Racjonalista - Strona głównaDo treści
dom jak słonecznik

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
05-11-2022 11:35okragly (21676 punktów)dom jak słonecznik
mamy TIR-y, które miliony kilometrów, dziesiątki ton, mkną 100 km/godz po nierównej drodze, mamy statki na 5000 pasażerów (miasteczko)

czemu dom do kochania, płodzenia, wychowywania dzieci nie może być ruchomy? W raju domy były ruchome

na poczatek mam na myśli dom który się tylko obraca, za słońcem, latem od słońca, lub za widokiem, lub od hałasu.
Słonecznik obraca się za słońcem, proponowany dom-słonecznik to więcej raju

przy obrotowym domu, my libki niedorozwojki (indywidualizm, wolność, własność) uzyskamy dodatkowy stopień swobody, niesamowite,ja antyliberał wymyśliłem dodatkowy stopien swobody dla nas libków, żebyśmy sie mogli cieszyc jeszcze większą wolnością

www.youtube.com/watch?v=md5GZzsIMM0
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qwery (2864 punktów)
Ta dodatkowa funkcjonalnosć, jak pewnie kazda inna funkcjonalnosć, kosztuje. Widać daje za mało korzyści w stosunku do kosztów i sie nie upowszechnila jak dotad. Libki umieją liczyć, i kto tu jest niedorozwojkiem?
05-11-2022 14:15 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Ta dodatkowa funkcjonalnosć, jak pewnie kazda inna funkcjonalnosć, kosztuje.
kosztuje tylko pomyślunku
taki dom nie ma wiecej betonu, stali, drzewa, farby, instalacji, okien itp
ma tylko wiecej inteligencji w betonie

w przeciągu 10 lat wyjdzie taniej, jak będzie podążał za słoncem, nie potrzeba go ogrzewać a latem chlodzić

>Widać daje za mało korzyści w stosunku do kosztów i sie nie upowszechnila jak dotad.
widać mamy za mało magistrów bo tylko 5mln, jak podwoimy to ilość przejdzie w jakość

>Libki umieją liczyć, i kto tu jest niedorozwojkiem?
magister
nam jest potrzebna inteligencja słonecznika albo innego gada który podąża za słońcem (taki mamy klimat)
ten "niepiśmienny" Serb (w sensie nie magister) zbudował prymitywny obrotowy dom , ale wykazal sie wiekszą inwencja niż my, libki niedorozwojki www.youtube.com/watch?v=eanmfrR4cXg
qwery (2864 punktów)
>>Ta dodatkowa funkcjonalnosć, jak pewnie kazda inna funkcjonalnosć, kosztuje.
>kosztuje tylko pomyślunku
>taki dom nie ma wiecej betonu, stali, drzewa, farby, instalacji, okien itp
>ma tylko wiecej inteligencji w betonie

Nie, to to jest proste, to nie inteligencja kosztuje a te silowniki, podest, przyłącza do takiego rozwiazania.

> w przeciągu 10 lat wyjdzie taniej, jak będzie podążał za słoncem, nie potrzeba go ogrzewać a latem chlodzić

A tys to policzył że tak wiesz? Jak zwykle dane z d...

>>Widać daje za mało korzyści w stosunku do kosztów i sie nie upowszechnila jak dotad.
>widać mamy za mało magistrów bo tylko 5mln, jak podwoimy to ilość przejdzie w jakość
>>Libki umieją liczyć, i kto tu jest niedorozwojkiem?
>magister
>nam jest potrzebna inteligencja słonecznika albo innego gada który podąża za słońcem (taki mamy klimat)
>ten "niepiśmienny" Serb (w sensie nie magister) zbudował prymitywny obrotowy dom , ale wykazal sie wiekszą inwencja niż my, libki niedorozwojki www.youtube.com/watch?v=eanmfrR4cXg
>

Krytykuj jak uważasz ale przestać obrażać. Moim zdaniem jesteś p...... ale ci tego ciagle nie pisze. To ze wogole odpowiadam na Twoje posty to dlatego że temat uwazam za interesujacy punkt wyjscia, niestety kompletnie go zawsze skopiesz swoja glupotą czy mrzonkami.
05-11-2022 14:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Ta dodatkowa funkcjonalnosć, jak pewnie kazda inna funkcjonalnosć, kosztuje.
>>kosztuje tylko pomyślunku
>>taki dom nie ma wiecej betonu, stali, drzewa, farby, instalacji, okien itp
>>ma tylko wiecej inteligencji w betonie
>Nie, to to jest proste, to nie inteligencja kosztuje a te silowniki,
ile kosztuje siłownik? 1000 zł? a 1m3 betonu z pompą?

>podest,
strop nad piwnicą? tu i tu są koszty porównywalne

>przyłącza do takiego rozwiazania.
takie same

>> w przeciągu 10 lat wyjdzie taniej, jak będzie podążał za słoncem, nie potrzeba go ogrzewać a latem chlodzić
>A tys to policzył że tak wiesz? Jak zwykle dane z d...
masz racje, z dupy, precyzyjniej z wzroku
m3 betonu, stali, farby, instalacji, dachówek, więźby dachowej itp są takie same

>>>Widać daje za mało korzyści w stosunku do kosztów i sie nie upowszechnila jak dotad.
>>widać mamy za mało magistrów bo tylko 5mln, jak podwoimy to ilość przejdzie w jakość
>>>Libki umieją liczyć, i kto tu jest niedorozwojkiem?
>>magister
>>nam jest potrzebna inteligencja słonecznika albo innego gada który podąża za słońcem (taki mamy klimat)
>>ten "niepiśmienny" Serb (w sensie nie magister) zbudował prymitywny obrotowy dom , ale wykazal sie wiekszą inwencja niż my, libki niedorozwojki www.youtube.com/watch?v=eanmfrR4cXg
>>
>Krytykuj jak uważasz ale przestać obrażać.
kogo obrażam i czym? (widocznie nie wiem,jestem ze wsi)

>Moim zdaniem jesteś p...... ale ci tego ciagle nie pisze.
mógłbym korygować tor swojego lotu ale nie wiem co? gdzie?

>To ze wogole odpowiadam na Twoje posty to dlatego że temat uwazam za interesujacy punkt wyjscia, niestety kompletnie go zawsze skopiesz swoja glupotą czy mrzonkami.
napisz gdzie? kogo? obraziłem i gdzie te mrzonki?
jak sie mam poprawić, jak nie wiem, co? gdzie? kiedy?
qwery (2864 punktów)
>>>>Ta dodatkowa funkcjonalnosć, jak pewnie kazda inna funkcjonalnosć, kosztuje.
>>>kosztuje tylko pomyślunku
>>>taki dom nie ma wiecej betonu, stali, drzewa, farby, instalacji, okien itp
>>>ma tylko wiecej inteligencji w betonie
>>Nie, to to jest proste, to nie inteligencja kosztuje a te silowniki,
>ile kosztuje siłownik? 1000 zł? a 1m3 betonu z pompą?
>>podest,
>strop nad piwnicą? tu i tu są koszty porównywalne
>>przyłącza do takiego rozwiazania.
>takie same

Rozwiazanie jest stare, ze 30 lat temu cos takiego w tv widzialem, jesli to było by oplacalne to napewno bylo by powszechne bo kazdy by wolal procz oszczednosci miec taki bajer niż go niemieć. Wiec przestan bajdurzyc i wyciagac dane z d....

>>> w przeciągu 10 lat wyjdzie taniej, jak będzie podążał za słoncem, nie potrzeba go ogrzewać a latem chlodzić
>>A tys to policzył że tak wiesz? Jak zwykle dane z d...
>masz racje, z dupy, precyzyjniej z wzroku
>m3 betonu, stali, farby, instalacji, dachówek, więźby dachowej itp są takie same

ale ten spod nie jest taki sam wiec dane jednak z d.... i ludzie zamiast robic sobie takie ustrojstwo wola dać wiecej izolacji i im taniej wychodzi a lepiej działa.
05-11-2022 15:44 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>>Ta dodatkowa funkcjonalnosć, jak pewnie kazda inna funkcjonalnosć, kosztuje.
>>>>kosztuje tylko pomyślunku
>>>>taki dom nie ma wiecej betonu, stali, drzewa, farby, instalacji, okien itp
>>>>ma tylko wiecej inteligencji w betonie
>>>Nie, to to jest proste, to nie inteligencja kosztuje a te silowniki,
>>ile kosztuje siłownik? 1000 zł? a 1m3 betonu z pompą?
>>>podest,
>>strop nad piwnicą? tu i tu są koszty porównywalne
>>>przyłącza do takiego rozwiazania.
>>takie same
>Rozwiazanie jest stare, ze 30 lat temu cos takiego w tv widzialem,
500 lat mają Holenderskie wiatraki obracające się nie za słońem a za wiatrem

>jesli to było by oplacalne to napewno bylo by powszechne bo kazdy by wolal procz oszczednosci miec taki bajer niż go niemieć. Wiec przestan bajdurzyc i wyciagac dane z d....
powinienen być nakaz z góry, my libki niedorozwojki jesteśmy prymitywy
jestem krzyżakiem (tak na mnie mówili w wojsku) król Prus zarządził że domy mają być murowane i kryte dachówką, my Polacy np z Kurpi się z tego śmieliśmy i budowaliśmy drewniane, tanio, kryte strzechą i wszystko spłoneło, a pruskie, murowane stoją do dzisiaj
my libki niedorozwojki jesteśmy głupi, każdy buduje jak chce, wiadomo naszym bogiem INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ, budownictwo pruskie jest ladniejsze, wspólnotowe

>>>> w przeciągu 10 lat wyjdzie taniej, jak będzie podążał za słoncem, nie potrzeba go ogrzewać a latem chlodzić
>>>A tys to policzył że tak wiesz? Jak zwykle dane z d...
>>masz racje, z dupy, precyzyjniej z wzroku
>>m3 betonu, stali, farby, instalacji, dachówek, więźby dachowej itp są takie same
>ale ten spod nie jest taki sam wiec dane jednak z d.... i ludzie zamiast robic sobie takie ustrojstwo wola dać wiecej izolacji i im taniej wychodzi a lepiej działa.
patrz libków niedorozwojkow z Polski i ludzi wspólnoty z prus, sumarycznie taniej wyszło murować
okragly (21676 punktów)

>>jesli to było by oplacalne to napewno bylo by powszechne bo kazdy by wolal procz oszczednosci miec taki bajer niż go niemieć. Wiec przestan bajdurzyc i wyciagac dane z d....
>powinienen być nakaz z góry, my libki niedorozwojki jesteśmy prymitywy
ostatnio UE znowu zadziałała, nowe domy i inne budynki tylko zeroemisyjne od 2030

nieruchomości są odpowiedzialne za 40% łącznego zużycia energii w Unii.
Nadrzędnym celem pozostaje osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Od tej daty wszystkie budynki w Unii mają być zeroemisyjne, a więc nie przyczyniać się do wytwarzania gazów cieplarnianych. Znacznie wcześniej, bo od 2030 r., wymóg zacznie obowiązywać nowo budowane obiekty.

Kolejne nowe wymogi z projektu dotyczą montażu instalacji do wytwarzania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Nowe budynki mają być projektowane tak, by dawały jak największy potencjał dla rozwoju energetyki słonecznej. Od 2026 r. instalacje z jej wykorzystaniem mają być obowiązkowe dla obiektów publicznych i niemieszkalnych o powierzchni powyżej 250 mkw. W 2029 r. wymóg obejmie budynki mieszkalne.

będzie obowiązek wydzielenia miejsc parkingowych dla rowerów, co najmniej 2 rowery na każde mieszkanie.
panTeista (6808 punktów)
>W raju domy były ruchome

Było coś takiego jak raj?
Chyba tylko w bajce biblijnej.
05-11-2022 15:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>W raju domy były ruchome
>Było coś takiego jak raj?
>Chyba tylko w bajce biblijnej.
gdzieś Ty k...a się uchował, że nie wiesz co to raj?
raj był przez 2 mln lat, dopóki nas 10 000 lat temu nie udomowiono, do pracy na roli, zostaliśmy niewolnikami, jak konie -do pracy, krowy- do dojenia, świnie- na mięso armatnie
05-11-2022 15:58 
 Ocena 1 na 1
panTeista (6808 punktów)
>gdzieś Ty k...a się uchował, że nie wiesz co to raj?
>raj był przez 2 mln lat,

Przodkowie człowieka żyli w krainie szczęśliwości?

>dopóki nas 10 000 lat temu nie udomowiono, do pracy na roli, zostaliśmy niewolnikami, jak konie -do pracy, krowy- do dojenia, świnie- na mięso armatnie

Kto ludzi udomowił? Czyimi niewolnikami zostaliśmy?
05-11-2022 16:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>gdzieś Ty k...a się uchował, że nie wiesz co to raj?
>>raj był przez 2 mln lat,
>Przodkowie człowieka żyli w krainie szczęśliwości?
tak
byliśmy zwierzętami
nie było czasu, choroby, pracy, walki, rywalizacji, żłobka, przedszkola, szkoły
byliśmy na wakacjach, pieszych rajdach

>>dopóki nas 10 000 lat temu nie udomowiono, do pracy na roli, zostaliśmy niewolnikami, jak konie -do pracy, krowy- do dojenia, świnie- na mięso armatnie
>Kto ludzi udomowił? Czyimi niewolnikami zostaliśmy?
zboże i zwierzęta domowe
jak sie spóźnisz z sianiem zboża o tydzien, nie wyrośnie (stąd konieczność czasu)
jak nie zbierzesz o czasie stracisz
jak nie wydoisz krowy, nie masz mleka
Rowerex (859 punktów)
>czemu dom do kochania, płodzenia, wychowywania dzieci nie może być ruchomy? W raju domy były ruchome
>na poczatek mam na myśli dom który się tylko obraca, za słońcem, latem od słońca, lub za widokiem,
>lub od hałasu.

A tam niedawno i nawet niekoniecznie w raju: pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%BAlak_(wiatrak)

Tak jak linkowane wiatraki obracane były ręcznie zgodnie z wiatrem (obracano cały budynek), to teraz współczesne wiatraki obracają się automatycznie.

W przemysłowych farmach słonecznych panele fotowoltaiczne obracają się zgodnie ze słońcem, co zapewne dałoby się zrobić w przypadku paneli montowanych na domach prywatnych - i pewnie są na to technologie, ale że nikt o tym nie myśli i nie rozmawia, to można żądać horrendalnych cen - tymczasem obrotnice do anten satelitarnych są czymś normalnym, no ale panele są dużo cięższe, budynki jeszcze bardziej - ale mały drewniany budynek, kto wie...
08-11-2022 11:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>czemu dom do kochania, płodzenia, wychowywania dzieci nie może być ruchomy? W raju domy były ruchome
>>na poczatek mam na myśli dom który się tylko obraca, za słońcem, latem od słońca, lub za widokiem,
>>lub od hałasu.
>A tam niedawno i nawet niekoniecznie w raju: pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%BAlak_(wiatrak)
wiatrak obrotowy pojawił się VII w Chinach i Persji. czyli prawie raj, jak daleko jesteśmy za "murzynami"

> obrotnice do anten satelitarnych są czymś normalnym, no ale panele są dużo cięższe, budynki jeszcze bardziej - ale mały drewniany budynek, kto wie...
koparka sie obraca, jest mocno obciążona, podobnie dźwigi,obrotnice (zawracają lokomotywy)

wadą domu-słonecznik jest podstawowa, nikt o takim nie marzy, czemu? bo nie słyszał, nie widział

nie byłby droższy od tradycyjnego, cieżkiego betonu, ponieważ wymusiłby lekkość i myślenie a wiec mniej betonu, stali, hałasu, wiecej słońca, ładnych widoków

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365