Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co sądzisz o abstrahowaniu nauk religijnych?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
08-04-2024 17:46bobadiw2 (2 punktów)Co sądzisz o abstrahowaniu nauk religijnych?
Jestem osobą bardzo duchową w tym sensie, że lubię wchłaniać koncepcje i idee wywodzące się z fizykalizmu. Historia jest taka, że ​​odszedłem z kościoła katolickiego, ponieważ nie rozumiałem dokładnie koncepcji, że konkretna historia musi być fizycznie prawdziwa (wierzyłem tylko w znaczenia biblijne i uważałem za „nierozsądną” koncepcję wiary w to, że wszystko wydarzyło się naprawdę , jak wszyscy w mojej społeczności starali się tak myśleć). Na przykład pamiętam zabawę „Kim jestem” z przyjaciółmi z kościoła, podczas której dana osoba dostała „Sansão” (portugalska nazwa biblijnej Herkulesa, skrócona). Osoba zapytała, czy postać jest prawdziwa, a ja intuicyjnie odpowiedziałam „nie”, podczas gdy wszyscy patrzyli na mnie zakłopotani. Nie rozumiem dlaczego niektórzy tak to wszystko rozumieją. Oczywiście uważam, że każda historia religijna i Pismo Święte są same w sobie niezbędne dla uzyskania bardziej tradycyjnego i duchowego znaczenia, ale czy ogólnie rzecz biorąc, nie wystarczy znaczenie odkupienia Jezusa, a nie faktu, że umarł na krzyżu? To zainspirowało mnie do poszukiwania dalszych znaczeń w różnych religiach i poszerzania się duchowo. Uważam, że jestem trochę empiryczny w tym sensie, że znam znaczenie historii, których doświadczyłem w swoim stylu życia, więc uważam za rozsądne pokładanie w tym wiary. Ale dokładny sposób, w jaki to wszystko się wydarzyło, nawet jeśli czasami był trochę dziwny i sprzeczny, nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia. Jak widzisz pewne rzeczy w swoich przekonaniach, jeśli chodzi o tę kwestię?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

bobadiw2 (2 punktów)
>Jestem osobą bardzo duchową w tym sensie, że lubię wchłaniać koncepcje i idee wywodzące się z
>fizykalizmu. Historia jest taka, że ​​odszedłem z kościoła katolickiego, ponieważ nie
>rozumiałem dokładnie koncepcji, że konkretna historia musi być fizycznie prawdziwa (wierzyłem tylko
>w znaczenia biblijne i uważałem za "nierozsądną" koncepcję wiary w to, że wszystko
>wydarzyło się naprawdę , jak wszyscy w mojej społeczności starali się tak myśleć). Na przykład
>pamiętam zabawę "Kim jestem" z przyjaciółmi z kościoła, podczas której dana osoba
>dostała "Sansão" (portugalska nazwa biblijnej Herkulesa, skrócona). Osoba zapytała,
>czy postać jest prawdziwa, a ja intuicyjnie odpowiedziałam "nie", podczas gdy wszyscy
>patrzyli na mnie zakłopotani. Nie rozumiem dlaczego niektórzy tak to wszystko rozumieją. Oczywiście
>uważam, że każda historia religijna i Pismo Święte są same w sobie niezbędne dla uzyskania bardziej
>tradycyjnego i duchowego znaczenia, ale czy ogólnie rzecz biorąc, nie wystarczy znaczenie odkupienia
>Jezusa, a nie faktu, że umarł na krzyżu? To zainspirowało mnie do poszukiwania dalszych znaczeń w
>różnych religiach i poszerzania się duchowo. Uważam, że jestem trochę empiryczny w tym sensie, że
>znam znaczenie historii, których doświadczyłem w swoim stylu życia, więc uważam za rozsądne
>pokładanie w tym wiary. Ale dokładny sposób, w jaki to wszystko się wydarzyło, nawet jeśli czasami
>był trochę dziwny i sprzeczny, nie zrobił na mnie tak dużego wrażenia. Jak widzisz pewne rzeczy w
>swoich przekonaniach, jeśli chodzi o tę kwestię?

i got this... tutuapp.uno/

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365