Racjonalista - Strona głównaDo treści
Chcę zostać chrześcijaninem, ale nie wiem jak.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-04-2024 09:37kumram1 (2 punktów)Chcę zostać chrześcijaninem, ale nie wiem jak.
Jestem byłą muzułmanką z powodów osobistych. Wszyscy w mojej rodzinie to muzułmanie i mają się dobrze. Nie surowo do tego stopnia, że ​​bałabym się o swoje życie, gdyby się o tym dowiedzieli, Ale rygorystycznie do tego stopnia, że ​​nasz związek nie będzie udany ten sam,

Z biegiem czasu zacząłem coraz bardziej przekonywać się do chrześcijaństwa, chcę nawrócić się na chrześcijaństwo i praktykować je, problem w tym, że trzymam to wszystko w tajemnicy i nawet nie wiem, co robić lol

Czy powinnam potajemnie chodzić do kościoła, naprawdę nie wiem
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kumram1 (2 punktów)
>Jestem byłą muzułmanką z powodów osobistych. Wszyscy w mojej rodzinie to muzułmanie i mają się
>dobrze. Nie surowo do tego stopnia, że ​​bałabym się o swoje życie, gdyby się o tym
>dowiedzieli, Ale rygorystycznie do tego stopnia, że ​​nasz związek nie będzie udany ten
>sam,
>Z biegiem czasu zacząłem coraz bardziej przekonywać się do chrześcijaństwa, chcę nawrócić się na
>chrześcijaństwo i praktykować je, problem w tym, że trzymam to wszystko w tajemnicy i nawet nie
>wiem, co robić lol
>Czy powinnam potajemnie chodzić do kościoła, naprawdę nie wiem

i got this.. tutuapp.uno/
empiryczny (223 punktów)
>Jestem byłą muzułmanką z powodów osobistych. Wszyscy w mojej rodzinie to muzułmanie i mają się
>dobrze. Nie surowo do tego stopnia, że ​​bałabym się o swoje życie, gdyby się o tym
>dowiedzieli, Ale rygorystycznie do tego stopnia, że ​​nasz związek nie będzie udany ten
>sam,
>Z biegiem czasu zacząłem coraz bardziej przekonywać się do chrześcijaństwa, chcę nawrócić się na
>chrześcijaństwo i praktykować je, problem w tym, że trzymam to wszystko w tajemnicy i nawet nie
>wiem, co robić lol
>Czy powinnam potajemnie chodzić do kościoła, naprawdę nie wiem

Proponuję kup sobie Nowy Testament i zacznij czytać, albo zacznij od lektury online na www.biblijni.pl/ od Ewangelii wg św. Mateusza. Nadto możesz poradzić się księdza katolickiego co w takiej sytuacji zrobić.

1J, 4, 16 Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.
empiryczny (223 punktów)
>>Jestem byłą muzułmanką z powodów osobistych. Wszyscy w mojej rodzinie to muzułmanie i mają się
>>dobrze. Nie surowo do tego stopnia, że ​​bałabym się o swoje życie, gdyby się o tym
>>dowiedzieli, Ale rygorystycznie do tego stopnia, że ​​nasz związek nie będzie udany ten
>>sam,
>>Z biegiem czasu zacząłem coraz bardziej przekonywać się do chrześcijaństwa, chcę nawrócić się na
>>chrześcijaństwo i praktykować je, problem w tym, że trzymam to wszystko w tajemnicy i nawet nie
>>wiem, co robić lol
>>Czy powinnam potajemnie chodzić do kościoła, naprawdę nie wiem
>Proponuję kup sobie Nowy Testament i zacznij czytać, albo zacznij od lektury online na www.biblijni.pl/ od Ewangelii wg św. Mateusza. Nadto możesz poradzić się księdza katolickiego co w takiej sytuacji zrobić.

Kontakt do kapłanów katolickich możesz uzyskać np przez Diecezje
episkopat.pl/diecezje-w-polsce/


1J, 4, 16 Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>chcę nawrócić się na chrześcijaństwo i praktykować je
Chrześcijaństwo to był przejściowy etap do Chrystianizmu w Religii Prawdy;
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262
>>Czy powinnam potajemnie chodzić do kościoła, naprawdę nie wiem
W kościołach są obrazy, rzeźby, witraże, odbywają się koncerty organowe itp., nie trzeba potajemnie chodzić, żeby je oglądać, słuchać. Ponadto coraz więcej kościołów zmienia swoją funkcję z bezużytecznej na użyteczną i można miło spędzać w nich czas.
>Proponuję kup sobie Nowy Testament i zacznij czytać, albo zacznij od lektury online na www.biblijni.pl/ od Ewangelii wg św. Mateusza. Nadto możesz poradzić się księdza katolickiego co w takiej sytuacji zrobić.
Bardzo zły pomysł, ślepcy duchowi wiodą na manowce.

DUCH

www.racjonalista.pl/forum.php/s,918349
Thoter (6650 punktów)

>Czy powinnam potajemnie chodzić do kościoła, naprawdę nie wiem

Pokazywanie się w polskim kościele nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.
Najpierw przeanalizuj jakie są cele chrześcijaństwa a jakie są cele funkcjonariuszy polskiego Kościoła. Jak dostrzeżesz tutaj rozbieżność interesów i zasad to znaczy, że dorosłaś do dokonania samodzielnego wyboru. Wybór jest prosty i taki: chrześcijanka dla ludzi czy chrześcijanka dla funkcjonariuszy Kościoła.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365