Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rola błony dziewiczej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
10-08-2021 21:03MaxGolonko3 (3459 punktów)Rola błony dziewiczej
0 na 2
Ewolucja wypromowała istnienie błony dziewiczej u kobiet.

W czasach przedcywilizacyjnych błona miała je chronić przed zajściem w ciążę ze zbyt młodym mężczyzną bo u tych plemniki bywają jeszcze niedoskonałe oraz przed zbyt wczesnym angażowaniem jej organizmu w ciążę.

Bardzo młody mężczyzna ma początkowo na tyle słabą erekcję, że nie może pokonać tej bariery, a próby czynione były najczęściej w gronie rówieśniczym.

Oznacza to, że nasi przodkowie uprawiali bardzo wcześnie seks bez sztucznych ograniczeń i naturalny mechanizm (błony dziewiczej) zabezpieczał przed ciążą bardzo młode kobiety.

Zatem dzieci i młodzież homo sapiens w czasach przedcywilizacyjnych rozwijała się erotycznie przez próby seksu, a nie przez czekanie na zgodę do 18-tu lat.

Obecna sytuacja oznacza, że młodzi mężczyźni znaleźli się w całkowicie sztucznej, sprzecznej z naturą, sytuacji i nic dziwnego, że nauka odkryła, że brak częstych ejakulacji młodego mężczyzny skutkuje później w znaczącej liczbie przypadków niepotrzebnym zapadaniem na raka prostaty.
Zalecenia księży, katechetów są zatem ewidentnym złem medycznym i bezwzględnie szkodzą młodym ludziom w tej sferze.
Skutki religijnego nacisku na chłopców to brak seksu zarówno z kobietami jak i autoerotyzmu, który jest potępiany i ma prowadzić do kary piekielnej.

Ultra religijne zwalczanie w kioskach i innych miejscach zdjęć (jak załączona reklama sklepu odzieżowego) z kobietami z częściowo odsłoniętym udem miało i ma miejsce w wielu krajach jako zabieranie sprzed oczu chłopców pokus ale jest to absurd i utrwalanie patologicznej edukacji antyejakulacyjnej prowadzącej do niepotrzebnych przypadków raka prostaty w populacji męskiej.

Tak pokrzywdzeni i otumanieni chłopcy stają się łatwiejsi do zdobycia dla księży homoseksualnych.
Nie wszyscy bowiem chłopcy rodzą się definitywnie heteroseksualni, a ponadto znane jest zjawisko substytucji napięcia seksualnego z płcią typowo omijaną (np w więzieniach)
i to może dziać się w miejscach gdzie homoseksualny ksiądz jest sam na sam z 16-letnim chłopcem (ministrantem) który zrezygnował lub prawie zrezygnował z autoerotyzmu.
Ponieważ bierny seks analny skutkuje znaczącym wzrostem prawdopodobieństwa raka odbytu - według nauki - więc i z tego powodu sytuacja opisanego ogłupiana chłopców (a w tym przypadku ministrantów) może być bardzo szkodliwa i narażać Służbę Zdrowia na dodatkowy trud, a mężczyzn na niepotrzebną śmierć.


Zdjęcie modelki:

scontent-f(*)6d618c365e2ff4765e&oe=61391B2B
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)stan pożadany?
>Ultra religijne zwalczanie w kioskach i innych miejscach zdjęć (jak załączona reklama >sklepu odzieżowego) z kobietami z częściowo odsłoniętym udem miało i ma miejsce w >wielu krajach jako zabieranie sprzed oczu chłopców pokus ale jest to absurd i >utrwalanie patologicznej edukacji antyejakulacyjnej prowadzącej do niepotrzebnych >przypadków raka prostaty w populacji męskiej.

Pokusy takie na znacznie większą skalę stawarza internet - gdzie jest łatwy i de facto poza kontrolą dostęp do wszelkiej maści materiałów porno.
Co skutkuje coraz większą liczbą młodzieńców uzależnionych od onanizowanie się przed ekranem komputera i odmawiającyh angażowania się w seks w realu. Popełnilem kiedyś wątek na ten temat - na bazie badań brytyjskich - ale problem jest przecież uniwersalny. Czy pana zdaniem taka sytuacja - ogromna i coraz bardziej prezyrastająca masa chłopców onanizujących się przed komputerami i odrzucajacych seks konwencjonalny - to stan pożądany?
10-08-2021 23:13 
 Ocena 1 na 1
haish (2905 punktów)Odp: stan faktyczny
>>Ultra religijne zwalczanie w kioskach i innych miejscach zdjęć (jak załączona reklama >sklepu odzieżowego) z kobietami z częściowo odsłoniętym udem miało i ma miejsce w >wielu krajach jako zabieranie sprzed oczu chłopców pokus ale jest to absurd i >utrwalanie patologicznej edukacji antyejakulacyjnej prowadzącej do niepotrzebnych >przypadków raka prostaty w populacji męskiej.
>Pokusy takie na znacznie większą skalę stawarza internet - gdzie jest łatwy i de facto poza kontrolą dostęp do wszelkiej maści materiałów porno.
>Co skutkuje coraz większą liczbą młodzieńców uzależnionych od onanizowanie się przed ekranem komputera i odmawiającyh angażowania się w seks w realu. Popełnilem kiedyś wątek na ten temat - na bazie badań brytyjskich - ale problem jest przecież uniwersalny. Czy pana zdaniem taka sytuacja - ogromna i coraz bardziej prezyrastająca masa chłopców onanizujących się przed komputerami i odrzucajacych seks konwencjonalny - to stan pożądany?
>

To co było dawniej było bliższe naturze - samice zachodziły w ciążę gdy tylko statawały się kobietami przeciętnie w wieku ok 12-13 lat, śmiertelność noworodków była wysoka i tak się po prostu działo.
Obecnie wypracowany cywilizacyjnie model w społeczeństwach wysoko rozwiniętych wymusza coraz dłuższy okres edukacji i w związku z tym granica wieku 'dojrzałości' jest stale przesuwana nawet na czas ukończenia studiów(ok. 26 rok życia).
Jednocześnie matka natura domaga się swoich reguł - młodzież w dalszym ciągu dojrzewa w wieku w jakim dojrzewała onegdaj.
Masturbacja młodego pokolenia jest kompromisem wynikającym z naturalnych potrzeb organizmu, - jednak nic za darmo te zachowania utrwalają się i odciskają swoje piętno na postępowaniu w życiu dorosłym.
Sam internet nie jest przyczyną tego zjawiska, są nim raczej normy kulturowe.
Najśmieszniejsze jest to, że wszyscy bez wyjątku oddają się przyjemności masturbacji, i prawie wszyscy twierdzą, że tego nie robią.
To wynika z pracy hormonów i jest taką samą potrzebą jak inne potrzeby fizjologiczne.
11-08-2021 12:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> co było dawniej było bliższe naturze - samice zachodziły w ciążę gdy tylko statawały się kobietami
ciąża, opieka nad noworodkiem, dzieckiem to dobra szkola życia, może najlepsza, wymaga organizacji, cierpliwości, współcześnie w dobie np internetu można byłoby pogodzić wczesne macierzyństwo z edukacją i bym sie nie zdziwil gdyby sie okazalo że najlepszymi sa mlode matki rozchwytywane później przez pracodawców

>samice zachodziły w ciążę przeciętnie w wieku ok 12-13 lat,
tu chyba przesadzasz

>śmiertelność noworodków była wysoka
ale u niewolniczek rolniczek, w raju kobieta wypoczęta, dobrze odżywiona, wysportowana rodzila zdrowe dzieci w orgazmie. Dopiero po wygonieniu z raju mamy "będziesz w bólach rodzila" Rolniczki byly przepracowane, niedożywione, wyniszczone ciążami (co rok prorok, w raju co 7lat). Wzrost kobiet zmniejszyl sie o 30 cm a długość życia o polowę
DyktaFon (9281 punktów)Odp: stan pożadany?
>>...Czy pana zdaniem taka sytuacja - ogromna i coraz bardziej prezyrastająca masa chłopców onanizujących się przed komputerami i odrzucajacych seks konwencjonalny - to stan pożądany?
>
Jak najbardziej pożądany. Świadczy o tym aktualne prawo, które wręcz zabrania seksu z osobami młodszymi, niż 18 (chyba?) lat. A prawo przecież jest nieomylne i wskazuje, co jest dobre i co złe. Jak więc Pan w ogóle może zadawać takie nieprawomyślne pytania?
11-08-2021 11:21 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>Jak najbardziej pożądany. Świadczy o tym aktualne prawo, które wręcz zabrania seksu z osobami młodszymi, niż 18 (chyba?) lat. A prawo przecież jest nieomylne i wskazuje, co jest dobre i co złe. Jak więc Pan w ogóle może zadawać takie nieprawomyślne pytania?

Zdumiewa mnie to "chyba?". Przecież wystarczy 10 sekund żeby sprawdzić.
W Polsce "wiek zgody" to 15 lat. Czyli uprawianie seksu z osobą młodszą jest przestępstwem. Ale odpowiedzialność ponosi dopiero osoba która ukończyła 17 lat. Więc uprawianie seksu przez dwie osoby małoletnie a nawet dzieci, nie jest ścigane prawem.

18 lat to z kolei wiek który chroni przed oskarżeniem o wykorzystanie seksualne małoletniego. Tzn. jeśli ktoś dorosły uprawia seks z 16-latkiem za jego/jej zgodą, nie popełnia przestępstwa. Jesli natomiast uzyskał tą zgodę w sposób nieuczciwy (lub za obietnicę korzyści), może zostać oskarżony o wykorzystanie seksualne małoletniego, co jest zagrożone wyższą kara niż wykorzystanie seksualne dorosłego. Przy czym obietnica korzyści w zamian za seks w przypadku dorosłego nie jest wykorzystaniem seksualnym. Inaczej, to większość małżonków płci obojga mogłaby być oskarżona
Czy odpowiesz mi na proste pytanie DyktaFon-ie?
Dlaczego informacji które mają potwierdzać Twoje zdanie w jakieś sprawie nawet nie próbujesz weryfikować? Przecież to prowadzi do rozpowszechniania kłamstw. Nie wydaje Ci się to nieuczciwe?
DyktaFon (9281 punktów)
>>Jak najbardziej pożądany. Świadczy o tym aktualne prawo, które wręcz zabrania seksu z osobami młodszymi, niż 18 (chyba?) lat. A prawo przecież jest nieomylne i wskazuje, co jest dobre i co złe. Jak więc Pan w ogóle może zadawać takie nieprawomyślne pytania?
>Zdumiewa mnie to "chyba?". Przecież wystarczy 10 sekund żeby sprawdzić.
>W Polsce "wiek zgody" to 15 lat. Czyli uprawianie seksu z osobą młodszą jest przestępstwem. Ale odpowiedzialność ponosi dopiero osoba która ukończyła 17 lat. Więc uprawianie seksu przez dwie osoby małoletnie a nawet dzieci, nie jest ścigane prawem.
>18 lat to z kolei wiek który chroni przed oskarżeniem o wykorzystanie seksualne małoletniego. Tzn. jeśli ktoś dorosły uprawia seks z 16-latkiem za jego/jej zgodą, nie popełnia przestępstwa. Jesli natomiast uzyskał tą zgodę w sposób nieuczciwy (lub za obietnicę korzyści), może zostać oskarżony o wykorzystanie seksualne małoletniego, co jest zagrożone wyższą kara niż wykorzystanie seksualne dorosłego. Przy czym obietnica korzyści w zamian za seks w przypadku dorosłego nie jest wykorzystaniem seksualnym. Inaczej, to większość małżonków płci obojga mogłaby być oskarżona
>Czy odpowiesz mi na proste pytanie DyktaFon-ie?
>Dlaczego informacji które mają potwierdzać Twoje zdanie w jakieś sprawie nawet nie próbujesz weryfikować? Przecież to prowadzi do rozpowszechniania kłamstw. Nie wydaje Ci się to nieuczciwe?

Już odpowiadam Temat nie jest dla mnie aż tak interesujący, abym sprawdzał wszelkie niuanse prawa. Nigdy mi to się nie przyda. Ale przy okazji po raz kolejny poznałem bezsens szczegółowych uregulowań prawnych na wszelkie tematy. Nie-prawnik praktycznie nie jest w stanie żyć we współczesnym świecie nie popełniając co najmniej wykroczenia, a najczęściej będąc wielokrotnym przestępcą

I odpowiedź na ostatnie pytanie (Nie wydaje Ci się to nieuczciwe?) Nie, nie wydaje mi się nieuczciwe. Natomiast nieuczciwe wydaje mi się takie zagmatwywanie zwykłych, codziennych czynności, aby bez szerokiej wiedzy prawniczej cokolwiek zrobić w życiu. To jest zastawianiem pułapek na przeciętnego obywatela - w razie nagłej potrzeby zawsze można go o coś oskarżyć. Np. o nienoszenie maseczek w lesie.
11-08-2021 16:57 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>Już odpowiadam Temat nie jest dla mnie aż tak interesujący, abym sprawdzał wszelkie niuanse prawa.
Jednak na tyle interesujący, żeby zabrać głos i napisac nieprawdę bez sprawdzenia?
Daj spokój. Nie jestem prawnikiem i nigdy mnie te zagadnienia nie pasjonowały. Ale jak chcę znaleźć co stanowi prawo w tak prostej kwestii, to znajduję to w góra minutę a w nastepne 3 minuty już mam jasność. Więc albo ja jestem geniuszem internetu albo Ty jesteś bezradny gdy trzeba dotrzeć do informacji? Ani jedno, ani drugie. Wg. mnie wolisz nie poszukać, żeby się nie przekonać o fałszywości swych argumentów. pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia.
Dokładnie tak samo jak w przypadku Covid-19 gdzie kilkukrotnie twierdziłeś o rzekomym braku danych które można łatwo znaleźć.
>Nigdy mi to się nie przyda.
Owszem, chociażby dlatego aby wiedzieć, iż za seks z 16-latka na imprezie nic Ci nie grozi, ale za seks z młodociana prostytutką możesz pójść do pierdla.

>Ale przy okazji po raz kolejny poznałem bezsens szczegółowych uregulowań prawnych na wszelkie tematy. Nie-prawnik praktycznie nie jest w stanie żyć we współczesnym świecie nie popełniając co najmniej wykroczenia, a najczęściej będąc wielokrotnym przestępcą
Daj przykład wykroczenia, które popełniłeś z niewiedzy, bo przepis był zbyt niejasny i skomplikowany? A przestępstwa? Daj przykład.
Są przepisy złe, niejasne, szkodliwe albo zbędne. Oczywiście. Ale sugerowanie, że w coraz bardziej skomplikowanym świecie, powinniśmy mieć coraz prostsze przepisy, najlepiej oparte o tzw. zdrowy rozsądek jest bzdurą. Zdrowy rozsądek np. podpowiada, że weksle są niepotrzebne, bo prawo wekslowe jest skomplikowane. Wystarczy umowa ustna, albo cokolwiek na piśmie. Pożyczyłbyś mi sporą kwotę na takiej zasadzie?
DyktaFon (9281 punktów)
>>Już odpowiadam Temat nie jest dla mnie aż tak interesujący, abym sprawdzał wszelkie niuanse prawa.
>Jednak na tyle interesujący, żeby zabrać głos i napisac nieprawdę bez sprawdzenia?
>Daj spokój. Nie jestem prawnikiem i nigdy mnie te zagadnienia nie pasjonowały. Ale jak chcę znaleźć co stanowi prawo w tak prostej kwestii, to znajduję to w góra minutę a w nastepne 3 minuty już mam jasność. Więc albo ja jestem geniuszem internetu albo Ty jesteś bezradny gdy trzeba dotrzeć do informacji? Ani jedno, ani drugie. Wg. mnie wolisz nie poszukać, żeby się nie przekonać o fałszywości swych argumentów. pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_potwierdzenia.

Jednak musisz być geniuszem Bo zawodowi sędziowie przez lata dyskutują na tematy prawne, podważając wzajemnie swoje opinie. A Ty w minutę (góra trzy) rozstrzygasz wszelkie wątpliwości. To miłe obcować tutaj z takimi osobami...

>Dokładnie tak samo jak w przypadku Covid-19 gdzie kilkukrotnie twierdziłeś o rzekomym braku danych które można łatwo znaleźć.

To znów cieszę się, że choć ktoś jeden w kraju zna się na tym wirusie... Premier i minister zdrowia nie dają rady.

>>Nigdy mi to się nie przyda.
>Owszem, chociażby dlatego aby wiedzieć, iż za seks z 16-latka na imprezie nic Ci nie grozi, ale za seks z młodociana prostytutką możesz pójść do pierdla.

Faktycznie przydatna wiedza. Polecam ten fragment wszystkim dziadkom na tym forum. Może się przydać!!!

>>Ale przy okazji po raz kolejny poznałem bezsens szczegółowych uregulowań prawnych na wszelkie tematy. Nie-prawnik praktycznie nie jest w stanie żyć we współczesnym świecie nie popełniając co najmniej wykroczenia, a najczęściej będąc wielokrotnym przestępcą
>Daj przykład wykroczenia, które popełniłeś z niewiedzy, bo przepis był zbyt niejasny i skomplikowany?

Byłem w lesie bez maseczki swojego czasu... Nie dostałem mandatu, bo nie spotkałem tam policjanta. Ale przestępstwo popełniłem, jak byk

>A przestępstwa? Daj przykład.

Każdy przedsiębiorca w tym kraju jest z zasady przestępcą A przynajmniej tak jest traktowany przez urzędy. Zresztą chyba słusznie, ponieważ nie znam ani jednego przedsiębiorcy, który by przestrzegał np. wszystkich 3000 stron przepisów na temat podatku VAT. Tego nie da się nawet przeczytać, a co tu mówić o przestrzeganiu.

>Są przepisy złe, niejasne, szkodliwe albo zbędne. Oczywiście. Ale sugerowanie, że w coraz bardziej skomplikowanym świecie, powinniśmy mieć coraz prostsze przepisy, najlepiej oparte o tzw. zdrowy rozsądek jest bzdurą. Zdrowy rozsądek np. podpowiada, że weksle są niepotrzebne, bo prawo wekslowe jest skomplikowane.

Nawet bardzo skomplikowane. Ma 27 stron (nie zmieniane od ok. 80 lat - widocznie nie ma takiej potrzeby, a przepisy te obowiązują do dziś) w porównaniu z ciągle się zmieniającymi 3000 stron na temat jednego tylko podatku VAT (a podatków jest multum, nie licząc innych zagadnień obowiązujących, np. ochrony środowiska - ok. 600 stron rocznie samych zmian przepisów).

>Wystarczy umowa ustna, albo cokolwiek na piśmie. Pożyczyłbyś mi sporą kwotę na takiej zasadzie?

Oczywiście... gdybym miał zaufanie do Ciebie (to jest podstawą weksla). Ale dziś to ostatnie słowo (zaufanie) nie jest już modne...
12-08-2021 10:03 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>>Dokładnie tak samo jak w przypadku Covid-19 gdzie kilkukrotnie twierdziłeś o rzekomym braku danych które można łatwo znaleźć.
>To znów cieszę się, że choć ktoś jeden w kraju zna się na tym wirusie... Premier i minister zdrowia nie dają rady.
#chochoł #ucieczka

>>Owszem, chociażby dlatego aby wiedzieć, iż za seks z 16-latka na imprezie nic Ci nie grozi, ale za seks z młodociana prostytutką możesz pójść do pierdla.
>Faktycznie przydatna wiedza. Polecam ten fragment wszystkim dziadkom na tym forum. Może się przydać!!!
Bardzo przydatna. Jeffrey Epstein lat 70 z okładem, ją zlekceważył i marnie skończył. Mam nadzieję, że forum nie czytają tylko dziadkowie, ale też ojcowie i synowie.

>>Daj przykład wykroczenia, które popełniłeś z niewiedzy, bo przepis był zbyt niejasny i skomplikowany?
>Byłem w lesie bez maseczki swojego czasu... Nie dostałem mandatu, bo nie spotkałem tam policjanta. Ale przestępstwo popełniłem, jak byk
Popełniłeś je świadomie, a nie z niewiedzy. Wykroczenie, nie przestępstwo. Zły przykład.
>>A przestępstwa? Daj przykład.
>Każdy przedsiębiorca w tym kraju jest z zasady przestępcą A przynajmniej tak jest traktowany przez urzędy. Zresztą chyba słusznie, ponieważ nie znam ani jednego przedsiębiorcy, który by przestrzegał np. wszystkich 3000 stron przepisów na temat podatku VAT. Tego nie da się nawet przeczytać, a co tu mówić o przestrzeganiu.
Nieprawda. Przepisy o VAT są skomplikowane, ale to jest powszechnie wiadomo. Więc w tym celu przedsiebiorca zatrudnia fachowca, tzn. księgowego. Więc zły przykład. Przestępstwo VAT nie powstaje wówczas z niewiedzy osoby która nie musi się znać na prawie (przedsiębiorca) ale z błędu fachowca. Jeśli mój kierownik budowy będzie ją prowadził wbrew prawu budowlanemu, którego ja nie znam, to nie jest wina skomplikowanego prawa. Ale nie mam wątpliwości, że przepisy skarbowe w Polsce to skandal a jeszcze większym jest sposób ich interpretacji i egzekwowania.

>>Są przepisy złe, niejasne, szkodliwe albo zbędne. Oczywiście. Ale sugerowanie, że w coraz bardziej skomplikowanym świecie, powinniśmy mieć coraz prostsze przepisy, najlepiej oparte o tzw. zdrowy rozsądek jest bzdurą. Zdrowy rozsądek np. podpowiada, że weksle są niepotrzebne, bo prawo wekslowe jest skomplikowane.
>Nawet bardzo skomplikowane. Ma 27 stron (nie zmieniane od ok. 80 lat.
Przepis KK o seksualnym wykorzystaniu nieletnich ma cztery punkty i CZTERY zdania. Ty dałes go jako przykład niepotrzebnej komplikacji prawa:
>Ale przy okazji po raz kolejny poznałem bezsens szczegółowych uregulowań prawnych na wszelkie tematy. Nie-prawnik praktycznie nie jest w stanie(...)

>>Wystarczy umowa ustna, albo cokolwiek na piśmie. Pożyczyłbyś mi sporą kwotę na takiej zasadzie?
>Oczywiście... gdybym miał zaufanie do Ciebie (to jest podstawą weksla). Ale dziś to ostatnie słowo (zaufanie) nie jest już modne...
Podstawa weksla nie jest żadne zaufanie. Prawidłowy weksel sprawia, że egzekucja długu jest prawnie prosta. Nieprawidłowy można wyrzucić do kosza.
Zaufanie nie tyle jest niemodne, co po prostu nie wystarcza w obrocie prawnym i ekonomicznym. Ile czasu byłoby nam trzeba aby nabrać do siebie zaufania i móc wejść w zależności finansowe? Obrót gospodarczy oparty na zaufaniu może funkcjonowac najwyżej w ramach wsi albo niewielkiej grupy ludzi.
11-08-2021 18:32 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
Pytanie brzmiało:
>>Dlaczego informacji które mają potwierdzać Twoje zdanie w jakieś sprawie nawet nie próbujesz weryfikować? Przecież to prowadzi do rozpowszechniania kłamstw. Nie wydaje Ci się to nieuczciwe?
Odpowiedź:
>Nie, nie wydaje mi się nieuczciwe.

Czyli świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest uczciwe.
#samozaoranie
DyktaFon (9281 punktów)
>Pytanie brzmiało:
>>>Dlaczego informacji które mają potwierdzać Twoje zdanie w jakieś sprawie nawet nie próbujesz weryfikować? Przecież to prowadzi do rozpowszechniania kłamstw. Nie wydaje Ci się to nieuczciwe?
>Odpowiedź:
>>Nie, nie wydaje mi się nieuczciwe.
>Czyli świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji jest uczciwe.
>#samozaoranie
>
Biorąc przykład z naszego rządu i polityków - jak najbardziej jest uczciwe Nie sugerujesz chyba, że politycy robią coś nieuczciwego?

A na poważnie: to, że nie chciało mi się czegoś poszukać w Internecie, co podkreśliłem w wypowiedzi, to nie znaczy, że rozpowszechniałem kłamstwo. Już prędzej kłamstwem może być (a właściwie jest) informacja, że prawo wekslowe jest skomplikowane...
12-08-2021 09:35 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>A na poważnie: to, że nie chciało mi się czegoś poszukać w Internecie, co podkreśliłem w wypowiedzi, to nie znaczy, że rozpowszechniałem kłamstwo.
Rozpowszechniasz. Na pół świadomie a może całkiem świadomie. Jeśli nie chce mi się potwierdzić informacji to takiej informacji ne podaję dalej, bo może wprowadzać w błąd. Chyba, że dobrze znam się na danej dziedzinie i nie muszę potwierdzać. Ale i tak często to robię, żeby zminimalizować ryzyko błędu. W Twoim wypadku, nieprawdziwa informacja o "wieku zgody" nie była zwykłą pomyłką, tylko służyła do argumentacji za pewną nieprawdziwą tezą. To jest nieuczciwe.

>Już prędzej kłamstwem może być (a właściwie jest) informacja, że prawo wekslowe jest skomplikowane...
Bzdura. Prawo wekslowe jest dużo prostsze od wielu innych, ale dla przeciętnego człowieka jest skomplikowane. I nic w tym złego. Jeśli powiem, że budowa maszyny parowej jest skomplikowana, to skłamię bo dla mnie jest prosta?!
radekpl (19 punktów)Odp: Rola błony dziewiczej
>Zdjęcie modelki:
Ale czemu bez głowy? Proszę trochę mniej przedmiotowo.

Dobranoc
radekpl (19 punktów)
Jeśli już to taka.

Też miałem problemy decyzyjne co robić z popędem jak byłem zdecydowanie młody.

Dobranoc
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Tak pokrzywdzeni i otumanieni chłopcy stają się łatwiejsi do zdobycia dla księży homoseksualnych.
>Nie wszyscy bowiem chłopcy rodzą się definitywnie heteroseksualni, a ponadto znane jest zjawisko
>substytucji napięcia seksualnego z płcią typowo omijaną (np w więzieniach)
>i to może dziać się w miejscach gdzie homoseksualny ksiądz jest sam na sam z 16-letnim chłopcem

I mamy aktualny przykład:

"Były wikary jednej z zakopiańskich parafii odsiaduje wyrok 2 lat i 2 miesięcy więzienia. Mężczyzna został w kwietniu skazany za wysyłanie ministrantom materiałów pornograficznych i rozpijanie natolatków. Były duchowny nie odwołał się od wyroku."

wiadomosci(*)-ministrantom-pornografie.html

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365