 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-09-2019 20:20 | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) | Na pewno meteoryt?
1 na 1 | Czy możliwe jest, że tzw. katastrofa tunguska spowodowana została nie przez meteoryt, lecz czasowo-przestrzenną koincydencję pożaru tajgi i następstw huraganu lub trąby powietrznej?
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | TyDraniu (6569 punktów) | > Czy możliwe jest, że tzw. katastrofa tunguska spowodowana została nie przez meteoryt, lecz czasowo-przestrzenną koincydencję pożaru tajgi i następstw huraganu lub trąby powietrznej?
Nie.
Mam nadzieję, że pomogłem.
|
|
 | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Trzeba wiedzieć swoje. Huragan (derecho, tornado) + pożar tajgi to najprostsze wyjaśnienie.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 2 na 2 | TyDraniu (6569 punktów) | > Trzeba wiedzieć swoje. Huragan (derecho, tornado) + pożar tajgi to najprostsze wyjaśnienie.
Tylko że huragan nie powoduje fali sejsmicznej ani dźwięku eksplozji słyszalnego w promieniu 1000 km.
|
|
| |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Tyle że powoduje. Doczytaj sobie! 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | > Czy możliwe jest, że tzw. katastrofa tunguska spowodowana została nie przez meteoryt, lecz czasowo-przestrzenną koincydencję pożaru tajgi i następstw huraganu lub trąby powietrznej?Czy to możliwe, że nawałnica 11 sierpnia 2017 to skutek użycia broni klimatycznej, bo ktoś potrzebował dużo drewna? prawy.pl/5(*)ce-testowano-bron-klimatyczna/
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Wiało, grzmiało, błyskało, lało. Tatarzy wrócili? 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | |
|
| |  | Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Czasami lepiej nie pomagać, bo są z tego same problemy, gdy pomagający sam potrzebuje pomocy. Nieporozumienie kulturowe na tle ministerialnych specyficzności mentalnych.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
1 na 1 | Krzysztof Wacławek (2319 punktów) | > Czy możliwe jest, że tzw. katastrofa tunguska spowodowana została nie przez meteoryt, lecz >czasowo-przestrzenną koincydencję pożaru tajgi i następstw huraganu lub trąby powietrznej? >
Czy to możliwe iż istnieje ścisła koincydencja wybuchów wulkanów (wybuchów większych niż przeciętne) typu Superwulkan w Parku Narodowym Yellowstone lub Trapy Dekanu ,Trapy Syberyjskie etc. z impaktami asteroidów ? Czy też ma to raczej związek z parzystą liczbą plam na słońcu ? wybuchem gazów błotnych ? intensyfikacją ruchów płyt litosfery wynikającą zz..intensyfikacji samoistnej .
|
|
 | 2 na 2 | salek (4701 punktów) | > Czy to możliwe iż istnieje ścisła koincydencja wybuchów wulkanów (wybuchów większych niż przeciętne) typu Superwulkan w Parku Narodowym Yellowstone lub Trapy Dekanu ,Trapy Syberyjskie etc. z impaktami asteroidów?Superwulkany raczej nie (chociaż...), ale Trapy - jak najbardziej. Tzw. uderzenie hydrauliczne w osłabioną interferencją fal sejsmicznych skorupę dobrze tłumaczy takie zdarzenia. Oczywiście odpowiedni impakt zapewne musiałby być znaczny, ale jak znaczny - trzeba by kogo kompetentnego do analiz. > Czy też ma to raczej związek z parzystą liczbą plam na słońcu ? wybuchem gazów błotnych ? intensyfikacją ruchów płyt litosfery wynikającą zz..intensyfikacji samoistnej.Raczej nie
|
|
 | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Stawiam na pożar tajgi i derecho.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
|  | 2 na 2 | Krzysztof Wacławek (2319 punktów) | > Stawiam na pożar tajgi i derecho.Samoistne,heterogeniczne derecho jest wysoce prawdopodobne w tym przypadku . Oczywiście (usystematyzujmy) przy założeniu iż mówimy o nieswoistym derecho. W innym przypadku muszę z przykrością stwierdzić iż pana hipoteza ma charakter czysto spekulatywny.  Naturalnie żartuje tak jak i pan .Wczoraj np: zastanawiałem się czy prawdopodobny krater na Ziemi Wilkesa i wiązane z nim czasem wymieranie permsko-triasowe mogło mieć związek z uderzeniem komety nie zaś asteroidy .Spekulacje moje wynikały z braku wyraźnie określonej granicy podobnej do granicy K-T .Tzn chodzi mnie konkretnie o warstwę z wysoką zawartością irydu, kwarcu szokowego, stiszowitu i sferul (W grę wchodzi też czas który minął od tego hipotetycznego zdarzenia i obecny dostęp do tego być może krateru) Oczywiście należy pamiętać iż wypowiadamy się na forum Racjonalisty w dziale "bazgroły" co daje nam całkiem niezłe alibi i pole do popisu dla wyobraźni (przynajmniej jeśli chodzi o takiego laika jak ja )
|
|
| |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Stawiam brzytwę na derecho bez pożaru tajgi. Powalone drzewa same się odkorowały i sczerniały od czynników atmosferycznych, przy udziale szeroko pojętej biologii (wszystko je żarło, jeszcze żywcem). 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|