Racjonalista - Strona głównaDo treści
Krzyż jako metoda podboju oraz nietykalny przedmiot

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
11-05-2011 22:07IllusiveMan (2786 punktów)Krzyż jako metoda podboju oraz nietykalny przedmiot
Ocena 7 na 7
polskaloka(*)-do-inspektora-nadzoru,1636824

Kolejny przypadek krzyża, który tyle próbuje się ruszyć, a nic z tego nie wychodzi. Krzyż stanął już dawno temu, ale sprawa się dalej się toczy. Przynajmniej dzięki tej sprawie wiadomo że nie wszyscy prezydenci miast to tchórze, którzy latają na zawołanie proboszcza , a ludzie odważni. Co to w ogóle jest za kraj , że by wywalić dwie zbite deski na śmieci tyle trzeba się namęczyć , a nie wiadomo czy się uda. Krzyża nie da się usunąć , za krzyż z puszek jest się pozwanym , a za próbę usunięcia go z np. szkoły dostaje się groźby, a prokuratura umarza śledztwo (uważni czytelnicy wiedzą o co chodzi , a jeżeli nie to odsyłam www.racjonalista.pl/forum.php/s,416912#w417107) .

A koniec zapewne będzie taki, że krzyż zostanie, a proboszcz ucieszony rozwali się w dużym fotelu w dużej plebani przed dużym telewizorem ciesząc się z kolejnych terenów i pokonanych przeciwników.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Poświęciłem tej sprawie artykuł: www.racjonalista.pl/kk.php/s,6812

Dzięki zatem za wieść z frontu walki o świeckość, bo już dawno nie miałem informacji o tym, co dzieje się z tym krzyżem w Stalowej Woli. Przede wszystkim cieszę się, że prezydent nie odpuszcza klerowi, podczas kiedy większość prezydentów machnęłaby ręką lub sama jeszcze dopomogła w tych krzyży stawianiu. Takie sprawy tworzą ważne precedensy społeczne. Kuriozalne jest oczywiście, że sprawa tak długo się toczy, ale obecnie sprawa nabiera pozytywnego kierunku.
Kuba4012 (405 punktów)
"Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem,
Polska jest biedna, a Polak biedakiem"
Jan Res (4015 punktów)

>A koniec zapewne będzie taki, że krzyż zostanie, a proboszcz ucieszony rozwali się w dużym fotelu w
>dużej plebani przed dużym telewizorem ciesząc się z kolejnych terenów i pokonanych przeciwników.

Tak wygląda polityka Kr-k od 1600 lat. Stawiając ten "znak miłości bliźniego" zagarniano całe państwa, a nawet kontynenty. Robili to ludzie, którzy natychmiast zabierali się do dzieła: poganom burzono ich świątynie, zabierano wszelkie bogactwa, a opornych poddawano torturom, lub - w najlepszym razie - mordowano. Katoliccy bandyci otrzymywali natychmiast rozgrzeszenie, a księża nigdy nie zapominali wyciągać łapy przy podziale łupów. Na fundamentach pogańskich świątyń wznoszono kościoły ociekające złotem.
Polityka małych kroczków stosowana jest tylko na niektórych terenach; tam, gdzie Kr-k napotyka na opór. W rzeczywistości Kościół zagarnia nieprawdopodobne bogactwa w kraju, który do najbogatszych nie należy, bez żadnego oporu. Za poparcie w wyborach pan minister Ziobro oddał (co było prawnie zabronione) wszystkie majątki poewangelickie Kościołowi katolickiemu. Za udowodniony rabunek Komisji Majątkowej mamy zapłacić wszyscy z naszych podatków. Polski Kr-k ściąga haracz nawet z innowierców i ateistów, wpisując się przez to na listę MAFII.
Ale cóż, apetyt rośnie w miarę jedzenia, a Kr-k ma żołądek bez dna.
Może byłoby prościej od razu oddać całą Polskę Watykanowi?
12-05-2011 11:31 
 Ocena 1 na 3
Lodowy (1486 punktów)
>Tak wygląda polityka Kr-k od 1600 lat. Stawiając ten "znak miłości bliźniego" zagarniano całe państwa, a nawet kontynenty. Robili to ludzie, którzy natychmiast zabierali się do dzieła: poganom burzono ich świątynie, zabierano wszelkie bogactwa, a opornych poddawano torturom, lub - w najlepszym razie - mordowano. Katoliccy bandyci otrzymywali natychmiast rozgrzeszenie, a księża nigdy nie zapominali wyciągać łapy przy podziale łupów. Na fundamentach pogańskich świątyń wznoszono kościoły ociekające złotem.
Jest konkretny problem nielegalnie postawionego krzyża, o którym można porozmawiać.
Ale najbardziej podobają mi się takie pompatyczne teksty jak ten powyżej o okrucieństwie KRK na przestrzeni 1600 lat, o torturach i morderstwach, o zagarniętym bogactwie i o ociekających złotem kościołach i tam takie plaplapla, które można na zasadzie kopiuj - wklej umieścić w co drugim wątku.
To ma być racjonalizm???
12-05-2011 11:05
 Ocena 12 na 12
Fizyk (17637 punktów)
> Co to w ogóle jest za kraj, że by wywalić dwie zbite deski na śmieci tyle trzeba się namęczyć, a nie wiadomo czy się uda?

No przecież krzyż to narzędzie tortur, no nie?
Jacholek (5699 punktów)
>polskaloka(*)-do-inspektora-nadzoru,1636824
Chodziło TYLKO o to, by mieszkańcy nowego osiedla mieli zapewnioną opiekę duszpasterską, co zostało zasygnalizowane władzom miejskim przez Kurię Biskupią w Sandomierzu. A kto sie mieszkancow o zdanie pytal ? No comments.
zachaj (5239 punktów)

>Kolejny przypadek krzyża, który tyle próbuje się ruszyć, a nic z tego nie wychodzi. ...
>wszyscy prezydenci miast to tchórze, ...

Źle myślisz. Tchórze? Nie. To cyniczni i wyrachowani populiści, którym zależy na jedynie na głosach katolickich wyborców. Nie chodzi im na pewno o głosy ateistów i antyklerykałów, czy ludzi postulujących zdecydowany rozdział religii i państwa.
14-05-2011 15:59 
 Ocena 3 na 3
sztejkat (4743 punktów)
Gdyby bowiem rzeczywiście w grę wchodziło naruszenie własności to OCZYWISTYM PRAWEM właściciela gruntu jest USUNIĘCIE obiektów umieszczonych tam przez STRONY TRZECIE. Co jak co, ale właściciel ma PEWNOŚĆ czy pozwolił na umieszczenie takiego obiektu, czy też nie.

A przynajmniej mam skromną nadzieję, że tak w Polsce interpretuje się prawo własności.

Z postępowania prezydenta wynika bowiem, że można by wziąć ciężarówkę cegieł i wywalić do ogródka Kowalskiego. A on co najwyżej mógłby zgłosić rzecz na policję i czekać lata na wyrok. I wara mu ruszyć cegły, bo są przecież CUDZE!

Pozdrawiam,

Tomasz Sztejka
TriDzej2 (869 punktów)
>Źle myślisz. Tchórze? Nie. To cyniczni i wyrachowani populiści, którym zależy na jedynie na głosach katolickich wyborców. Nie chodzi im na pewno o głosy ateistów i antyklerykałów, czy ludzi postulujących zdecydowany rozdział religii i państwa.

Każdy głos jest tak samo ważny, a że teraz rządzi większość, to co w tym dziwnego, że chodzi o tą katolicką większość?

A tchórzami też są, bo tylko ludzie odważni mają siłę, by przeciwstawiać się komuś, kto ma znacznie większe środki.
zachaj (5239 punktów)
>A tchórzami też są, bo tylko ludzie odważni mają siłę, by przeciwstawiać się komuś, kto ma znacznie większe środki.

Po co ktoś ma się przeciwstawiać jak sam jest katolikiem? Pewnie czuje się mężem stanu chroniąc swoich braci...
TriDzej2 (869 punktów)
>Po co ktoś ma się przeciwstawiać jak sam jest katolikiem? Pewnie czuje się mężem stanu chroniąc swoich braci...

A po co policjant katolik ma zatrzymywać katolika, który okradł kogoś o innej wierze? Wybrana władza ma reprezentować państwo (a nie kościół) i ma działać zgodnie z prawem RP (a nie kk).
zachaj (5239 punktów)
>A po co policjant katolik ma zatrzymywać katolika, który okradł kogoś o innej wierze?

Właśnie, po co?

>Wybrana władza ma reprezentować państwo (a nie kościół) i ma działać zgodnie z prawem RP (a nie kk).

Chyba żartujesz? Wybrana władza ma jak najwięcej okraść państwo i robi dokładnie to co zażyczy sobie kk.

Musimy odróżniać rzeczywistość od marzeń, które być może nigdy się nie spełnią. Sorry za ten pesymizm ale czym więcej czytam i słyszę o politykach, tym bardziej tracę nadzieję na poprawę sytuacji.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> proboszcz ucieszony rozwali się w dużym fotelu
I ma chłopina rację, skoro Trybunał w Strasburgu go popiera.www.newswe(*)trybunalu-w-strasburgu,73975,1

Wszystko ma swój początek i koniec.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365