W kosmosie co jakiś czas (ale coraz rzadziej) z zapadającej się lokalnie "zawiesiny" pierwotnych pierwiastków jak n.p. wodór i wtórnych (powstałych po wybuch supernowych jak n.p. miedź) powstają nowe gwiazdy i planety. Często powstają od razu obok siebie dwie lub nawet trzy gwiazdy a nie jedna jak Słonce (które - nota bene - jest gwiazdą typu żółty karzeł). Najprawdopodobniej odkryto egzoplanetę, która orbituje dookoła trzech gwiazd - czyli po szerokim torze otaczającym trzy związanie grawitacyjne gwiazdy. Układ wielokrotny nazywa się GW Ori i zauważono tam masywny dysk pyłu i gazu, składający się jakby z kilku części, "pierścieni". www.komput(*)c-wokolo-trzech-gwiazd/g82xfjmSiema Max (ateista) Grafika interesująca: astropolis(*)989a3665febc595a0576c67c07.jpg |