 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-05-2011 19:39 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Ukradli mu rower
7 na 7 | Wstydzę się, że jestem Polką. Dzisiaj media podają, że Hindusowi ,który objeżdża świat na rowerze i przejechał już z 90 tys. kilometrów ukradziono w Warszawie rower. To całe szczęście, że są jeszcze ludzie, którzy poczuli się, i chcą się mu na nowy rower zrzucić. Niedawno wracałam nocnym pociągiem z Bratysławy do Warszawy. Wsiadłam na Dworcu Głównym (Hlavná stanica) a razem ze mną młody Słowak. NASZ konduktor skasował go na 15 euro za niby to kuszetkę w I klasie. Chociaż niczym się nie różniła komfortem od "mojej" kuszetki za 10 euro. Bo jechaliśmy w tym samym wagonie. Usiłowałam oświecić Słowaka, ale młody i głupi dał się zwieść zapewnieniom konduktora, że jego kuszetka jest pierwszoklaśna. Dlaczego musimy mieć w świecie opinię złodziei i kombinatorów? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 Złotek (867 punktów) (zablokowany) | >Wstydzę się, że jestem Polką. Okradnięcie kogoś w twym ojczystym kraju jest powodem do wstydu ze swej narodowości?
|
|
 | 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Okradnięcie kogoś w twym ojczystym kraju jest powodem do wstydu ze swej narodowości? Ale chłop(ak) przejechał pół światu, a w Polsce go okradli. Wstyd i hańba! No niestety i w Niemczech mamy taką opinię. Ja wiem ,że to być może krzywdzące, ale sami sobie gotujemy taka opinię.
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
|  | | Mateusz (879 punktów) | > Ale chłop(ak) przejechał pół światu, a w Polsce go okradli. Wstyd i hańba!> No niestety i w Niemczech mamy taką opinię.No...mamy. Ale skecz śmieszny
|
|
| |  | | Selanos (12869 punktów) | E tam, dramatyzujecie.
To się mogło zdarzyć w każdym kraju, bo nie ma państwa w którym nie ma złodziei.
Na nieszczęście zdarzyło się w Polsce..
|
|
| | |  | 1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Na nieszczęście zdarzyło się w Polsce.. No właśnie. Facet pół świata przejechał. Mógł przez Czechy i Słowację jechać!
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >>Wstydzę się, że jestem Polką.
Odpowiedzialność zbiorowa? Kiedyś odwiedził mnie rowerem Szwajcar. Rower ukradli mu w drodze powrotnej w Pradze. Mam się wstydzić, że jestem Słowianinem?
Polska to sprawa wtórna.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Rower ukradli mu w drodze powrotnej w Pradze. I to byli najpewniej Polacy! Albo Cyganie?
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
| |  | 1 na 1 | AdamGr (3037 punktów) | Nie dość że przesadzasz to jeszcze marudzisz. I dramatyzujesz. Zmień obywatelstwo i po kłopocie, potem przeprowadzisz się tam gdzie nie kradną np. na Antarktydę.
|
|
| | |  | | Jakub Przenajświętszy (45 punktów) | A może niech każdy z nas żyje w odizolowanym od świata boksie? To rozwiąże wszystkie problemy społeczne, nie tylko kradzież
|
|
| | | |  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > A może niech każdy z nas żyje w odizolowanym od świata boksie? Przecież żyjemy w pozamykanych na klucz mieszkaniach. Ogrodzonych osiedlach. Na klatkach schodowych są domofony i czasem kamery. Ludzie odgradzają się kratami. Na dole siedzą ochroniarze i na każdego patrzą podejrzliwym okiem, jak na potencjalnego przestępcę. Ludzie mają pozakładane alarmy w mieszkaniach i domach, a do tego trzymają groźne psy, aby ich broniły przed złodziejami. Niektórzy mają pozwolenie na broń i trzymają giwerę w szufladzie.
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
| | | | |  | | Selanos (12869 punktów) | >Niektórzy mają pozwolenie na broń i trzymają giwerę w szufladzie.
Brawa dla nich. Przestępca jak chce to zdobędzie broń, a zwykły uczciwy Kowalski które chce się bronić? Nie.
Gdyby przestępca wiedział, że mogę bezkarnie odstrzelić każdą część jego ciała, bo broń nie jest zakazana i właśnie ja mogę mieć giwerę, to przed napadem na mój dom zastanowiłby się kilka razy. Jeśli to mądry przestępca to zrezygnuje, jeśli głupi, to jednego głupiego mniej.
|
|
| | | | | |  | 2 na 2 | rhotax7 (3947 punktów) | Jest to wspaniały pomysł który rozwiązałby po paru meczach nadmiar kiboli dzięki automatom i granatom. A na naszych ulicach zawsze powtarzałem że brakuje broni---obecnie jak idzie na napad na kantor blokers co nie umie zarobić normalnie to ma ze sobą atrapę zabawkę albo wiatrówkę (popsutą--autentyk z życia wa-wy) a tym nic nikomu nie zrobi a jakby wziął legalną spluwę tatusia prawdziwą to zawsze może kogoś rozwalić i dzięki temu tworzy miejsce pracy dla nowego kantorowca oraz dla kogoś na własne miejsce bo idiotę zaraz złapią i na 25--dożywotkę skażą.
|
|
9 na 9 | perun (8610 punktów) |
>Dlaczego musimy mieć w świecie opinię złodziei i kombinatorów? Czy to , że słowacki policjant oszustwem wymusił ode mnie 20 euro łapówki , wg Ciebie znaczy , że Słowacy to oszusci i łapówkarze? Czy to , że kilka miesiecy temu w Madziarsko, okradziono mi samochód oznacza , że Węgrzy to zodzieje? Kiedyś Niemiec zażartował do mnie , że jego samochód jest już w Polsce . Głupio mu się zrobiło, gdy powiedziałem mu ,że biżuteria mojej babci , którą zajumał jego dziadek w 39r, też nie jest na swoim miejscu . Takie uogólnienia ja pani zrobiła , zwyczajnie mnie denerwują
|
|
 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
>Takie uogólnienia ja pani zrobiła , zwyczajnie mnie denerwują Trochę podkręciłam, żeby dyskusja szła żwawiej. Ale faktycznie niemiecki konduktor nie połaszczył by się na 5 euro , a jemu akurat w Polsce rower skradli. I on się dziwił, choć nie złościł.
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
|  | | perun (8610 punktów) | <Trochę podkręciłam, żeby dyskusja szła żwawiej. Ale faktycznie niemiecki konduktor nie połaszczył by się na 5 euro , a jemu akurat w Polsce rower skradli. I on się dziwił, choć nie złościł. Też się dziwie , że ktoś połaszczył się na rower .No chyba , że jakiś wypasiony ten rower był . Fakt faktem , że niemiecki konduktor nie spojrzy na 5 euro .Ale zapewniam , że niemieccy celnicy (gdy były jeszcze granice ) nie byli całkiem święci .W Pl cóż , mamy sporo do nadrobienia w tych sprawach , ale z tym złodziejstwem i łapówkarstwem troche się poprawiło .Tak myśle .Dużo jeżdzę samochodem i coraz trudniej spotkać policjanta , który zasugerowałby łapówke zamiast mandatu.A Hindus miał pecha trafić na złodzieji.Zdarzają się wszędzie ... nie wszędzie tylko są tak biedni złodzieje , jak u nas :
|
|
| |  | 1 na 1 | kika (1657 punktów) | >nie wszędzie tylko są tak biedni złodzieje , jak u nas :< no właśnie, gdy ktoś ukradnie rower, to jest złodziejem, ale gdy ukradnie cały zakład,albo wręcz całą gałąź gospodarki, to jest biznesmenem.
|
|
 | 2 na 2 | Jakub Przenajświętszy (45 punktów) | >Czy to , że słowacki policjant oszustwem wymusił ode mnie 20 euro łapówki , wg Ciebie znaczy , że Słowacy to oszusci i łapówkarze? Czy to , że kilka miesiecy temu w Madziarsko, okradziono mi samochód oznacza , że Węgrzy to zodzieje? Kiedyś Niemiec zażartował do mnie , że jego samochód jest już w Polsce . Głupio mu się zrobiło, gdy powiedziałem mu ,że biżuteria mojej babci , którą zajumał jego dziadek w 39r, też nie jest na swoim miejscu . Takie uogólnienia ja pani zrobiła , zwyczajnie mnie denerwują
To nie do mnie, ale pozwolę sobie odnieść się do Pana wypowiedzi. To prawda, Polacy nie mają monopolu na kradzież i oszustwa. Ale u nas te problemy są chyba dzisiaj bardziej widoczne niż w innych krajach. Byłem niedawno w Holandii-tam ludzie zostawiają rowery na chodniku i nie boją się kradzieży. U nas jest niestety zupełnie inaczej. Nie świadczy to oczywiście o tym, że wszyscy Polacy to złodzieje, ale oni pracują na opinię całego narodu, niestety.
|
|
|  | | perun (8610 punktów) |
> To prawda, Polacy nie mają monopolu na kradzież i oszustwa. Ale u nas te problemy są chyba dzisiaj bardziej widoczne niż w innych krajach. Byłem niedawno w Holandii-tam ludzie zostawiają rowery na chodniku i nie boją się kradzieży. U nas jest niestety zupełnie inaczej. Nie świadczy to oczywiście o tym, że wszyscy Polacy to złodzieje, ale oni pracują na opinię całego narodu, niestety.Wszystko zależy w jakim kraju Pan przebywa.Sa kraje w których jest lepiej pod tym względem , są takie w których jest gorzej . Tym różni się miedzy innymi Holandia od Polski , że u nas rowery zamykane są na łańcuchy , a w Holandii nie  Ma Pan racje , że taką mamy opinie i to niestety nie bez naszej tzn polskich złodzieji zaslugii.Ale ocenianie po jednostkach calego kraju to trche przesada . Każdy krzyczy ,że ukradli Hindusowi rower . Ale w koncu u nas mieszkają też ludzie , którzy chcą temu Hindusowi pomóc i odkupić ten rower . Może warto też i to zaakcentować .A i na przyszłość ...szlacheckie korzenie mam tylko ze strony babki , więc nie przysługuje mi tutuł pana  Pozdrawiam
|
|
| |  | | Jakub Przenajświętszy (45 punktów) | > Ale w koncu u nas mieszkają też ludzie , którzy chcą temu Hindusowi pomóc i odkupić ten rower . Może warto też i to zaakcentować.Zgadzam się. > A i na przyszłość ...szlacheckie korzenie mam tylko ze strony babki , więc nie przysługuje mi tutuł pana.Mi tym bardziej-14 lat to jeszcze nie pan  Także pozdrawiam.
|
|
| |  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | > Tym różni się miedzy innymi Holandia od Polski , że u nas rowery zamykane są na łańcuchy , a w Holandii nie  Nieprawda. W Holandii też są zamykane. Jedynie beznadziejne rupiecie nie są.  Amsterdam
|
|
| | |  | | AdamGr (3037 punktów) |
> Jedynie beznadziejne rupiecie nie są.Też są, choć rzadziej.I czasem komicznie to wygląda kiedy zamknięcie jest więcej warte od roweru i jest w lepszym stanie
|
|
| | | |  | Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >Jedynie beznadziejne rupiecie nie są.> Też są, choć rzadziej.I czasem komicznie to wygląda kiedy zamknięcie jest więcej warte od roweru i jest w lepszym stanie  Jak wychodząc z pracy nie znajdziesz roweru, to musisz sobie znaleźć inny środek lokomocji. Pod tym względem każdy rower jest cenny, zwłaszcza gdy np. wychodzisz o takiej porze, że ostatni autobus już odjechał. Nie ma roweru, trzeba zasuwać per pedes (chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że przejść pieszo 10km a przejechać na rowerze to jest znacząca różnica w wysiłku fizycznym, o czasie nie wspominając). Nic miłego.
"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"
|
|
3 na 3 | Jakub Przenajświętszy (45 punktów) | Jestem nowy na forum, więc witam wszystkich.  To rzeczywiście smutne, jak niektórzy potrafią bezmyślnie niszczyć czyjąś pracę. Zamiast podziwiać tego człowieka za pasję, okradają go. > Dlaczego musimy mieć w świecie opinię złodziei i kombinatorów?Bo nie potrafimy znaleźć sobie bardziej twórczego zajęcia?
|
|
2 na 2 | Marian (5438 punktów) | > Dlaczego musimy mieć w świecie opinię złodziei i kombinatorów? Może dlatego, że jesteśmy (nie my per se, ale Polacy ogólnie) złodziejami i kombinatorami? Mam taką małą teoryjkę, może się mylę. Większość patologii społecznych można prześledzić do wychowania dzieci. Nasz system edukacyjny jest dość osobliwy. Mamy takie popularne zjawisko jak „ściąganie”, co w innych krajach nosi bardziej stosowną nazwę, „oszukiwanie” (cheating). Więc młode pokolenie jest wychowywane w przeświadczeniu, że cel uświęca środki. Kombinowanie i cwaniactwo popłaca, można dostać lepszą ocenę. Przyłapanie na ogół kosztuje niewiele. Nauczyciele wiedzą, że curriculum jest tak skonstruowane, że wymaga od uczniów ogromnego nakładu pracy i wręcz bezsensownego zapamiętywania masy faktów, więc przymykają na to oko. W innych krajach można za to wylecieć ze szkoły. Nie u nas. Wychowujemy oszustów i robimy to masowo. Pozdrawiam.
Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
|
|
 | 1 na 1 | Jakub Przenajświętszy (45 punktów) | > Kombinowanie i cwaniactwo popłaca...Na krótką metę. Potem w głowie niewiele zostaje
|
|
|  | | Marian (5438 punktów) | > >Kombinowanie i cwaniactwo popłaca...> Na krótką metę. Potem w głowie niewiele zostaje Ale kto by się tym przejmował. Wiedza się nie liczy (!). Pozdrawiam.
Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
|
|
2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | Jest taki film Vittoria De Siki. Złodzieje rowerów. Genialny.
|
|
 | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | >Jest taki film Vittoria De Siki. Złodzieje rowerów. Genialny. Ale to były Włochy w czasach recesji gospodarczej tuż po II wojnie, a nie III Najświętsza!
Wszystko ma swój początek i koniec.
|
|
|  | 3 na 3 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > a nie III Najświętsza!
Najświętsza to IV jest. III tylko troszku.
|
|
kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Budynek z domofonem, ochroną i monitoringiem. A rower zniknął. Ten Hindus powinien zacząć się zastanawiać czy aby nie doświadczył cudu!
Za egzegezę poza eklezją auto-da-fe (graffiti - Wrocław pl. Nankiera 1986)
|
|
 | | rhotax7 (3947 punktów) | To że budynek ma ochronę nic nie znaczy mój znajomy ma parę posesji gdzie trzyma różne rzeczy i by nie płacić ochroniarzom co miesiąc, wydrukował tabliczki z nazwą nie-istniejącej firmy ochroniarskiej i ma je na płotach i budynkach. Na razie działa ze dwa lata.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|