 |
Zagadki i pytania biblijne Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-02-2024 16:13 | scriba144 (277 punktów) | Zagadki i pytania biblijne | Czy jest dzieło bez twórcy ?
Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy. --------------------------------- Owoc bez nasienia.
Jaki owoc bez nasienia spożyli prarodzice ? =========== Definicja szczęścia
Nie tylko według Hipokratesa jesteśmy różnymi typami osobowości. Dlatego wydawałoby się, że każdy będzie miał swoją definicje szczęścia. Natomiast obecnie okazało się, że definicja szczęścia jest jedna dla wszystkich typów osobowości. Skoro okazało tak się, czy będzie można empirycznie zweryfikować? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| quick (6851 punktów) | >Natomiast obecnie okazało się, że definicja szczęścia jest >jedna dla wszystkich typów osobowości. Skąd te rewelacje?
Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
|
|
 | | scriba144 (277 punktów) | >>Natomiast obecnie okazało się, że definicja szczęścia jest >>jedna dla wszystkich typów osobowości. >Skąd te rewelacje? > Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
Rewelacja dla nieświadomych, matematyczno-fizycznego wzoru na szczęście, które jest dobrocią, czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobrym.
|
|
|  | | quick (6851 punktów) | > ...czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobrym.A co jeśli pl.wikipedia.org/wiki/Dylemat_wagonika ? Wiemy, iż przeciwnik szykuje atak na nas, ale jeszcze nie jest gotowy by to zrobić, czy powinniśmy uderzyć wyprzedzająco?, wtedy unikamy wojny na swoim terenie. Kiedy będziemy dobrzy? Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
|
|
| |  | | haish (2904 punktów) | > >...czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobrym.> A co jeśli> pl.wikipedia.org/wiki/Dylemat_wagonika ?> Wiemy, iż przeciwnik szykuje atak na nas, ale jeszcze nie jest gotowy by to zrobić, czy powinniśmy uderzyć wyprzedzająco?, wtedy unikamy wojny na swoim terenie. Kiedy będziemy dobrzy?Dobrzy będziemy wtedy, gdy zrozumiemy że 'przeciwnik'(szatan) ma takie samo prawo do życia jak my. Więc aby 'dobro' zwyciężyło konieczna jest zmiana myślenia 'przeciwnika'. Przeciwnikiem ateisty, jest teista - przeciwnikiem Boga jest szatan, a przeciwnikiem Jezusa jest Antychryst. Jezus jest alkoholikiem, ateista może być alkoholikiem, zaś Antychryst z definicji jest abstynentem. Alkoholik Jezus jest przeciwnikiem Boga (= szatanem), więc z Bogiem i po bożemu postępuje antychryst.
|
|
| | |  | | scriba144 (277 punktów) | > >>...czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobrym.> >A co jeśli> >pl.wikipedia.org/wiki/Dylemat_wagonika ?> >Wiemy, iż przeciwnik szykuje atak na nas, ale jeszcze nie jest gotowy by to zrobić, czy powinniśmy uderzyć wyprzedzająco?, wtedy unikamy wojny na swoim terenie. Kiedy będziemy dobrzy?> Dobrzy będziemy wtedy, gdy zrozumiemy że 'przeciwnik'(szatan) ma takie samo prawo do życia jak my. Więc aby 'dobro' zwyciężyło konieczna jest zmiana myślenia 'przeciwnika'.> Przeciwnikiem ateisty, jest teista - przeciwnikiem Boga jest szatan, a przeciwnikiem Jezusa jest Antychryst.> Jezus jest alkoholikiem, ateista może być alkoholikiem, zaś Antychryst z definicji jest abstynentem.> Alkoholik Jezus jest przeciwnikiem Boga (= szatanem), więc z Bogiem i po bożemu postępuje antychryst.>  Bluźnierstwem w systemie uczyniłeś destrukcje za, którą na pewno poniesie się konsekwencje. Szatan nienawidzi bezmyślnych i bluźnierczych ludzi. Dlatego negował i manipulował rzeczywistymi słowami Boga Wszechmogącego (Rdz 3) Aby spożyli owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1, 29-30) I w systemie uczynili destrukcje, za którą ponieśli śmiertelne konsekwencje. Natomiast szatan szanuje Jezusa Zbawiciela, który poniósł śmierć w zastępstwie śmierci każdego z nas, za nasze negatywne uczynki, które w systemie czynią destrukcje. Wie również kto naśladuje Jezusa Zbawiciela wzór człowieka dla człowieka. Bo powiedział "Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł..."(Dz 19,15)
|
|
| | | |  | | haish (2904 punktów) | > >>>...czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobrym.> >>A co jeśli> >>pl.wikipedia.org/wiki/Dylemat_wagonika ?> >>Wiemy, iż przeciwnik szykuje atak na nas, ale jeszcze nie jest gotowy by to zrobić, czy powinniśmy uderzyć wyprzedzająco?, wtedy unikamy wojny na swoim terenie. Kiedy będziemy dobrzy?> >Dobrzy będziemy wtedy, gdy zrozumiemy że 'przeciwnik'(szatan) ma takie samo prawo do życia jak my. Więc aby 'dobro' zwyciężyło konieczna jest zmiana myślenia 'przeciwnika'.> >Przeciwnikiem ateisty, jest teista - przeciwnikiem Boga jest szatan, a przeciwnikiem Jezusa jest Antychryst.> >Jezus jest alkoholikiem, ateista może być alkoholikiem, zaś Antychryst z definicji jest abstynentem.> >Alkoholik Jezus jest przeciwnikiem Boga (= szatanem), więc z Bogiem i po bożemu postępuje antychryst.> >  > Bluźnierstwem w systemie uczyniłeś destrukcje za, którą na pewno poniesie się konsekwencje. Szatan nienawidzi bezmyślnych i bluźnierczych ludzi. Dlatego negował i manipulował rzeczywistymi słowami Boga Wszechmogącego (Rdz 3) Aby spożyli owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1, 29-30) I w systemie uczynili destrukcje, za którą ponieśli śmiertelne konsekwencje. Natomiast szatan szanuje Jezusa Zbawiciela, który poniósł śmierć w zastępstwie śmierci każdego z nas, za nasze negatywne uczynki, które w systemie czynią destrukcje. Wie również kto naśladuje Jezusa Zbawiciela wzór człowieka dla człowieka. Bo powiedział "Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł..."(Dz 19,15)> ' zbawiCIELEC(Jezus) ZŁOTY(χρυσός/chrysós/~stąd Chrystus) nie dał ludziom żadnego przykazania, poza zaleceniem spożywania 'winka' jako jego krwi i na jego pamiątkę, co przez wieki skutkowało i skutkuje alkoholizmem wiernych. Nazywanie tego destrukcją i bluźnierstwem może powstać tylko w głowach teologów-alkoholików. Ewangeliczne brednie nic nie zmieniają - nie są w stanie zaprzdeczyć stanowi faktycznemu. Ponadto postać literacka jaką jest 'jezus'(z hebrajskiego ish = mężczyzna) nigdy nic nie powiedziała, - byli tacy co napisali że 'literacki' bohater coś powiedział.
|
|
| | | | |  | | scriba144 (277 punktów) | > >>>>...czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobrym.> >>>A co jeśli> >>>pl.wikipedia.org/wiki/Dylemat_wagonika ?> >>>Wiemy, iż przeciwnik .....> >>  > >Bluźnierstwem w systemie uczyniłeś destrukcje za, którą na pewno poniesie się konsekwencje. Szatan nienawidzi bezmyślnych i bluźnierczych ludzi. Dlatego negował i manipulował rzeczywistymi słowami Boga Wszechmogącego (Rdz 3) Aby spożyli owoc banana bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz 1, 29-30) I w systemie uczynili destrukcje, za którą ponieśli śmiertelne konsekwencje. Natomiast szatan szanuje Jezusa Zbawiciela, który poniósł śmierć w zastępstwie śmierci każdego z nas, za nasze negatywne uczynki, które w systemie czynią destrukcje. Wie również kto naśladuje Jezusa Zbawiciela wzór człowieka dla człowieka. Bo powiedział "Jezusa znam i wiem, kim jest Paweł..."(Dz 19,15)> >> ' zbawiCIELEC(Jezus) ZŁOTY(χρυσός/chrysós/~stąd Chrystus) nie dał ludziom żadnego przykazania, poza zaleceniem spożywania 'winka' jako jego krwi i na jego pamiątkę, co przez wieki skutkowało i skutkuje alkoholizmem wiernych.> Nazywanie tego destrukcją i bluźnierstwem może powstać tylko w głowach teologów-alkoholików.> Ewangeliczne brednie nic nie zmieniają - nie są w stanie zaprzdeczyć stanowi faktycznemu.> Ponadto postać literacka jaką jest 'jezus'(z hebrajskiego ish = mężczyzna) nigdy nic nie powiedziała, - byli tacy co napisali że 'literacki' bohater coś powiedział.Jezus Zbawiciel jest wzorem człowieka dla człowieka w wypełnianiu przykazań. Natomiast spożywanie ciała i krwi jest synonimem naśladowania Jezusa Zbawiciela w miłości, pokorze, cierpieniu i głoszeniu Ewangelii aż do śmierci. Ewangelie napisane są dla czterech archetypów o różnej percepcji, tych samych wydarzeń. Jezus Zbawiciel jest postacią historyczną i ewangeliczną. Pomówieniami bluźnierczymi w systemie uczyniłeś destrukcje-źródło wszelkich dramatów, śmierci i cierpień, za które na pewno poniesie się konsekwencje.
|
|
| | | | | |  | | Duch Prawdy (14787 punktów) | >Jezus Zbawiciel jest postacią historyczną Scriba144, trener drugiej klasy.
DUCH
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
| | | | |  | | Antero (2 punktów) | >Ponadto postać literacka jaką jest 'jezus'(z hebrajskiego ish = mężczyzna) nigdy nic nie powiedziała, - byli tacy co napisali że 'literacki' bohater coś powiedział. Jestem nowy na forum, proszę mi uzasadnić swe przekonanie, iż Jezus nie jest postacią historyczną. Nie należę do żadnej religii i partii.
|
|
| | |  | | quick (6851 punktów) | > >>...czyli chcesz być szczęśliwym, bądź dobrym.> >A co jeśli> >pl.wikipedia.org/wiki/Dylemat_wagonika ?> >Wiemy, iż przeciwnik szykuje atak na nas, ale jeszcze nie jest gotowy by to zrobić, czy powinniśmy uderzyć wyprzedzająco?, wtedy unikamy wojny na swoim terenie. Kiedy będziemy dobrzy?> Dobrzy będziemy wtedy, gdy zrozumiemy że 'przeciwnik'(szatan) ma takie samo prawo do życia jak my.To nie za mało? > Więc aby 'dobro' zwyciężyło konieczna jest zmiana myślenia 'przeciwnika'.A co jeśli to my źle myślimy?. Bo sytuacja wymaga od nas tego byśmy uczynili zło? Wtedy urabiając kogoś na swoją modlę tworzymy z niego tak samo złego jak my sami, czyż nie tak? > Przeciwnikiem ateisty, jest teista - przeciwnikiem Boga jest szatan, a przeciwnikiem Jezusa jest Antychryst.Wojna nieba i piekła wciąż trwa, i tak do czasów ostatecznych. > Jezus jest alkoholikiem, ateista może być alkoholikiem, zaś Antychryst z definicji jest abstynentem.> Alkoholik Jezus jest przeciwnikiem Boga (= szatanem), więc z Bogiem i po bożemu postępuje antychryst.Poważnie tak myślisz? Wiedz, że pisząc w taki sposób możesz kogoś obrazić. Można bodaj z całą słusznością powiedzieć, że nigdzie nie ma tylu co u nas nieinteligentnych intelektualistów i tylu estetów bez smaku.- Roman Dmowski.
|
|
2 na 2 | panTeista (6808 punktów) | >Czy jest dzieło bez twórcy ?
Wulkany, meteoryty, glony itd. Skąd się wziął twórca? Pisząc o twórcy nie dajesz odpowiedzi tylko przesuwasz pytanie o jeden krok.
|
|
| Ewing (288 punktów) | >Czy jest dzieło bez twórcy ? >Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy. >--------------------------------- >Owoc bez nasienia. >Jaki owoc bez nasienia spożyli prarodzice ? >=========== >Definicja szczęścia >Nie tylko według Hipokratesa jesteśmy różnymi typami osobowości. Dlatego wydawałoby się, że każdy >będzie miał swoją definicje szczęścia. Natomiast obecnie okazało się, że definicja szczęścia jest >jedna dla wszystkich typów osobowości. Skoro okazało tak się, czy będzie można empirycznie >zweryfikować?
A ja pytam : Co było wcześniej Wszechświat czy Twórca ? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi Twórca to od razu zapytam : A gdzie ten Twórca przebywał, w jakim wymiarze zanim powstał Wszechświat ? Biblia mówi, że na początku było Słowo. Ale Słowo chyba musiał ktoś wypowiedzieć ?
|
|
 | | scriba144 (277 punktów) | >>Czy jest dzieło bez twórcy ? >>Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy. >>--------------------------------- >>Owoc bez nasienia. >>Jaki owoc bez nasienia spożyli prarodzice ? >>=========== >>Definicja szczęścia >>Nie tylko według Hipokratesa jesteśmy różnymi typami osobowości. Dlatego wydawałoby się, że każdy >>będzie miał swoją definicje szczęścia. Natomiast obecnie okazało się, że definicja szczęścia jest >>jedna dla wszystkich typów osobowości. Skoro okazało tak się, czy będzie można empirycznie >>zweryfikować? >A ja pytam : Co było wcześniej Wszechświat czy Twórca ? >Jeśli Twoja odpowiedź brzmi Twórca to od razu zapytam : A gdzie ten Twórca przebywał, w jakim wymiarze zanim powstał Wszechświat ? >Biblia mówi, że na początku było Słowo. Ale Słowo chyba musiał ktoś wypowiedzieć ?
Bóg Wszechmogący twórczą myślą stworzył wirową formę energii, w której umieścił słowem rodzaje informacji umownie nazwane materią.
|
|
|  | | sajmon27 (5 punktów) | >>>Czy jest dzieło bez twórcy ? >>>Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy
Ziemia cały świat to gra komputerowa obcych a my jesteśmy po prostu NCP, czyli takimi postaciami z gry. Tak naprawde nie istniejemy tylko mamy zaprogramowane,żebyśmy wierzyli że istniejemy.
Potrafisz temu zaprzeczyć?
|
|
| |  | | scriba144 (277 punktów) | > >>>Czy jest dzieło bez twórcy ?> >>>Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy> Ziemia cały świat to gra komputerowa obcych a my jesteśmy po prostu NCP, czyli takimi postaciami z gry. Tak naprawde nie istniejemy tylko mamy zaprogramowane,żebyśmy wierzyli że istniejemy.> Potrafisz temu zaprzeczyć?Bóg Wszechmogący stworzył system duchowo-informacyjny...Szczegóły na blogu ksiegapoadczasowa.salon24.plNie bądź ograniczony do gier komputerowych.
|
|
| | |  | | scriba144 (277 punktów) | Urodził się ktoś bardzo wyjątkowy... Urodził się ktoś bardzo wyjątkowy i ponad czasowy, i celowo nie podaje swojej daty narodzin. By śmieszni ludzie nie obchodzili Jego urodzin. A śmieszni ludzie wybrali datę Jego urodzin w dniu największych jego wrogów. I co sobie myśli, ten ktoś bardzo wyjątkowy i ponad czasowy o tych śmiesznych ludziach ? Jaka to data i kogo dotyczy ?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|