego po rozsądnych cenach nie jest "zwykłą zimą".
Czyli czarną godziną są nieudolne rządy...
Teraz trzeba będzie odkładać na czarną godzinę konieczności wyjazdów za granicę po cukier?
Jaka pewność, że nie braknie pszenicy?

>>3 Od innych wymagasz, żeby wydali oszczędności w imię wolności Ukrainy, wymagaj też tego od siebie
> Chcesz powiedzieć, że wolisz upadek Ukrainy, by mieć 25 stopni Celsjusza w zimie?
Nie. Chcę powiedzieć, że jeśli wymagasz, aby właściciel domu wydał dodatkowo 10 000 zł na jeden sezon na węgiel, czasem mając mniej niż średnia emerytura w imię wolności Ukrainy, to w imię tej samej wolności Ty wydaj swoje czteromiesięczne dochody na to, żeby mu pomóc

Nie piszę o 25 stopniach. To indywidualna sprawa ile kto lubi mieć w domu, jeśli jednak dom nie jest ogrzewany, to zimą temperatura może spaść do 10 - 12 stopni, a to już nie jest sprawa komfortu, ale przeżycia, zwłaszcza dla starych ludzi.

Jeśli nie bacząc na zagrożenie ze strony Rosji, rząd uzależnił polską energetyką od rosyjskiego węgla, to dlaczego zwykły obywatel ma ponosić tego konsekwencje?

O apetytach Rosji na poszerzanie swojego terytorium w tym o ziemie polskie wiadomo od XVIII wieku


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)

>O apetytach Rosji na poszerzanie swojego terytorium w tym o ziemie polskie wiadomo od XVIII >wieku
>

skąd to wiadomo??
pierwsze o tym słyszę.
03-08-2022 20:20 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>O apetytach Rosji na poszerzanie swojego terytorium w tym o ziemie polskie wiadomo od XVIII >wieku
>>
>skąd to wiadomo??
>pierwsze o tym słyszę.

Za korepetycje biorę 100 zł/h (czas dojazdu liczony jako czas pracy, koszt dojazdu po wojej stronie)

Jeśli Cię nie stać zapisz się wieczorowo do jakiejś podstawówki, albo pójdź do biblioteki (o ile poradzisz czytać)

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Thoter (6650 punktów)
>>>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...
>>Dlaczego PiS likwidowało polskie kopalnie uzależniając polską energetykę od rosyjskiego węgla?
> Bo takie działania wymuszała KE.

Ile lat jeszcze będzie możliwość wywożenia z Polski surowców ??
Na ile lat starczy miedzi i węgla ??
Wegetujemy dzięki wywożeniu surowców. Co będzie później ??
03-08-2022 13:14 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>>>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...
>>>Dlaczego PiS likwidowało polskie kopalnie uzależniając polską energetykę od rosyjskiego węgla?
>> Bo takie działania wymuszała KE.
>Ile lat jeszcze będzie możliwość wywożenia z Polski surowców ??
>Na ile lat starczy miedzi i węgla ??
>Wegetujemy dzięki wywożeniu surowców. Co będzie później ??

Nieprawda, mamy np. powiększające się rezerwy złota.

"W latach 2018-2019 zasoby złota Narodowego Banku Polskiego zostały zwiększone o 125,7 tony. Na koniec sierpnia 2021 r. zasób złota NBP wyniósł 7,402 mln uncji, tj. 230,2 tony."

www.money.(*)-wiecej-6689165290068608a.html

Pod względem rezerw złota jesteśmy 11 krajem w Europie i 23 na świecie.

Gospodarka też bardzo dobrze się rozwija (biorąc wszystko pod uwagę).
Thoter (6650 punktów)

>>Wegetujemy dzięki wywożeniu surowców. Co będzie później ??
> Nieprawda, mamy np. powiększające się rezerwy złota.

I o czym to świadczy??
Biedakom zawsze to co się świeci kojarzy z bogactwem.
Elasp (6859 punktów)
>>>Wegetujemy dzięki wywożeniu surowców. Co będzie później ??
>> Nieprawda, mamy np. powiększające się rezerwy złota.
>I o czym to świadczy??
>Biedakom zawsze to co się świeci kojarzy z bogactwem.

Na czym więc polega bogactwo?
Thoter (6650 punktów)

>>> Nieprawda, mamy np. powiększające się rezerwy złota.
>>I o czym to świadczy??
>>Biedakom zawsze to co się świeci kojarzy z bogactwem.
>Na czym więc polega bogactwo?

Przypatrz się na Niemców. Na początku XX w. postawili na PRZEMYSŁ i odejście od monopolu rolniczego. Wykształcili KADRY TECHNICZNE. Mieli kłopot ze zdobyciem surowców. Brytyjczycy i Francuzi robili co mogli, by Niemcy nie rozwinęli swojego przemysłu. To Brytyjczycy mącili w Europie, by utrzymać swoje imperium, które powstało na mordowaniu i okradaniu świata.
Brytyjczycy grozili carowi rosyjskiemu a Francuzi płacili na uzbrojenie by był przeciw Niemcom. Niemcy przez to nie mogli kupować rosyjskich surowców od cara. Niemcy wpadli na genialny plan. Użyli żydowskiego komunizmu i OPŁACILI Żydów i tak pokonali cara. Pokonać cara było dużo łatwiej jak Brytyjczyków, którzy w tym planie na początku się nie połapali. Ile Niemców zginęło by móc korzystać z rosyjskiej bazy surowcowej??
Teraz się przypatrz na POLAKÓW.
Po wojnie UZYSKALIŚMY dostęp do radzieckiej bazy surowcowej. Mieliśmy priorytet, ceny na poziomie 1/3 cen światowych, płaciliśmy produktami rolnymi, kredyt spłacaliśmy kiedy chcieliśmy.
Niemcy o tym nawet nie mogli pomarzyć. Wybudowano tysiąc szkół i posłano do nich Polaków.
Przypatrz się gdzie jest dzisiaj Niemiec, któremu Brytyjczycy z Amerykanami zniszczyli kraj, a gdzie jest Polak, który podobno wygrał wojnę.
Na tym właśnie polega bogactwo. Bogactwo jest w ludzkich głowach i w organizacji społeczeństwa.
Polak nigdy nie będzie bogaty. Nie ma w głowie i nigdy nie stworzy wspólnoty, która będzie pilnować swoich interesów.
03-08-2022 23:04 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
.
>Po wojnie UZYSKALIŚMY dostęp do radzieckiej bazy surowcowej. Mieliśmy priorytet, ceny na poziomie 1/3 cen światowych, płaciliśmy produktami rolnymi, kredyt spłacaliśmy kiedy chcieliśmy.

Jaka szkoda.

To tak samo jak ci. DDRu też otrzymali.

A w ramach przyjaźni DDR Radzieckiej można było kupić sobie Zaporożca.

Szczytowe osiągnięcie myśli radzieckiej.
Surowce paliwo no co chcesz i taki gniot.

Po 89 roku parkingi na osiedlach ku rozpaczy dzieciaków zaczely być wykorzystywane przez samochody.

Latami parkingi był placami zabaw. Ale wraz z upadkiem komuny naturalnie zaczęły zapełniać się samochodami z zachodu.
Bieda komuny powoli zaczęła zanikać.

Ps. Policzyłes już tych bydlaków co mordowali Polaków ?
04-08-2022 08:45 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)

>Teraz się przypatrz na POLAKÓW.
>Po wojnie UZYSKALIŚMY dostęp do radzieckiej bazy surowcowej. Mieliśmy priorytet, ceny na poziomie 1/3 cen światowych, płaciliśmy produktami rolnymi, kredyt spłacaliśmy kiedy chcieliśmy.

>Niemcy o tym nawet nie mogli pomarzyć. Wybudowano tysiąc szkół i posłano do nich Polaków.
>Przypatrz się gdzie jest dzisiaj Niemiec, któremu Brytyjczycy z Amerykanami zniszczyli kraj, a gdzie jest Polak, który podobno wygrał wojnę.

Porównujesz kapitalistyczne Niemcy Zachodnie z socjalistyczną Polską? Gdyby zamienić ustroje, to Niemcy byłyby w tyle za Polską. Nie ma to nic wspólnego z narodowością, czy mentalnością, tylko z ustrojem, akurat nam narzuconym przez Związek Radziecki. Wystarczy porównać Niemcy Zachodnie z NRD, mercedesa - z też niemieckim - trabantem.

>Na tym właśnie polega bogactwo. Bogactwo jest w ludzkich głowach i w organizacji społeczeństwa.
>Polak nigdy nie będzie bogaty. Nie ma w głowie i nigdy nie stworzy wspólnoty, która będzie pilnować swoich interesów.

Jak będzie tak narzekać na własny naród i przyjmować postawę kapitulancką ("nie da się"), to na pewno nie będzie bogaty. Jeżeli coś nas różni od innych, to właśnie taka postawa, którą sam prezentujesz.
Thoter (6650 punktów)

> Porównujesz kapitalistyczne Niemcy Zachodnie z socjalistyczną Polską? Gdyby zamienić ustroje, >to Niemcy byłyby w tyle za Polską. Nie ma to nic wspólnego z narodowością, czy mentalnością, >tylko z ustrojem, akurat nam narzuconym przez Związek Radziecki. Wystarczy porównać Niemcy >Zachodnie z NRD, mercedesa - z też niemieckim - trabantem.

Następny "mędrzec", przyniósł wiadomości spod budki z piwem.
Co mają ustroje z tym wspólnego. Przed wojną siedziba niemieckiej motoryzacji była tam gdzie jest teraz. Żaden ustrój by im nie zaszkodził. Polska zaraz po wojnie podpisała z komunistycznymi Włochami umowę na budowę fabryki samochodów. Amerykanie nałożyli na nas sankcje, zagrozili Włochom i Włosi się wycofali.
Napisz, jak nam AMERYKA SZKODZIŁA PO WOJNIE.
Elasp (6859 punktów)
>> Porównujesz kapitalistyczne Niemcy Zachodnie z socjalistyczną Polską? Gdyby zamienić ustroje, >to Niemcy byłyby w tyle za Polską. Nie ma to nic wspólnego z narodowością, czy mentalnością, >tylko z ustrojem, akurat nam narzuconym przez Związek Radziecki. Wystarczy porównać Niemcy >Zachodnie z NRD, mercedesa - z też niemieckim - trabantem.
>Następny "mędrzec", przyniósł wiadomości spod budki z piwem.

Znowu brak argumentów zastąpiony inwektywami. W ten sposób tylko się ośmieszasz. Na dodatek naruszasz regulamin forum.

>Co mają ustroje z tym wspólnego. Przed wojną siedziba niemieckiej motoryzacji była tam gdzie jest teraz. Żaden ustrój by im nie zaszkodził. Polska zaraz po wojnie podpisała z komunistycznymi Włochami umowę na budowę fabryki samochodów. Amerykanie nałożyli na nas sankcje, zagrozili Włochom i Włosi się wycofali.
>Napisz, jak nam AMERYKA SZKODZIŁA PO WOJNIE.

Z czego wynika różnica między Koreą Południową a Północną?
Thoter (6650 punktów)

> Znowu brak argumentów zastąpiony inwektywami. W ten sposób tylko się ośmieszasz. Na dodatek >naruszasz regulamin forum.

A jakie do Ciebie mogą dotrzeć argumenty??
Szkoda czasu i pisania.

> Z czego wynika różnica między Koreą Południową a Północną?

Po raz kolejny napiszę, opisz nam: ile sankcji nałożyła Ameryka, w jakim celu to robi i ile zarabia NA WOJNACH ??
Elasp (6859 punktów)
>> Znowu brak argumentów zastąpiony inwektywami. W ten sposób tylko się ośmieszasz. Na dodatek >naruszasz regulamin forum.
>A jakie do Ciebie mogą dotrzeć argumenty??
>Szkoda czasu i pisania.

Na pewno dotrą rzetelne, musisz się tylko na takie zdobyć.

>> Z czego wynika różnica między Koreą Południową a Północną?
>Po raz kolejny napiszę, opisz nam: ile sankcji nałożyła Ameryka, w jakim celu to robi i ile zarabia NA WOJNACH ??

Korea Płd., jak i inne kraje komunistyczne, też może nakładać sankcje i zarabiać na nich. Dlaczego nie zarabiają na wojnach, skoro to takie dochodowe? Może są słabsze i dlatego nie prowadzą wojen? Wojna jest bardzo często skutkiem bogactwa, a nie jego przyczyną. Kraju biednego nie stać na wojnę.
Thoter (6650 punktów)

> Korea Płd., jak i inne kraje komunistyczne, też może nakładać sankcje i zarabiać na nich. >Dlaczego nie zarabiają na wojnach, skoro to takie dochodowe? Może są słabsze i dlatego nie >prowadzą wojen? Wojna jest bardzo często skutkiem bogactwa, a nie jego przyczyną. Kraju biednego >nie stać na wojnę.
>

Polak ma frustracje spowodowane tym, że widłami i łopatą nie dorobił się takiego majątku jak światowi złodzieje i kolonialiści. Coś mu się uroiło, że to wina komunizmu. Żeby być bogatym TRZEBA KRAŚĆ I NIE DAWAĆ SIĘ OKRADAĆ. Komuniści milion razy więcej nakradli niż obecni tzw. demokraci. Komuniści przeprowadzili OPERACJĘ CEZARY. Przed wojną polski wywiad zakupił fałszywe informacje PŁACĄC NARKOTYKAMI.
Każdą wojnę rozpętują najsilniejsi. Używają otumanionych prymitywnych narodów do swoich interesów. Przed wojną nas otumaniali Brytyjczycy. Ich agent Wiktor Drymmer wciągnął nas do wojny. NKWD opłacone przez Brytyjczyków wymordowało w 1937 roku 111 tys. Polaków. Następne mordowania to też sprawka Brytyjczyków. Mordowano nas po to by po nas mogła przejść Armia Czerwona, bez oporu. Brytyjczycy używali nas do wojny z Niemcami. Dzisiaj jesteśmy używani przez Amerykanów do napaści na Rosję.
Z tego nigdy nie będzie bogactwa. Brytyjczycy nie zapłacili nam za używanie tak samo nie zapłacą Amerykanie. Jesteśmy od pokoleń dojeni i głupi.
Elasp (6859 punktów)
>> Korea Płd., jak i inne kraje komunistyczne, też może nakładać sankcje i zarabiać na nich. >Dlaczego nie zarabiają na wojnach, skoro to takie dochodowe? Może są słabsze i dlatego nie >prowadzą wojen? Wojna jest bardzo często skutkiem bogactwa, a nie jego przyczyną. Kraju biednego >nie stać na wojnę.
>>

Nie opdowiedziałeś na to pytanie.
Thoter (6650 punktów)
>>> Korea Płd., jak i inne kraje komunistyczne, też może nakładać sankcje i zarabiać na nich. >Dlaczego nie zarabiają na wojnach, skoro to takie dochodowe? Może są słabsze i dlatego nie >prowadzą wojen? Wojna jest bardzo często skutkiem bogactwa, a nie jego przyczyną. Kraju biednego >nie stać na wojnę.
>>>
> Nie opdowiedziałeś na to pytanie.

W temacie nie trzeba nic pisać tylko obserwować to co się koło nas dzieje.
Można porównać, to co się dzieje z tym co mówi Bronstein Kurski z telewizora.
Jak ktoś sam się uczył historii, to nie da się nabrać na propagandę.
Nasi dziadkowie przed wojną mówili, że wolą zginąć niż wpuścić do Polski żydostwo radzieckie.
Za kilka lat razem z tym żydostwem i uzbrojoną przez Brytyjczyków i Amerykanow Armią Czerwoną ginęli ale niosąc komunizm do centrum Europy. Gdyby wtedy ten komunizm doszedł do Atlantyku to Europa by wygrała. Anglosasi tak dawkowali uzbrojenie Armii Czerwonej by ta padła razem z Niemcami. Wtedy planowali wkroczyć Amerykanie, którzy wcześniej finansowali Niemców a potem Sowietów.
Amerykanie planowali przejście po europejskich trupach i zatrzymać się aż we Władywostoku.
Oczywiście wszystko pod hasłem wyzwalania i niesienia demokracji.
Żeby pokonując Niemców, przy okazji, nie powstało mocarstwo żydobolszewickie , wymordowano Żydów a reszcie wypowiedziano zimną wojnę. Wojna nie zaczęła się wtedy gdy Hitler wkroczył do Polski. Wojna zaczęła się wtedy gdy Thomas Harrington McKittrick, absolwent Harvardu, otworzył filię amerykańskiego banku w Szwajcarii. Bank ten finansował uzbrojenie III Rzeszy. Jego kolega Allan Dulles był specjalistą od amerykańskiej "wolności" i "demokracji". Szwajcaria była kolebką "komunizmu" i "demokracji".
W Szwajcarii są najważniejsze dokumenty historyczne, na których jest zapisane: kto, komu ile i za co zapłacił.
Elasp (6859 punktów)
>>>> Korea Płd., jak i inne kraje komunistyczne, też może nakładać sankcje i zarabiać na nich. >Dlaczego nie zarabiają na wojnach, skoro to takie dochodowe? Może są słabsze i dlatego nie >prowadzą wojen? Wojna jest bardzo często skutkiem bogactwa, a nie jego przyczyną. Kraju biednego >nie stać na wojnę.
>>>>
>> Nie opdowiedziałeś na to pytanie.
>W temacie nie trzeba nic pisać tylko obserwować to co się koło nas dzieje.

Czyli nie odpowiesz?
Thoter (6650 punktów)

>>W temacie nie trzeba nic pisać tylko obserwować to co się koło nas dzieje.
> Czyli nie odpowiesz?

Jak ktoś nie rozumie co się dzieje za oknem, to mu żądne tłumaczenie nie pomoże.
Mam komuś tłumaczyć, ze rzeczywistość jest inna, od tej którą 24H pokazuje Bernstein z telewizora??
Ilu historyków było w stanie odrzucić fałszywy opis historii XX wieku i zgodzić się z tym co napisali profesorowie historii : brytyjscy, francuscy i amerykańscy, ZARAZ PO WOJNIE ??
To co oni pisali, pokrywa się z tym co się dzisiaj dzieje. Anglosasi stworzyli kanalie i ich używają. Z kanaliami nie ma sensu dyskutować. Można je tylko obserwować i podziwiać, jak spece od propagandy, rozpalają w nich coraz większą nienawiść.
Nie jest to coś nowego. Polskie kanalie zabijały widłami polskich właścicieli ziemskich, którzy: wybudowali im czworaki, leczyli, uczyli dzieci itd.
Była w naszej historii tzw. rzeź galicyjska.
"Chłopi polscy schwytanych właścicieli ziemskich sprowadzili do Tarnowa gdzie zostali zabici na progu rezydencji administracji austriackiej w samym centrum miasta. Austriacy płacili za każdą głowę". Polak mordował Polaka a obcy mu za to płacił. I tak jest do dziś. Ci co się sprzedali obcym mordują Polaków.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
> Dzisiaj jesteśmy używani przez Amerykanów do napaści na Rosję.

Thoter to rosyjski troll (albo kolejne "wydanie" Arminiusa?!)
Ignorujcie jego wpisy i zgłaszajcie moderacji.

Siema
_
Wszystkie wszechświaty sa wieczne
02-08-2022 21:27 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
>>Jeszcze 113 i będziemy w naszych pokojach "ogrzanych" do 11 stopni patrzeć w telewizor, jak Katar
>>klimatyzuje stadiony piłkarskie z 50 stopni na 20
>>😂😂😂😂😂😂😂
>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...

No. Jak nam będzie zimno to Ukraina wygra.
I będzie cudownie demokratyczna, antykorupcjna i antybanderowska. Będzie fajnie. Musimy być tylko solidarni.
Ale tylko z Ukrainą. Inne wojny muszą przechodzić nam koło dupy.
Elasp (6859 punktów)
>>>Jeszcze 113 i będziemy w naszych pokojach "ogrzanych" do 11 stopni patrzeć w telewizor, jak Katar
>>>klimatyzuje stadiony piłkarskie z 50 stopni na 20
>>>😂😂😂😂😂😂😂
>>Co tam Ukraina, ważne, by nam było ciepło...
>No. Jak nam będzie zimno to Ukraina wygra.

Całkiem to możliwe.

>I będzie cudownie demokratyczna, antykorupcjna i antybanderowska. Będzie fajnie. Musimy być tylko solidarni.
>Ale tylko z Ukrainą. Inne wojny muszą przechodzić nam koło dupy.

Ważne, by nie była rosyjska.
02-08-2022 23:53 
 Ocena 1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)
.
> Ważne, by nie była rosyjska.

Skoro to takie ważne, to może pójdziesz się bić za Ukrainę? Masz dzieci? Może je wyślesz na wojnę Ukrainy z Rosją? Bo przecież Ukraina musi wygrać. Jej wygrana to być albo nie być.

Czy tylko walczysz przez internet darciem japy????
Thoter (6650 punktów)
>Jej wygrana to być albo nie być.

Być albo nie być imperializmu amerykańskiego.
Amerykanie wcześniej opłacili Żydów, którzy nas "wyzwolili". Rodziny Michników, Kuroni, Geremków mogą leżeć przez kilka pokoleń.
Z polskiego budżetu finansowano zamach stanu na Białorusi, bez Żydów się nie udał. Andrzej Lepper by nam o nim opowiedział, ale było mu dane dożyć. Przeciwstawiał się jemu.
Kolejni Żydzi pod wodzą Victorii Nuland dokonali już popisowego zamachu stanu na Ukrainie. CIA nie musi zbytnio szkolić Żydów, oni od pokoleń specjalizują się w oprawianiu narodów, na zlecenie.
Po kolejnym oprawieniu Rosji, dobiorą się do CHIN. Z Chińczykami będzie im trudniej, ale na pewno sobie poradzą. Polak jak zwykle będzie głodował i dokładał do oprawiania Chin. Ze sztandarem z napisem ZA NASZĄ I WASZĄ WOLNOŚĆ będzie maszerował z Żydami i Anglosasami na Chiny. Żyd nam napisze piękną historię do tego, będziemy ginąć jak pod Monte Casino, ZA DARMO.

histmag.or(*)astrofa-Rzeczypospolitej-18299

"Bohdan Chmielnicki i katastrofa Rzeczypospolitej.(...)
Zebrawszy ok. 15 tys. ludzi, Potocki wysłał przodem swego syna Stefana na czele 3 tys. żołnierzy i 4 tys. Kozaków rejestrowych. Mieli oni osaczyć i zatrzymać Chmielnickiego i Tatarów. Kozacy popłynęli czajkami w dół Dniepru, wyprzedzając idącą wolno polską kolumnę, opanowali Sicz i odcięli Chmielnickiego i Tatarów od zaplecza. Szybko jednak ulegli agitacji powstańców i przeszli na ich stronę. 29 kwietnia żołnierze Stefana Potockiego spotkali Chmielnickiego i Tatarów nad rzeczką Żółte Wody. Polacy przyjęli walkę w oparciu o umocniony tabor, oczekując nadejścia sił głównych pod wodzą hetmana. Niestety, nie doczekali się ich, co gorsza, Mikołaj Potocki rozpoczął odwrót w stronę Korsunia. Dywizja Stefana Potockiego poddała się po nierównej walce 16 maja, a jej dowódca zmarł z odniesionych ran."

Początek końca wielkiej Polski ZACZĄŁ SIĘ NA UKRAINIE.
Elasp (6859 punktów)
>>Jej wygrana to być albo nie być.
>Być albo nie być imperializmu amerykańskiego, itd.
>
Zawsze, w każdym momencie historii, istniało jakieś imperium (lub imperia). Rolą państw mniejszych jest zdecydować się, po której będą stronie. Jeżeli wolisz imprerium rosysjkie od amerykańskiego - twoja sprawa. Moim zdaniem sojusz z Ameryką jest dla nas najleplszym rozwiązaniem. Nie idealnym, ale najlepszym. Ameryka jest przedłużeniem cywilizacji europejskiej, do której należymy. Rosja kulturowo należy do Azji, tym bardziej oczywiście Chiny czy Indie.

To, że w Ameryce Żydzi mają wiele do powiedzenia wynika z ich przewagi intelektualnej, która przekłada się na przewagę ekonomiczną, a ta - na polityczną.

Polska utraciła Ukrainę na własne życzenie - przez krótkowzroczność magnaterii mającej tam majątki - i to rzeczywiście był koniec Polski, rozłożony na historyczne raty.
Thoter (6650 punktów)
>Rolą państw mniejszych jest zdecydować się, po której będą stronie. Jeżeli wolisz imprerium >rosysjkie od amerykańskiego - twoja sprawa. Moim zdaniem sojusz z Ameryką jest dla nas >najleplszym rozwiązaniem. Nie idealnym, ale najlepszym. Ameryka jest przedłużeniem cywilizacji >europejskiej, do której należymy. Rosja kulturowo należy do Azji, tym bardziej oczywiście Chiny >czy Indie.
>

Następny specjalista od pisani bzdur. To mniejsze państwa SAME decydują jakiego sobie wybrać okupanta ??
Dobrze Ci zlasowali szare komórki.
Ameryka przedłużeniem cywilizacji europejskiej ??
Czy Ty rozumiesz co to jest cywilizacja europejska ??
Nasłuchałeś się Bernsteina Kurskiego i wylądowałeś w nizinach społecznych.
Biedak się cieszy, że go okupują GANGSTERZY.
Widać że, w domu nie było kultury i ksiażek.
Dziadek miał odciski od wideł a Ty masz odciski na szarych komórkach, od patrzenia w telewizor.
Polska ulica dostała kartki do oddawania głosów i decyduje o naszej przyszłości.
I będzie dobrobyt, tylko kto go dożyje ??
Kup i przeczytaj książkę Johna Perkinsa "Wyznania ekonomisty od brudnej roboty".
Jak to pojmiesz to zmienisz zdanie. Gangsterzy amerykańscy dali mu wolność, naiwność jak u trzyletniego dziecka.
03-08-2022 13:09 
 Ocena 1 na 1
Elasp (6859 punktów)
>>Rolą państw mniejszych jest zdecydować się, po której będą stronie. Jeżeli wolisz imprerium >rosysjkie od amerykańskiego - twoja sprawa. Moim zdaniem sojusz z Ameryką jest dla nas >najleplszym rozwiązaniem. Nie idealnym, ale najlepszym. Ameryka jest przedłużeniem cywilizacji >europejskiej, do której należymy. Rosja kulturowo należy do Azji, tym bardziej oczywiście Chiny >czy Indie.
>>
>Następny specjalista od pisani bzdur. To mniejsze państwa SAME decydują jakiego sobie wybrać okupanta ??
>Dobrze Ci zlasowali szare komórki.
>Ameryka przedłużeniem cywilizacji europejskiej ??
>Czy Ty rozumiesz co to jest cywilizacja europejska ??
>Nasłuchałeś się Bernsteina Kurskiego i wylądowałeś w nizinach społecznych.
>Biedak się cieszy, że go okupują GANGSTERZY.
>Widać że, w domu nie było kultury i ksiażek.
>Dziadek miał odciski od wideł a Ty masz odciski na szarych komórkach, od patrzenia w telewizor.
>Polska ulica dostała kartki do oddawania głosów i decyduje o naszej przyszłości.
>I będzie dobrobyt, tylko kto go dożyje ??
>Kup i przeczytaj książkę Johna Perkinsa "Wyznania ekonomisty od brudnej roboty".
>Jak to pojmiesz to zmienisz zdanie. Gangsterzy amerykańscy dali mu wolność, naiwność jak u trzyletniego dziecka.

Szczerze mówiąc wolałbym czytać post z argumentami niż inwektywami. Może gdybyś miał te pierwsze nie potrzebowałbyś tych drugich.

Niektóre państwa są w stanie decydować o sobie. Nie twierdzę, że ich decyzje są całkowicie izolowane. Polska decyduje sama o sobie od r. 2015.

>Kup i przeczytaj książkę Johna Perkinsa "Wyznania ekonomisty od brudnej roboty".
>Jak to pojmiesz to zmienisz zdanie. Gangsterzy amerykańscy dali mu wolność, naiwność jak u trzyletniego dziecka.

Jeżeli takie ksiązki wychodzą w Polsce, to chyba nie jest ona pod całkowitą kontrolą Amerykanów - ? Sam więc sobie przeczysz.
Thoter (6650 punktów)
>Polska decyduje sama o sobie od r. 2015.

Czy TY czytasz i rozumiesz to co piszesz ??
Agent Duda, prezydent, wypowiedział Rosji wojnę 12 maja 2020 roku.
To Polska zadecydowała żeby z Ameryką napaść na Rosję ??
Thoter (6650 punktów)
>Wolałbym czytać post z argumentami niż inwektywami. Może gdybyś miał te pierwsze nie >potrzebowałbyś tych drugich.

To jest właśnie ta amerykańska kultura, którą tak uwielbiasz.
Elasp (6859 punktów)
>.
>> Ważne, by nie była rosyjska.
>Skoro to takie ważne, to może pójdziesz się bić za Ukrainę? Masz dzieci? Może je wyślesz na wojnę Ukrainy z Rosją? Bo przecież Ukraina musi wygrać. Jej wygrana to być albo nie być.
>Czy tylko walczysz przez internet darciem japy????

Nie, pomagam na wiele innych sposobów.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365