Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pomidorowa z gwiazdkami UE

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
26-06-2011 12:42diogenes (42753 punktów)Pomidorowa z gwiazdkami UE
Ocena 4 na 4
Bieda piszczy coraz bardziej. Są diagnozy, porównania:

biznes.int(*)polsce-duzym-problemem,1566703

trudniej z receptami, zwłaszcza z ich realizacją. Ostatnio z menu dla ubogich wpadała mi w ręce zupa pomidorowa z gwiazdami UE:



Dobre i to. Można zjeść i - dla lepszego trawienia - puścić sobie:

www.youtube.com/watch?v=LpvaBbIq7KE

_______________________________________________________
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Po tutejszych guru ekonomicznych, piewcach "niewidzialnej ręki rynku", "wolnego rynku" itp. itd. oczekuję wyjaśnienia, że polskie dzieci same są sobie winne tego, że żyją w biedzie, bo zamiast wziąć swój los we własne ręce wolą nic nie robić, siedzieć na dupach i czekać aż im "ktoś da".
Tym z tutejszych propagatorów powyższego stanowiska odnośnie dorosłych, którzy chcieliby go użyć wobec dzieci, podaję za friko bardzo mocny argument: w wielu krajach dzieci nie siedzą na dupach i nie czekają aż im ktoś da - podejmują działalność zarobkową albo na własny rachunek, albo w ramach świetnie zorganizowanych przedsiębiorstw. Mało tego, są przecież dzieci jeszcze bardziej świadome, które rozumieją, że "trzeba podążać za pracą, bo praca sama do nich nie przyjdzie". Te dzieci podejmują w/w aktywność zawodową poza granicami swojego kraju.

Rozdawanie zupy nie rozwiąże problemu biedy pośród dzieci. Najważniejsza jest edukacja w duchu "wolnego rynku" z podawaniem przykładów dzieciaków, które potrafią, dzięki swojej, ciężkiej pracy, utrzymać siebie, a nierzadko całą swoją rodzinę.



Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
26-06-2011 14:51 
 Ocena 7 na 7
Meretseger (61860 punktów)
>Najważniejsza jest edukacja w duchu "wolnego rynku" z podawaniem przykładów dzieciaków, które potrafią, dzięki swojej, ciężkiej pracy, utrzymać siebie, a nierzadko całą swoją rodzinę.
Oui, monsieur. W uzupełnieniu dodam, że na przykład takiej pracy:
fuzjer.u.re.pl/blog/czytaj/22609.html
albo takiej pracy:
patrz.pl/filmy/rano-dziecko-wieczorem-prostytutka
albo ogólnie takiej:
www.wolfpunk.most.org.pl/pracdz.htm


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ostatnio z menu dla ubogich wpadała mi w ręce zupa pomidorowa z gwiazdami UE:

>


A Ty wolałbyś taką:

koniu trojański jeden?

Istotne jest jednak, by język mówienia o Trójcy nie uległ chorobie abstrakcji i oderwania od życia. (kard. Joseph Ratzinger)
26-06-2011 15:57 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>A Ty wolałbyś taką:...

Polska Pomidorowa Prezydencka:





Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
26-06-2011 17:13 
 Ocena 6 na 6
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Pomidorowa* bardzo straciła na znaczeniu odkąd pichcąca ją dotąd szefowa kuchni pobiegła w podskokach do lepiej notowanej knajpy:


___________________________________________
*) PJN -
Pomidorowa Jest Najważniejsza


Politycy, to ludzie, którzy widząc światełko na końcu tunelu dokupują więcej tunelu. (John Quinton)
AdamGr (3037 punktów)
Ja tam robie na naturalnych.
Raz mi się zdarzyło (bom dostał) "zjeśc" zupę z puchy, ale ulałem do WC.
Moje podniebienie koniakiem masowane odmówiło współpracy
DEMONICON (4893 punktów)
>Bieda piszczy coraz bardziej

Jesteśmy zieloną wyspą, wszędzie mnóstwo trawy dla owiec i baranów bożych. Głód problemem być nie może. Czyż nie ekstra jest udawać, że jest super?

> Są diagnozy, porównania:
>biznes.int(*)polsce-duzym-problemem,1566703
>trudniej z receptami, zwłaszcza z ich realizacją.

Zawsze jakoś jest z trudno z realizacją poprawy nie tylko kwestii żywienia.

>Ostatnio z menu dla ubogich wpadała mi w ręce
>zupa pomidorowa z gwiazdami UE:
>

>


Zawsze to coś. Ale chyba większym przedsięwzięciem poprawiającym dobrobyt narodu by była geotermia, tylko ta durna Unia tego nie rozumie.

>Dobre i to. Można zjeść i - dla lepszego trawienia - puścić sobie:
>www.youtube.com/watch?v=LpvaBbIq7KE

Dobre.

Pozdrawiam
coreless (16088 punktów)

Dostępna również w formie kroplówki?


Transluminacja czaszki często daje wyniki fałszywie ujemne.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365