Racjonalista - Strona głównaDo treści
Półczłowiek - półmałpa upmiętniony w kosmosie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
27-08-2021 00:46MaxGolonko3 (3459 punktów)Półczłowiek - półmałpa upmiętniony w kosmosie
Grafika:
astromania(*)p?id=186884&mode=view/lucy.jpg

NASA wezwała media krajowe i zagraniczne do niezwłocznego składania akredytacji jeśli chcą uczestniczyć w wydarzeniu: start misji Lucy - badającej planetoidy trojańskie w okolicach Jowisza.

Lucy ma wystartować nie wcześniej niż w sobotę 16 października na rakiecie United Launch Alliance Atlas V 401 z kompleksu Space Launch Complex-41 na stacji kosmicznej Cape Canaveral na Florydzie.

Wszyscy odwiedzający obiekty NASA są zobowiązani do wypełnienia formularza certyfikacji szczepień i okazania dowodu negatywnego wyniku testu na COVID-19 przeprowadzonego w ciągu ostatnich 72 godzin przed wejściem.

Każdy na terenie ośrodka musi nosić maskę, gdy znajduje się w pomieszczeniu.
Osoby, które nie są w pełni zaszczepione lub odmawiają podania statusu szczepienia na formularzu certyfikacji, muszą również nosić maskę na zewnątrz i fizycznie dystansować się od innych osób.

W ciągu 12-letniej głównej misji Lucy zbada rekordową liczbę asteroid, przelatując obok jednej asteroidy w ich pasie głównym oraz siedem asteroid trojańskich.

Dodatkowo, ścieżka Lucy trzykrotnie powróci w rejon Ziemię aby wykorzystać asystę grawitacyjną, co czyni ją pierwszym statkiem kosmicznym, który kiedykolwiek powrócił w okolice Ziemi z zewnętrznego Układu Słonecznego.

Nazwa misji Lucy pochodzi od skamieniałego szkieletu wczesnego hominina (ludzkiego przodka) odkrytego w Etiopii w 1974 roku i nazwanego "Lucy" przez zespół paleoantropologów, którzy go odkryli.

Tak jak skamielina Lucy dostarczyła unikalnego wglądu w ewolucję ludzkości, tak misja Lucy ma spore szanse na zrewolucjonizowanie wiedzy o pochodzeniu planet i powstawaniu Układu Słonecznego, w tym Ziemi.

Siema
www.nasa.g(*)-invites-media-to-launch-of...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
Zwykle piszesz o gwiazdach. Mam pytanie - czy w realu obserwujesz niebo w gwieździstą noc... okiem nieuzbrojonym czy z pomocą lornetki? Oczywiście z tą lornetką żartuję, aczkolwiek pytanie jest zupełnie poważne, więc jakbyś zechciał zaspokoić moją ciekawość....
27-08-2021 11:26 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Zwykle piszesz o gwiazdach. Mam pytanie - czy w realu obserwujesz niebo w gwieździstą noc... okiem nieuzbrojonym czy z pomocą lornetki? Oczywiście z tą lornetką żartuję, aczkolwiek pytanie jest zupełnie poważne, więc jakbyś zechciał zaspokoić moją ciekawość....

Należy do nocnych obserwacji kupować taką lornetkę aby średnica obiektywu była przynajmniej 5 razy większa od powiększenia a zatem

10x 50mm albo

8x 40mm (mam taką)

gdyż mgławice i galaktyki są małymi, bladymi mgiełkami ledwo widocznymi na nocnym niebie (oczywiście poza miastami - najlepiej daleko od siedzib ludzkich w lesie)

i potrzeba dużego zbierania światła przez optykę czyli tak zwanych "jasnych" lornetek

Siema
alsor (3283 punktów)
A ta pani Lucy ma porządną maskę?

Bo jak nie ma, no to może poważnie pozarażać te komety, no i w ogóle cały kosmos - ne?
DyktaFon (9281 punktów)
>A ta pani Lucy ma porządną maskę?
>Bo jak nie ma, no to może poważnie pozarażać te komety, no i w ogóle cały kosmos - ne?
>
A na szczepienie przeciw grypie nie potrzeba dokumentu? To jest dopiero dziwne...
Czesław Niemen by w to nie uwierzył
27-08-2021 12:53 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
Będąc niedawno w szpitalu dwa dni 4x wypełniałem prawie takie same dokumenty. Ciekawe, czy pracownicy Służby Zdrowia lepiej się czują po uzyskaniu tych dokumentów. Ja czułem się gorzej

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365