Racjonalista - Strona głównaDo treści
codzienny pacierz racjonalisty

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
09-11-2023 18:36okragly (21676 punktów)codzienny pacierz racjonalisty
codzienny pacierz racjonalisty
Racjonalności moja, Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze do pomocy.
Broń mnie od wszystkiego złego i doprowadź do raju naszego.
Niech tak sie stanie (amen).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>(amen)

Jeśli coś Cię wzburzy albo podnieci nie podejmuj decyzji i działania. Czekaj, aż fala emocji opadnie.

Jeśli pójdziesz za emocjami, staniesz się bezwolnym popychadłem, zwierzęciem podobnym do innych gatunków, które można kontrolować i hodować.

Zawsze kwestionuj to co czujesz.
Zawsze zakładaj, że prawda emocjonalna jest fałszywa.

youtu.be/5VCiU1osa3w
12-11-2023 18:44 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>(amen)
>Jeśli coś Cię wzburzy albo podnieci nie podejmuj decyzji i działania. Czekaj, aż fala emocji opadnie.
to chyba manipulacja
Jesteśmy zwierzetami, tam jest geniusz

>Jeśli pójdziesz za emocjami, staniesz się bezwolnym popychadłem, zwierzęciem podobnym do innych gatunków, które można kontrolować i hodować.
robie co czuje, a umysł tylko to uzasadnia

>Zawsze kwestionuj to co czujesz.
>Zawsze zakładaj, że prawda emocjonalna jest fałszywa.
to strata energi, wszystko filtrować przez rozum? gdy zazwyczaj rozum jest głupszy od emocji
np pies, nie ma rozumu ale pozna złego człowieka przez emocje (wymyslony przyklad)
Thoter (6650 punktów)

>np pies, nie ma rozumu ale pozna złego człowieka przez emocje (wymyslony przyklad)

Rodzina mojej mamy przeżyła wojnę dzięki małemu mądremu kundelkowi.
Psina wykrywał intuicyjnie zbliżających się wrogów. Dawał znać nie szczekając.
Rozumiał sytuację, kochał swoich panów i był kochany.
13-11-2023 06:42 
 Ocena 1 na 1
haish (2904 punktów)

>>Zawsze kwestionuj to co czujesz.
>>Zawsze zakładaj, że prawda emocjonalna jest fałszywa.
>to strata energi, wszystko filtrować przez rozum? gdy zazwyczaj rozum jest głupszy od emocji
>np pies, nie ma rozumu ale pozna złego człowieka przez emocje (wymyslony przyklad)

Tak się składa, że żadnego zwierzęcia nie da się nauczyć ludzkiej obłudy, nazywanej również poprawnością w relacjach.
Każde dziecko nie potrafi kłamać, nie rozumie też co to oznacza poprawne zachowanie( takie kiedy myślimy coś innego lub przeciwnego do tego co mówimy).
Mówić co się myśli i do tego prawdę obiektywną (nazywać rzeczy po imieniu) - tej sztuki trzeba się uczyć po opanowaniu sztuki obłudy.
Henryk.K (2246 punktów)
>codzienny pacierz racjonalisty
>Racjonalności moja, Ty zawsze przy mnie stój.
>Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze do pomocy.
>Broń mnie od wszystkiego złego i doprowadź do raju naszego.
>

U ateistów istnieje taka podświadoma tęsknota za duchowością.
W żaden sposób nie chcą się do tego przyznać, lecz ona wraca .
Czego namiastkę widzimy powyżej.

>>>>>

W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
09-12-2023 10:18 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>codzienny pacierz racjonalisty
>>Racjonalności moja, Ty zawsze przy mnie stój.
>>Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze do pomocy.
>>Broń mnie od wszystkiego złego i doprowadź do raju naszego.
>>
> U ateistów istnieje taka podświadoma tęsknota za duchowością.
>W żaden sposób nie chcą się do tego przyznać, lecz ona wraca .
duchowość mamy z raju, wtedy nie wiedzieliśmy skąd np wiatr, myśleliśmy że jakiś olbrzym dmie, albo skąd pioruny, jaki potwór ciska ogniem? nawet ogień był magicznym stworem, porusza się i pożera co natrafi na swojej drodze
nawet nie wiedzieli skąd dzieci, nie wiązali seksu (który uprawiali na okrągło) z 9 miesięcy później narodzinami, dlatego nie było ojcostwa, była magia (duch świety począł Jezusa)
dzisiaj ogromnie brak nam raju, magi, niesamowitości

dzisiaj nam, racjonalistom, proponuje codziennie mówic sobie
1) nie ma wolnej woli
2) jest tak jak ma być, inaczej być nie może
3) jesteśmy po coś, bez Ciebie czy mnie okraglego, świat by sie zawalił
4) jesteśmy trwaniem wybuchu
powyższe prawdy objawione okraglemu trzeba ubrać w magiczną formę wierszyka, piosenki
Henryk.K (2246 punktów)
>>>codzienny pacierz racjonalisty
>>>Racjonalności moja, Ty zawsze przy mnie stój.
>>>Rano, wieczór, we dnie, w nocy, bądź mi zawsze do pomocy.
>>>Broń mnie od wszystkiego złego i doprowadź do raju naszego.
>>>
>> U ateistów istnieje taka podświadoma tęsknota za duchowością.
>>W żaden sposób nie chcą się do tego przyznać, lecz ona wraca .
>duchowość mamy z raju, wtedy nie wiedzieliśmy skąd np wiatr, myśleliśmy że jakiś olbrzym dmie, albo skąd pioruny, jaki potwór ciska ogniem? nawet ogień był magicznym stworem, porusza się i pożera co natrafi na swojej drodze
>nawet nie wiedzieli skąd dzieci, nie wiązali seksu (który uprawiali na okrągło) z 9 miesięcy później narodzinami, dlatego nie było ojcostwa, była magia (duch świety począł Jezusa)>>>

Za to mądrość racjonalistów to już jest absolutna.
Zakładali iżesz komunizm to będzie idealny ustój, który wszystkich uczyni szczęśliwymi.
I uczynił, ale nie wszystkich. Jeno tych, którzy pełnili w nim zaszczytne funkcje oraz setki milionów tych , którzy zamordował.
Przeszli oni prosto z tego świata do Nieba, w którym panuje Pan Bóg, a nie pierwszy sekretarz komunistycznej partii.

>>>>>

W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
09-12-2023 19:31 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>> Za to mądrość racjonalistów to już jest absolutna.
>Zakładali iżesz komunizm to będzie idealny ustój, który wszystkich uczyni szczęśliwymi.
w raju byliśmy zwierzętami, to nasz stan naturalny, boski, dzisiaj jesteśmy udomowieni jak konie, do roboty, świnie na mięso armatnie (ogrom ludzi jest zabijane na Ukrainie przez usazyda), czy jak MY Polacy, krowy do dojenia (jutro może nas usazyd wysłać na wojnę z ich wrogami, nami słowianami, Rosją)

>I uczynił, ale nie wszystkich. Jeno tych, którzy pełnili w nim zaszczytne funkcje oraz setki milionów tych , którzy zamordował.
Stalina syn był w niewoli niemieckiej, nie wymienił go. Dzisiaj wrogiem naszym jest usazyd, niewidzialny usazyd np z dzisiaj "Polskie konsorcjum pod przewodnictwem usazyda ma "odbić" włoski port z rąk Chińczyków"
nikt nas tak nigdy nie zniewolił niż usazyd

>Przeszli oni prosto z tego świata do Nieba, w którym panuje Pan Bóg, a nie pierwszy sekretarz komunistycznej partii.
w raju nie było sekretarza tym bardziej pierwszego, wtedy naprawdę wszyscy byli równi, tak jak dzisiaj bywa komunie czyli, rodzinie
Henryk.K (2246 punktów)
>>>> Za to mądrość racjonalistów to już jest absolutna.
>>Zakładali iżesz komunizm to będzie idealny ustój, który wszystkich uczyni szczęśliwymi.
> w raju byliśmy zwierzętami, to nasz stan naturalny, boski, dzisiaj jesteśmy udomowieni jak konie, do roboty, świnie na mięso armatnie (ogrom ludzi jest zabijane na Ukrainie przez usazyda), czy jak MY Polacy, krowy do dojenia (jutro może nas usazyd wysłać na wojnę z ich wrogami, nami słowianami, Rosją)
>>I uczynił, ale nie wszystkich. Jeno tych, którzy pełnili w nim zaszczytne funkcje oraz setki milionów tych , którzy zamordował.
>Stalina syn był w niewoli niemieckiej, nie wymienił go. Dzisiaj wrogiem naszym jest usazyd, niewidzialny usazyd np z dzisiaj "Polskie konsorcjum pod przewodnictwem usazyda ma "odbić" włoski port z rąk Chińczyków">>

Stalin zastrzelił swoją żonę. młodego syna wywiózł raz za peryferie Moskwy w czasie mrozu.
Kazał mu się rozebrać do naga i pozostawił go samego. Biedne dziecko musiało tramwajami , bbez ubrania wracać do domu.
Wszystkich mieszkańców, którzy znali go z dzieciństwa oraz młodości kazał wymordować.
Czegóż się obawiał?

Z rozkazów Lenina i jego, wymordowano w Rosji kilkadziesiąt milionów ludzi.
To jest Wasz idol i chluba.

>nikt nas tak nigdy nie zniewolił niż usazyd

>>Przeszli oni prosto z tego świata do Nieba, w którym panuje Pan Bóg, a nie pierwszy sekretarz komunistycznej partii.
>w raju nie było sekretarza tym bardziej pierwszego, wtedy naprawdę wszyscy byli równi, tak jak dzisiaj bywa komunie czyli, rodzinie.>>>

Na długo tej równości nie starczyło. Kain zapragnął być równiejszym od Abla. >>>>


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
11-12-2023 12:12 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>Stalina syn był w niewoli niemieckiej, nie wymienił go.
>Stalin zastrzelił swoją żonę. młodego syna wywiózł raz za peryferie Moskwy w czasie mrozu. Kazał mu się rozebrać do naga i pozostawił go samego.
jeden z najbogatszych ludzi na swiecie tak został potraktowany przez matke, wywiozła dzieciaka daleko do lasu i zostawiła, miał sam wrócic do domu (to nie byla kara tylko gra, w lagodniejszej formie mielismy w harcerstwie)

>Wszystkich mieszkańców, którzy znali go z dzieciństwa oraz młodości kazał wymordować.
>Czegóż się obawiał?
podobnie hitler

>Z rozkazów Lenina i jego, wymordowano w Rosji kilkadziesiąt milionów ludzi.
>To jest Wasz idol i chluba.
przywłaszczenie majątku PRL-u odbyło sie bez ofiar, za złotówkę, ale w odwrotną strone to trzeba by wymordowac milion żołnierzy kulczyka

>>nikt nas tak nigdy nie zniewolił jak usazyd
>>w raju nie było sekretarza tym bardziej pierwszego, wtedy naprawdę wszyscy byli równi, tak jak dzisiaj bywa w komunie czyli, rodzinie.
> Na długo tej równości nie starczyło. Kain zapragnął być równiejszym od Abla.
historia wymyslona dla nas, niewolników kulczyków
Thoter (6650 punktów)

>Z rozkazów Lenina i jego, wymordowano w Rosji kilkadziesiąt milionów ludzi.

Zapomniałeś dodać, że Stalin kazał Żydom Żydów mordować i Żydzi się mordowali. Najmądrzejszego Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowali ŻYDZI, a całą operacją kierował Żyd Naum Eitingon.
Oczywiście to zrobili na osobisty rozkaz analfabety Stalina.
12-12-2023 22:24 
 Ocena 1 na 1
Henryk.K (2246 punktów)
>>Z rozkazów Lenina i jego, wymordowano w Rosji kilkadziesiąt milionów ludzi.
>Zapomniałeś dodać, że Stalin kazał Żydom Żydów mordować i Żydzi się mordowali. Najmądrzejszego Żyda Lwa Dawidowicza Bronsteina zamordowali ŻYDZI, a całą operacją kierował Żyd Naum Eitingon.
>Oczywiście to zrobili na osobisty rozkaz analfabety Stalina. >>>>

W mowie wszystkich rewolucjonistów świata, takie zjawisku przypisuje się rewolucji.
Uważa się , iż to rewolucja pożera własne dzieci.
Tłumacząc to na nasze , w rewolucji walka o władzę jest bezpardonowa i bardzo krwawa.
Oczywiście wszystko to dla dobra umęczonego ludu miast i wsi.

>>>>>>>


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365