 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-05-2011 12:29 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Bezbożnica i szubienica
14 na 16 | Po petycji uczniów XIV LO w sprawie zdjęcia krzyży z sal lekcyjnych z listopada 2009 r., wielu wierzących zareagowało agresywnymi i chamskimi komentarzami, w tym część z nich wykraczała zdecydowanie poza "krytykę".
Jednym z takich wyrazów było zdjęcie Zuzanny Niemier umieszczone na tle szubienicy, które zaczęło krążyć na Naszej Klasie. Polska "wiara" jest na ogół pozbawiona jakiejkolwiek refleksji, więc wspiera się głównie na prostych emocjach a urażeni wierzący często zachowują się jak kibole.
Polskie Stow. Racjonalistów uznało, że owo zdjęcie jest groźbą karalną i że jego autorem powinna zająć się prokuratura. Kwestia oczywiście niejednoznaczna, ale wierzący latają do prokuratury z o wiele banalniejszymi "urazami w uczuciach".
Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania. Dziś przyszło pismo prokuratorskie do Zuzanny... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | Olga W. (396 punktów) | >Kwestia oczywiście niejednoznaczna, ale wierzący latają do prokuratury z o >wiele banalniejszymi "urazami w uczuciach". Typu Piotr Adamczyk występujący w "Testosteronie" po tym, jak zagrał papieża...
Swoją drogą, po dwóch latach od petycji ci uczniowie nadal są nękani?
|
|
 | 3 na 3 | niemier (13327 punktów) | > Swoją drogą, po dwóch latach od petycji ci uczniowie nadal są nękani?> Nikt nas nie nęka i nie nękał  Po prostu prokuratura po takim czasie wysłała mi pismo. Pozdrawiam www.facebook.com/ZuzuNiemier
|
|
|  | | Olga W. (396 punktów) | >Po prostu prokuratura po takim czasie wysłała mi pismo. No to mieli zagwozdkę...
|
|
 | 3 na 3 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > >wiele banalniejszymi "urazami w uczuciach".> Typu Piotr Adamczyk występujący w "Testosteronie" po tym, jak zagrał papieża...Równie urażający jest pewnie przykład Adama Woronowicza, który w 2009 zagrał Popiełuszkę, a w 2010 w "Chrzcie" zagrał oprycha i mordercę. Co gorsza, zagrał bardzo dobrze
|
|
|  | | Olga W. (396 punktów) | > >>wiele banalniejszymi "urazami w uczuciach".> >Typu Piotr Adamczyk występujący w "Testosteronie" po tym, jak zagrał papieża...> Równie urażający jest pewnie przykład Adama Woronowicza, który w 2009 zagrał Popiełuszkę, a w 2010 w "Chrzcie" zagrał oprycha i mordercę. Co gorsza, zagrał bardzo dobrze  A to też zostało zgłoszone? Bo Adamczyk owszem
|
|
| | |  | 1 na 1 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Wcielanie się w role religijne trzeba później szybko rekompensować, aby nie utrwalił się image dewocyjnego aktora, bo to jest szkodliwe dla kariery filmowej, zapewne także w Polsce, bo przecież odpustowe produkcje to jednak margines. Znamienny przykład z USA: James Caviezel stwierdził, że z powodu zagrania Jezusa w "Pasji" Gibsona stał się wyrzutkiem w Hollywood: www.filmwe(*)5 się wyrzutkiem-73140 .
|
|
| | | |  | | Świnka Flejka (553 punktów) | > Wcielanie się w role religijne trzeba później szybko rekompensować, aby nie utrwalił się image dewocyjnego aktora, bo to jest szkodliwe dla kariery filmowej, zapewne także w Polsce, bo przecież odpustowe produkcje to jednak margines.> Znamienny przykład z USA: James Caviezel stwierdził, że z powodu zagrania Jezusa w "Pasji" Gibsona stał się wyrzutkiem w Hollywood: www.filmwe(*)5 się wyrzutkiem-73140 .W przypadku Jamesa Caviezel'a utrwalił się raczej image słabego aktora
|
|
| | | | |  | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | > W przypadku Jamesa Caviezel'a utrwalił się raczej image słabego aktora  Czyli cierpiętniczył na ekranie, a teraz cierpiętniczy w lokalnym kościelne
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | E, nie ma tak źle 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | 1 na 1 | DEmonizer (4893 punktów) | Ciekawe co będzie z Jerzym Stuhrem po "Habemus papam".  Bo idąc w odwrotnym kierunku i patrząc na "Seksmisję", toż za to można by wywołać kolejną wojnę krzyżową. Jurek nie ma wyjścia, musi wyrzec się poprzednich ról. Pozdrawiam
|
|
| |  | 4 na 4 | Olga W. (396 punktów) | > Ciekawe co będzie z Jerzym Stuhrem po "Habemus papam".  > Bo idąc w odwrotnym kierunku i patrząc na "Seksmisję", toż za to można by wywołać kolejną wojnę krzyżową.Nie należy zapominać też o tym, że Stuhr podkładał głos Osłowi w Shreku. Cóż za niegodna przeszłość.
|
|
| | |  | | DEmonizer (4893 punktów) |
> Nie należy zapominać też o tym, że Stuhr podkładał głos Osłowi w Shreku. Cóż za niegodna przeszłość.A no faktycznie ... Pozdrawiam
|
|
| | | |  | 4 na 4 | Berenika (102 punktów) | > >Nie należy zapominać też o tym, że Stuhr podkładał głos Osłowi w Shreku. Cóż za niegodna przeszłość.> A no faktycznie ...> Pozdrawiam  Nooo, tu jeszcze można by wybronić... dyć osioł - zacne bydlę - Pana na grzbiecie nosił 
"Nie masz bowiem na tej Ziemi szaleństwa bestii, którego by nie przewyższył nieskończenie obłęd człowieka" H. Melville
|
|
3 na 3 | Guzik (2020 punktów) | Jednym z takich wyrazów było zdjęcie Zuzanny Niemier umieszczone na tle szubienicy, które zaczęło krążyć na Naszej Klasie.[...]
U mnie w szkole dzieci miały narysować nagrobki na dzień zmarłych. Niby nic takiego, także świecki zwyczaj, tylko, że na nagrobkach dzieci napisały nazwiska osób z klasy, ktore były innego wyznania i na religię nie chodziły. Jako te - co pójdą do piekła - zostały za życia pogrzebane.
|
|
 | 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) |
Ale nie na Twojej lekcji? I jak się skończyło? Nie powinno się interweniować?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | | Guzik (2020 punktów) | >Ale nie na Twojej lekcji? >I jak się skończyło? Nie powinno się interweniować?
To była lekcja religii prowadzona przez katechetkę.
Jak się skończyło?
Ta rodzina wyjechała z Polski. Nie zniosła nietolerancji?
|
|
 | 2 na 2 | Olga W. (396 punktów) | > U mnie w szkole dzieci miały narysować nagrobki na dzień zmarłych. Niby nic takiego, także świecki zwyczaj, tylko, że na nagrobkach dzieci napisały nazwiska> osób z klasy, ktore były innego wyznania i na religię nie chodziły. Jako te - co pójdą do piekła - zostały za życia pogrzebane.:O jak byłam w 3 klasie podstawówki, to doszła do nas dziewczynka z rodziny świadków Jehowy. Nikt jej nie dokuczał, dzieci były raczej ciekawe, w co wierzy i dziwiły się, że nie chodzi na religię (pierwszy raz się z tym spotkaliśmy). Ksiądz też nie podjudzał nikogo przeciwko niej, co zaznaczam, bo wiem że takie rzeczy się zdarzają. Już tak poza tematem, przypomina mi się tutaj slogan "Dzieci są okrutne". Nie, dzieci nie są okrutne... dzieci powielają zachowania i reakcje dorosłych. Głupi przykład: dzieci z przedszkola, które mieści się na terenie miasteczka studenckiego AGH podczas zabawy na placu zabaw wrzeszczą podobno: "Tak się bawi, tak się bawi a-gie-ha!"
|
|
|  | | Maziarka (164 punktów) | > Głupi przykład: dzieci z przedszkola, które mieści się na terenie miasteczka studenckiego AGH podczas zabawy na placu zabaw wrzeszczą podobno: "Tak się bawi, tak się bawi a-gie-ha!"  Potwierdzam - student AGH. (offtop)
|
|
| |  | 2 na 2 | Olga W. (396 punktów) | >Potwierdzam - student AGH. (offtop) Student AGH na Racjonaliście! Proszę wybaczyć, idę otworzyć flaszkę. (offtop)
|
|
| | |  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) |
> Student AGH na Racjonaliście!A widzisz, jednak się trafił 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | >:O jak byłam w 3 klasie podstawówki, to doszła do nas dziewczynka z rodziny świadków Jehowy. Nikt jej nie dokuczał, dzieci były raczej ciekawe, w co wierzy i dziwiły się, że nie chodzi na religię (pierwszy raz się z tym spotkaliśmy). Ksiądz też nie podjudzał nikogo przeciwko niej, co zaznaczam, bo wiem że takie rzeczy się zdarzają.
Świat się zmienia do mojej klasy chodziła koleżanka, jak później się dowiedziałem SJ. Ale nikogo w klasie to nie interesowało. To była jej sprawa. A dziś to najważniejsze, kto w szkole jest jakiego wyznania. Natomiast nauka to sprawa drugorzędna...
|
|
| spellbinder (8577 punktów) | |
|
1 na 1 | Koraszewski (82900 punktów) | Bardzo często w takich i podobnych sprawach prokuratura posługuje się jednym z dwóch wykrętów: czyn nie nosił znamion przestępstwa lub znikoma szkodliwość społeczna. Obydwie te odpowiedzi w gruncie rzeczy wyrażają akceptację tego rodzaju zachowań. Przeciwdziałanie wymaga akcji społecznej. Zarówno publicznej (wielokrotnej) prezentacji, że są to w istocie czyny karalne, a kwalifikowanie ich jako niekaralne jest błędem. (Kto wie, może warto sprowokować tu dyskusję wśród prawników). Natomiast odwoływanie się do znikomej szkodliwości czynu wymagała by dyskusji wśród socjologów i prawników na temat, szkodliwości bezkarności drobnej przestępczości. Niedawno Radek Sikorski rozpoczął akcję przeciwko antysemityzmowi w internecie, takie działania mają sens. Znikoma szkodliwość społeczna już spowodowała katastrofalne efekty w zachowaniach kibiców czy w postawach społeczeństwa wobec środowiska. Kto wie, może warto pójść dalej niż tylko ograniczenie się do tej informacji na naszym forum.
|
|
| IllusiveMan (2786 punktów) | Mam pytanie , czy może pan Mariusz wie czy prokuratura podała jakieś uzasadnienie tej odmowy. Bo jeżeli umiem czytać dobrze ze zrozumieniem, a sądzę że z dzisiejszą częścią 1 matury sobie poradziłem, to zgodnie z tym co jest zapisane w art. 190 Kodeksu Karnego prokuratura powinna wszcząć sprawę ponieważ poszkodowana , panna Niemier , zapewne czuła uzasadnioną obawę wobec tej groźby. No ale może ja nie umiem czytać 
Grow up or die - Bill Maher; "We need a leader, and surround him with the brightest, the toughest, the deadliest allies we can find. The team will have to be strong, their resolve unquestionable." - The Illusive Man
|
|
 | | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Prokuratura napisała, że ów montaż można "różnie interpretować" i niekoniecznie to musi być rozumiane jako groźba czynu karalnego. Taką szubienicę pewnie można interpretować jako zwykły chrześcijański pop-art  Obecnie jednak minęło od tego czasu za wiele miesięcy, abyśmy do tego wracali...
|
|
|  | | IllusiveMan (2786 punktów) | > Prokuratura napisała, że ów montaż można "różnie interpretować" i niekoniecznie to musi być rozumiane jako groźba czynu karalnego.> Taką szubienicę pewnie można interpretować jako zwykły chrześcijański pop-art  > Obecnie jednak minęło od tego czasu za wiele miesięcy, abyśmy do tego wracali...Szkoda , szkoda również że już popularnego krzyża z puszek lechowych nie uznano za taki chrześcijański pop-art ;] Krótko mówiąc żyjemy w demokracji z wolnością wyrażania poglądów , ale tylko pewnych poglądów ;[
Grow up or die - Bill Maher; "We need a leader, and surround him with the brightest, the toughest, the deadliest allies we can find. The team will have to be strong, their resolve unquestionable." - The Illusive Man
|
|
|  | | Madman (7811 punktów) | > Prokuratura napisała, że ów montaż można "różnie interpretować"Genitalia na krzyżu też można "różnie interpretować". A jednak wyrok był. Młot na czarowników
|
|
|  | 1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Obecnie jednak minęło od tego czasu za wiele miesięcy, abyśmy do tego wracali...No jasne, nikt do tego nie wraca.
Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|