Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szatański upór,czyli demokracja bez religii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-06-2011 22:50AdamGr (3037 punktów)Szatański upór,czyli demokracja bez religii
Ocena 11 na 11

Źródło :

www.tokfm.(*)czego_z_szatanskim_uporem.html

Cytaty :

"Dlaczego z szatańskim uporem wdeptujecie w ziemię swoich przeciwników"

Nasz kolega forumowy Konował w jedenj swojej wypowiedzi też użył tego słowa "szatański".
I nie jest to żaden przypadek, wielokrotnie widziałem (na przestrzeni lat!) używanie przez dyskutantów wyraźnego podziału na "szatańskie" argumenty jednej ze stron.
Kościół który rzekomo chce jednoczyć w przestrzeni dyskusji uczy jak podzielić na stronnictwa : a) słuszne chrystusowe b) szatańskie c) błądzące możliwe do poprawy
Nawet jeśli się przesledzi jakieś rportaże i wypowiedzi to również można bardzo często zauważyć używanie dzielenia przy użyciu ( w zasadzie specyficznej) inwektywy "szatańskie".

"Przecież jesteśmy dziećmi tej samej, polskiej ziemi. Jesteśmy uczniami szkoły języka polskiego, prawie wszyscy nosimy znak chrztu świętego. Wstąpcie do Wieczernika - tam dokonuje się oczyszczenie ducha z szatańskiej zemsty. Z czystym duchem i z czystymi rękami możecie wyjść do ludzi i jednoczyć naród - apelował biskup."

A więc prawie wszyscy służymy KK, jeno coniektórzy błądzą poza opieką tejże instytucji.
Jak powrócimy na łono i z pokorą wysłuchamy co mamy mówić i myśleć to juz nie bedziemy szatańscy i szatańsko myśleć.
Jako te białe anioły będziemy.
Nie ma demokracji bez religii, nie ma POLSKIEJ demokracji bez KK.
Parafrazując : mówisz demokracja, myślisz KK.
Kościół przewodnią siłą narodu.

Tak więc w KK kampania też się rozkręca po malutku.
Oczywiście nietrudno przeiwdzeć która to partia i które światopoglądy są czyste i mają przyzwolenie do "jednoczenia" i "demokracji".

"Kazanie zostało wygłoszone przy ołtarzu zbudowanym przed gmachem rektoratu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wysłuchało go kilka tysięcy uczestników procesji, którzy słowa biskupa skwitowali brawami."

I to też jest charakterystyczne : zawłszczanie symboli narodowych do pracy w ideologii KK.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>"szatańskie" argumenty jednej ze stron.

Po czym poznać, że są z piekła rodem? Po zapachu? Konsystencji? Po twardości?

>Jak powrócimy na łono i z pokorą wysłuchamy co mamy mówić i myśleć...

Czy przewiduje się łona dla Pań i Panów?
Czy będzie jedno łono - koedukacyjne?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
23-06-2011 23:38 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)

>Po czym poznać, że są z piekła rodem? Po zapachu? Konsystencji? Po twardości?

O, to zupełnie proste, wystarczy jakakolwiek nawet najdrobniejsza krytyka KK, hierarchy, wypowiedzi gdzie tłem jest religia...itd itp.
Nie istotne jest w tym wypadku jakakolwiek treść, istotna jest tylko krytyka, lub choćby inne zdanie.
Podam przykład jak prymitywnie to działa : jak biskup powie białe,a ty czarne to już wiadomo , złego do jakiego koloru ciągnie?
24-06-2011 03:36 
 Ocena 3 na 3
homopitek (1536 punktów)
>>"szatańskie" argumenty jednej ze stron.
>Po czym poznać, że są z piekła rodem? Po zapachu? Konsystencji? Po twardości?

"Szatańskie" argumenty odwołują się do samodzielnego myślenia, zaś "niebiańskie" do niesamodzielnego niemyślenia.


Nie stosuję emoticonów
perun (8610 punktów)

>I nie jest to żaden przypadek, wielokrotnie widziałem (na przestrzeni lat!) używanie przez
>dyskutantów wyraźnego podziału na "szatańskie" argumenty jednej ze stron.
>Kościół który rzekomo chce jednoczyć w przestrzeni dyskusji uczy jak podzielić na stronnictwa : a)
>słuszne chrystusowe b) szatańskie c) błądzące możliwe do poprawy
Divide et impera . Stara i praktyczna zasada rządzenia polegająca na wzniecaniu wewnętrznych konfliktów na podbitych terenach .... za wiki
Zeusxamp (196 punktów)
>Źródło :
>www.tokfm.(*)czego_z_szatanskim_uporem.html
>Cytaty :
>"Dlaczego z szatańskim uporem wdeptujecie w ziemię swoich przeciwników"
>Nasz kolega forumowy Konował w jedenj swojej wypowiedzi też użył tego słowa "szatański".
>I nie jest to żaden przypadek, wielokrotnie widziałem (na przestrzeni lat!) używanie przez
>dyskutantów wyraźnego podziału na "szatańskie" argumenty jednej ze stron.
>Kościół który rzekomo chce jednoczyć w przestrzeni dyskusji uczy jak podzielić na stronnictwa : a)
>słuszne chrystusowe b) szatańskie c) błądzące możliwe do poprawy
>Nawet jeśli się przesledzi jakieś rportaże i wypowiedzi to również można bardzo często zauważyć
>używanie dzielenia przy użyciu ( w zasadzie specyficznej) inwektywy "szatańskie".
>"Przecież jesteśmy dziećmi tej samej, polskiej ziemi. Jesteśmy uczniami szkoły języka polskiego,
>prawie wszyscy nosimy znak chrztu świętego. Wstąpcie do Wieczernika - tam dokonuje się
>oczyszczenie ducha z szatańskiej zemsty. Z czystym duchem i z czystymi rękami możecie wyjść do ludzi
>i jednoczyć naród - apelował biskup."
>A więc prawie wszyscy służymy KK, jeno coniektórzy błądzą poza opieką tejże instytucji.
>Jak powrócimy na łono i z pokorą wysłuchamy co mamy mówić i myśleć to juz nie bedziemy szatańscy i
>szatańsko myśleć.
>Jako te białe anioły będziemy.
>Nie ma demokracji bez religii, nie ma POLSKIEJ demokracji bez KK.
>Parafrazując : mówisz demokracja, myślisz KK.
>Kościół przewodnią siłą narodu.
>Tak więc w KK kampania też się rozkręca po malutku.
>Oczywiście nietrudno przeiwdzeć która to partia i które światopoglądy są czyste i mają przyzwolenie
>do "jednoczenia" i "demokracji".
>"Kazanie zostało wygłoszone przy ołtarzu zbudowanym przed gmachem rektoratu Uniwersytetu Jana
>Kochanowskiego. Wysłuchało go kilka tysięcy uczestników procesji, którzy słowa biskupa skwitowali
>brawami."
>I to też jest charakterystyczne : zawłszczanie symboli narodowych do pracy w ideologii KK.
>

No religia a wlasciwie instytucje religijne to jest definitywnie i niepodwazalnie, narzedzie walki politycznej.
Jak wiadomo tam gdzie wchodzi instytucja przestaje sie liczyc duchowosc. Pomijam fakt ze w bajki typu biblia, koran czy inne ksiegi przestalem daaaawno wierzyc.
Nie wiem dlaczego ludzie tak swiecie sa przekonani ze to co promuje ksiadz to jest jakas prawda ostateczna. Bogiem on nie jest, biblia jest napisana przez czlowieka.

Nie rozuymiem dlaczego chrzescijanstwo i jego znaki w jakimkolwiek stopniu utozsamiane sa z panstwem.

Do tego tresc moralna jest conajmniej podrzeganiem do nienawisci i nierownosci pod pieknym przykryciem dobra.
Co jest dobrego w zabijaniu, gwalceniu, oszukiwaniu?
Nie wiem jak inni ale dla mnie jednoznacznie to sa czyny ostateczne i niemoralne.
Pomijam tu aspekt afektu.
Jednak biblia mowi ze to wszystko jest OK byle w imie boga [jakis paradoks?]

Do tego narzucana jest interpretacja biblii, a tu juz mamy prosta droge do manipulowania ludzmi. Trzeba to conajmniej zakonczyc.

Inna sprawa jest, co jest takiego w religii ze mam w nia wierzyc, rownie dobrze mozna wierzyc "UFO" czy jak ktos tu napisal, krasnale.

Wiara to paradoks, pol biedy jesli ktos wierzy "w sobie, dla siebie".
Instytucja ktorej byc nie powinno sama ksiega tez to mowi, jednak interpretacja facetow w sukienkach jest zgola odmienna i "propaguja" oni poza wiara swoje myslenie.

Jesli moje dywagacje w temacie sa niepoprawne to prosze o sprostowanie.
Jesli sa mocne czy obrazliwe, to trudno. Jednak trafia do wiekszej liczby osob "wierzacych".

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365