Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ruch Palikota wygrywa prawybory we Fromborku ;)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
02-05-2011 17:58Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Ruch Palikota wygrywa prawybory we Fromborku ;)
Ocena 4 na 4
A w sondzie gazety ma 38% przy 886 oddanych głosach.
link: wiadomosci(*)arlamentarne_we_Fromborku.html

Także nie myślcie, że nie potrafią się zorganizować ;p

Metodą Samoobrony wyjeżdżą po Polsce te kilkanaście procent - a jak wejdą w koalicję rządową to z min. edukacji i automatycznym zaprzestaniem finansowania katechezy w szkołach - zgodnie z konkordatem - to warunek priorytetowy Ruchu
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DEmonizer (4893 punktów)
>A w sondzie gazety ma 38% przy 886 oddanych głosach.

To nie jest tak duża próba.

Sam osobiście bym chciał czegoś nowego i oddolnie utworzonego w naszej betonowej przestrzeni politycznej.
Niechaj coś się ruszy ...

>a jak wejdą w koalicję rządową to z min. edukacji i automatycznym zaprzestaniem finansowaniem katechezy w szkołach - zgodnie z konkordatem - to warunek priorytetowy Ruchu

To jest dobry kierunek ... oby tylko słowami nie pozostał jeśli Ruch będzie miał możliwość realnego wpływu.

Pozdrawiam
02-05-2011 18:29 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

> Niechaj coś się ruszy ...

"Wyrwij murom zęby krat!
Zerwij kajdany, połam bat!
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!"
Po 20 latach trzeba nam reformy! Deklerykalizacji. Deautortyzacji i w ogóle wszelkiego De.


Wszystko ma swój początek i koniec.
02-05-2011 18:38 
 Ocena 2 na 2
DEmonizer (4893 punktów)

>I pogrzebią stary świat!"
>Po 20 latach trzeba nam reformy! Deklerykalizacji. Deautortyzacji i w ogóle wszelkiego De.

No może nie Deracjonalizacji Racjonalisty ...

Pozdrawiam
02-05-2011 18:52 
 Ocena 5 na 5
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
>>Po 20 latach trzeba nam reformy! Deklerykalizacji. Deautortyzacji i w ogóle wszelkiego De.
>No może nie Deracjonalizacji Racjonalisty ...
DEmonizeracji? xD
02-05-2011 18:57 
 Ocena 2 na 2
DEmonizer (4893 punktów)

>DEmonizeracji? xD

Jam będę Pan i Władca, Bóg (przez wielkie B) Absolutny (przez A nie mniejsze).

A tak szerze mówiąc idiotycznie bym się czuł, gdyby ktoś by mi coś jakby pokłony bił.
Wszyscy równi, ale różni.
DEmonizer nieautorytarny.

Pozdrawiam
02-05-2011 18:53 
 Ocena 2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>No może nie Deracjonalizacji Racjonalisty ...
A tutaj bym się zawahała.
Albowiem niestety, tak to odczuwam, Racjonalista nie zawsze jest racjonalny. Często zbyt emocjonalny!


Wszystko ma swój początek i koniec.
DEmonizer (4893 punktów)

> Racjonalista nie zawsze jest racjonalny. Często zbyt emocjonalny!

To też nie jest głupia sprawa, tylko jest jeden szkopuł, potrzeba na to wydzielić odpowiednią strefę.
Ludzie mają osobiste odczucia, tutaj też je dokleją.
Ateizm w sensie osobistym kreuje indywidualizm, ale ateizm zbiorowy zmierza ku społecznej duchowości, jednak odczucie bycia częścią stada, ta właśnie potrzeba jest cechą ludzi.

Czekam na tą książkę:
www.czarna(*)chowosc_ateistyczna,p210345337

Pozdrawiam
02-05-2011 19:19 
 Ocena 3 na 3
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Jak odnaleźć duchowość bez Boga i dogmatów.
Ale nie ma czegoś takiego jak duchowość! To wymysł księżulowski!
Jest naga psychika. Jeść, pić, kopulować! A na deser obejrzeć Buñuela. Albo Szekspira. Ale to nie duchowość ,tylko wyższa wrażliwość psychiczna.

Wszystko ma swój początek i koniec.
02-05-2011 19:32 
 Ocena 1 na 1
DEmonizer (4893 punktów)

>Ale nie ma czegoś takiego jak duchowość! To wymysł księżulowski!
>Jest naga psychika. Jeść, pić, kopulować! A na deser obejrzeć Buñuela. Albo Szekspira. Ale to nie duchowość ,tylko wyższa wrażliwość psychiczna.

Ja widzę tą "duchowość" (cudzysłów chyba byłby lepszy, gdyż twoja wypowiedź jest prawdziwa) jako właśnie "wyższa wrażliwość psychiczna" oraz stadne poczucie bycia częścią społeczności.
"Duchowość" tutaj to słowo łączące cechy emocjonalności ludzkiej, ale zupełnie nie związane z animistyczną, czy post-animistyczną (np. w sensie katolickim) duszą. (Brzytwa Ockhama: Nie mnożyć bytów ponad potrzebę.)

Pozdrawiam
setarkos (10757 punktów)
>.. wyższa wrażliwość psychiczna.
Od jakiej wrażliwości wyższa?
DEmonizer (4893 punktów)

>Od jakiej wrażliwości wyższa?

Słuszne pytanie.
Wrażliwość dyktowana ewolucyjnie ...

Pozdrawiam
04-05-2011 13:33 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>>.. wyższa wrażliwość psychiczna.
>Od jakiej wrażliwości wyższa?
Od tej codziennej. Co to jej używamy na co dzień.
To tak jak z ubraniem. Po domu i do sklepu chodzę niechlujnie ubrana, ale do teatru lub do fisharmonii albo do kościoła to się elegancko ubierę.

Wszystko ma swój początek i koniec.
04-05-2011 13:37 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>lub do fisharmonii
Tak jest. W dresach do fisharmonii się nie siada. Do pianina można.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
04-05-2011 13:45 
 Ocena 1 na 1
deili (1140 punktów)

>albo do kościoła to się elegancko ubierę.

Nie wierzę !
A ten kościół to się nie zawali jak tam wejdziesz ?
Ja bym nie ryzykował, a jak już to raczej w kasku
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>A ten kościół to się nie zawali jak tam wejdziesz ?
Wolny Kościół Reformowany w Polsce jest jak skała!

Wszystko ma swój początek i koniec.
05-05-2011 00:59 
 Ocena 2 na 2
Kowalska (14008 punktów)
> A ten kościół to się nie zawali jak tam wejdziesz ?

> Wolny Kościół Reformowany w Polsce jest jak skała!

   Fiu fiu.... Grabowska i poczucie humoru..... Ależ to forum rozwijające.....

Tylko czemu ja się cofam?

"Historia przyznała rację papieżowi. Afryka doznała jedzenia."
setarkos (10757 punktów)
Ma się rozumieć, że wrażliwość odświętna bardziej strojna - tylko dlaczego nazywać ją wyższą, skoro codzienną jakby stępia.
DEmonizer (4893 punktów)

>Czekam na tą książkę:
>www.czarna(*)chowosc_ateistyczna,p210345337

Ciekawi mnie to, co w tej książce się może znaleźć. Na pewno czekam na spojrzenie na rzeczywistość z jakiejś innej strony. A czy się nie zawiodę ... czas pokaże.

Pozdrawiam
02-05-2011 22:11 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>Deklerykalizacji. Deautortyzacji i w ogóle wszelkiego De.

Z deratyzacją polityki włącznie.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Manian (950 punktów)
>>A w sondzie gazety ma 38% przy 886 oddanych głosach.
>To nie jest tak duża próba.
Sondaże prowadzone przez CBOS czy Homo Homini badają nie więcej niż 1100 osób, a wszyscy się nimi podniecają.
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
Tak, ale oni posługują się próbą reprezentatywną a w przypadku prawyborów takiej nie mamy.
Reprezentatywność jest dużo ważniejsza niż wielkość.
Manian (950 punktów)
>Tak, ale oni posługują się próbą reprezentatywną a w przypadku prawyborów takiej nie mamy.
>Reprezentatywność jest dużo ważniejsza niż wielkość.
Może i są reprezentatywne, ale odpowiedzi wcale nie muszą odzwierciedlać rzeczywistości. Już sama deklarowana frekwencja budzi moje wątpliwości. Ostatnio widziałem sondaż, z którego wynikało, że do urn pójdzie 59%. Nic dodać, nic ująć.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>A w sondzie gazety ma 38% przy 886 oddanych głosach.

btw: Warto zauważyć, że w tym sondażu nie ma do wyboru PO. Jeżeli on 'coś' pokazuje to, że Ruch może być partią tzw. drugiego wyboru - tym bardziej powinno im zależeć na pokazywaniu jak obłudną i skompromitowaną partią jest po tych prawie 4 latach Platforma. Zamiast cudów - mamy plagi Tuska - populizm ale prawdziwy

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
DEmonizer (4893 punktów)
>Warto zauważyć, że w tym sondażu nie ma do wyboru PO. Jeżeli on 'coś' pokazuje to, że Ruch może być partią tzw. drugiego wyboru - tym bardziej powinno im zależeć na pokazywaniu jak obłudną i skompromitowaną partią jest po tych prawie 4 latach Platforma. Zamiast cudów - mamy plagi Tuska - populizm ale prawdziwy

Oczywiście, że może być, ale czy będzie?
Pytanie istotne dla mnie, to jaki będzie ten Ruch Poparcia po wyborach ...
Jakie było SLD? Jakie hasła głosili? Co z tego wyszło?
Istnieje we mnie jakaś nieufność.
Jeśli Ruch Poparcia będzie miał wpływ na kształt polityki, to chciałbym aby choćby minimum ich istotnych obietnic było spełnione.
Może edukację zeświecczyć, albo rozdzielić państwo od kościoła (choć w sumie to głupio brzmi: Czym jest kościół? Polityką kleru? Wierzącym ludem? Czy tym co wygodne dla wybrańców?)

Poniższy tekst mnie zainteresował:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,1142

Pozdrawiam
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Jak ta radosna ekipa będzie dalej objeżdżała Polskę to Ruch Palikota zostanie największą sensacją nadchodzących wyborów

link: frombork.w(*)ikota-i-wygrali-prawybory.html

Go RP !!! www.gobarb(*)121d8a09b7eb5b3acd791d8dffd7b2

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365