Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy każdy przechodzi dojrzewanie inteletkualne?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
23-09-2019 10:43deep blue (24 punktów)
(zablokowany)
Czy każdy przechodzi dojrzewanie inteletkualne?
Ocena 1 na 1
Każdy w przedszkolu słyszy liczbe 100 i pytają się z kolegami, ile to sto dodać sto i są tak zafascynowani jakby odkrywali lantanowce. potem 7 klasa i pojęcia mola z chemii np.tak trudne że myślisz nie rozumiem,a potem staje się to twoim największym orężem.
trygonometria te cosinusy dodatnie i ujemne w cwartce już w wieku 30 lat nie wiadomo której.

potem przedrukowanie podręczników i chęć powrotu do szkoły, bo każdy kocha naukę.


czy można coś zrobić żeby zabić to przytłaczające poczucie głodu wiedzy, która nam wyparowała? w dziwny i magiczny sposób.

tak.

tylko dajcie mi się zastanowić... uczeni pytają ile znasz książek na pamięć, dlatego starsi ludzie sprytnie nie uczą się z książek tylko czytają encyklopedie.

ale co z tą wiedzą,którą chcemy pomiętlić i poczuć jak dawniej?

jakieś pomysły?

bo ja nie wierzę że jeżeli człowiek się uczył to zapomniał.

łatwo to sprawdzić: skoro pamiętam biszopty z dzieciństwa to znaczy że pamiętam dużo (jak wydaje ci się że bredze to proszę nie czytaj tego)

więc jak mogę pamiętać rzeczy z wcześniej, a nie pamiętam z później (celowo użyłem takich określeń)

wyczyść bufor pamięci równaniem 0x0=

i pogódź się z tym, że nauka nie ma sensu na poziomie nauki pamięciowej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

deep blue (24 punktów)
(zablokowany)
>Każdy w przedszkolu słyszy liczbe 100 i pytają się z kolegami, ile to sto dodać sto i są tak
>zafascynowani jakby odkrywali lantanowce. potem 7 klasa i pojęcia mola z chemii np.tak trudne że
>myślisz nie rozumiem,a potem staje się to twoim największym orężem.
>trygonometria te cosinusy dodatnie i ujemne w cwartce już w wieku 30 lat nie wiadomo której.
>potem przedrukowanie podręczników i chęć powrotu do szkoły, bo każdy kocha naukę.
>czy można coś zrobić żeby zabić to przytłaczające poczucie głodu wiedzy, która nam wyparowała? w
>dziwny i magiczny sposób.
>tak.
>tylko dajcie mi się zastanowić... uczeni pytają ile znasz książek na pamięć, dlatego starsi ludzie
>sprytnie nie uczą się z książek tylko czytają encyklopedie.
>ale co z tą wiedzą,którą chcemy pomiętlić i poczuć jak dawniej?
>jakieś pomysły?
>bo ja nie wierzę że jeżeli człowiek się uczył to zapomniał.
>łatwo to sprawdzić: skoro pamiętam biszopty z dzieciństwa to znaczy że pamiętam dużo (jak wydaje ci
>się że bredze to proszę nie czytaj tego)
>więc jak mogę pamiętać rzeczy z wcześniej, a nie pamiętam z później (celowo użyłem takich określeń)
>wyczyść bufor pamięci równaniem 0x0=
>i pogódź się z tym, że nauka nie ma sensu na poziomie nauki pamięciowej.

ps

&#
matty/)()(

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365